2018 IIRC Results

Download Split Time & Stroke Data IIRC 2018

How to View Split Data

IIRC Relay Results 2018

Quick search: Press CTRL+F and enter the name or category you seek.

Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13 1 Adam Casey – El – Nino – Portmagee – RC 03:00.0 867
MJ13 2 Micheal Cormack – Naomh – Micheal 03:00.0 853
MJ13 3 Dalton Carter – St – Josephs – RC 03:00.0 807
MJ13 4 Marcus Lavery – Killorglin – RC 03:00.0 776
MJ13 5 Adam McCarthySteele – Rosscarbery – RC 03:00.0 772
MJ13 6 Odhran McGrath – Clonmel – RC 03:00.0 739
MJ13 7 Cormac Crowley – Fermoy – RC 03:00.0 717
MJ13 8 Adam Moran – St – Josephs – RC 03:00.0 709
MJ13 9 Zach Meegan – Athlone 03:00.0 700
MJ13 10 Eoin Naughton – Athlone 03:00.0 696
MJ13 11 Owen Doherty – Tullaghan – Bay 03:00.0 690
MJ13 12 Conall MacThreanaigh – Fenit – RC 03:00.0 679
MJ13 13 Sean McDonald – St – Josephs – RC 03:00.0 674
MJ13 14 Eoin Balfe – Shannon 03:00.0 670
MJ13 15 Fionn McDonagh – Tullaghan – Bay 03:00.0 666
MJ13 16 DJ Doocey – Tullaghan – Bay 03:00.0 661
MJ13 17 Matthew Dolan – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 624
MJ13 18 Adam Kenny – Athlone 03:00.0 623
MJ13 19 Rory Butler – SMRC 03:00.0 591
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13 1 Holly Davis – Lee – Valley 03:00.0 810
WJ13 2 Airida Mateviciute – Killorglin – RC 03:00.0 791
WJ13 3 Niamh Egan – Tullaghan – Bay 03:00.0 774
WJ13 4 Jane O – Connor – Portmagee – RC 03:00.0 772
WJ13 5 Sarah Looney – Workmen’s – RC 03:00.0 730
WJ13 6 Roisin Byrne – Offaly – RC 03:00.0 729
WJ13 7 Aoife Hensey – Athlone 03:00.0 714
WJ13 7 Keeva Corry – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 714
WJ13 9 Abigail Cullinane – SMRC 03:00.0 712
WJ13 10 Leah Gaughan – Tullaghan – Bay 03:00.0 703
WJ13 11 Emma McManamon – Naomh – Micheal 03:00.0 700
WJ13 12 Tara KhanaqaNolan – Rosscarbery – RC 03:00.0 694
WJ13 13 Erin Crawford – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 693
WJ13 14 Ava Kelly – Athlone 03:00.0 684
WJ13 15 Sarah O’Connor – SMRC 03:00.0 679
WJ13 16 Louise Kennedy – Callinafercy 03:00.0 677
WJ13 17 Cristiona McCaffery – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 676
WJ13 18 Ava Larkin – Athlone 03:00.0 673
WJ13 19 Isabelle Moloney – Fenit – RC 03:00.0 670
WJ13 20 Danielle O – Shea – Flesk – Valley 03:00.0 665
WJ13 21 Cara Dillon – – Athlone 03:00.0 663
WJ13 22 Iris McInerney – SMRC 03:00.0 662
WJ13 22 Caoimhe Kelly – Flesk – Valley 03:00.0 662
WJ13 24 Elilis Mullane – Flesk – Valley 03:00.0 658
WJ13 25 Sadhbh Barrett – Tullaghan Bay 03:00.0 647
WJ13 25 Rachel Cullinan – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 647
WJ13 27 Elena Foley – SMRC 03:00.0 636
WJ13 28 Anna Toal – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 629
WJ13 29 Caitlin Madigan – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 628
WJ13 30 Sophia Monohan – Lee – Valley 03:00.0 621
WJ13 30 Grace McManaman – Naomh – Micheal 03:00.0 621
WJ13 32 Leah Dunne – Athlone 03:00.0 609
WJ13 33 Racheal Stewart – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 588
WJ13 34 Laura Coyle – Waterville – Lake – RC 03:00.0 578
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14 1 Avril Murphy – Callinafercy 04:00.0 1016
WJ14 2 Elisha Leane – Flesk – Valley 04:00.0 1003
WJ14 3 Aoife Hickson – Carlow – RC 04:00.0 1000
WJ14 4 Muireann Lynch – El – Nino 04:00.0 995
WJ14 5 Katie Maguire – Rosscarbery – RC 04:00.0 992
WJ14 6 Aimee Carey – Tullaghan – Bay 04:00.0 990
WJ14 7 Ellen Harrington – Kenmare – RC 04:00.0 981
WJ14 8 Maya Fleming – Workmen’s – RC 04:00.0 975
WJ14 9 Rachel Dempsey – Col – Iognaid 04:00.0 968
WJ14 10 Chloe Thompson – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 965
WJ14 10 Mia Heffernan – Flesk – Valley 04:00.0 965
WJ14 12 Rosie Pendry – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 964
WJ14 13 Emma Wilson – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 956
WJ14 14 Alannah Donohoe – Sligo – RC 04:00.0 953
WJ14 15 Ryana Praxmarer – Galway – RC 04:00.0 947
WJ14 16 Ruby NiDhubhslaine – CRCC 04:00.0 934
WJ14 17 Emma Moloney – Commercial – RC 04:00.0 930
WJ14 18 Sadbh Mannion – Col – Iognaid 04:00.0 926
WJ14 19 Angel Huang – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 918
WJ14 19 Clodagh O’Donnell – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 918
WJ14 21 Aine McCaffery – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 914
WJ14 22 Enya Stewart – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 913
WJ14 23 Celia McMahon – Fenit – RC 04:00.0 910
WJ14 24 Paula Jardon – Lopez – Athlone 04:00.0 903
WJ14 25 Rachael O’Connor – Sligo – RC 04:00.0 899
WJ14 26 Emma Keehan – SMRC 04:00.0 897
WJ14 27 Niamh Campbell – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 895
WJ14 28 Lucy Toal – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 847
WJ14 29 Lily O`Connel – Byrne – Athlone 04:00.0 843
WJ14 30 Roisin O’Halloran – Cronin – Fenit – RC 04:00.0 828
WJ14 31 Cassie Stewart – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 807
WJ14 32 Tara O’Neill – Col – Iognaid 04:00.0 764
WJ14 33 Alex Kerr – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 730
WJ14 34 Alannah O’Connor – Fenit – RC 04:00.0 686
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14 1 Fiachna Barrett – Tullaghan – Bay 04:00.0 1139
MJ14 2 Ronan Gibbon – New – Ross – BC 04:00.0 1119
MJ14 3 Tim Murphy – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 1117
MJ14 4 Ciaran Oconnell – Waterville – RC 04:00.0 1104
MJ14 5 Justin Kossel – St.Mary’sCBS 04:00.0 1103
MJ14 6 Oisin O’Luanaigh – Shandon – BC 04:00.0 1095
MJ14 7 Tom Maye – Col – Iognaid 04:00.0 1094
MJ14 8 Ronan Cullan – Fermoy – RC 04:00.0 1088
MJ14 9 Cian Scanlon – Athlone 04:00.0 1082
MJ14 10 Eoin McSweeney – Fermoy – RC 04:00.0 1081
MJ14 11 Harry Lough – Athlone 04:00.0 1079
MJ14 12 Darragh Sheehy – Fermoy – RC 04:00.0 1066
MJ14 12 Padraig Fenton – Fermoy – RC 04:00.0 1066
MJ14 14 Cillian McGarry – St – Josephs – RC 04:00.0 1064
MJ14 15 Felix O’Neill – Col – Iognaid 04:00.0 1054
MJ14 16 Ferdia Hellebust – Lee – RC 04:00.0 1051
MJ14 17 Rory McConville – Fermoy – RC 04:00.0 1050
MJ14 18 John Scanlan – Fermoy – RC 04:00.0 1045
MJ14 19 Alex O’Hurlihy – Fermoy – RC 04:00.0 1043
MJ14 20 David Dolan – St – Josephs – RC 04:00.0 1042
MJ14 21 Luke Paton – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 1041
MJ14 21 James Murphy – St – Josephs – RC 04:00.0 1041
MJ14 21 Rossa McCabe – St – Josephs – RC 04:00.0 1041
MJ14 21 Robert lyons – Castleconnell – BC 04:00.0 1041
MJ14 25 Michael O – Donoghue – Flesk 04:00.0 1036
MJ14 26 Peadar Connell – St – Josephs – RC 04:00.0 996
MJ14 27 Stevie Cunningham – Castleconnell – BC 04:00.0 990
MJ14 28 Adam Kennedy – St – Josephs – RC 04:00.0 987
MJ14 28 Conall Balfe – Shannon 04:00.0 987
MJ14 30 Cormac Flemming – Fermoy – RC 04:00.0 982
MJ14 31 Joshua Martin – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 981
MJ14 32 Aodhan Sweeney – Castleconnell – BC 04:00.0 977
MJ14 33 Conor Richardson – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 973
MJ14 34 Chris Sweeney – Presentation – College – RC 04:00.0 967
MJ14 34 James McDonnell – St – Josephs – RC 04:00.0 967
MJ14 36 Max Barrett – Presentation – College – RC 04:00.0 967
MJ14 37 Matthew Kemp – SMRC 04:00.0 954
MJ14 38 Shane McLoughlin – St – Josephs – RC 04:00.0 951
MJ14 39 Brian Sweeney – Presentation – College – RC 04:00.0 943
MJ14 39 Luke Ryan – Workmen’s – RC 04:00.0 943
MJ14 41 Fred Barry – SMRC 04:00.0 939
MJ14 42 Donn Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 922
MJ14 43 Jago O – Malley – St – Josephs – RC 04:00.0 920
MJ14 44 Boris Iakmov – St – Josephs – RC 04:00.0 908
MJ14 45 Cathal Monaghan – St – Josephs – RC 04:00.0 907
MJ14 46 Jack Feeney – St – Josephs – RC 04:00.0 898
MJ14 47 Finlay Robertson – Castleconnell – BC 04:00.0 896
MJ14 48 Rory Toohey – St – Josephs – RC 04:00.0 895
MJ14 49 Jevon Lydon – St – Josephs – RC 04:00.0 890
MJ14 50 Sam Callanan – SMRC 04:00.0 886
MJ14 51 Fionn McDonnell – SMRC 04:00.0 876
MJ14 52 Cormac Benson – SMRC 04:00.0 863
MJ14 53 Daniel McCauley – St.Mary’sCBS 04:00.0 850
MJ14 54 Brendan Devereux – St.Mary’sCBS 04:00.0 849
MJ14 55 Eoin Toohey – St – Josephs – RC 04:00.0 832
MJ14 56 Ciaran Sidhu – St – Josephs – RC 04:00.0 764
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15 1 Abby Corry – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1334
WJ15 2 Evelina Zakarauskaite – Galway – RC 05:00.0 1329
WJ15 3 Caragh Leonard – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1294
WJ15 4 Aoife Moloney – Commercial – RC 05:00.0 1291
WJ15 5 Ellen Farndon – Workmen’s – RC 05:00.0 1280
WJ15 6 Tara Doocey – Tullaghan – Bay 05:00.0 1275
WJ15 7 Ellen O’Donovan – Rosscarbery – RC 05:00.0 1233
WJ15 7 Laura Looney – Workmen’s – RC 05:00.0 1233
WJ15 9 Martha Mcbrien – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1226
WJ15 10 Hannah King – Galway – RC 05:00.0 1220
WJ15 10 Alice McKeon – SMRC 05:00.0 1220
WJ15 12 Rachel Egan – Athlone 05:00.0 1205
WJ15 13 Nikki Kernaghan – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1203
WJ15 13 Katie Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1203
WJ15 15 LauraPreston Collins – Galway – RC 05:00.0 1199
WJ15 16 Ciara Grimes – SMRC 05:00.0 1197
WJ15 17 Tara O’Sullivan – SMRC 05:00.0 1195
WJ15 18 Sarah O’Leary – Workmen’s – RC 05:00.0 1192
WJ15 19 Amy Pryce – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1191
WJ15 20 Roisin O’Sullivan – Rosscarbery – RC 05:00.0 1190
WJ15 20 Katie Donnelly – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1190
WJ15 22 Alison O’Sullivan – Flesk – Valley 05:00.0 1181
WJ15 23 Alyssa Mannix – Rosscarbery – RC 05:00.0 1172
WJ15 24 Abigail Ralph – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1164
WJ15 25 Caireann – Rose O’Gorman – SMRC 05:00.0 1143
WJ15 26 Azure Company-Deacy – CRCC 05:00.0 1129
WJ15 27 Anna VanDenBergh – Galway – RC 05:00.0 1123
WJ15 28 Cannan Danee – CRCC 05:00.0 1122
WJ15 29 Katie Kearney – Galway – RC 05:00.0 1121
WJ15 30 Crea Elwood – Galway – RC 05:00.0 1116
WJ15 31 Orla McCauley – Colaiste – Bride – Enniscorthy 05:00.0 1115
WJ15 32 Aoife Egan – Tullaghan – Bay 05:00.0 1111
WJ15 32 Roisin NicAodha – CRCC 05:00.0 1111
WJ15 34 Sarah Brennan – SMRC 05:00.0 1108
WJ15 35 Rebecca McManoman – Naomh – Micheal 05:00.0 1097
WJ15 36 Grace Hannon – Athlone 05:00.0 1086
WJ15 37 Machaela King – Galway – RC 05:00.0 1076
WJ15 38 Ellen Garcia – Breen – SMRC 05:00.0 1066
WJ15 39 Zoe O’Connell – Galway – RC 05:00.0 1063
WJ15 40 Hannah Quigley – CRCC 05:00.0 1054
WJ15 41 Nicole DalyBuckley – Galway – RC 05:00.0 1048
WJ15 42 Laoise Gilmore – Galway – RC 05:00.0 1040
WJ15 43 Lisa Ryan – SMRC 05:00.0 1029
WJ15 44 Ella Dalton – CRCC 05:00.0 1014
WJ15 45 Siobhan Canning – Colaiste – Bride – Enniscorthy 05:00.0 992
WJ15 46 Jenny Little – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 350
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15 1 Russel Crowley – Fermoy – RC 05:00.0 1485
MJ15 2 Brian Hurley – Fermoy – RC 05:00.0 1433
MJ15 3 Jonathon Doocey – Tullaghan – Bay 05:00.0 1432
MJ15 4 Ivan Cotter – SMRC 05:00.0 1393
MJ15 5 Eugene Monohan – Lee – Valley 05:00.0 1373
MJ15 6 Adam Donovan – Athlone 05:00.0 1368
MJ15 7 Diarmuid Hartney – SMRC 05:00.0 1361
MJ15 8 OISIN FITZGERALD – Blackrock – RC 05:00.0 1348
MJ15 9 Cian MacDaibhois-MacanRi – CRCC 05:00.0 1345
MJ15 10 Cathal OLeathoibear – CRCC 05:00.0 1330
MJ15 11 Damon Conway – CRCC 05:00.0 1325
MJ15 12 Donagh Claffey – Athlone 05:00.0 1316
MJ15 13 Ethan Friel – Athlone 05:00.0 1312
MJ15 14 HUGO MANGAN – Blackrock – RC 05:00.0 1311
MJ15 15 ALEX CRONNELLY – Blackrock – RC 05:00.0 1300
MJ15 16 Paul McINERNEY – SMRC 05:00.0 1297
MJ15 17 James Smith – Flesk – Valley 05:00.0 1291
MJ15 18 Donnchadha De – Brun – SMRC 05:00.0 1282
MJ15 19 EOIN DUNNE – Blackrock – RC 05:00.0 1277
MJ15 20 Fergal Lennon – Athlone 05:00.0 1259
MJ15 21 Lewis Nixon – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1251
MJ15 22 HARRY MCLAUGHLIN – Blackrock – RC 05:00.0 1249
MJ15 23 HARRY FACER – Blackrock – RC 05:00.0 1245
MJ15 24 JACK TARPEY – Blackrock – RC 05:00.0 1244
MJ15 25 SEAN O’CONNOR – Blackrock – RC 05:00.0 1236
MJ15 26 Gregory OLiain – CRCC 05:00.0 1232
MJ15 27 Ruairi Henshaw – Athlone 05:00.0 1218
MJ15 28 Alex O`Sullivan – Athlone 05:00.0 1215
MJ15 29 Cillian Lynam – Athlone 05:00.0 1208
MJ15 30 Ronan O – Donoghue – Flesk – Valley 05:00.0 1202
MJ15 31 Cian ODufaigh – CRCC 05:00.0 1200
MJ15 32 ALEX BROPHY – Blackrock – RC 05:00.0 1164
MJ15 33 Michael O’Leary – Flesk – Valley 05:00.0 1161
MJ15 34 Ciaran Cronin – Athlone 05:00.0 1139
MJ15 35 Dara OLeathoibear – CRCC 05:00.0 1128
MJ15 36 MARK MCGRATH – Blackrock – RC 05:00.0 1099
MJ15 37 Cian Brosnan – SMRC 05:00.0 1087
MJ15 38 EOIN MCGRATH – Blackrock – RC 05:00.0 1033
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_1000 1 Orla McCarthy – Killorglin – RC 03:46.8 1000
WJ15_1000 2 Ciara Kiely – Castleconnell – BC 03:47.6 1000
WJ15_1000 3 Savannagh Clifford – Callinafercy 03:49.0 1000
WJ15_1000 4 Kate Hume – Col – Iognaid 03:57.4 1000
WJ15_1000 5 Olivia Neaves – Carlow – RC 03:57.9 1000
WJ15_1000 6 Ava Kavanagh – Carlow – RC 03:58.0 1000
WJ15_1000 7 Aoife Murphy – Portmagee 03:59.5 1000
WJ15_1000 8 Carol Gilligan – Shannon – RC 04:01.2 1000
WJ15_1000 9 Emma Ryder – Col – Iognaid 04:04.1 1000
WJ15_1000 10 Caoimhe Walsh – Clonmel 04:04.2 1000
WJ15_1000 11 Rebecca Coyle – Waterville – Lake – RC 04:04.9 1000
WJ15_1000 12 Ellen Farndon – Workmen’s – RC 04:06.5 1000
WJ15_1000 13 Charlotte Conneely – Col – Iognaid 04:12.1 1000
WJ15_1000 14 Sarah Trench – Col – Iognaid 04:12.9 1000
WJ15_1000 15 Karen O’Shea – Fermoy – RC 04:13.8 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W60-64_1000 1 Jeanne O’Gorman – Arklow – RC 04:15.1 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W43-49_1000 1 Lucy O’Brien – Fitness – Matters/Kilmacabea 03:41.9 1000
W43-49_1000 2 Pauline O’Brien – Workmen’s – RC 03:49.9 1000
W43-49_1000 3 Caitriona Nolan – Offaly – RC 03:55.0 1000
W43-49_1000 4 Ann – Marie Ryan – LBC 03:57.9 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WFR_1000 1 Ciara Burke – NUIG 03:49.2 1000
WFR_1000 2 May McCarthy – SMRC 04:05.9 1000
WFR_1000 3 Charlotte Hannon – SMRC 04:19.8 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W34-42_1000 1 Sinead Walsh – Fenit – RC 03:47.5 1000
W34-42_1000 2 Sharon Dolan – St – Patricks – RC 03:55.6 1000
W34-42_1000 3 Kathleen Doocey – Tullaghan – Bay 04:00.6 1000
W34-42_1000 4 Ashling Barrett – Tullaghan – Bay 04:02.4 1000
W34-42_1000 5 Emer McCormack – St – Patricks – RC 04:11.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-54_1000 1 Margot Lawlor – Callinafercy 04:05.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W27-33_1000 1 Emma Flynn – Kilmacsimon – RC 04:10.9 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MFR_1000 1 Padraic O – Sullivan – CIT – RC 03:20.8 1000
MFR_1000 2 James Mc – Carthy – CIT – RC 03:43.8 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M55-59_1000 1 Oliver Short – St. – Pats – TOW – RC 03:19.3 1000
M55-59_1000 2 John O’Shaughnessy – Kenmare – RC 03:26.2 1000
M55-59_1000 3 Larry Laide – Callinafercy 03:28.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M34-42_1000 1 Ross Reid – Crossfit – Castrum 03:02.9 1000
M34-42_1000 2 Kevin Crowley – Fenit – RC 03:05.0 1000
M34-42_1000 3 Seamus O – Neill – 03:11.2 1000
M34-42_1000 4 Dave Sheehy – burning – hearts 03:21.9 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M27-33_1000 1 David Duggan – Kilmacsimon – RC 03:01.3 1000
M27-33_1000 2 Cathal O’Neill – St. – Pats – TOW – RC 03:07.3 1000
M27-33_1000 3 Tom Stafford – Killurin – RC 03:08.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M43-49_1000 1 Paul Buchanan – Q-Power 03:01.6 1000
M43-49_1000 2 James McMurtry – 03:03.4 1000
M43-49_1000 3 Caimin Moloney – Commercial – RC 03:11.4 1000
M43-49_1000 4 Patrick O – Connor – SQUIRE – ROWING 03:18.2 1000
M43-49_1000 5 JT Carey – Tullaghan – Bay 03:24.3 1000
M43-49_1000 6 Alan Kenny – – Athlone 03:26.5 1000
M43-49_1000 7 Sean McManamon – Naomh – Micheal 03:33.0 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-54_1000 1 Joe Riordan – 03:12.2 1000
M50-54_1000 2 Gabriel Murphy – St – Patricks – RC 03:14.8 1000
M50-54_1000 3 Tommy Griffin – St. – Pats – TOW – RC 03:15.7 1000
M50-54_1000 4 Don Keohane – Burning – Hearts 03:21.1 1000
M50-54_1000 5 Paul Nevin – 03:23.2 1000
M50-54_1000 6 Michael Gaffney – Galway – RC 03:32.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_1000 1 Nicolas Larkin – Tralee 03:19.9 1000
MJ15_1000 2 Eoin Gilmartin – Castleconnell – BC 03:20.5 1000
MJ15_1000 3 Joe Cunningham – Castleconnell – BC 03:25.8 1000
MJ15_1000 4 Oisin Allen – St – Josephs – RC 03:26.9 1000
MJ15_1000 4 David Barlow – Sligo – Grammar – School – RC 03:26.9 1000
MJ15_1000 6 Eamonn Gallagher – Col – Iognaid 03:28.3 1000
MJ15_1000 7 Rowan Glynn – Johnston – Kenmare – RC 03:29.4 1000
MJ15_1000 8 Ultan O’Toole – Col – Iognaid 03:29.5 1000
MJ15_1000 9 Eoin Bartley – Fermoy – RC 03:30.3 1000
MJ15_1000 10 Shane Whyte – Loughros – Point – RC 03:30.4 1000
MJ15_1000 11 Eoin Condon – Fermoy – RC 03:31.5 1000
MJ15_1000 12 Ultan Irwin – Graiguenamanagh 03:32.1 1000
MJ15_1000 13 Mark Ward – Col – Iognaid 03:33.0 1000
MJ15_1000 14 Ilir Surdulli – St – Josephs – RC 03:34.2 1000
MJ15_1000 15 Pearse O – Brien – Kenmare – RC 03:34.9 1000
MJ15_1000 16 Shane Carroll – St – Josephs – RC 03:35.0 1000
MJ15_1000 17 Jonah Stapleton – Neptune – RC 03:35.5 1000
MJ15_1000 18 Rory Buckley – Presentation – College – RC 03:38.9 1000
MJ15_1000 19 Rory moore – Castleconnell – BC 03:39.0 1000
MJ15_1000 20 Fionan Conway – St – Josephs – RC 03:41.7 1000
MJ15_1000 21 Donnacha Keeley – Clonmel – RC 03:45.6 1000
MJ15_1000 22 Darragh O – Leary – St – Josephs – RC 03:45.9 1000
MJ15_1000 23 Isaac Byrne-delimatta – Castleconnell – BC 03:48.5 1000
MJ15_1000 24 Alex Kelly – Offaly – rC 03:48.9 1000
MJ15_1000 25 Rory Walsh – St – Josephs – RC 03:49.2 1000
MJ15_1000 26 Sean Fahey – Clonmel – RC 03:49.7 1000
MJ15_1000 27 Ethan Novarro – Presentation – College – RC 03:50.5 1000
MJ15_1000 28 Emmet Ahern – Presentation – College – RC 03:53.1 1000
MJ15_1000 29 Conor Power – Presentation – College – RC 03:53.7 1000
MJ15_1000 30 Dylan Joyce – St – Josephs – RC 03:54.1 1000
MJ15_1000 31 Evan Forde – St – Josephs – RC 03:55.1 1000
MJ15_1000 32 Sean McDermott – St – Josephs – RC 03:55.4 1000
MJ15_1000 33 Adam O’Callaghan – Presentation – College – RC 03:55.7 1000
MJ15_1000 34 Sean O’Coileain – Presentation – College – RC 03:56.5 1000
MJ15_1000 35 Odhran Russell – Clonmel – RC 03:56.7 1000
MJ15_1000 36 Luke Russell – St – Josephs – RC 03:56.9 1000
MJ15_1000 37 Conor Moran – St – Josephs – RC 03:57.5 1000
MJ15_1000 38 Liam Joyce – St – Josephs – RC 04:00.3 1000
MJ15_1000 39 Rhys Bowen – Clonmel – RC 04:01.0 1000
MJ15_1000 40 Diarmuid O’Connor – Presentation – College – RC 04:01.7 1000
MJ15_1000 41 Eamonn Kavanagh – St – Josephs – RC 04:06.2 1000
MJ15_1000 42 Niall Martin – Col – Iognaid 04:06.4 1000
MJ15_1000 43 Daniel Brennan – St – Josephs – RC 04:10.3 1000
MJ15_1000 44 Jack Quinlan – Presentation – College – RC 04:11.5 1000
MJ15_1000 45 Gavin Keane – Presentation – College – RC 04:22.2 1000
MJ15_1000 46 Mathew Jacobsen – St – Josephs – RC 04:24.2 1000
MJ15_1000 47 Sam Ryan – Col – Iognaid 04:31.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M60-64_1000 1 Gaetano D’Urso – City – of – Derry – BC 03:12.6 1000
M60-64_1000 2 Ken Cunningham – St – Patricks – RC 03:21.4 1000
M60-64_1000 3 Chris O’Connor – Kilmacabea – RC 03:32.5 1000
M60-64_1000 4 Ger Purcell – SMRC 03:49.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M65-69_1000 1 Christy Moloney – SMRC 03:49.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M70-74_1000 1 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC 03:43.0 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16 1 MOLLY CURRY – Coleraine – Grammar – School 07:21.0 2000
WJ16 2 Niamh Kiely – Castleconnell – BC 07:35.0 2000
WJ16 3 Maeve Donnelly – Enniskillen – Royal – BC 07:36.7 2000
WJ16 4 Roisin O’Connor – Castleconnell – BC 07:39.8 2000
WJ16 5 Glory Osifo – Galway – RC 07:39.9 2000
WJ16 6 Aoife Lynch – Lee – RC 07:42.6 2000
WJ16 6 Grace Healy – Commercial – RC 07:42.6 2000
WJ16 8 Sadhbh Scully – Carlow – RC 07:46.6 2000
WJ16 9 Hannah Gahan – Cork – BC 07:47.2 2000
WJ16 10 Eabha Benson – SMRC 07:48.2 2000
WJ16 11 Aoife Murphy – Offaly – RC 07:50.7 2000
WJ16 12 Alison Bergin – Fermoy – RC 07:51.3 2000
WJ16 13 Alana King – SMRC 07:53.8 2000
WJ16 14 Eimear Murphy – City – of – Derry – BC 07:55.1 2000
WJ16 15 Elise Carney – Frazier – Col – Iognaid 07:57.5 2000
WJ16 16 Lauren Crowley – Fermoy – RC 07:58.0 2000
WJ16 17 Sarah Daly – Commercial – RC 07:58.2 2000
WJ16 18 Anna McKeon – Commercial – RC 08:00.0 2000
WJ16 19 Emily Loftus – Commercial – RC 08:00.4 2000
WJ16 20 Sadhbh McGrath – Clonmel – RC 08:01.2 2000
WJ16 21 Emma Dunne – Carlow – RC 08:01.9 2000
WJ16 22 Megan O’Byrne – SMRC 08:02.1 2000
WJ16 23 Elspeth Waters – Lee – RC 08:02.2 2000
WJ16 24 Alison Daly – Commercial – RC 08:04.5 2000
WJ16 25 Moya Kenny – Shannon – RC 08:04.7 2000
WJ16 26 Rachel Devane – Portmagee – rC 08:05.1 2000
WJ16 27 Eanair Kelleher – Commercial – RC 08:06.6 2000
WJ16 28 Sarah Fitzgerald – – Tralee 08:06.9 2000
WJ16 29 Maeve Coakley – Lee – RC 08:07.8 2000
WJ16 30 Katie Elliott – Enniskillen – Royal – BC 08:08.4 2000
WJ16 31 Sarah Butler – Athlone 08:08.8 2000
WJ16 32 Katherine Moran – Shannon – RC 08:09.0 2000
WJ16 33 Orlaith Hickson – Carlow – RC 08:09.7 2000
WJ16 34 Keara Egan – Carlow – RC 08:10.4 2000
WJ16 35 Sadbh McCannon – Amulet – Studios 08:15.4 2000
WJ16 36 Sophie Kenny – Athlone 08:15.8 2000
WJ16 37 Trudie McCombe – Enniskillen – Royal – BC 08:16.3 2000
WJ16 38 Ellen Forde – Col – Iognaid 08:17.0 2000
WJ16 39 Amy O’Gorman – Col – Iognaid 08:17.6 2000
WJ16 40 Robyn Smith – Lee – RC 08:19.5 2000
WJ16 41 Emily Fitzpatrick – Clonmel – RC 08:20.0 2000
WJ16 42 Lauren Walsh – Carlow – RC 08:20.3 2000
WJ16 43 Cliodhna Murtagh – Athlone 08:20.6 2000
WJ16 44 Lanah Acton – Col – Iognaid 08:22.2 2000
WJ16 45 Isabella Gannon – Col – Iognaid 08:22.6 2000
WJ16 46 Kate McGann – SMRC 08:23.3 2000
WJ16 47 Aoife Cowman – Fermoy – RC 08:25.0 2000
WJ16 48 Eva Quinn – Commercial – RC 08:26.4 2000
WJ16 49 Aine O’Mahony – Fermoy – RC 08:27.2 2000
WJ16 50 Abbey Campbell – Carlow – RC 08:28.0 2000
WJ16 51 Becki Pinkerton – Portadown – BC 08:28.1 2000
WJ16 52 Tara O – Donoghue – Flesk – Valley 08:28.5 2000
WJ16 53 Ella Dillon – Athlone 08:29.6 2000
WJ16 54 Aoibhin Keogh – Daly – Shannon 08:32.0 2000
WJ16 55 Eve Walsh – Commercial – RC 08:32.1 2000
WJ16 56 Aoibhinn Egan – Carlow – RC 08:32.2 2000
WJ16 57 Maeve Gonley – Athlone 08:37.1 2000
WJ16 58 Shauna O – Donoghue – Flesk – Valley 08:40.0 2000
WJ16 59 Nicola Jones – SMRC 08:40.7 2000
WJ16 60 Georgia McCormick – Commercial – RC 08:41.5 2000
WJ16 61 Ciara Casey – Flesk – Valley 08:41.7 2000
WJ16 62 Taylor NicAnnaidh – CRCC 08:45.3 2000
WJ16 63 Almha Kissane – Callinafercy 08:45.4 2000
WJ16 64 Edel Sweetman – Flesk – Valley 08:47.2 2000
WJ16 65 Roisin Wall – Flesk – Valley 08:49.7 2000
WJ16 66 Aoireann Moriarty – Workmen’s – RC 08:49.9 2000
WJ16 67 Grace O’Grady – Callinafercy 08:50.3 2000
WJ16 68 Emma Houlihan – Callinafercy 08:51.8 2000
WJ16 69 Heather Bradshaw – Castleconnell – BC 08:53.4 2000
WJ16 70 Kayleigh BradleyWest – Enniskillen – Royal – BC 08:56.2 2000
WJ16 71 Ailish Duggan – Sligo – RC 09:10.8 2000
WJ16 72 Mina Ryan – Sligo – RC 09:14.7 2000
WJ16 73 Christina Cooper – Athlone 09:20.2 2000
WJ16 74 Erin O’Connor – Sligo – RC 09:23.9 2000
WJ16 75 Sarah Tighe – Sligo – RC 09:45.7 2000
WJ16 76 Georgia Maxwell – Enniskillen – Royal – BC 10:04.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16 1 Andrew Sheehan – Lee – RC 06:47.3 2000
MJ16 2 Dara O’Murchu – Fermoy – RC 06:50.2 2000
MJ16 3 Andrew Carroll – Athlone 06:54.2 2000
MJ16 4 Paul Beechinor – Cork – BC 06:55.5 2000
MJ16 5 Aaron De – Burca – Col – Iognaid 06:57.2 2000
MJ16 6 Peter Leonard – Cork – BC 06:57.8 2000
MJ16 7 Rory Gamble – Enniskillen – Royal – BC 06:58.6 2000
MJ16 8 Thomas Kelly – Kenmare – RC 06:58.9 2000
MJ16 9 Michael Cronin – Cork – BC 07:01.0 2000
MJ16 10 Finn O’Reilly – Skibbereen – RC 07:01.9 2000
MJ16 11 Sean McColgan – Lee – RC 07:03.1 2000
MJ16 12 Joshua Gleeson – Commercial – RC 07:04.5 2000
MJ16 13 Adam Murphy – Shandon – BC 07:05.6 2000
MJ16 14 Jamie Falsey – Presentation – College – RC 07:05.8 2000
MJ16 15 Fionn O’Regan – Skibbereen – RC 07:07.0 2000
MJ16 16 Mark English – Athlunkard 07:07.1 2000
MJ16 17 Daire Kavanagh – Skibbereen – RC 07:07.8 2000
MJ16 18 Oliver Kelly – Col – Iognaid 07:07.9 2000
MJ16 19 PETER SPELLMAN – Blackrock – RC 07:08.3 2000
MJ16 20 Ben Freeman – Fermoy – RC 07:10.5 2000
MJ16 21 Eamon O’Tuathail – Col – Iognaid 07:12.0 2000
MJ16 22 Michael O’Reilly – Cork – BC 07:12.1 2000
MJ16 23 Daragh Murphy – Presentation – College – RC 07:12.3 2000
MJ16 24 Iannis Praxmarer – St – Josephs – RC 07:14.1 2000
MJ16 25 Cody Penny – Fermoy – RC 07:16.0 2000
MJ16 25 Alex Mahony – Lee – RC 07:16.0 2000
MJ16 27 Bryan Hennessy – Graiguenamanagh 07:16.2 2000
MJ16 28 Declan Geary – Fermoy – RC 07:17.2 2000
MJ16 29 Kaj Siltannen – St – Josephs – RC 07:17.8 2000
MJ16 30 Liam Clancy – Fermoy – RC 07:18.8 2000
MJ16 31 Daire Scully – Castleconnell – BC 07:19.0 2000
MJ16 32 Cormac McKinney – City – of – Derry – BC 07:19.5 2000
MJ16 33 Luke FOLEY – SMRC 07:19.6 2000
MJ16 34 Ethan O’Connor – Skibbereen – RC 07:21.4 2000
MJ16 35 Adam McSweeney – St – Josephs – RC 07:21.9 2000
MJ16 36 DAN KYRYCHENKO – Blackrock – RC 07:23.4 2000
MJ16 37 MATTHEW GIBNEY – Blackrock – RC 07:25.3 2000
MJ16 38 Mark Hartridge – Castleconnell – BC 07:25.7 2000
MJ16 39 Jimmy Coughlan – Presentation – College – RC 07:28.1 2000
MJ16 40 Robbie Hallinan – Clonmel – RC 07:28.4 2000
MJ16 41 Shane O’Leary – Lee – RC 07:29.0 2000
MJ16 42 Sean Falvey – Clonmel – RC 07:29.8 2000
MJ16 43 Aaron Barrett – Tullaghan – Bay 07:30.0 2000
MJ16 44 Kayne DromeyKyriacou – Clonmel – RC 07:30.4 2000
MJ16 45 Joe Tanner – Shannon – RC 07:30.7 2000
MJ16 46 Cillian Jennings – St – Josephs – RC 07:31.0 2000
MJ16 47 Padraig Dolan – Fermoy – RC 07:31.9 2000
MJ16 48 Josh Timoney – Enniskillen – Royal – BC 07:32.0 2000
MJ16 49 Evan Lyons – Kelly – St – Josephs – RC 07:32.9 2000
MJ16 50 Ibrahim Salih – Presentation – College – RC 07:33.7 2000
MJ16 51 Shane Fitzgerald – Castleconnell – BC 07:35.2 2000
MJ16 52 Calum Nolan – Castleconnell – BC 07:35.4 2000
MJ16 52 Conor Dwyer – Presentation – College – RC 07:35.4 2000
MJ16 54 Matthew Novarro – Presentation – College – RC 07:37.6 2000
MJ16 55 Liam Naughton – Athlone 07:37.6 2000
MJ16 56 Luke O’ – Keeffe – Presentation – College – RC 07:37.9 2000
MJ16 57 MJ POWER – Blackrock – RC 07:39.0 2000
MJ16 58 Ciaran Bowen – Castleconnell – BC 07:39.0 2000
MJ16 59 William OConnell – Lee – Valley 07:39.1 2000
MJ16 60 Christopher Kemp – SMRC 07:40.1 2000
MJ16 61 Ryan Dunne – Athlone 07:42.0 2000
MJ16 62 Sam Casey – Flesk – Valley 07:43.7 2000
MJ16 63 Jack Kinsella – St.Mary’sCBS 07:44.3 2000
MJ16 64 Kirill O’Flanagan – Col – Iognaid 07:45.6 2000
MJ16 65 SAM HORKAN – Blackrock – RC 07:45.6 2000
MJ16 66 Alex Morales-Glynn – Col – Iognaid 07:45.7 2000
MJ16 67 Aaron O’Donnell – Enniskillen – Royal – BC 07:47.0 2000
MJ16 68 MICHAEL O’SULLIVAN – Blackrock – RC 07:48.0 2000
MJ16 69 Conor O’Keeffe – Presentation – College – RC 07:48.0 2000
MJ16 70 Patrick Phelan – Commercial – RC 07:48.1 2000
MJ16 71 Liam Buglar – Presentation – College – RC 07:48.4 2000
MJ16 72 Niall Cahalan – Col – Iognaid 07:48.9 2000
MJ16 73 Tom Greaney – Fenit – RC 07:50.6 2000
MJ16 74 JACK TIERNAN – Blackrock – RC 07:51.2 2000
MJ16 75 Oisin Leannachain – CRCC 07:51.7 2000
MJ16 76 Louis McKenna – Carroll – Presentation – College – RC 07:51.8 2000
MJ16 77 COLM O’HAONGHUSA – Blackrock – RC 07:53.8 2000
MJ16 78 Max Doherty – SMRC 07:55.5 2000
MJ16 79 Conall MacFhinn – CRCC 07:56.1 2000
MJ16 80 Liam OCathain – CRCC 07:56.6 2000
MJ16 81 Aaron Fahey – CRCC 07:57.7 2000
MJ16 82 Liam West – Athlone 07:58.9 2000
MJ16 83 Killian McCarthy – Sligo – RC 07:59.6 2000
MJ16 84 BEN HARDIMAN – Blackrock – RC 08:03.1 2000
MJ16 85 David McSweeney – Lee – Valley 08:06.2 2000
MJ16 86 Ben McMAHON – SMRC 08:08.0 2000
MJ16 87 PEARSE WOODS – Blackrock – RC 08:17.1 2000
MJ16 88 Debjyoti Haldar – Commercial – RC 08:17.4 2000
MJ16 89 Jack Cashman – Presentation – College – RC 08:27.2 2000
MJ16 90 Jordan Byrne – Commercial – RC 08:58.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18 1 Zoe McCutheon – Enniskillen – Royal – BC 07:19.7 2000
WJ18 2 Julie Moran – Fermoy – RC 07:24.2 2000
WJ18 3 Sarah Neary – Lee – Valley 07:24.3 2000
WJ18 4 Ciara Moynihan – Workmen’s – RC 07:26.4 2000
WJ18 5 Ellie O’Reilly – Fermoy – RC 07:26.5 2000
WJ18 6 Shona Tierney – New – Ross 07:27.9 2000
WJ18 7 Muryn Green – Bann 07:29.0 2000
WJ18 8 Caoileann Nic – Dhonncha – Col – Iognaid 07:29.2 2000
WJ18 9 Kate Leitch – Bann 07:31.7 2000
WJ18 10 Eimear Crowley – Kenmare – RC 07:33.0 2000
WJ18 11 Ruth Carson – Bann 07:33.4 2000
WJ18 12 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 07:34.8 2000
WJ18 13 Julie Harrington – Shandon – BC 07:35.7 2000
WJ18 14 Aoibhinn Keating – Skibbereen – RC 07:37.4 2000
WJ18 15 Jennifer Crowley – Lee – RC 07:38.6 2000
WJ18 16 Ciara Browne – Workmen’s – RC 07:39.8 2000
WJ18 17 Caoimhe Leonard – Enniskillen – Royal – BC 07:40.0 2000
WJ18 18 Claire Cummins – Lee – Valley 07:40.5 2000
WJ18 19 Anna Hall – Belfast – RC 07:41.0 2000
WJ18 20 Lauren O’Brien – Castleconnell – BC 07:41.2 2000
WJ18 21 Maeve Quinn – Galway – RC 07:41.4 2000
WJ18 22 Annie O’Donoghue – Workmen’s – RC 07:42.2 2000
WJ18 23 Ruth Mateta – Galway – RC 07:43.6 2000
WJ18 24 Laura Brown – New – Ross 07:44.8 2000
WJ18 25 Victoria Wilson – Enniskillen – Royal – BC 07:45.2 2000
WJ18 26 Sophie Thompson – Kings – Hospital 07:45.6 2000
WJ18 27 Cameron Crooks – Kings – Hospital 07:45.7 2000
WJ18 28 Anna Tyther – Killorglin – RC 07:46.3 2000
WJ18 29 Niamh Clarke – Neptune 07:47.4 2000
WJ18 30 Simi Opeoluwa – CRCC 07:48.2 2000
WJ18 31 Molly McKeon – Commercial – RC 07:49.8 2000
WJ18 32 Henrica Kondjo – Galway – RC 07:49.8 2000
WJ18 33 Ciara Walsh – Col – Iognaid 07:53.0 2000
WJ18 34 Eilis Ward – Offaly – RC 07:54.0 2000
WJ18 35 Doireann Slater – Carlow – RC 07:54.1 2000
WJ18 36 Nadia Daly – Galway – RC 07:56.8 2000
WJ18 36 Mide Dineen – Shandon – BC 07:56.8 2000
WJ18 38 Lauren Tully – Shannon – RC 07:57.1 2000
WJ18 39 Aoife Cummins – Lee – RC 07:57.3 2000
WJ18 40 Emily Maunsell – Clonmel – RC 07:57.9 2000
WJ18 41 Cara McMahon – SMRC 07:58.1 2000
WJ18 42 Siofra O’Flynn – Cork – BC 07:58.6 2000
WJ18 43 Marie Kidney – Lee – RC 07:58.7 2000
WJ18 44 Emma Breen – Lee – RC 07:58.8 2000
WJ18 45 Claragh O’Sullivan – Cork – BC 07:59.7 2000
WJ18 46 Ellen Murphy – SMRC 08:00.8 2000
WJ18 47 Miriam Fleming – Workmen’s – RC 08:01.9 2000
WJ18 48 Elisa McInerney – SMRC 08:03.0 2000
WJ18 49 Ella Moloney – Galway – RC 08:05.1 2000
WJ18 50 AnnMarie Fannon – Galway – RC 08:06.1 2000
WJ18 51 Jane Duggan – Cork – BC 08:06.4 2000
WJ18 52 Emily Dowling – Offaly – RC 08:06.9 2000
WJ18 53 Estelle Neenan – Shandon – BC 08:07.0 2000
WJ18 54 Zara Doyle – Carlow – RC 08:07.5 2000
WJ18 55 Roisin McGrath – Col – Iognaid 08:07.6 2000
WJ18 56 Leah O’Regan – Shandon – BC 08:08.3 2000
WJ18 57 Saoirse Byrnes – Castleconnell – BC 08:08.7 2000
WJ18 58 Daire Davern – Clonmel – RC 08:09.5 2000
WJ18 59 Sarah Gilmore – Castleconnell – BC 08:11.3 2000
WJ18 60 Niamh Collins – Lee – Valley 08:12.3 2000
WJ18 61 Louise Blair – SMRC 08:13.4 2000
WJ18 62 Anna O’Sullivan – Galway – RC 08:14.3 2000
WJ18 63 Norma Silke – Castleconnell – BC 08:14.7 2000
WJ18 64 Ciara Marron – SMRC 08:15.2 2000
WJ18 65 Asia O’Brian – SMRC 08:16.7 2000
WJ18 66 Kate Crawford – Portadown – BC 08:17.4 2000
WJ18 67 Rachel O’Malley – Reacke – Col – Iognaid 08:20.2 2000
WJ18 67 Lucy Pennick – Offaly – RC 08:20.2 2000
WJ18 69 Roisin Walsh – Sligo – RC 08:25.3 2000
WJ18 70 Katie McCarthy – Cork – BC 08:25.7 2000
WJ18 71 Anna Christie – SMRC 08:28.4 2000
WJ18 72 Sophie Conboy – Galway – RC 08:34.7 2000
WJ18 73 Hannah Gilligan – Shannon – rC 08:37.7 2000
WJ18 74 Chloe McCarthy – Flesk – Valley 08:40.6 2000
WJ18 75 Aoife Murphy – Cork – BC 08:50.5 2000
WJ18 76 Megan Hennigan – Galway – RC 08:59.6 2000
WJ18 77 Siofra Kellegher – Sligo – RC 09:07.8 2000
WJ18 78 Anya Raftery – Sligo – RC 09:23.0 2000
WJ18 79 Ester Ikengbojo – Galway – RC 09:25.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18 1 Alex Byrne – Shandon – BC 06:15.0 2000
MJ18 2 Tristan Orlic – Neptune – RC 06:20.9 2000
MJ18 3 Nathan Timoney – Enniskillen – Royal – BC 06:22.4 2000
MJ18 4 Jack Dorney – Shandon – BC 06:23.0 2000
MJ18 5 Jack Keating – Carlow – RC 06:24.0 2000
MJ18 6 James O’Donovan – Castleconnell – BC 06:24.9 2000
MJ18 7 Dylan O’Byrne – SMRC 06:29.5 2000
MJ18 8 luke Nally-Hayes – Shandon – BC 06:30.2 2000
MJ18 9 Conor Mulready – Castleconnell – BC 06:31.2 2000
MJ18 10 Matthew Gallagher – St – Josephs – RC 06:31.3 2000
MJ18 11 Peter Murphy – Enniskillen – Royal – BC 06:31.9 2000
MJ18 12 James Desmond – Castleconnell – BC 06:32.1 2000
MJ18 13 Rory Tummon – St – Josephs – RC 06:32.4 2000
MJ18 14 Eoin Gaffney – Shandon – BC 06:34.2 2000
MJ18 15 Rory O’Neill – Castleconnell – BC 06:35.4 2000
MJ18 16 Ordhan Donaghy – Enniskillen – Royal – BC 06:37.6 2000
MJ18 17 Callum Kelly – Commercial – RC 06:38.0 2000
MJ18 17 Colum Brennan – Neptune – RC 06:38.0 2000
MJ18 19 Mark Ryder – Col – Iognaid 06:38.2 2000
MJ18 19 Ryan Spelman – SMRC 06:38.2 2000
MJ18 21 Ronan O’Callaghan – Lee – RC 06:39.2 2000
MJ18 22 Sean Creagh – Cork – BC 06:39.3 2000
MJ18 23 Aaron Keogh – Three – Castles – RC 06:39.6 2000
MJ18 24 Luke Sutton – New – Ross 06:41.4 2000
MJ18 25 HUGH MOORE – Coleraine – Grammar – School 06:41.7 2000
MJ18 26 Tom Murphy – Presentation – College – RC 06:41.8 2000
MJ18 27 Michael Daly – St – Josephs – RC 06:43.0 2000
MJ18 28 John Kearney – Cork – BC 06:43.2 2000
MJ18 29 Luke Flynn – Three – Castles – RC 06:43.3 2000
MJ18 30 Dach Murray – Carlow – RC 06:43.4 2000
MJ18 31 William Ronanye – Shandon – BC 06:43.7 2000
MJ18 32 James Kelly – Methodist – college 06:44.4 2000
MJ18 33 Sean O’Donnell – Clonmel – RC 06:46.2 2000
MJ18 34 David Cosgrave – Shandon – BC 06:47.5 2000
MJ18 35 Jack McDade – Enniskillen – Royal – BC 06:47.6 2000
MJ18 36 Caoimhin Conway – Col – Iognaid 06:47.7 2000
MJ18 37 Dara Kelly – Lee – RC 06:47.8 2000
MJ18 37 Killian Browne – Commercial – RC 06:47.8 2000
MJ18 39 Robbie Mills – Enniskillen – Royal – BC 06:49.1 2000
MJ18 40 Micheal Farrell – NUIG 06:49.2 2000
MJ18 40 Darragh Gallivan – CRCC 06:49.3 2000
MJ18 42 Shane Cotter – Skibbereen – RC 06:49.3 2000
MJ18 43 MacDara Allison – CRCC 06:49.8 2000
MJ18 44 Sam Balcombe – Enniskillen – Royal – BC 06:50.4 2000
MJ18 45 Thomas Murphy – Lee – RC 06:50.7 2000
MJ18 46 Tom Ostheimer – St – Josephs – RC 06:51.1 2000
MJ18 47 James Rowland – Neptune 06:51.7 2000
MJ18 48 Sam O’Neill – Shandon – BC 06:51.8 2000
MJ18 49 Thomas Hume – Col – Iognaid 06:51.9 2000
MJ18 50 Finn Reid – Neptune – RC 06:52.7 2000
MJ18 51 Matthew McBrien – Enniskillen – Royal – BC 06:54.3 2000
MJ18 52 Jack Butler – Neptune – RC 06:54.6 2000
MJ18 53 Dylan Barry-O’Donovan – Clonmel – RC 06:55.0 2000
MJ18 54 Otto Siltannen – St – Josephs – RC 06:55.9 2000
MJ18 55 Cian O’Sullivan – Callinafercy 06:57.1 2000
MJ18 56 Bela Winde – Tralee 06:58.2 2000
MJ18 57 Jerome Arrigan – Shandon – BC 06:58.3 2000
MJ18 58 JOHN FENNELLY – Blackrock – RC 06:58.6 2000
MJ18 59 Ronan Brennan – Neptune – RC 06:58.8 2000
MJ18 60 Mikey Campion – Commercial – RC 06:58.9 2000
MJ18 60 Callum Myers – Workmen’s – RC 06:58.9 2000
MJ18 62 Jack Murphy – Presentation – College – RC 06:59.3 2000
MJ18 63 Ben Frohburg – Castleconnell – BC 06:59.5 2000
MJ18 63 Ruairi O’Gorman – Col – Iognaid 06:59.5 2000
MJ18 65 Ruadhan McCurtain – Workmen’s – RC 07:00.0 2000
MJ18 66 Callum McEvoy – Methodist – college 07:00.2 2000
MJ18 67 Alex Lockwood – Skibbereen – RC 07:01.0 2000
MJ18 68 Andrew Daly – Commercial – RC 07:01.1 2000
MJ18 69 Sean Byrne – Neptune – RC 07:01.7 2000
MJ18 70 Cormac Feely – Glenstal – Rowing 07:02.2 2000
MJ18 71 Rory Blake – Enniskillen – Royal – BC 07:03.0 2000
MJ18 72 Matthew Todd – CRCC 07:03.4 2000
MJ18 73 LOUIS CROWE – Blackrock – RC 07:04.4 2000
MJ18 74 Josh Flanagan – Portadown – BC 07:05.1 2000
MJ18 75 Michael Stewart – Enniskillen – Royal – BC 07:05.6 2000
MJ18 76 Mahon Moloney – Athlunkard 07:06.3 2000
MJ18 77 Adam Clampett – Neptune 07:08.2 2000
MJ18 78 Michael Campbell – Athlunkard 07:08.7 2000
MJ18 79 Alex Guerin – Presentation – College – RC 07:10.3 2000
MJ18 80 Diarmuid Martin – Castleconnell – BC 07:11.4 2000
MJ18 81 Brian Lynch – Clonmel – RC 07:12.6 2000
MJ18 82 William Pinkerton – Portadown – BC 07:13.0 2000
MJ18 83 Evan Kissane – Flesk – Valley 07:13.1 2000
MJ18 84 Alexey Kolyzaev – St – Josephs – RC 07:13.3 2000
MJ18 85 Sam Jackson – Lee – RC 07:13.4 2000
MJ18 86 Tim Hannon – SMRC 07:13.6 2000
MJ18 87 Sam Nugent – Skibbereen – RC 07:14.3 2000
MJ18 88 Tom McGuinness – Col – Iognaid 07:14.6 2000
MJ18 89 Alex Doherty – Presentation – College – RC 07:16.8 2000
MJ18 90 Sam Crean – Presentation – College – RC 07:17.0 2000
MJ18 91 Daire Elberse – Col – Iognaid 07:18.7 2000
MJ18 92 Connor Stewart – Enniskillen – Royal – BC 07:18.8 2000
MJ18 93 Sam Daly – Commercial – RC 07:20.8 2000
MJ18 94 Luke McConville – Fermoy – RC 07:21.4 2000
MJ18 95 Niall Murphy – Callinafercy 07:22.4 2000
MJ18 96 Ben Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 07:22.8 2000
MJ18 97 Jack O’Brien – Castleconnell – BC 07:23.3 2000
MJ18 98 Richard Szabo – SMRC 07:25.0 2000
MJ18 99 Fionn Ryan – Col – Iognaid 07:26.4 2000
MJ18 100 Aaron Houlihan – Callinafercy 07:27.3 2000
MJ18 101 Cormac Doyle – Callinafercy 07:29.2 2000
MJ18 102 Ben France – Athlunkard 07:30.4 2000
MJ18 103 Shane Walsh – Athlunkard 07:30.8 2000
MJ18 104 Michael Gilbride – Glenstal – Rowing 07:32.1 2000
MJ18 105 Aoran O’Sullivan – Flesk – Valley 07:33.1 2000
MJ18 106 Nathan Houlihan – Callinafercy 07:33.7 2000
MJ18 107 Timmy Grimes – Fenit – RC 07:35.5 2000
MJ18 108 Joshua Martin – St.Mary’sCBS 07:35.6 2000
MJ18 109 John McNamara – SMRC 07:36.3 2000
MJ18 110 Mike Kirby – Fenit – RC 07:39.8 2000
MJ18 111 Conor Smyth – Skibbereen – RC 07:41.6 2000
MJ18 112 Adam Clifford – Athlunkard 07:42.0 2000
MJ18 113 Stephen Fagan – Lee – RC 07:44.3 2000
MJ18 114 Alan King – Athlunkard 07:50.0 2000
MJ18 115 Jack France – Athlunkard 07:54.0 2000
MJ18 116 Dominik Cahill – Col – Iognaid 08:02.8 2000
MJ18 117 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 08:03.4 2000
MJ18 118 Barry Cunnea – St.Mary’sCBS 09:30.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MAS 1 Karol Doherty – City – of – Derry – BC 09:12.8 2000
MAS 2 Seamus Wall – Focus – on – Fitness 10:33.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW50-59 1 Joanna Allsebrook – 08:00.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW30-39 1 Malwina Tritt – Cork – Weightlifting – Club 07:32.6 2000
LW30-39 2 Ciara Conway – St. – Pats – TOW – RC 07:59.0 2000
LW30-39 3 Karina Murphy – Lee – Valley – Row – Fit 08:12.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWU23 1 Aoife Casey – Skibbereen – RC 07:18.1 2000
LWU23 2 Caitlynn Fee – Enniskillen – Royal – BC 07:37.7 2000
LWU23 3 Megan Tully – NUIG 07:38.0 2000
LWU23 4 Aisling Nolan – NUIG 07:39.0 2000
LWU23 5 Lydia Heaphy – Skibbereen – RC 07:44.6 2000
LWU23 6 Cliodhna Nolan – NUIG 07:59.7 2000
LWU23 7 Jessica Long – Enniskillen – Royal – BC 08:11.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW40-49 1 Lucy O’Brien – Fitness – Matters/Kilmacabea 07:53.6 2000
LW40-49 2 Paula Moloney – Fenit – RC 08:14.3 2000
LW40-49 3 Irene Mullins – 08:22.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO 1 Denise Walsh – Skibbereen 07:13.4 2000
LWO 2 Orla Hayes – Skibbereen – RC 07:29.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MU23 1 Conor Egan – Athlone 06:08.1 2000
MU23 2 Ross Corrigan – QUBBC 06:11.1 2000
MU23 3 James Quinlan – Castleconnell – BC 06:14.4 2000
MU23 4 Gerry Mannion – NUIG 06:16.7 2000
MU23 5 Eoghan Walls-Tuite – NUIG 06:17.6 2000
MU23 6 Nathan Hull – QUBBC 06:18.0 2000
MU23 6 Kai McGlacken – NUIG 06:18.0 2000
MU23 8 Cathal Cummins – UCC – RC 06:18.4 2000
MU23 9 Oisin Nolan – NUIG 06:19.2 2000
MU23 10 David Breen – UCC – RC 06:19.7 2000
MU23 11 Barry O’Flynn – Cork – BC 06:24.5 2000
MU23 12 Andrew Butler – Clonmel – RC 06:26.7 2000
MU23 13 Aaron Christie – Bann 06:26.9 2000
MU23 14 James Mc – Carthy – CIT – RC 06:29.4 2000
MU23 15 Steven Murphy – UCC – RC 06:31.5 2000
MU23 16 David Higgins – Presentation – College – RC 06:31.8 2000
MU23 17 Thomas Stevens – Neptune – RC 06:32.6 2000
MU23 18 Kealan Mannix – Skibbereen – RC 06:33.7 2000
MU23 19 Ross Heaney – NUIG 06:33.9 2000
MU23 20 Sean Byrne – NUIG 06:36.7 2000
MU23 21 Jack Bennett – NUIG 06:36.8 2000
MU23 22 Paul Lawrence – 06:37.5 2000
MU23 23 Matthew Dundon – Clonmel – RC 06:38.0 2000
MU23 24 David McSweeney – NUIG 06:39.1 2000
MU23 25 Alex Laivins – Portadown – BC 06:41.5 2000
MU23 26 Colm Hennessy – CIT – RC 06:43.4 2000
MU23 27 Jake Caniffe – CIT – RC 06:47.7 2000
MU23 28 Bren Broekaart – NUIG 06:48.4 2000
MU23 29 Darragh Coen – NUIG 06:48.5 2000
MU23 30 Jack Hogan – Neptune – RC 06:50.6 2000
MU23 31 Tommy Baker – SMRC 06:54.2 2000
MU23 32 Daniel McLoone – NUIG 06:54.8 2000
MU23 33 Colin Moran – NUIG 06:55.5 2000
MU23 34 Josh Spelman – SMRC 06:56.4 2000
MU23 35 Jason Mc – Kenna – CIT – RC 06:59.3 2000
MU23 36 Padraig O’Sullivan – Callinafercy 06:59.4 2000
MU23 37 Patrick Sike – Castleconnell – BC 07:04.1 2000
MU23 38 Robert Morrow – Portadown – BC 07:39.9 2000
MU23 39 Kevin Gavigan – Loughros – Point – RC 07:55.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMU23 1 Jake McCarthy – Skibbereen – RC 06:22.2 2000
LMU23 2 Fintan McCarthy – Skibbereen – RC 06:24.0 2000
LMU23 3 Andrew Goff – UCD 06:29.4 2000
LMU23 4 Miles Taylor – QUBBC 06:30.6 2000
LMU23 5 Hugh Sutton – UCC – RC 06:30.8 2000
LMU23 6 Niall Beggan – Commercial – RC 06:32.0 2000
LMU23 7 Ben McKeon – SMRC 06:37.7 2000
LMU23 8 David Synnott – UCC – RC 06:39.1 2000
LMU23 9 Conor Flynn – NUIG 06:39.3 2000
LMU23 10 William Taylor – Methodist – college 06:40.9 2000
LMU23 11 Stephen O’Sullivan – Shandon – BC 06:45.0 2000
LMU23 12 Conor Carmody – ULRC 06:46.2 2000
LMU23 13 Donal Coen – NUIG 06:52.0 2000
LMU23 14 Andrei Lennon – SMRC 06:53.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO 1 Aodhan Burns – Skibbereen – RC 06:29.9 2000
LMO 2 Keane Ryan – 06:49.7 2000
LMO 3 Sean McManamon – Naomh – Micheal 07:19.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM40-49 1 Danny Ryan – Danny – Ryan – BoxFit 06:28.7 2000
LM40-49 2 Philip Healy – 06:31.3 2000
LM40-49 3 John Boothman – red – Line – Rowers 06:49.1 2000
LM40-49 4 Brian O’Keeffe – Presentation – College – RC 06:50.4 2000
LM40-49 5 Derek Boland – St. – Patricks – RC 07:07.6 2000
LM40-49 6 Kieran Keating – Rowfit 07:16.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM30-39 1 Cian Murphy – Lee – Valley 06:46.2 2000
LM30-39 2 Trevor O – Regan – Kilmacabea 07:03.3 2000
LM30-39 3 Paul Hillis – Total – fitness – systems 07:08.9 2000
LM30-39 4 Denis McCullagh – CCF 07:10.5 2000
LM30-39 5 Billy Calnan – Kilmacabea – RC 07:14.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM50-59 1 Denis Crowley – Commercial 06:45.3 2000
LM50-59 2 Gerry Murphy – Portora – BC 07:04.0 2000
LM50-59 3 Christian Leonard – 07:05.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M70+ 1 Roger Stainforth – Durham – Amateur – RC 07:31.0 2000
M70+ 2 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC 07:42.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM80+ 1 Richard Morgan 08:46.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WU23 1 Emily Hegarty – UCC – RC 06:56.7 2000
WU23 2 Tara Hanlon – UCC – RC 07:10.5 2000
WU23 3 Nuala Landers – NUIG 07:19.6 2000
WU23 4 Katie Shirlow – Bann 07:21.1 2000
WU23 5 Sadhbh O’Connor – NUIG 07:22.4 2000
WU23 6 Georgina Deane – NUIG 07:25.6 2000
WU23 7 Claire Feerick – Neptune – RC 07:25.8 2000
WU23 8 Siuan Mannion – NUIG 07:26.5 2000
WU23 9 Kellieanne Folan – NUIG 07:28.3 2000
WU23 10 Naomi Tunstead – NUIG 07:28.9 2000
WU23 11 Georgia O – Brien – ULRC 07:35.7 2000
WU23 12 Ella Buckley – Lee – Valley 07:39.5 2000
WU23 13 Clara O’Brien – Castleconnell – BC 07:42.3 2000
WU23 14 Lisa Murphy – NUIG 07:47.5 2000
WU23 15 Roisin Cahill – NUIG 07:47.9 2000
WU23 16 Aoife Brooks – Shandon – BC 07:48.3 2000
WU23 17 Ava Clarke – neptune – rC 07:50.0 2000
WU23 18 Lea Turner – Sneem – RC 07:54.0 2000
WU23 19 Emma Webster – Portadown – BC 07:58.8 2000
WU23 20 Laoise NiGhriofa – NUIG 08:01.5 2000
WU23 21 Frances Ward – NUIG 08:14.0 2000
WU23 22 Kayla McCann – Portadown – BC 08:23.3 2000
WU23 23 Aoife Daly – Waterville – Lake – RC 08:30.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49 1 McKeown Fiona – Castleconnell – BC 07:20.4 2000
W40-49 2 Jurita Wall – Phoenix – S&C 07:21.3 2000
W40-49 3 Jessica Lee – Killorglin – RC 07:51.3 2000
W40-49 4 Maureen Murphy – Waterville – Lake – RC 08:28.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W30-39 1 Aine McCarthy – Skibbereen – RC 07:06.7 2000
W30-39 2 Ellen OMahony – Lee – Valley 07:33.1 2000
W30-39 3 Miriam Sheehan – Castletownbere 07:35.6 2000
W30-39 4 Catriona Donovan – Tralee – RC 07:55.6 2000
W30-39 5 Sinead Walsh – Fenit – RC 07:58.9 2000
W30-39 6 Sarah Forte – Forte – IRC 08:13.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WO 1 Sanita Puspure – Old – collegians 06:39.8 2000
WO 2 Aileen Crowley – Old – Collegians – BC 06:51.5 2000
WO 3 Aifric Keogh – UCC – RC 06:59.0 2000
WO 4 Fiona Murtagh – NUIG 06:59.0 2000
WO 5 Aoife Feeley – UCC – RC 07:08.8 2000
WO 6 Rochelle Quigley – ESPRIT 07:13.5 2000
WO 7 Marie Piggott – Skibbereen – RC 07:14.3 2000
WO 8 Aisling Cahill – NUIG 07:15.9 2000
WO 9 Trish Cooney – Phoenix – S&C 07:29.0 2000
WO 10 Orla Donnelly – ULRC 07:34.6 2000
WO 11 Dominika Kmentova – Fermoy – RC 07:38.5 2000
WO 12 Ester Redlichova – SMRC 07:45.0 2000
WO 13 Ailbhe NiGhriofa – NUIG 07:47.3 2000
WO 14 Martina Rosicka – SMRC 07:55.6 2000
WO 15 Anna GillRodriguez – Fermoy – RC 07:57.3 2000
WO 16 Justine Deming – Fermoy – RC 08:01.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59 1 Karen Hill – Workmen’s – RC 08:00.5 2000
W50-59 2 Susan Young – Sub7 – IRC – and – Seal – Personal – Training 08:15.3 2000
W50-59 3 Margot Lawlor – Callinafercy 08:24.5 2000

 

Race# Place Rower Name Time Distance
MO 1 Sam McKeown – QUBBC 05:53.0 2000
MO 2 Shane Haugh – Castleconnell – BC 06:07.2 2000
MO 3 Fionnan McQuillan-Tolan – NUIG 06:08.2 2000
MO 4 Tiernan Oliver – QUBBC 06:09.5 2000
MO 5 Fionan Crowley – Castleconnell – BC 06:11.0 2000
MO 6 Justin Ryan – Skibbereen – RC 06:11.6 2000
MO 7 Mark Doyle – Castleconnell – BC 06:14.5 2000
MO 8 Andy Harrington – Shandon – BC 06:16.2 2000
MO 9 Oli Gray – ESPRIT 06:17.4 2000
MO 10 Glenn Patterson – Sligo – RC 06:18.7 2000
MO 11 Diarmuid O’Driscoll – Skibbereen – RC 06:22.8 2000
MO 12 Frank Nugent – Commercial – RC 06:23.9 2000
MO 13 Shaun McGlynn – Pro – Fitness 06:28.7 2000
MO 14 James Cahill – Phoenix – S&C 06:34.0 2000
MO 15 Donal Spellman – NUIG 06:35.3 2000
MO 16 Kern Toussaint – Inverness – RC 06:40.4 2000
MO 17 Tom Stafford – Killurin – RC 06:44.8 2000
MO 18 Michael Sherlock – St – Patricks – RC 07:01.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49 1 Paul Buchanan – Q-Power 06:26.3 2000
M40-49 2 James McMurtry – 06:27.1 2000
M40-49 3 Bernard Doohan – boxfit 06:29.0 2000
M40-49 4 Fintan Gilsenan – Castletownbere – RC 06:30.8 2000
M40-49 5 Kevin Crowley – Fenit – RC 06:37.1 2000
M40-49 6 Paul McGonagle – Kincasslagh – RC 06:37.3 2000
M40-49 7 Patrick Fowler – Commercial – RC 06:40.4 2000
M40-49 8 Liam Gleeson – 06:41.4 2000
M40-49 9 Alan O’Hare – Neptune – RC 06:42.0 2000
M40-49 10 Brendan Smyth – Commercial 06:43.3 2000
M40-49 11 Gerard Kennedy – St – Patricks – RC 06:43.6 2000
M40-49 12 Rob Forde – Commercial – RC 06:49.5 2000
M40-49 13 Seamus O – Neill – 06:53.7 2000
M40-49 14 Henrik Merz – Shandon – BC 06:54.7 2000
M40-49 15 Declan Lawless – 07:10.9 2000
M40-49 16 Patrick O – Connor – SQUIRE – ROWING 07:13.6 2000
M40-49 17 Tom Hackett – Sligo 07:17.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59 1 Oliver Short – St. – Pats – TOW – RC 06:51.6 2000
M50-59 2 John O’Neill – Shandon – BC 06:51.8 2000
M50-59 3 David FitzGerald – BCRC 07:04.0 2000
M50-59 4 Molua Donohoe – Sligo – RC 07:15.4 2000
M50-59 5 Mick Kelly – 07:29.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M30-39 1 David Duggan – Kilmacsimon – RC 06:26.8 2000
M30-39 2 Neil McCormick – Neptune – RC 06:28.6 2000
M30-39 3 John Whooley – Skibbereen – RC 06:30.4 2000
M30-39 4 Chris Heron – The – Engine – Room 06:34.6 2000
M30-39 5 Martin Dowd – St. – Michael’s – Dun – Laoghaire 06:42.1 2000
M30-39 6 Robert Diffley – Shandon – BC 06:42.9 2000
M30-39 7 Garvin Walker – Donegal – Indoor – Rowing 06:43.7 2000
M30-39 8 Mark Boland – St – Patricks – RC – Ringsend 06:48.4 2000
M30-39 9 Niall O’Hare – Neptune – RC 06:49.3 2000
M30-39 10 Nicholas Forte – Forte – IRC 06:59.0 2000
M30-39 11 Padraig Mulrennan – Dublin – Fire – Brigade – DFB 07:02.2 2000
M30-39 12 Declan McGilloway – Lagan – Scullers 13:04.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M60-69 1 Gaetano D’Urso – City – of – Derry – BC 06:50.8 2000
M60-69 2 Chris O’Connor – Kilmacabea – RC 07:39.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MLTA 1 Damien Delea – Castleconnell 06:57.0 2000
MLTA 2 Aron O’Dowd – Castleconnell 07:16.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13_500 1 Adam Casey – El – Niño – Portmagee – RC 01:39.0 500
MJ13_500 2 Micheal Cormack – Naomh – Micheal 01:39.2 500
MJ13_500 3 Dalton Carter – St – Josephs – RC 01:48.1 500
MJ13_500 4 Anthony Doohan – Boxfit 01:49.6 500
MJ13_500 5 Marcus Lavery – Killorglin – RC 01:49.7 500
MJ13_500 6 Liam Walter – Castleconnell – BC 01:52.7 500
MJ13_500 7 Paddy Hourigan – Castleconnell – BC 01:55.2 500
MJ13_500 8 Odhran McGrath – Clonmel – RC 01:56.9 500
MJ13_500 9 Ivan Novik – Castleconnell – BC 01:57.9 500
MJ13_500 10 Mark Rockett – Athlone 01:59.3 500
MJ13_500 11 Cormac Crowley – Fermoy – RC 02:00.0 500
MJ13_500 12 Jamie Hogan – Castleconnell – BC 02:00.8 500
MJ13_500 13 Evan Casey – Mayfield – CS 02:01.7 500
MJ13_500 14 Eoin Naughton – Athlone 02:03.3 500
MJ13_500 15 Zach Meegan – Athlone 02:03.8 500
MJ13_500 16 Brian McGrath – Castleconnell – BC 02:04.1 500
MJ13_500 16 Adam Moran – St – Josephs – RC 02:04.1 500
MJ13_500 18 Charlie McGillicuddy – Callinafercy 02:05.0 500
MJ13_500 19 James Hurley – Clonmel – RC 02:06.0 500
MJ13_500 20 Luke Connolly – Mayfield – CS 02:06.5 500
MJ13_500 21 Conall MacThreanaigh – Fenit – RC 02:06.7 500
MJ13_500 22 Gerald Nugent – Clonmel – RC 02:07.8 500
MJ13_500 23 Owen Doherty – Tullaghan – Bay 02:08.3 500
MJ13_500 24 Liam Rohan – Athlone 02:11.6 500
MJ13_500 24 Sean McDonald – St – Josephs – RC 02:11.6 500
MJ13_500 26 Diarmuid Murtagh – Athlone 02:13.5 500
MJ13_500 27 Jake Dundon – Castleconnell – BC 02:13.6 500
MJ13_500 28 Conor O’Brien – Castleconnell – BC 02:15.0 500
MJ13_500 29 DJ Doocey – Tullaghan – Bay 02:15.3 500
MJ13_500 30 Sam Kinsella – Athlunkard 02:16.0 500
MJ13_500 31 Darragh Egan – Clonmel – RC 02:16.1 500
MJ13_500 32 Fionn McDonagh – Tullaghan – Bay 02:16.4 500
MJ13_500 33 Shaun Doohan – Boxfit 02:16.5 500
MJ13_500 34 Matthew Dolan – Enniskillen – Royal – BC 02:24.1 500
MJ13_500 35 Finn Dillon – Castleconnell – BC 02:24.9 500
MJ13_500 36 Adam Kenny – Athlone 02:26.1 500
MJ13_500 37 Jack Myers – Mayfield – CS 02:28.7 500
MJ13_500 38 Rory Butler – SMRC 02:30.9 500
MJ13_500 39 Reuben Mulligan – Castleconnell – BC 02:33.9 500
MJ13_500 40 Raymond Costin – Mayfield – CS 02:57.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13_500 1 Airida Mateviciute – Killorglin – RC 01:48.2 500
WJ13_500 2 Niamh Egan – Tullaghan – Bay 01:50.0 500
WJ13_500 3 Jane O – Connor – Portmagee – RC 01:51.9 500
WJ13_500 4 Roisin Byrne – Offaly – RC 01:56.1 500
WJ13_500 5 Sarah – May Kiely – Castleconnell – BC 01:57.2 500
WJ13_500 6 Annick Frohburg – Castleconnell – BC 01:58.3 500
WJ13_500 7 Sarah Looney – Workmen’s – RC 01:59.8 500
WJ13_500 8 Keeva Corry – Enniskillen – Royal – BC 02:01.7 500
WJ13_500 9 Erin Crawford – Enniskillen – Royal – BC 02:03.3 500
WJ13_500 10 Katie Egan – Carlow – RC 02:03.6 500
WJ13_500 11 Cannan 02:04.4 500
WJ13_500 11 Abigail Cullinane – SMRC 02:04.4 500
WJ13_500 13 Aoife Hensey – Athlone 02:04.6 500
WJ13_500 14 Cristiona McCaffery – Enniskillen – Royal – BC 02:06.8 500
WJ13_500 15 Emma McManamon – Naomh – Micheal 02:06.9 500
WJ13_500 16 Leah Gaughan – Tullaghan – Bay 02:08.3 500
WJ13_500 17 Roisin NicAodha – CRCC 02:08.9 500
WJ13_500 18 Sarah O’Connor – SMRC 02:09.2 500
WJ13_500 19 Anna Hayes – Castleconnell – BC 02:10.5 500
WJ13_500 20 Ava Larkin – Athlone 02:10.9 500
WJ13_500 21 Ciara DeKlein – Athlunkard 02:11.0 500
WJ13_500 22 Ava Kelly – Athlone 02:11.9 500
WJ13_500 23 Isabelle Moloney – Fenit – RC 02:12.0 500
WJ13_500 24 Danielle O – Shea – Flesk – Valley 02:12.1 500
WJ13_500 25 Kirsten Sheehan – Mayfield – CS 02:13.1 500
WJ13_500 26 Lucy Mulcahy – Clonmel – RC 02:13.3 500
WJ13_500 27 Cara Dillon – – Athlone 02:13.4 500
WJ13_500 27 Rachel Cullinan – Enniskillen – Royal – BC 02:13.4 500
WJ13_500 29 Caoimhe Kelly – Flesk – Valley 02:14.6 500
WJ13_500 30 Louise Kennedy – Callinafercy 02:15.1 500
WJ13_500 31 Leah O’Leary – Mayfield – CS 02:15.5 500
WJ13_500 32 Isobel Pardy – Mayfield – CS 02:15.9 500
WJ13_500 33 Iris McInerney – SMRC 02:16.8 500
WJ13_500 34 Elena Foley – SMRC 02:17.1 500
WJ13_500 35 Elilis Mullane – Flesk – Valley 02:18.1 500
WJ13_500 36 Grace McManaman – Naomh – Micheal 02:22.9 500
WJ13_500 37 Caitlin Madigan – Enniskillen – Royal – BC 02:24.6 500
WJ13_500 38 Danielle Cronin – Castleconnell – BC 02:24.7 500
WJ13_500 39 Sadhbh Barrett – Tullaghan Bay 02:27.0 500
WJ13_500 40 Leah Dunne – Athlone 02:28.3 500
WJ13_500 41 Megan Sheehan – Mayfield – CS 02:28.5 500
WJ13_500 42 Anna Toal – Enniskillen – Royal – BC 02:29.2 500
WJ13_500 43 Lisa Stanton – Mayfield – CS 02:30.9 500
WJ13_500 44 Racheal Stewart – Enniskillen – Royal – BC 02:33.3 500
WJ13_500 45 Katie Mulready – Castleconnell – BC 02:42.0 500
WJ13_500 46 Sarah Aylward – Castleconnell – BC 02:52.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14_500 1 Fiachna Barrett – Tullaghan – Bay 01:35.9 500
MJ14_500 2 Conor Ryan – Ring 01:37.8 500
MJ14_500 3 Tim Murphy – Enniskillen – Royal – BC 01:40.3 500
MJ14_500 4 Cian Scanlon – Athlone 01:41.2 500
MJ14_500 5 Tom Maye – Col – Iognaid 01:41.6 500
MJ14_500 6 Ronan Cullan – Fermoy – RC 01:41.8 500
MJ14_500 7 Ronan Gibbon – New – Ross – BC 01:42.0 500
MJ14_500 8 Justin Kossel – St.Mary’sCBS 01:42.8 500
MJ14_500 9 Darragh Sheehy – Fermoy – RC 01:43.4 500
MJ14_500 10 Michael O – Donoghue – Flesk – Valley 01:43.5 500
MJ14_500 11 Cillian McGarry – St – Josephs – RC 01:44.1 500
MJ14_500 12 Eoin McSweeney – Fermoy – RC 01:45.0 500
MJ14_500 12 Padraig Fenton – Fermoy – RC 01:45.0 500
MJ14_500 14 Evan Forde – St – Josephs – RC 01:45.2 500
MJ14_500 15 Robert lyons – Castleconnell – BC 01:45.9 500
MJ14_500 16 Ferdia Hellebust – Lee – RC 01:46.3 500
MJ14_500 17 David Dolan – St – Josephs – RC 01:46.6 500
MJ14_500 18 James Murphy – St – Josephs – RC 01:48.1 500
MJ14_500 19 HARRY BALLARD – Blackrock – RC 01:48.2 500
MJ14_500 20 Rory McConville – Fermoy – RC 01:48.3 500
MJ14_500 20 Felix O’Neill – Col – Iognaid 01:48.3 500
MJ14_500 22 Rossa McCabe – St – Josephs – RC 01:48.5 500
MJ14_500 23 John Scanlan – Fermoy – RC 01:48.6 500
MJ14_500 24 ORAN SMITH – Blackrock – RC 01:49.0 500
MJ14_500 25 Andy Lynch – Castleconnell – BC 01:50.0 500
MJ14_500 26 Luke Paton – Enniskillen – Royal – BC 01:50.4 500
MJ14_500 27 John McCormack – Cork – BC 01:51.5 500
MJ14_500 28 Peadar Connell – St – Josephs – RC 01:53.7 500
MJ14_500 29 Alex O’Hurlihy – Fermoy – RC 01:54.6 500
MJ14_500 30 Daniel Kelly – Athlunkard 01:54.8 500
MJ14_500 31 Timmy O’Riordan – Cork – BC 01:55.2 500
MJ14_500 32 Adam Kennedy – St – Josephs – RC 01:55.3 500
MJ14_500 33 Eoin McCarthy – Cork – BC 01:55.5 500
MJ14_500 34 James McDonnell – St – Josephs – RC 01:55.8 500
MJ14_500 35 Joe O’Neill – Cork – BC 01:57.0 500
MJ14_500 36 Ronan Browne – Athlunkard 01:57.8 500
MJ14_500 37 Cormac Flemming – Fermoy – RC 01:59.0 500
MJ14_500 37 Conor Richardson – Enniskillen – Royal – BC 01:59.0 500
MJ14_500 39 Matthew Kemp – SMRC 02:00.2 500
MJ14_500 40 Rohan McCarthy – Cork – BC 02:00.3 500
MJ14_500 41 Joshua Martin – Enniskillen – Royal – BC 02:00.7 500
MJ14_500 42 Shane McLoughlin – St – Josephs – RC 02:01.5 500
MJ14_500 43 SHANE GALLAGHER – Blackrock – RC 02:02.2 500
MJ14_500 44 Luke Ryan – Workmen’s – RC 02:02.5 500
MJ14_500 45 Fred Barry – SMRC 02:02.9 500
MJ14_500 46 Donn Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 02:03.2 500
MJ14_500 47 Luke O’Reilly – Cork – BC 02:03.4 500
MJ14_500 48 Daniel McCauley – St.Mary’sCBS 02:04.1 500
MJ14_500 49 Boris Iakmov – St – Josephs – RC 02:05.7 500
MJ14_500 50 Sam Callanan – SMRC 02:05.9 500
MJ14_500 51 Jack Feeney – St – Josephs – RC 02:07.0 500
MJ14_500 52 Cathal Monaghan – St – Josephs – RC 02:07.4 500
MJ14_500 53 HENRY KELLY – Blackrock – RC 02:08.1 500
MJ14_500 54 Jevon Lydon – St – Josephs – RC 02:09.4 500
MJ14_500 55 Rory Toohey – St – Josephs – RC 02:09.6 500
MJ14_500 56 Jack O’Regan – Cork – BC 02:10.1 500
MJ14_500 57 Jago O – Malley – St – Josephs – RC 02:12.5 500
MJ14_500 58 Eoin Toohey – St – Josephs – RC 02:15.1 500
MJ14_500 59 Joe Fahy – Cork – BC 02:15.4 500
MJ14_500 60 Cormac Benson – SMRC 02:16.4 500
MJ14_500 61 Brendan Devereux – St.Mary’sCBS 02:17.6 500
MJ14_500 62 John O’Leary – Cork – BC 02:21.5 500
MJ14_500 63 Adrian Martin – Castleconnell – BC 02:23.3 500
MJ14_500 64 Ciaran Sidhu – St – Josephs – RC 02:33.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14_500 1 Clara Leahy – Castleconnell – BC 01:50.8 500
WJ14_500 2 Aimee Carey – Tullaghan – Bay 01:51.0 500
WJ14_500 3 Avril Murphy – Callinafercy 01:51.5 500
WJ14_500 4 Muireann Lynch – El – Nino 01:52.5 500
WJ14_500 5 Aoife Hickson – Carlow – RC 01:52.7 500
WJ14_500 6 Eleanor Feeney – Carlow – RC 01:52.9 500
WJ14_500 7 Ellen Harrington – Kenmare – RC 01:53.0 500
WJ14_500 8 Rachel McGrath – Carlow – RC 01:53.1 500
WJ14_500 9 Elisha Leane – Flesk – Valley 01:53.5 500
WJ14_500 10 Gabi Fitzgerald – Castleconnell – BC 01:54.2 500
WJ14_500 11 Mia Heffernan – Flesk – Valley 01:54.6 500
WJ14_500 12 Roisin Dillon – Carlow – RC 01:55.3 500
WJ14_500 13 Maya Fleming – Workmen’s – RC 01:55.6 500
WJ14_500 14 Chloe Thompson – Enniskillen – Royal – BC 01:56.5 500
WJ14_500 15 Ashling Scully – Castleconnell – BC 01:56.8 500
WJ14_500 15 Rosie Pendry – Enniskillen – Royal – BC 01:56.8 500
WJ14_500 17 Theresa – May Sweeney – Loughros – Point – RC 01:57.3 500
WJ14_500 18 Lucy Crean – Cork – BC 01:57.7 500
WJ14_500 19 Emma Wilson – Enniskillen – Royal – BC 01:58.0 500
WJ14_500 20 Emma Ryan – Athlunkard 01:59.3 500
WJ14_500 20 Jill Farrell – Carlow – RC 01:59.3 500
WJ14_500 22 Rachel Lacey – Carlow – RC 02:01.8 500
WJ14_500 23 Derbhla Smith – Castleconnell – BC 02:02.3 500
WJ14_500 24 Ruby NiDhubhslaine – CRCC 02:03.0 500
WJ14_500 25 Ryana Praxmarer – Galway – RC 02:03.3 500
WJ14_500 26 Aine McCaffery – Enniskillen – Royal – BC 02:03.6 500
WJ14_500 26 Enya Stewart – Enniskillen – Royal – BC 02:03.6 500
WJ14_500 28 Celia McMahon – Fenit – RC 02:03.9 500
WJ14_500 29 Jade Crofton – Castleconnell – BC 02:04.5 500
WJ14_500 30 Elva Clendennen – Callinafercy 02:06.0 500
WJ14_500 31 Emma Keehan – SMRC 02:06.7 500
WJ14_500 32 Angel Huang – Enniskillen – Royal – BC 02:06.9 500
WJ14_500 33 Erin Smith – Cork – BC 02:07.2 500
WJ14_500 34 Clodagh O’Donnell – Enniskillen – Royal – BC 02:07.5 500
WJ14_500 35 Paula Jardon – Lopez – Athlone 02:08.2 500
WJ14_500 36 Niamh Campbell – Enniskillen – Royal – BC 02:08.4 500
WJ14_500 37 Katie Morrissey – Clonmel – RC 02:08.5 500
WJ14_500 38 Jane Russell – Castleconnell – BC 02:09.9 500
WJ14_500 39 Hannah Quigley – CRCC 02:10.9 500
WJ14_500 40 Emily Bowen – Castleconnell – BC 02:11.5 500
WJ14_500 41 Julia Fingola – Ward – Castleconnell – BC 02:11.8 500
WJ14_500 42 Ciara O’Reilly – Cork – BC 02:12.6 500
WJ14_500 43 Molly Doherty – SMRC 02:14.6 500
WJ14_500 44 Grace O’Mahony – Cork – BC 02:15.2 500
WJ14_500 45 Lucy Toal – Enniskillen – Royal – BC 02:15.6 500
WJ14_500 46 Isobel Hurley – Clonmel – RC 02:16.0 500
WJ14_500 47 Roisin O’Halloran – Cronin – Fenit – RC 02:17.6 500
WJ14_500 48 Lyra McCarthy – Callinafercy 02:20.4 500
WJ14_500 49 Lily O`Connel – Byrne – Athlone 02:22.3 500
WJ14_500 50 Orlath O’Byrne – Castleconnell – BC 02:27.0 500
WJ14_500 51 Cassie Stewart – Enniskillen – Royal – BC 02:27.1 500
WJ14_500 52 Alex Kerr – Enniskillen – Royal – BC 02:34.5 500
WJ14_500 53 Alannah O’Connor – Fenit – RC 02:56.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_500 1 James O – Donovan – RING – RC 01:29.8 500
MJ15_500 2 Russel Crowley – Fermoy – RC 01:30.7 500
MJ15_500 3 Ciaran OConnell – Waterville – RC 01:31.8 500
MJ15_500 4 Jonathon Doocey – Tullaghan – Bay 01:33.6 500
MJ15_500 5 Ivan Cotter – SMRC 01:33.9 500
MJ15_500 6 Joe Cunningham – Castleconnell – BC 01:34.6 500
MJ15_500 7 Eamonn Gallagher – Col – Iognaid 01:34.8 500
MJ15_500 8 Eoin Gilmartin – Castleconnell – BC 01:35.8 500
MJ15_500 9 Brian Hurley – Fermoy – RC 01:36.5 500
MJ15_500 10 Shane Whyte – Loughros – Point – RC 01:36.9 500
MJ15_500 11 Rowan Glynn – Johnston – Kenmare – RC 01:37.6 500
MJ15_500 12 Adam Donovan – Athlone 01:38.4 500
MJ15_500 13 Eoin Condon – Fermoy – RC 01:39.3 500
MJ15_500 14 Diarmuid Hartney – SMRC 01:39.6 500
MJ15_500 15 EOIN MCGRATH – Blackrock – RC 01:39.9 500
MJ15_500 16 Damon Conway – CRCC 01:40.9 500
MJ15_500 17 Mark Ward – Col – Iognaid 01:41.0 500
MJ15_500 18 Ultan O’Toole – Col – Iognaid 01:41.5 500
MJ15_500 19 Cian MacDaibhois-MacanRi – CRCC 01:42.0 500
MJ15_500 20 Pearse O – Brien – Kenmare – RC 01:42.4 500
MJ15_500 20 Cathal OLeathoibear – CRCC 01:42.4 500
MJ15_500 22 James Smith – Flesk – Valley 01:43.8 500
MJ15_500 23 Donagh Claffey – Athlone 01:45.0 500
MJ15_500 24 George Loftus – Cork – BC 01:45.7 500
MJ15_500 25 SEAN O’CONNOR – Blackrock – RC 01:45.9 500
MJ15_500 25 Alex Joyce – Cork – BC 01:45.9 500
MJ15_500 27 HARRY FACER – Blackrock – RC 01:46.1 500
MJ15_500 28 Paul McINERNEY – SMRC 01:46.4 500
MJ15_500 29 Lee Hogan – Athlunkard 01:46.6 500
MJ15_500 30 Ethan Friel – Athlone 01:47.1 500
MJ15_500 31 Alex Kelly – Offaly – rC 01:48.0 500
MJ15_500 32 Ryan Myers – Mayfield – CS 01:49.6 500
MJ15_500 33 HARRY MCLAUGHLIN – Blackrock – RC 01:49.8 500
MJ15_500 34 David Cahill – Cork – BC 01:50.1 500
MJ15_500 35 Lewis Nixon – Enniskillen – Royal – BC 01:50.3 500
MJ15_500 36 EOIN DUNNE – Blackrock – RC 01:50.4 500
MJ15_500 37 Fergal Lennon – Athlone 01:50.7 500
MJ15_500 38 Donnchadha De – Brun – SMRC 01:50.8 500
MJ15_500 39 Gregory OLiain – CRCC 01:50.9 500
MJ15_500 40 Alex O`Sullivan – Athlone 01:51.4 500
MJ15_500 41 Cian ODufaigh – CRCC 01:52.2 500
MJ15_500 42 Cillian Lynam – Athlone 01:53.5 500
MJ15_500 43 Michael English – Athlunkard 01:55.4 500
MJ15_500 44 Evan Rea – Cork – BC 01:56.3 500
MJ15_500 45 Ruairi Henshaw – Athlone 01:56.9 500
MJ15_500 46 Michael O’Leary – Flesk – Valley 01:57.2 500
MJ15_500 47 Niall Martin – Col – Iognaid 01:57.3 500
MJ15_500 48 Ronan O – Donoghue – Flesk – Valley 01:58.7 500
MJ15_500 49 Dara OLeathoibear – CRCC 02:01.8 500
MJ15_500 50 Ciaran Cronin – Athlone 02:03.1 500
MJ15_500 51 ALEX BROPHY – Blackrock – RC 02:03.9 500
MJ15_500 52 MARK MCGRATH – Blackrock – RC 02:04.3 500
MJ15_500 53 Luke Murphy – Cork – BC 02:07.3 500
MJ15_500 54 Sam Ryan – Col – Iognaid 02:08.6 500
MJ15_500 55 Cian Brosnan – SMRC 02:09.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_500 1 Evelina Zakarauskaite – Galway – RC 01:43.1 500
WJ15_500 2 Orla McCarthy – Killorglin – RC 01:44.8 500
WJ15_500 3 Abby Corry – Enniskillen – Royal – BC 01:45.7 500
WJ15_500 4 Caragh Leonard – Enniskillen – Royal – BC 01:46.7 500
WJ15_500 5 Savannagh Clifford – Callinafercy 01:48.5 500
WJ15_500 5 Ciara Kiely – Castleconnell – BC 01:48.5 500
WJ15_500 7 Tara Doocey – Tullaghan – Bay 01:48.5 500
WJ15_500 8 Olivia Neaves – Carlow – RC 01:49.1 500
WJ15_500 9 Katie Kearney – Galway – RC 01:50.5 500
WJ15_500 10 Tara Mulready – Castleconnell – BC 01:50.6 500
WJ15_500 10 Jenny Little – Enniskillen – Royal – BC 01:50.6 500
WJ15_500 12 Aoife Murphy – Portmagee 01:50.9 500
WJ15_500 13 Aine Boyle – Loughros – Point – RC 01:51.0 500
WJ15_500 14 Laura Looney – Workmen’s – RC 01:51.9 500
WJ15_500 15 Martha Mcbrien – Enniskillen – Royal – BC 01:54.1 500
WJ15_500 16 Ava Kavanagh – Carlow – RC 01:54.3 500
WJ15_500 17 Orla Walsh – Carlow – RC 01:54.6 500
WJ15_500 17 Kate Hume – Col – Iognaid 01:54.6 500
WJ15_500 19 Sarah O’Leary – Workmen’s – RC 01:55.3 500
WJ15_500 19 Katie Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 01:55.3 500
WJ15_500 21 Rachel Egan – Athlone 01:55.4 500
WJ15_500 22 Ciara Grimes – SMRC 01:55.6 500
WJ15_500 23 Alison O’Sullivan – Flesk – Valley 01:55.7 500
WJ15_500 24 Katie Donnelly – Enniskillen – Royal – BC 01:56.0 500
WJ15_500 25 Tara O’Sullivan – SMRC 01:56.3 500
WJ15_500 26 Emma Ryder – Col – Iognaid 01:56.4 500
WJ15_500 27 Aoibhinn Quinn – Carlow – RC 01:56.9 500
WJ15_500 28 Nikki Kernaghan – Enniskillen – Royal – BC 01:57.0 500
WJ15_500 29 Rebecca Coyle – Waterville – Lake – RC 01:57.1 500
WJ15_500 30 Alice McKeon – SMRC 01:57.8 500
WJ15_500 31 Susan D’Arcy – Castleconnell – BC 01:58.5 500
WJ15_500 32 Kate O’Callaghan – Castleconnell – BC 01:59.5 500
WJ15_500 33 Anita Whelton – Castleconnell – BC 01:59.9 500
WJ15_500 34 Karen O’Shea – Fermoy – RC 02:00.6 500
WJ15_500 35 Abigail Ralph – Enniskillen – Royal – BC 02:00.8 500
WJ15_500 36 Eve McMahon – Castleconnell – BC 02:01.4 500
WJ15_500 37 Caireann – Rose O’Gorman – SMRC 02:01.9 500
WJ15_500 38 Orla McCauley – Colaiste – Bride – Enniscorthy 02:03.2 500
WJ15_500 39 Katie O’Riordan – Cork – BC 02:04.1 500
WJ15_500 39 Roisin Sutton – Carlow – RC 02:04.1 500
WJ15_500 41 Caoimhe Lenehan – Castleconnell – BC 02:04.2 500
WJ15_500 42 Aoife Egan – Tullaghan – Bay 02:04.3 500
WJ15_500 43 Crea Elwood – Galway – RC 02:06.5 500
WJ15_500 44 Grace Hannon – Athlone 02:07.8 500
WJ15_500 45 Rebecca McManoman – Naomh – Micheal 02:07.9 500
WJ15_500 46 Sarah Brennan – SMRC 02:08.2 500
WJ15_500 47 Lisa Ryan – SMRC 02:14.0 500
WJ15_500 48 Ellen Garcia – Breen – SMRC 02:16.9 500
WJ15_500 49 Siobhan Canning – Colaiste – Bride – Enniscorthy 02:17.0 500
WJ15_500 50 Sarah Edwards – Athlunkard 02:24.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16_500 1 Dara O’Murchu – Fermoy – RC 01:29.5 500
MJ16_500 2 Cody Penny – Fermoy – RC 01:30.4 500
MJ16_500 3 Andrew Carroll – Athlone 01:31.9 500
MJ16_500 4 PETER SPELLMAN – Blackrock – RC 01:32.6 500
MJ16_500 5 Sam Casey – Flesk – Valley 01:32.9 500
MJ16_500 6 Aidan McCarthy – Callinafercy 01:33.6 500
MJ16_500 7 Thomas Kelly – Kenmare – RC 01:34.6 500
MJ16_500 8 Declan Geary – Fermoy – RC 01:34.9 500
MJ16_500 8 Cormac McKinney – City – of – Derry – BC 01:34.9 500
MJ16_500 10 Aaron De – Burca – Col – Iognaid 01:35.6 500
MJ16_500 11 Daire Scully – Castleconnell – BC 01:37.2 500
MJ16_500 12 Ben Freeman – Fermoy – RC 01:37.6 500
MJ16_500 13 Liam Naughton – Athlone 01:38.0 500
MJ16_500 14 Mark Hartridge – Castleconnell – BC 01:38.2 500
MJ16_500 14 Oliver Kelly – Col – Iognaid 01:38.2 500
MJ16_500 16 Eamon O’Tuathail – Col – Iognaid 01:38.3 500
MJ16_500 17 CONOR FLANNERY – Blackrock – RC 01:39.1 500
MJ16_500 18 Christopher Kemp – SMRC 01:39.4 500
MJ16_500 19 Luke FOLEY – SMRC 01:39.9 500
MJ16_500 20 ALEX KELLY – Blackrock – RC 01:40.1 500
MJ16_500 21 Ryan Dunne – Athlone 01:40.2 500
MJ16_500 22 Tom Greaney – Fenit – RC 01:41.0 500
MJ16_500 23 Aaron Fahey – CRCC 01:41.2 500
MJ16_500 24 Oisin Leannachain – CRCC 01:42.7 500
MJ16_500 25 Josh Timoney – Enniskillen – Royal – BC 01:42.8 500
MJ16_500 26 Alex Morales-Glynn – Col – Iognaid 01:44.2 500
MJ16_500 27 Max Doherty – SMRC 01:44.9 500
MJ16_500 28 Liam West – Athlone 01:45.2 500
MJ16_500 29 Ben McMAHON – SMRC 01:45.4 500
MJ16_500 30 Aaron O’Donnell – Enniskillen – Royal – BC 01:46.4 500
MJ16_500 31 Sean Hennessy – Fenit – RC 01:47.1 500
MJ16_500 32 Kirill O’Flanagan – Col – Iognaid 01:47.5 500
MJ16_500 33 Liam OCathain – CRCC 01:48.0 500
MJ16_500 34 Conall MacFhinn – CRCC 01:48.6 500
MJ16_500 35 Paul Tannian – Col – Iognaid 02:06.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16_500 1 Maeve Donnelly – Enniskillen – Royal – BC 01:43.6 500
WJ16_500 2 Sarah Kennedy – Callinafercy 01:45.2 500
WJ16_500 3 Elise Carney – Frazier – Col – Iognaid 01:46.1 500
WJ16_500 4 Eimear Murphy – City – of – Derry – BC 01:46.7 500
WJ16_500 5 Sarah Butler – Athlone 01:47.0 500
WJ16_500 6 Alana King – SMRC 01:47.4 500
WJ16_500 7 Tara O – Donoghue – Flesk – Valley 01:47.9 500
WJ16_500 8 Molly Larkin – Athlone 01:48.3 500
WJ16_500 9 Beth Coffey – fossa – rc 01:50.0 500
WJ16_500 10 Amy O’Gorman – Col – Iognaid 01:50.2 500
WJ16_500 11 Sophie Kenny – Athlone 01:50.3 500
WJ16_500 11 Alannagh Cosgrove – Tullaghan – Bay 01:50.3 500
WJ16_500 13 Kate Storan – SMRC 01:50.4 500
WJ16_500 14 Mary Malone – Athlunkard 01:50.5 500
WJ16_500 15 Saoirse Broggy – Athlunkard 01:50.8 500
WJ16_500 15 Orla Casey – Athlunkard 01:50.8 500
WJ16_500 17 Ellen Forde – Col – Iognaid 01:51.6 500
WJ16_500 18 Eabha Benson – SMRC 01:51.9 500
WJ16_500 19 Rebecca O – Connell – Fossa – R.C 01:52.3 500
WJ16_500 20 Katie Elliott – Enniskillen – Royal – BC 01:52.6 500
WJ16_500 21 Ella Dillon – Athlone 01:52.7 500
WJ16_500 22 Kate McGann – SMRC 01:52.8 500
WJ16_500 23 Cliodhna Murtagh – Athlone 01:52.9 500
WJ16_500 24 Roisin Wall – Flesk – Valley 01:53.0 500
WJ16_500 25 Becki Pinkerton – Portadown – BC 01:53.6 500
WJ16_500 26 Trudie McCombe – Enniskillen – Royal – BC 01:53.7 500
WJ16_500 27 Maeve Gonley – Athlone 01:54.1 500
WJ16_500 28 Isabella Gannon – Col – Iognaid 01:54.4 500
WJ16_500 29 Lanah Acton – Col – Iognaid 01:54.5 500
WJ16_500 30 Ciara Casey – Flesk – Valley 01:54.8 500
WJ16_500 31 Edel Sweetman – Flesk – Valley 01:54.9 500
WJ16_500 32 Shauna O – Donoghue – Flesk – Valley 01:55.3 500
WJ16_500 33 Orna MURPHY – SMRC 01:55.5 500
WJ16_500 34 Taylor NicAnnaidh – CRCC 01:56.8 500
WJ16_500 35 Grace O’Grady – Callinafercy 01:57.0 500
WJ16_500 36 Megan Cronin – Castleconnell – BC 01:58.0 500
WJ16_500 37 Kayleigh BradleyWest – Enniskillen – Royal – BC 01:58.1 500
WJ16_500 38 Nicola Jones – SMRC 01:58.2 500
WJ16_500 39 Almha Kissane – Callinafercy 01:59.0 500
WJ16_500 40 Emma Houlihan – Callinafercy 01:59.2 500
WJ16_500 41 Heather Alfred – Castleconnell – BC 02:00.2 500
WJ16_500 42 Aoireann Moriarty – Workmen’s – RC 02:03.3 500
WJ16_500 43 Christina Cooper – Athlone 02:05.2 500
WJ16_500 44 Ciara Kelly – Castleconnell – BC 02:05.6 500
WJ16_500 45 Georgia Maxwell – Enniskillen – Royal – BC 02:18.5 500
WJ16_500 46 Stephanie Keane – Fenit – RC 02:22.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18_500 1 Alexander Roberts – Peterborough – City – RC 01:23.7 500
MJ18_500 2 Rory Tummon – St – Josephs – RC 01:24.4 500
MJ18_500 3 Nathan Timoney – Enniskillen – Royal – BC 01:25.0 500
MJ18_500 4 Michael Daly – St – Josephs – RC 01:27.7 500
MJ18_500 5 Matthew Gallagher – St – Josephs – RC 01:28.3 500
MJ18_500 6 Otto Siltannen – St – Josephs – RC 01:29.4 500
MJ18_500 7 Peter Murphy – Enniskillen – Royal – BC 01:29.8 500
MJ18_500 8 Nathan Houlihan – Callinafercy 01:31.2 500
MJ18_500 9 Micheal Farrell – NUIG 01:31.6 500
MJ18_500 10 Josh Flanagan – Portadown – BC 01:31.7 500
MJ18_500 11 Tom Ostheimer – St – Josephs – RC 01:31.8 500
MJ18_500 12 Cian O’Sullivan – Callinafercy 01:31.9 500
MJ18_500 13 Robbie Mills – Enniskillen – Royal – BC 01:33.0 500
MJ18_500 14 Cormac Doyle – Callinafercy 01:33.2 500
MJ18_500 14 Caoimhin Conway – Col – Iognaid 01:33.2 500
MJ18_500 16 Jack McDade – Enniskillen – Royal – BC 01:33.9 500
MJ18_500 17 Ordhan Donaghy – Enniskillen – Royal – BC 01:34.0 500
MJ18_500 18 Evan Kissane – Flesk – Valley 01:34.1 500
MJ18_500 19 Ruairi O’Gorman – Col – Iognaid 01:34.3 500
MJ18_500 20 Niall Murphy – Callinafercy 01:34.5 500
MJ18_500 21 Chris Carey – Flesk – Valley 01:35.4 500
MJ18_500 21 Richard O’Neill – St.Mary’sCBS 01:35.4 500
MJ18_500 23 Ben Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 01:36.1 500
MJ18_500 24 Callum Myers – Workmen’s – RC 01:36.3 500
MJ18_500 25 Rory Blake – Enniskillen – Royal – BC 01:36.4 500
MJ18_500 26 Tim Hannon – SMRC 01:36.8 500
MJ18_500 27 Richard Szabo – SMRC 01:37.0 500
MJ18_500 28 Alexey Kolyzaev – St – Josephs – RC 01:37.1 500
MJ18_500 29 Aaron Houlihan – Callinafercy 01:37.2 500
MJ18_500 30 Michael Stewart – Enniskillen – Royal – BC 01:37.8 500
MJ18_500 30 William Pinkerton – Portadown – BC 01:37.8 500
MJ18_500 32 Cathal O’Rourke – St.Mary’sCBS 01:38.0 500
MJ18_500 33 Luke McConville – Fermoy – RC 01:38.4 500
MJ18_500 34 Tom McGuinness – Col – Iognaid 01:38.7 500
MJ18_500 35 Timmy Grimes – Fenit – RC 01:38.8 500
MJ18_500 36 Daire Elberse – Col – Iognaid 01:39.3 500
MJ18_500 37 Aoran O’Sullivan – Flesk – Valley 01:41.5 500
MJ18_500 38 John McNamara – SMRC 01:42.0 500
MJ18_500 39 Fionn Ryan – Col – Iognaid 01:43.4 500
MJ18_500 40 Connor Stewart – Enniskillen – Royal – BC 01:43.5 500
MJ18_500 41 Dominik Cahill – Col – Iognaid 01:43.9 500
MJ18_500 42 Mike Kirby – Fenit – RC 01:45.0 500
MJ18_500 43 Shane Brauders – St.Mary’sCBS 01:49.1 500
MJ18_500 44 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 01:51.2 500
MJ18_500 45 Barry Cunnea – St.Mary’sCBS 02:05.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49_500 1 Paul Buchanan – Q-Power 01:21.0 500
M40-49_500 2 Kevin Crowley – Fenit – RC 01:24.5 500
M40-49_500 3 Kenny Dorian – St. – Pats – TOW – RC 01:24.7 500
M40-49_500 4 Ray Sheehan – 01:25.4 500
M40-49_500 5 James McMurtry – 01:25.5 500
M40-49_500 6 Paul McGonagle – Kincasslagh – RC 01:26.0 500
M40-49_500 7 Bernard Doohan – boxfit 01:26.7 500
M40-49_500 8 Declan Hogan 01:27.2 500
M40-49_500 9 Tom Hackett – Sligo 01:29.4 500
M40-49_500 10 Seamus O – Neill – 01:30.4 500
M40-49_500 11 Hugh Egan – Tullaghan – Bay 01:31.6 500
M40-49_500 12 Patrick O – Connor – SQUIRE – ROWING 01:34.3 500
M40-49_500 13 Sean McManamon – Naomh – Micheal 01:37.9 500
M40-49_500 14 JT Carey – Tullaghan – Bay 01:38.0 500
M40-49_500 15 Mark Griffin – LBC 01:38.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18_500 1 Simi Opeoluwa – CRCC 01:38.2 500
WJ18_500 2 Zoe McCutheon – Enniskillen – Royal – BC 01:40.0 500
WJ18_500 3 Ellen Sheehan – Fossa – RC 01:41.0 500
WJ18_500 4 Esther Follis – Belfast – BC 01:41.4 500
WJ18_500 5 Annie O’Donoghue – Workmen’s – RC 01:41.9 500
WJ18_500 6 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 01:42.0 500
WJ18_500 7 Victoria Wilson – Enniskillen – Royal – BC 01:42.3 500
WJ18_500 8 Caoileann Nic – Dhonncha – Col – Iognaid 01:42.6 500
WJ18_500 9 Eilis Ward – Offaly – RC 01:44.3 500
WJ18_500 10 Anna Tyther – Killorglin – RC 01:45.4 500
WJ18_500 11 Ciara Browne – Workmen’s – RC 01:45.5 500
WJ18_500 12 Caitlynn Fee – Enniskillen – Royal – BC 01:46.4 500
WJ18_500 13 Caoimhe Leonard – Enniskillen – Royal – BC 01:46.6 500
WJ18_500 13 Roisin McGrath – Col – Iognaid 01:46.6 500
WJ18_500 15 Ciara Walsh – Col – Iognaid 01:46.8 500
WJ18_500 16 Miriam Fleming – Workmen’s – RC 01:47.3 500
WJ18_500 17 Kate Crawford – Portadown – BC 01:48.7 500
WJ18_500 17 Roisin Gavin – Col – Iognaid 01:48.7 500
WJ18_500 19 Jessica Long – Enniskillen – Royal – BC 01:49.0 500
WJ18_500 20 Amy Byrne – Phoenix – S&C 01:49.5 500
WJ18_500 21 Rachel O’Malley – Reacke – Col – Iognaid 01:50.7 500
WJ18_500 21 Emma Corcoran – Carlow – RC 01:50.7 500
WJ18_500 23 Aoife Murphy – Callinafercy 01:54.0 500
WJ18_500 24 Orla Murphy – Callinafercy 01:54.5 500
WJ18_500 25 Chloe McCarthy – Flesk – Valley 01:56.1 500
WJ18_500 26 Danielle McGrath – Athlunkard 01:57.6 500
WJ18_500 27 May McCarthy – SMRC 01:58.9 500
WJ18_500 28 Charlotte Hannon – SMRC 02:01.0 500
WJ18_500 29 Lauren O’Gorman – Athlunkard 02:01.9 500
WJ18_500 30 Aoibhinn McPhillips – Col – Iognaid 02:02.8 500
WJ18_500 31 Emma Reale – Athlunkard 02:04.7 500
WJ18_500 32 Deirdre McGee – Galway – RC 02:05.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49_500 1 Laivina Santa – Portadown – BC 01:42.4 500
W40-49_500 2 Jessica Lee – Killorglin – RC 01:44.7 500
W40-49_500 3 Pauline O’Brien – Workmen’s – RC 01:47.3 500
W40-49_500 4 Maureen Murphy – Waterville – Lake – RC 01:50.3 500
W40-49_500 5 Ann – Marie Ryan – LBC 01:52.4 500
W40-49_500 6 Orla Barrett – Tullaghan – Bay 02:13.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59_500 1 Karen Hill – Workmen’s – RC 01:52.1 500
W50-59_500 2 Margot Lawlor – Callinafercy 01:58.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W60+_500 1 Jeanne O’Gorman – Arklow – RC W60+ – 500 02:03.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO_500 1 Lucy O’Brien – Fitness – Matters/Kilmacabea 01:41.9 500
LWO_500 2 Jessica Hewitt – ULRC 01:49.4 500
LWO_500 3 Paula Moloney – Fenit – RC 01:49.5 500
LWO_500 4 Louise Donohoe – Tullaghan – Bay 01:52.3 500
LWO_500 5 Maria Larkin – LBC 02:09.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WO_500 1 Rochelle Quigley – ESPRIT 01:33.9 500
WO_500 2 Rachel McBrinn – QUBLBC 01:38.4 500
WO_500 3 Laoise NiGhriofa – NUIG 01:42.8 500
WO_500 4 Lisa Murphy – NUIG 01:43.5 500
WO_500 5 Lea Turner – Sneem – RC 01:44.7 500
WO_500 6 Sinead Walsh – Fenit – RC 01:44.9 500
WO_500 7 Heather O – Donoghue – Flesk – Valley 01:45.8 500
WO_500 8 Emma Webster – Portadown – BC 01:47.8 500
WO_500 9 Sharon Dolan – St – Patricks – RC 01:48.2 500
WO_500 10 Aoife Daly – Waterville – Lake – RC 01:49.0 500
WO_500 11 Sarah Forte – Forte – IRC 01:50.7 500
WO_500 12 Kathleen Doocey – Tullaghan – Bay 01:51.1 500
WO_500 13 Kayla McCann – Portadown – BC 01:51.6 500
WO_500 14 Ashling Barrett – Tullaghan – Bay 01:52.0 500
WO_500 15 Emer McCormack – St – Patricks – RC 01:54.3 500
WO_500 16 Elaine O’Mahoney – Mayfield – CS 01:54.8 500
WO_500 17 Therese Poon – Inverness – RC 02:05.0 500
WO_500 18 Kiera Collins – Mayfield – CS 02:11.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MO_500 1 Oli Gray – ESPRIT 01:17.3 500
MO_500 2 Tiernan Oliver – QUBBC 01:20.3 500
MO_500 3 Eoghan Walls-Tuite – NUIG 01:20.8 500
MO_500 4 Jean Rizk – CrossFit – Limerick 01:21.1 500
MO_500 5 Shaun McGlynn – Pro – Fitness 01:21.8 500
MO_500 6 Ross Corrigan – QUBBC 01:22.3 500
MO_500 7 Frank Nugent – Commercial – RC 01:22.4 500
MO_500 8 Nathan Hull – QUBBC 01:23.1 500
MO_500 9 Diarmuid Naughton – Performance – & – Fitness – Academy 01:23.5 500
MO_500 9 Kern Toussaint – Inverness – RC 01:23.5 500
MO_500 11 Ross Reid – Crossfit – Castrum 01:23.8 500
MO_500 12 Conor Egan – Athlone 01:24.2 500
MO_500 13 Paul Lawrence – 01:25.3 500
MO_500 14 Nicholas Forte – Forte – IRC 01:25.5 500
MO_500 15 Garvin Walker – Donegal – Indoor – Rowing 01:26.5 500
MO_500 15 Tom Stafford – Killurin – RC 01:26.5 500
MO_500 17 Kai McGlacken – NUIG 01:27.1 500
MO_500 18 Alex Laivins – Portadown – BC 01:27.2 500
MO_500 19 Mark Boland – St – Patricks – RC – Ringsend 01:27.3 500
MO_500 20 Padraig Mulrennan – Dublin – Fire – Brigade – DFB 01:27.7 500
MO_500 21 Cathal O’Neill – St. – Pats – TOW – RC 01:27.8 500
MO_500 22 Tommy Baker – SMRC 01:27.9 500
MO_500 23 Dave Sheehy – burning – hearts 01:28.6 500
MO_500 24 Colin Moran – NUIG 01:30.3 500
MO_500 25 Robert Morrow – Portadown – BC 01:36.5 500
MO_500 26 Kevin Gavigan – Loughros – Point – RC 01:38.3 500
MO_500 27 Josh Brinkmann – Mayfield – CS 01:38.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59_500 1 Tommy Griffin – St. – Pats – TOW – RC 01:28.2 500
M50-59_500 2 Joe Riordan – 01:29.0 500
M50-59_500 3 Gabriel Murphy – St – Patricks – RC 01:30.8 500
M50-59_500 4 Oliver Short – St. – Pats – TOW – RC 01:33.1 500
M50-59_500 5 Don Keohane – Burning – Hearts 01:33.4 500
M50-59_500 6 Mick Kelly – 01:37.5 500
M50-59_500 6 John O’Shaughnessy – Kenmare – RC 01:37.5 500
M50-59_500 8 Larry Laide – Callinafercy 01:38.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO_500 1 Danny Ryan – Danny – Ryan – BoxFit 01:27.4 500
LMO_500 2 Philip Healy – 01:27.8 500
LMO_500 3 Niall Beggan – Commercial – RC 01:27.9 500
LMO_500 4 Trevor O – Regan – Kilmacabea 01:28.7 500
LMO_500 5 Conor Flynn – NUIG 01:30.5 500
LMO_500 6 Shane McEntegart – St. – Pats – TOW – RC 01:31.8 500
LMO_500 7 Billy Calnan – Kilmacabea – RC 01:31.9 500
LMO_500 8 Derek Boland – St. – Patricks – RC 01:33.7 500
LMO_500 9 Paul Hillis – Total – fitness – systems 01:34.9 500
LMO_500 10 Denis McCullagh – CCF 01:37.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M60+_500 1 Gaetano D’Urso – City – of – Derry – BC M60+ – 500 01:27.8 500
M60+_500 2 Ken Cunningham – St – Patricks – RC M60+ – 500 01:32.0 500
M60+_500 3 Colm Larkin – LBC M60+ – 500 01:38.9 500
M60+_500 4 Chris O’Connor – Kilmacabea – RC M60+ – 500 01:39.6 500
M60+_500 5 Ger Purcell – SMRC M60+ – 500 01:44.9 500
M60+_500 6 Christy Moloney – SMRC M60+ – 500 01:47.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MLTA_500 1 Barry Murphy – St. – Pats – TOW – RC 01:43.4 500