Irish PROVINCES IRC 2018 results

Download Split Time & Stroke Data PIRC 2018

How to View Split Data

Quick search: Press CTRL+F and enter the name or category you seek.

Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13 1 Oisin McSweeney – Whitegate – RC 03:00.0 858
MJ13 2 Dalton Carter – St – Josephs 03:00.0 852
MJ13 3 Darragh O – Sullivan – Fossa 03:00.0 825
MJ13 4 Adam McCarthy – Steele – Rosscarbery – RC 03:00.0 824
MJ13 5 David Little – Colaiste – Iognaid 03:00.0 802
MJ13 6 Liam Rohan – Athlone – BC 03:00.0 801
MJ13 7 Eoghan Kelly – Flesk – Valley – RC 03:00.0 796
MJ13 8 Adam McDonagh – St – Josephs 03:00.0 795
MJ13 9 Hugh O’Gorman – SMRC 03:00.0 793
MJ13 10 Paul Schuler – St – Josephs 03:00.0 792
MJ13 11 Conaill Cunningham – St – Josephs 03:00.0 782
MJ13 12 Finn Jack – St – Josephs 03:00.0 778
MJ13 13 Shane Rafferty – SMRC 03:00.0 769
MJ13 14 Tom Ryan – Colaiste – Iognaid 03:00.0 766
MJ13 15 Jake Nolan – CRCC 03:00.0 759
MJ13 16 Ruairi Breathnach – CRCC 03:00.0 755
MJ13 16 Leon Joy – Colaiste – Iognaid 03:00.0 755
MJ13 18 Oisin O – Maolain – CRCC 03:00.0 752
MJ13 19 Zach Meegan – Athlone – BC 03:00.0 751
MJ13 20 Ross Bowell – Callinafercy 03:00.0 747
MJ13 21 Cian McGrath – SMRC 03:00.0 745
MJ13 22 Briain Clifford – SMRC 03:00.0 740
MJ13 23 Mike Lillis – SMRC 03:00.0 737
MJ13 24 Declan Murphy – Flesk – Valley – RC 03:00.0 732
MJ13 25 Charlie McGillicuddy – Callinafercy 03:00.0 729
MJ13 26 Kevin McCarthy – Kilmacsimon – RC 03:00.0 728
MJ13 27 Eoin Balfe – Shannon 03:00.0 726
MJ13 28 Nicolas O – Liain – CRCC 03:00.0 725
MJ13 29 Fionn McDonnell – SMRC 03:00.0 722
MJ13 30 Josh Carey – Tullaghan – Bay 03:00.0 722
MJ13 31 Fionn O – Tuairisg – CRCC 03:00.0 718
MJ13 32 Adam Kenny – Athlone – BC 03:00.0 714
MJ13 32 Alex Bogue – Colaiste – Iognaid 03:00.0 714
MJ13 34 Rory Butler – SMRC 03:00.0 713
MJ13 35 Thomas O’Riordan – Colaiste – Iognaid 03:00.0 711
MJ13 36 Greaney Jake – St – Josephs 03:00.0 709
MJ13 37 Jack Doherty – Tullaghan – Bay 03:00.0 708
MJ13 38 Conor Foster – SMRC 03:00.0 707
MJ13 39 John O’Connor – Callinafercy 03:00.0 705
MJ13 40 Tomas Burchill – Kilmacabea – RC 03:00.0 701
MJ13 41 Frank O’Brien – Colaiste – Iognaid 03:00.0 697
MJ13 42 Brian Crowley – Rosscarbery – RC 03:00.0 696
MJ13 42 Sean O – Dorchai – CRCC 03:00.0 696
MJ13 44 Elwood Matthew – St – Josephs 03:00.0 695
MJ13 45 Karl O’Malley-Raecke – Colaiste – Iognaid 03:00.0 694
MJ13 46 Ygor Kaar – Colaiste – Iognaid 03:00.0 693
MJ13 46 DJ Doocey – Tullaghan – Bay 03:00.0 693
MJ13 48 Evan Barry – SMRC 03:00.0 688
MJ13 49 Cian O – Ceirin – CRCC 03:00.0 688
MJ13 50 Brian Kelly – SMRC 03:00.0 685
MJ13 51 Sam Gibson – SMRC 03:00.0 684
MJ13 52 Hogan Cian – St – Josephs 03:00.0 683
MJ13 53 Charlie O’Malley – SMRC 03:00.0 682
MJ13 53 McCormack Caimin – St – Josephs 03:00.0 682
MJ13 55 Conor O – Cuinneagain – CRCC 03:00.0 680
MJ13 56 James Duffy – Mayfield – IRC 03:00.0 673
MJ13 57 Jack Hehir – Rosscarbery – RC 03:00.0 672
MJ13 58 Henry Murphy – SMRC 03:00.0 670
MJ13 59 Colm Murphy – SMRC 03:00.0 669
MJ13 60 Pat Murphy – Callinafercy 03:00.0 663
MJ13 60 Alex Scannell – Callinafercy 03:00.0 663
MJ13 62 Ben Cronin – SMRC 03:00.0 661
MJ13 63 Finin McCormack – Colaiste – Iognaid 03:00.0 660
MJ13 64 Mark Kennedy – SMRC 03:00.0 659
MJ13 65 Cormac Kelly – Colaiste – Iognaid 03:00.0 658
MJ13 65 Finn Bagnall – Condron – Offaly – RC 03:00.0 658
MJ13 67 Dylan Rice – SMRC 03:00.0 657
MJ13 68 Darradh O – Connell – SMRC 03:00.0 652
MJ13 69 Eoghan O – Loinsigh – Conghaile – CRCC 03:00.0 649
MJ13 70 Josh Maguire – CRCC 03:00.0 645
MJ13 71 Brian O’Farrell – SMRC 03:00.0 638
MJ13 72 Jack Redmond – SMRC 03:00.0 636
MJ13 73 Elliott McDonnell – SMRC 03:00.0 634
MJ13 74 Patrick Stenson – SMRC 03:00.0 633
MJ13 75 David Crowley – Rosscarbery – RC 03:00.0 631
MJ13 76 David O’Connor – SMRC 03:00.0 626
MJ13 76 Liam Ferrie – Colaiste – Iognaid 03:00.0 626
MJ13 78 Caolain Bolger – Colaiste – Iognaid 03:00.0 623
MJ13 79 Rory Toner – Colaiste – Iognaid 03:00.0 619
MJ13 80 Thom Donnellan – Colaiste – Iognaid 03:00.0 617
MJ13 81 Tomas O’Fatharta – Colaiste – Iognaid 03:00.0 612
MJ13 82 Sean King – Colaiste – Iognaid 03:00.0 610
MJ13 83 Senan McGann – Colaiste – Iognaid 03:00.0 600
MJ13 83 Tom Hearne – Colaiste – Iognaid 03:00.0 600
MJ13 85 Paul Burke – Shannon 03:00.0 594
MJ13 86 Evan Varian – Mayfield – IRC 03:00.0 593
MJ13 87 Thomas Iversen – SMRC 03:00.0 592
MJ13 88 James Dolphin – SMRC 03:00.0 588
MJ13 89 Ruairi MacCoille – Colaiste – Iognaid 03:00.0 514
MJ13 90 Darren O’Callaghan – Mayfield – IRC 03:00.0 321
MJ13 91 Cormac Walls – Tuite – Colaiste – Iognaid 03:00.0 318

 

 

Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13 1 Holly Davis – Lee – Valley – RC 03:00.0 852
WJ13 2 Eilis Mullane – Flesk – Valley – RC 03:00.0 774
WJ13 3 Aoife Hensey – Athlone – BC 03:00.0 772
WJ13 4 Danielle Winter – Whitegate – RC 03:00.0 765
WJ13 5 Jane O – Connor – El – Nino – Portmagee 03:00.0 760
WJ13 6 Sarah Looney – Workmen’s – RC 03:00.0 756
WJ13 7 Abigail Cullinane – SMRC 03:00.0 755
WJ13 8 Grace Hurley – Rosscarbery – RC 03:00.0 754
WJ13 9 Tara K.Nolan – Rosscarbery – RC 03:00.0 753
WJ13 9 Iris McInerney – SMRC 03:00.0 753
WJ13 11 Aibhe Tierney – SMRC 03:00.0 752
WJ13 12 Ava Kelly – Athlone – BC 03:00.0 746
WJ13 13 Roisin Byrne – Offaly – RC 03:00.0 735
WJ13 14 Ella O’Shea – SMRC 03:00.0 733
WJ13 15 Rachel Connolly – SMRC 03:00.0 731
WJ13 16 Faye Moriarty – Whitegate – RC 03:00.0 730
WJ13 17 Amy Darcy – Tralee – RC 03:00.0 727
WJ13 18 Aoibhe Monaghan – Galway – RC 03:00.0 721
WJ13 19 Molly Molloy – Colaiste – Iognaid 03:00.0 720
WJ13 20 Sadhbh Barrett – Tullaghan – Bay 03:00.0 718
WJ13 21 Laoise Phillips – SMRC 03:00.0 717
WJ13 22 Sarah McDonagh – SMRC 03:00.0 715
WJ13 23 Rosie Giles – Tralee – RC 03:00.0 713
WJ13 24 Ella Page – SMRC 03:00.0 705
WJ13 25 Elena Foley – SMRC 03:00.0 704
WJ13 26 Ava Larkin – Athlone – BC 03:00.0 703
WJ13 27 Louise Kennedy – Callinafercy 03:00.0 702
WJ13 28 Kirsten Sheehan – Mayfield – IRC 03:00.0 698
WJ13 29 Ciara Mulry – Colaiste – Iognaid 03:00.0 695
WJ13 30 Danielle O’Shea – Flesk – Valley – RC 03:00.0 694
WJ13 31 Jade Doyle – Athlone – BC 03:00.0 691
WJ13 32 Grace Lynch – CRCC 03:00.0 690
WJ13 32 Amy Boyle – Loughros – Point 03:00.0 690
WJ13 34 Caoimhe Conneely – Colaiste – Iognaid 03:00.0 686
WJ13 34 Ruby Mulholland – SMRC 03:00.0 686
WJ13 36 Emma Daly – Rosscarbery – RC 03:00.0 684
WJ13 37 Ailbhe McCabe – Loughros – Point 03:00.0 683
WJ13 38 Sarah Madden – SMRC 03:00.0 682
WJ13 39 Caoimhe O’Sullivan – Callinafercy 03:00.0 679
WJ13 40 Katelyn Kelly – Mayfield – IRC 03:00.0 677
WJ13 41 Amy Molloy – Loughros – Point 03:00.0 672
WJ13 42 Katie Kent – Mayfield – IRC 03:00.0 670
WJ13 42 Lucy Hume – Colaiste – Iognaid 03:00.0 670
WJ13 44 Aobhadh Dillon – Callinafercy 03:00.0 667
WJ13 45 Maeve McCarthy – Callinafercy 03:00.0 665
WJ13 46 Anna Flannery – Colaiste – Iognaid 03:00.0 657
WJ13 47 Leah O’Leary – Mayfield – IRC 03:00.0 655
WJ13 48 Ellie Gaughan – Tullaghan – Bay 03:00.0 654
WJ13 49 Kate Foley – SMRC 03:00.0 653
WJ13 49 Allanah Jennings – Rosscarbery – RC 03:00.0 653
WJ13 51 Isabelle Carey – Colaiste – Iognaid 03:00.0 652
WJ13 52 Kelly Dunworth – SMRC 03:00.0 651
WJ13 52 Caoimhe Kelly – Flesk – Valley – RC 03:00.0 651
WJ13 54 Leah Dunne – Athlone – BC 03:00.0 649
WJ13 55 Isobel Pardy – Mayfield – IRC 03:00.0 646
WJ13 56 Avril Otoole – Colaiste – Iognaid 03:00.0 643
WJ13 57 Grace O’Sullivan – Callinafercy 03:00.0 643
WJ13 58 Annie O’Connell – Rosscarbery – RC 03:00.0 640
WJ13 59 Abigail Collins – Mayfield – IRC 03:00.0 638
WJ13 60 Lisa Stanton – Mayfield – IRC 03:00.0 633
WJ13 61 Gabrialla O’Donohoe – Rosscarbery – RC 03:00.0 631
WJ13 62 Tara Murtagh – SMRC 03:00.0 629
WJ13 63 Nadine Murphy – Mayfield – IRC 03:00.0 617
WJ13 64 Katie Ginty – Tullaghan – Bay 03:00.0 610
WJ13 65 Ellen Mannion – Colaiste – Iognaid 03:00.0 597
WJ13 66 Alannah McGrath – SMRC 03:00.0 583
WJ13 67 Saoirse Conway-Merino – Colaiste – Iognaid 03:00.0 554
WJ13 68 Mevagh Shields – Tullaghan – Bay 03:00.0 539
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14 1 Tom Maye – Colaiste – Iognaid 04:00.0 1171
MJ14 2 Ciaran O’Connell – Waterville – lake – rC 04:00.0 1166
MJ14 3 Micheal Cormack – Naomh – Micheal 04:00.0 1165
MJ14 4 Cian Scanlon – Athlone – BC 04:00.0 1164
MJ14 5 Michael Spooner – SMRC 04:00.0 1155
MJ14 6 James Robey – Lee – Valley 04:00.0 1154
MJ14 7 Olan Bradley – Shandon – BC 04:00.0 1153
MJ14 8 Cillian McGarry – St – Josephs 04:00.0 1140
MJ14 9 Idris Wagemakers – Galway – RC 04:00.0 1136
MJ14 10 Harry Lough – Athlone – BC 04:00.0 1126
MJ14 11 James Murphy – St – Josephs 04:00.0 1121
MJ14 12 Matthew Kemp – SMRC 04:00.0 1115
MJ14 13 Michael O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 04:00.0 1096
MJ14 14 Stevie Cunningham – Castleconnell 04:00.0 1090
MJ14 15 Robert Farrell – Colaiste – Iognaid 04:00.0 1081
MJ14 16 Rossa McCabe – St – Josephs 04:00.0 1079
MJ14 17 Jack O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 04:00.0 1074
MJ14 18 Robert lyons – Castleconnell 04:00.0 1073
MJ14 19 Sean Steed – St – Josephs 04:00.0 1072
MJ14 20 Daniel Carey – Colaiste – Iognaid 04:00.0 1070
MJ14 21 Dara O – leathloibear – CRCC 04:00.0 1068
MJ14 22 John Kelleher – Flesk – Valley – RC 04:00.0 1064
MJ14 23 Aodhan Sweeney – Castleconnell 04:00.0 1062
MJ14 24 Aidan Kearney – SMRC 04:00.0 1060
MJ14 25 Evan Casey – Mayfield – IRC 04:00.0 1059
MJ14 26 Peadar Connell – St – Josephs 04:00.0 1058
MJ14 27 Felix O’Neill – Colaiste – Iognaid 04:00.0 1057
MJ14 28 Boris Iakimov – St – Josephs 04:00.0 1041
MJ14 29 Conor Bundschu – Colaiste – Iognaid 04:00.0 1037
MJ14 30 Shane O’Boyle – Athlone – BC 04:00.0 1035
MJ14 31 Ben Donohoe – Colaiste – Iognaid 04:00.0 1027
MJ14 32 Rory Litherland – SMRC 04:00.0 1022
MJ14 33 Leon Schofield – Colaiste – Iognaid 04:00.0 1017
MJ14 34 Simon O’Boyle – Athlone – BC 04:00.0 1016
MJ14 34 Jevon Lydon – St – Josephs 04:00.0 1016
MJ14 36 Aidan Williams – Shannon 04:00.0 1015
MJ14 37 Sean Flynn – Callinafercy 04:00.0 1011
MJ14 38 Owen Doherty – Tullaghan – Bay 04:00.0 1009
MJ14 39 Sam Callanan – SMRC 04:00.0 1006
MJ14 40 Dean O – Flaherty – St – Josephs 04:00.0 996
MJ14 41 Oisin Mannering – Colaiste – Iognaid 04:00.0 985
MJ14 42 Noah Finneran – Colaiste – Iognaid 04:00.0 984
MJ14 43 Cathal Monaghan – St – Josephs 04:00.0 980
MJ14 44 Jack Feeney – St – Josephs 04:00.0 975
MJ14 44 Eoin Crowley – Shannon 04:00.0 975
MJ14 46 Rory Toohey – St – Josephs 04:00.0 974
MJ14 47 Jack Quinlivan – St – Josephs 04:00.0 955
MJ14 48 Joe O’Brien – SMRC 04:00.0 950
MJ14 49 Ely Solan – Colaiste – Iognaid 04:00.0 949
MJ14 50 Gerard Dooley – Colaiste – Iognaid 04:00.0 945
MJ14 51 Kevin O’Callaghan – Callinafercy 04:00.0 936
MJ14 52 Elliot Culligan – CRCC 04:00.0 935
MJ14 53 Sean McDonald – St – Josephs 04:00.0 934
MJ14 54 Criostoir O – Caomhaoin – CRCC 04:00.0 910
MJ14 55 Eoin Tooher – St – Josephs 04:00.0 903
MJ14 56 Ruairi Healy – Tralee – RC 04:00.0 892
MJ14 57 Michael Faherty – Colaiste – Iognaid 04:00.0 882
MJ14 58 Ciaran Mac – Sitric – CRCC 04:00.0 861
MJ14 59 Daniel Ryan – Colaiste – Iognaid 04:00.0 857
MJ14 60 Eoin O – Ceallaigh – CRCC 04:00.0 840
MJ14 61 Tom Moran – Shannon 04:00.0 838
MJ14 62 Phelim Henry – Tullaghan – Bay 04:00.0 820
MJ14 63 Ted Hanly – Tralee – RC 04:00.0 802
MJ14 64 Raymond Costin – Mayfield – IRC 04:00.0 733

 

Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14-AS 1 Mark Halliday – Galway – RC 04:00.0 620
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14 1 Niamh Egan – Tullaghan – Bay 04:00.0 1061
WJ14 2 Lauren McCarthy – Steele – Rosscarbery – RC 04:00.0 1056
WJ14 3 Elisha Leane – Flesk – Valley – RC 04:00.0 1043
WJ14 4 Clara Leahy – Castleconnell 04:00.0 1042
WJ14 5 Ranya Praxmarer – Galway – RC 04:00.0 1030
WJ14 6 Eva Noyce – Offaly – RC 04:00.0 1012
WJ14 7 Maya Fleming – Workmen’s – RC 04:00.0 1009
WJ14 8 Alannah Donohoe – Sligo – RC 04:00.0 1008
WJ14 9 Katie Maguire – Rosscarbery – RC 04:00.0 1006
WJ14 10 Theresa – May Sweeney – Loughros – Point 04:00.0 1004
WJ14 11 Roisin Hickey – Shannon 04:00.0 993
WJ14 12 Cara Ni – Dhonabhain – Shannon 04:00.0 991
WJ14 13 Rachel Dempsey – Colaiste – Iognaid 04:00.0 975
WJ14 13 Kate Rudden – Workmen’s – RC 04:00.0 975
WJ14 15 Leah Gaughan – Tullaghan – Bay 04:00.0 974
WJ14 16 Emma Keehan – SMRC 04:00.0 956
WJ14 16 Cannann Daree – CRCC 04:00.0 956
WJ14 18 Caoimhe Moynihan – Flesk – Valley – RC 04:00.0 952
WJ14 19 Eve Ni – Laighin – CRCC 04:00.0 927
WJ14 20 Ciara McGuigan – SMRC 04:00.0 926
WJ14 21 Ava Reddington – Galway – RC 04:00.0 918
WJ14 22 Caoimhe Thornton – Colaiste – Iognaid 04:00.0 912
WJ14 23 Niamh Walsh – SMRC 04:00.0 911
WJ14 24 Molly Doherty – SMRC 04:00.0 903
WJ14 25 Emma Dineen – SMRC 04:00.0 900
WJ14 26 Aislinn Franco – CRCC 04:00.0 880
WJ14 27 Aoibhe Ni – Bhraoin – CRCC 04:00.0 877
WJ14 28 Fia Nolan – SMRC 04:00.0 871
WJ14 29 Lisa Dooley – Colaiste – Iognaid 04:00.0 865
WJ14 30 Healy Emily – CRCC 04:00.0 842
WJ14 31 Grace McManaman – Tullaghan – Bay 04:00.0 828
WJ14 32 Katie Baiceir – CRCC 04:00.0 802
WJ14 33 Rionach Ni – Ghallchoir – CRCC 04:00.0 801
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15 1 Fiachna Barrett – Tullaghan – Bay 05:00.0 1519
MJ15 2 David FOLEY – Kiely – SMRC 05:00.0 1516
MJ15 3 Martin O’Grady – Athlone – BC 05:00.0 1513
MJ15 4 Eoin Gilmartin – Castleconnell 05:00.0 1489
MJ15 5 Alex Kelly – Galway – RC 05:00.0 1449
MJ15 6 Maitiu O – Cleirigh – CRCC 05:00.0 1437
MJ15 6 Ivan Cotter – SMRC 05:00.0 1437
MJ15 8 Joe McGrath – Castleconnell 05:00.0 1424
MJ15 9 Thomas O’Brien – Athlone – BC 05:00.0 1423
MJ15 10 Diarmuid Hartney – SMRC 05:00.0 1417
MJ15 11 Joe Cunningham – Castleconnell 05:00.0 1402
MJ15 12 James Smith – Flesk – Valley – RC 05:00.0 1397
MJ15 13 Isaac Byrne-delimatta – Castleconnell 05:00.0 1395
MJ15 14 Donagh Claffey – Athlone – BC 05:00.0 1388
MJ15 15 Ian Neville – SMRC 05:00.0 1386
MJ15 16 Cian MacDaibheis-Mac – an – Ri – CRCC 05:00.0 1378
MJ15 17 Cathal O – leathloibear – CRCC 05:00.0 1377
MJ15 18 Thor Byrne-delimatta – Castleconnell 05:00.0 1361
MJ15 19 Damon Conway – CRCC 05:00.0 1358
MJ15 20 Paul McINERNEY – SMRC 05:00.0 1352
MJ15 21 Fergal Lennon – Athlone – BC 05:00.0 1351
MJ15 22 Ethan Friel – Athlone – BC 05:00.0 1350
MJ15 23 Scott Daly – SMRC 05:00.0 1348
MJ15 24 Gavin Hallinan – Galway – RC 05:00.0 1329
MJ15 25 Matthew Aylmer – SMRC 05:00.0 1313
MJ15 26 Nickolai Matvei – Galway – RC 05:00.0 1307
MJ15 27 Jake Courtney – Mayfield – IRC 05:00.0 1299
MJ15 28 Josh Finnegan – Galway – RC 05:00.0 1292
MJ15 29 Ronan O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 05:00.0 1272
MJ15 30 Cormac Stapleton – Galway – RC 05:00.0 1267
MJ15 31 Angus Carter – Sligo – RC 05:00.0 1221
MJ15 32 dara hennessy – Fenit 05:00.0 1216
MJ15 33 George Murphy – SMRC 05:00.0 1199
MJ15 34 Jack Kelleher – CRCC 05:00.0 1173
MJ15 35 Ciaran Cronin – Athlone – BC 05:00.0 1165
MJ15 36 Eric Higgins – SMRC 05:00.0 1117
MJ15 37 Michael O’Leary – Flesk – Valley – RC 05:00.0 718
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15 1 Caoimhe O – Sullivan – Muckross 05:00.0 1343
WJ15 2 Hannah King – Galway – RC 05:00.0 1273
WJ15 3 Katie Keaney – Galway – RC 05:00.0 1268
WJ15 4 Sarah O’Leary – Workmen’s – RC 05:00.0 1257
WJ15 5 Abby Mason – SMRC 05:00.0 1249
WJ15 5 Ciara Grimes – SMRC 05:00.0 1249
WJ15 7 Amy Curtin – Shannon 05:00.0 1248
WJ15 8 Allison O’Sullivan – Flesk – Valley – RC 05:00.0 1246
WJ15 9 Alice McKeon – SMRC 05:00.0 1240
WJ15 10 Roisin O’Sullivan – Rosscarbery – RC 05:00.0 1223
WJ15 11 Fiona Gleeson – Shannon 05:00.0 1219
WJ15 12 Lucie Yelverton – SMRC 05:00.0 1212
WJ15 13 Ellen Garcia – Breen – SMRC 05:00.0 1209
WJ15 14 Alyssa Mannix – Rosscarbery – RC 05:00.0 1180
WJ15 15 Sarah Brennan – SMRC 05:00.0 1179
WJ15 16 Melissa Carroll – Flesk – Valley – RC 05:00.0 1173
WJ15 17 Caitlin Cronin – Flesk – Valley – RC 05:00.0 1166
WJ15 18 Jennifer Cronin – Workmen’s – RC 05:00.0 1147
WJ15 19 Lisa Ryan – SMRC 05:00.0 1122
WJ15 20 Caragh Gleeson – SMRC 05:00.0 1081
Race# Place Rower Name Time Distance
M27-33_1000 1 Tom Stafford – Killurin 03:16.0 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M34-42_1000 1 Damian Browne – 02:46.0 1000
M34-42_1000 2 David Duggan – Kilmacsimon – RC 03:01.3 1000
M34-42_1000 3 kevin crowley – Fenit 03:05.6 1000
M34-42_1000 4 Ross Reid – Crossfit – Castrum 03:05.9 1000
M34-42_1000 5 David Kelly – 03:06.2 1000
M34-42_1000 6 Johnny Twomey – Mayfield – IRC 03:33.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M43-49_1000 1 Fintan Gilsenan – Castletownbere – RC 03:02.5 1000
M43-49_1000 2 John Tuite – Tralee – RC 03:06.9 1000
M43-49_1000 3 Seamus O – Neill – 03:13.8 1000
M43-49_1000 4 Jim Breen – Galway – RC 03:15.8 1000
M43-49_1000 5 Mike Murphy – Callinafercy 03:17.3 1000
M43-49_1000 6 Alan Kenny – Athlone – BC 03:19.5 1000
M43-49_1000 7 Damian Larkin – Athlone – BC 03:26.4 1000
M43-49_1000 8 Patrick O – Connor – SQUIRE – ROWING 03:26.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-54_1000 1 James McMurtry – Whitegate – RC 03:09.4 1000
M50-54_1000 2 Christian Leonard – 03:28.0 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M55-59_1000 1 Oliver Short – St. – Pat’s – TOW 03:15.9 1000
M55-59_1000 2 John O’Shaughnessy – Lee – Valley – RC 03:32.0 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M60-64_1000 1 Laurence Laide – Callinafercy 03:28.8 1000
M60-64_1000 2 Chris O’Connor – Kilmacabea – RC 03:29.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M65-69_1000

M65-69_1000

1

2

Leo Conway _St._Pat’s_TOW
Julian Kennedy Ballymena Rovers
1.47.0

1.49.1

1000

1000

Race# Place Rower Name Time Distance
M70-74_1000 1 Tony Corcoran – Lee – Valley 03:42.9 1000
M70-74_1000 2 Joe Keating – PaddyPower – IRC 03:44.9 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WFR_1000 1 Renee Waschkowitz – NUIG 03:38.0 1000
WFR_1000 2 Ava Kelly – UL – RC 03:41.9 1000
WFR_1000 3 Sarah Gibbons – NUIG 03:48.5 1000
WFR_1000 4 Leila El – Hassani – NUIG 03:49.9 1000
WFR_1000 5 Addie Wink – NUIG 03:54.2 1000
WFR_1000 6 Holly Moynan – UL – RC 03:54.9 1000
WFR_1000 7 Corina Coughlan – UL – RC 04:02.2 1000
WFR_1000 8 Cara Coffy – NUIG 04:04.7 1000
WFR_1000 9 Sarah Slattery – NUIG 04:12.8 1000
WFR_1000 10 Aisling Kenelly – NUIG 04:19.5 1000
WFR_1000 11 Chloe Dalton – NUIG 04:34.0 1000
WFR_1000 12 Yeun Ching – Lai – NUIG 04:46.7 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W34-42_1000 1 Malwina Tritt – Cork – Weightlifting – Club 03:36.0 1000
W34-42_1000 2 Edel Larkin – Athlone – BC 03:38.2 1000
W34-42_1000 3 Yvonne O’Leary – Flesk – Valley – RC 03:54.7 1000
W34-42_1000 4 Linda Quirke – Callinafercy 04:00.4 1000
W34-42_1000 5 Ashling Barrett – Tullaghan – Bay 04:02.6 1000
W34-42_1000 6 Kathleen Doocey – Tullaghan – Bay 04:07.1 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M75+_1000 1 Karl Bornemann – Lee – Valley – Golf – Club M75+ – 1000 04:12.0 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_1000 1 Caoimhe OSullivan – Muckross 03:44.6 1000
WJ15_1000 2 Aimee Carey – Tullaghan – Bay 03:46.4 1000
WJ15_1000 3 Savannagh Clifford – Callinafercy 03:47.2 1000
WJ15_1000 4 Aoife Murphy – El – Nino – Portmagee 03:49.0 1000
WJ15_1000 5 Kate Hume – Colaiste – Iognaid 03:54.9 1000
WJ15_1000 6 Aine Boyle – Loughros – Point 04:00.8 1000
WJ15_1000 7 Charlotte Conneely – Colaiste – Iognaid 04:03.7 1000
WJ15_1000 8 Aoife Wedgbury – Whitegate – RC 04:04.5 1000
WJ15_1000 9 Alayna Gannon – Tralee – RC 04:06.9 1000
WJ15_1000 10 Sarah Trench – Colaiste – Iognaid 04:07.2 1000
WJ15_1000 11 Catherine Smyth – Tullaghan – Bay 04:10.7 1000
WJ15_1000 12 Aoife O’Connor – Callinafercy 04:16.5 1000
WJ15_1000 13 Phoebe Beausang – Whitegate – RC 04:24.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W27-33_1000 1 Marie O’Sullivan – Callinafercy 04:06.5 1000
W27-33_1000 2 Murphy Lara – Mayfield – IRC 04:41.9 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W55-59_1000 1 Margot Lawlor – Callinafercy 04:06.2 1000
W55-59_1000 2 Irene Collins – Crew – Class 04:16.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W43-49_1000 1 Elaine Gallagher – Speers – Performace 03:49.1 1000
W43-49_1000 2 Pauline O’Brien – Workmen’s – RC 03:49.6 1000
W43-49_1000 3 Oonagh Moriarty – Whitegate – RC 03:52.6 1000
W43-49_1000 4 Debbie O’Mahony – Kilmacabea – RC 04:02.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_1000 1 Nicolas Larkin – Tralee – RC 03:10.7 1000
MJ15_1000 2 Alec Ahern – Shannon 03:13.9 1000
MJ15_1000 3 Eamonn Gallagher – Colaiste – Iognaid 03:20.6 1000
MJ15_1000 4 Fergal Mehigan – Shannon 03:21.8 1000
MJ15_1000 5 Gary O’Donoghue – Shannon 03:24.6 1000
MJ15_1000 6 Mark Ward – Colaiste – Iognaid 03:26.5 1000
MJ15_1000 7 Conor Ryan – RING – R – C 03:28.1 1000
MJ15_1000 8 Ultan O’Toole – Colaiste – Iognaid 03:35.4 1000
MJ15_1000 9 Tomas O’Neill – Castleconnell 03:40.3 1000
MJ15_1000 10 Alex Kelly – Offaly – RC 03:41.9 1000
MJ15_1000 11 Rueben Wheeler – Castleconnell 03:44.1 1000
MJ15_1000 12 Niall Martin – Colaiste – Iognaid 03:47.9 1000
MJ15_1000 13 Daniel Fitzgerald – Tralee – RC 03:49.4 1000
MJ15_1000 14 Jake Courtney – Mayfield – IRC 03:50.9 1000
MJ15_1000 15 Liam Keary – Shannon 03:55.5 1000
MJ15_1000 16 Sam Ryan – Colaiste – Iognaid 04:09.2 1000
MJ15_1000 17 Padraic Ferry – Castleconnell 04:10.6 1000
MJ15_1000 18 Fiachra Gallagher – Colaiste – Iognaid 04:16.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MFR_1000 1 Richard Horigan – CIT 03:11.6 1000
MFR_1000 2 Ryan McAnuff – UL – RC 03:13.8 1000
MFR_1000 3 Gavin Larkin – NUIG 03:14.1 1000
MFR_1000 4 Kyle Bissett – UL – RC 03:15.8 1000
MFR_1000 5 Cian Flanagan – UL – RC 03:16.6 1000
MFR_1000 6 David McCarthy – NUIG 03:18.9 1000
MFR_1000 7 Ruarai Mensink – UL – RC 03:19.3 1000
MFR_1000 8 Peadar O’Donnell – NUIG 03:19.6 1000
MFR_1000 9 Aaron Anderson – NUIG 03:20.1 1000
MFR_1000 10 Nathen Duffy – NUIG 03:20.7 1000
MFR_1000 11 Ian Killalea – NUIG 03:25.3 1000
MFR_1000 11 Sylvain Jean-Roger – UL – RC 03:25.3 1000
MFR_1000 13 Jack Pinder – NUIG 03:25.8 1000
MFR_1000 14 Colm Horan – UL – RC 03:26.1 1000
MFR_1000 15 Sean Mulroy – NUIG 03:30.4 1000
MFR_1000 16 Rasto Salplachta – UL – RC 03:35.3 1000
MFR_1000 17 Marcus Hogan – NUIG 03:36.0 1000
MFR_1000 18 Rory Mahon – NUIG 03:37.5 1000
MFR_1000 19 Toby Falconer – UL – RC 03:37.8 1000
MFR_1000 20 Darragh Faye – UL – RC 03:45.3 1000
MFR_1000 21 Oisin Fitzgibbon – UL – RC 03:57.7 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16 1 Osfia Glory – Galway – RC 07:33.0 2000
WJ16 2 Zakarauskaite Zakarauskaite – Galway – RC 07:33.9 2000
WJ16 3 Sarah Fitzgerald – Tralee – RC 07:44.0 2000
WJ16 4 Elise Carney – Frazier – Colaiste – Iognaid 07:45.5 2000
WJ16 5 Aine Phillips – SMRC 07:47.6 2000
WJ16 6 Nicola Jones – SMRC 07:49.1 2000
WJ16 7 Sarah Kennedy – Callinafercy 07:49.5 2000
WJ16 8 Alana King – SMRC 07:50.7 2000
WJ16 9 Cliodhna Murtagh – Athlone – BC 07:52.1 2000
WJ16 10 Ciara Kiely – Castleconnell 07:57.9 2000
WJ16 11 Ellen Forde – Colaiste – Iognaid 07:58.2 2000
WJ16 12 Sophie Kenny – Athlone – BC 08:00.1 2000
WJ16 13 Kate Storan – SMRC 08:04.8 2000
WJ16 14 Molly Larkin – Athlone – BC 08:05.7 2000
WJ16 15 Sarah Butler – Athlone – BC 08:07.6 2000
WJ16 16 Jennifer Organ – Kilmacsimon – RC 08:11.8 2000
WJ16 17 Kate McGann – SMRC 08:13.3 2000
WJ16 18 Amy O’Gorman – Colaiste – Iognaid 08:16.1 2000
WJ16 19 Aoife Owens – Galway – RC 08:17.1 2000
WJ16 20 Tara Doocey – Tullaghan – Bay 08:20.3 2000
WJ16 20 Orna MURPHY – SMRC 08:20.3 2000
WJ16 22 Mollie Connolly – Galway – RC 08:24.7 2000
WJ16 23 Aisling Nic – an – Ucaire – CRCC 08:27.9 2000
WJ16 24 Crea Elwood – Galway – RC 08:29.1 2000
WJ16 25 Laura Preston – Collins – Galway – RC 08:33.9 2000
WJ16 26 Ellen Kennedy – Galway – RC 08:38.1 2000
WJ16 27 Taylor Nic – Annaidh – CRCC 08:41.1 2000
WJ16 28 Emma Fitzgibbon – Tralee – RC 08:45.7 2000
WJ16 29 Joely Bell – Galway – RC 08:49.8 2000
WJ16 30 Laoise Gilmore – Galway – RC 08:57.7 2000
WJ16 31 Allanah Monaghan – Galway – RC 09:02.1 2000
WJ16 32 Zoe O’Connell – Galway – RC 09:08.1 2000
WJ16 33 Eimer Crowley – Kilmacsimon – RC 09:09.0 2000
WJ16 34 Michaela King – Galway – RC 09:13.2 2000
WJ16 35 Emma O’Shea – Galway – RC 09:19.3 2000
WJ16 36 Caitlin Ward – Loughros – Point 09:29.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16 1 Rohan Ager – Lee – Valley – RC 06:40.9 2000
MJ16 2 Andrew Carroll – Athlone – BC 06:45.0 2000
MJ16 3 Brian Colsh – Sligo – RC 06:46.0 2000
MJ16 4 Mark English – SMRC 06:51.3 2000
MJ16 5 Cillian O’Brien – Shannon 06:57.0 2000
MJ16 6 Eamon O’Tuathail – Colaiste – Iognaid 06:58.5 2000
MJ16 7 Jonathon Doocey – Tullaghan – Bay 06:59.4 2000
MJ16 8 Thomas Otway – Kilmacsimon – RC 07:02.5 2000
MJ16 9 Christopher Kemp – SMRC 07:02.8 2000
MJ16 10 Joe Tanner – Shannon 07:09.5 2000
MJ16 11 Niall Cahalan – Colaiste – Iognaid 07:10.5 2000
MJ16 12 Ciaran FOSTER – SMRC 07:16.1 2000
MJ16 13 Stephen English – SMRC 07:17.4 2000
MJ16 14 Darragh Keating – Shannon 07:19.3 2000
MJ16 15 Alex Morales-Glynn – Colaiste – Iognaid 07:19.4 2000
MJ16 16 Max Doherty – SMRC 07:24.3 2000
MJ16 17 Jack Boyton – Blackrock – RC 07:24.4 2000
MJ16 18 Kirill O’Flanagan – Colaiste – Iognaid 07:26.8 2000
MJ16 19 John Wall – Kilmacsimon – RC 07:38.9 2000
MJ16 20 Peter O’Sullivan – Flesk 07:39.1 2000
MJ16 21 tom carroll – Fenit 07:40.0 2000
MJ16 22 Liam O – Cathain – CRCC 07:44.3 2000
MJ16 23 Killian McCarthy – Sligo – RC 07:48.3 2000
MJ16 24 Niall McMenamin – Campbell – Loughros – Point 07:49.1 2000
MJ16 25 Feidhlim Ginty – Tullaghan – Bay 07:56.0 2000
MJ16 26 Max Lynch – Kilmacsimon – RC 08:12.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WO 1 Fiona McGrath – SMRC 07:47.2 2000
WO 2 Susan O’Donoghue – Blackrock – RC 08:22.5 2000
WO 3 Laura Montgomery – St. – Patrick’s – RC – Ringsend 08:30.8 2000
WO 4 Laura Sheahan – Fermoy – RC 08:31.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18 1 Chris Kirwan – SMRC 07:13.3 2000
WJ18 2 Maeve Quinn – Galway – RC 07:31.3 2000
WJ18 3 Eabha Benson – SMRC 07:33.9 2000
WJ18 4 Simi Opeoluwa – CRCC 07:39.9 2000
WJ18 5 Elise McInerney – SMRC 07:51.9 2000
WJ18 6 Roisin McGrath – Colaiste – Iognaid 08:06.0 2000
WJ18 7 Alannagh Cosgrove – – Tullaghan – Bay 08:15.6 2000
WJ18 8 Ciara Kelly – Castleconnell 08:47.0 2000
WJ18 9 Deirdre McGee – Galway – RC 08:58.5 2000
WJ18 10 Siofra Kelleher – Sligo – RC 09:08.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW30-39 1 Malwina Tritt – Cork – Weightlifting – Club 07:42.9 2000
LW30-39 2 Davinia Anderson – Royal – St. – George – Yaght – Club 07:57.6 2000
LW30-39 3 Ciara Conway – St. – Pat’s – TOW 08:00.9 2000
LW30-39 4 Karina Murphy – Lee – Valley 08:29.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO 1 Hilkka Kontro – Limerick – Triathlon – Club 07:44.0 2000
LWO 2 Niamh Hayes – Galleyflash – RC 07:46.1 2000
LWO 3 Niamh Doogan – Kincasslagh – RC 08:00.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW40-49 1 Karen Robinson – 08:15.8 2000
LW40-49 2 Emer McLean – Whitegate – RC 08:25.7 2000
LW40-49 3 Una Ni – Charra – Castletownbere – RC 08:44.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49 1 Claire Corcoran – 07:48.0 2000
W40-49 2 Roni Hawe – Galleyflash – RC 07:51.7 2000
W40-49 3 Pauline O’Brien – Workmen’s – RC 08:16.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W30-39 1 Siobhan Horgan – 07:34.2 2000
W30-39 2 Kirsty Fleming – 08:02.4 2000
W30-39 3 Angela Healy – SMRC 08:06.4 2000
W30-39 4 Sinead Weafer-Hall – Crew – Class 08:11.0 2000
W30-39 5 Audrey Kenny – St. – Patrick’s – RC – Ringsend 08:34.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59 1 Karen Hill – Workmen’s – RC 08:11.1 2000
W50-59 2 Siobhan Aherne – Blackrock – RC 09:30.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MU23 1 James McCarthy – CIT 06:36.9 2000
MU23 2 Ben McKeon – SMRC 06:40.8 2000
MU23 3 Aidan Greene – Kincasslagh – RC 06:41.7 2000
MU23 4 Ronan Wallace – Crew – Class 07:05.2 2000
MU23 5 Kevin Gavigan – Loughros – Point 07:48.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MO 1 Davin Jennings – Kilmacsimon – RC 06:54.1 2000
MO 2 Karl Montgomery – St. – Patrick’s – RC – Ringsend 06:59.8 2000
MO 3 Michael Sherlock – St. – Patrick’s – RC – Ringsend 07:06.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18 1 Alex Byrne – Shandon – BC 06:05.0 2000
MJ18 2 Ryan Spelman – SMRC 06:33.9 2000
MJ18 3 Sam Reidy – Colaiste – Iognaid 06:36.9 2000
MJ18 4 Thomas Hume – Colaiste – Iognaid 06:48.2 2000
MJ18 5 Darragh Galivan – CRCC 06:49.2 2000
MJ18 6 Ronan O’Gorman – SMRC 06:51.8 2000
MJ18 7 Aidan Owens – Galway – RC 06:52.5 2000
MJ18 8 Cian O’Sullivan – Callinafercy 06:56.9 2000
MJ18 9 Tom McGuinness – Colaiste – Iognaid 06:57.8 2000
MJ18 10 Patrick Aherne – Blackrock – RC 07:02.7 2000
MJ18 11 Daire Elberse – Colaiste – Iognaid 07:03.6 2000
MJ18 12 Fionn Ryan – Colaiste – Iognaid 07:06.7 2000
MJ18 13 Aaron Barrett – Tullaghan – Bay 07:13.7 2000
MJ18 14 Calum Nolan – Castleconnell 07:14.4 2000
MJ18 15 Ciaran Bowen – Castleconnell 07:16.2 2000
MJ18 16 Niall Murphy – Callinafercy 07:18.0 2000
MJ18 17 Ben France – SMRC 07:20.2 2000
MJ18 18 timmy gimmes – Fenit 07:22.8 2000
MJ18 19 Nathan Houlihan – Callinafercy 07:25.3 2000
MJ18 20 john mc – crohan – Fenit 07:30.3 2000
MJ18 21 robin porter – Fenit 07:33.2 2000
MJ18 22 sean hennessy – Fenit 08:11.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM70+ 1 Joe Keating – PaddyPower – IRC 07:40.8 2000
LM70+ 2 Tony Corcoran – Lee – Valley 07:48.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M30-39 1 John Whooley – Skibbereen 06:18.9 2000
M30-39 2 David Duggan – Kilmacsimon – RC 06:21.7 2000
M30-39 3 Martin Dowd – St. – Michael’s – Dun – Laoghaire 06:45.1 2000
M30-39 3 Ian Woods – 06:45.1 2000
M30-39 5 Tom Stafford – Killurin 06:56.1 2000
M30-39 6 Alan Hickey – Workmen’s – RC 07:07.9 2000
M30-39 7 Jamie Sweeney – Kincasslagh – RC 07:16.0 2000
M30-39 8 Danny Hayes – Galleyflash – RC 07:19.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49 1 Ryan Corcoran – Dalkey – RC 06:26.0 2000
M40-49 2 Fintan Gilsenan – Castletownbere – RC 06:29.3 2000
M40-49 3 Ger Kennedy – St. – Patrick’s – RC – Ringsend 06:33.2 2000
M40-49 4 Paul McGonagle – Kincasslagh – rC 06:39.5 2000
M40-49 5 Eamonn Enright – SMRC 06:44.7 2000
M40-49 6 kevin crowley – Fenit 06:48.2 2000
M40-49 7 Seamus O – Neill – 06:56.6 2000
M40-49 8 David Mullins – Crew – Class 06:58.0 2000
M40-49 9 Derek Boland – St. – Patrick’s – RC – Ringsend 06:59.6 2000
M40-49 10 Hugh Egan – Tullaghan – Bay 07:01.2 2000
M40-49 11 Shane Kenny – Crew – Class 07:28.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM40-49 1 Gerard McLean – Whitegate – RC 07:06.2 2000
LM40-49 2 Tim Murphy – Whitegate – RC 07:20.4 2000
LM40-49 3 Joe White – Seal – PT 07:35.5 2000
LM40-49 4 Sean Mcmanamon – Naomh – Micheal 07:38.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59 1 James McMurtry – Whitegate – RC 06:36.1 2000
M50-59 2 Gay Murphy – St. – Patrick’s – RC – Ringsend 06:42.2 2000
M50-59 3 Joe Riordan – no – club 06:46.0 2000
M50-59 4 Molua Donohoe – Sligo – RC 07:15.4 2000
M50-59 5 Paul O’Grady – Crew – Class 07:30.0 2000
M50-59 6 Michael Wallace – 07:30.8 2000
M50-59 7 Mick Kelly – 07:39.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M70+ 1 Nicholas Millar – 08:08.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M60-69 1 Ken Cunningham – St. – Patrick’s – RC – Ringsend 07:11.7 2000
M60-69 2 Leo Conway – St. – Pat’s – TOW 07:35.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM30-39 1 Colm Turner – Limerick – Triathlon – Club 06:39.6 2000
LM30-39 2 Cian Murphy – Lee – Valley 06:48.7 2000
LM30-39 3 Paul Hillis – Total – fitness – systems 07:12.4 2000
LM30-39 4 Patrick Harrington – Galleyflash – RC 07:30.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13_500 1 Olan Bradley – Shandon – BC 01:35.8 500
MJ13_500 2 Dalton Carter – St – Josephs 01:40.3 500
MJ13_500 3 Oisin McSweeney – Whitegate – RC 01:40.8 500
MJ13_500 4 Liam Walter – Castleconnell 01:41.4 500
MJ13_500 5 Ivan Novik – Castleconnell 01:42.2 500
MJ13_500 6 Anthony Doohan – 01:44.0 500
MJ13_500 7 Liam Rohan – Athlone – BC 01:45.0 500
MJ13_500 8 Eoghan Kelly – Flesk – Valley – RC 01:45.8 500
MJ13_500 9 Matthew Dooley – St – Josephs 01:46.5 500
MJ13_500 9 Darragh O – Sullivan – Fossa 01:46.5 500
MJ13_500 11 Eoin Spillane – Whitegate – RC 01:47.2 500
MJ13_500 12 Jamie Hogan – Castleconnell 01:48.6 500
MJ13_500 13 Conaill Cunningham – St – Josephs 01:48.9 500
MJ13_500 14 David Little – Colaiste – Iognaid 01:50.1 500
MJ13_500 15 Brian McGrath – Castleconnell 01:50.3 500
MJ13_500 16 Killian Ward – St – Josephs 01:50.4 500
MJ13_500 17 Hugh O’Gorman – SMRC 01:50.6 500
MJ13_500 18 Shane Rafferty – SMRC 01:50.7 500
MJ13_500 19 Matthew Burke – Castleconnell 01:50.9 500
MJ13_500 20 Briain Clifford – SMRC 01:51.9 500
MJ13_500 21 Oisin O – Maolain – CRCC 01:52.4 500
MJ13_500 21 Ruairi Breathnach – CRCC 01:52.4 500
MJ13_500 23 David Murray – Sligo – RC 01:52.9 500
MJ13_500 24 nathan Whyte – Loughros – Point 01:54.0 500
MJ13_500 25 Leon Joy – Colaiste – Iognaid 01:54.4 500
MJ13_500 26 Jake Dundon – Castleconnell 01:54.7 500
MJ13_500 27 Mike Lillis – SMRC 01:55.5 500
MJ13_500 28 Tom Ryan – Colaiste – Iognaid 01:55.6 500
MJ13_500 29 Declan Murphy – Flesk – Valley – RC 01:56.1 500
MJ13_500 29 Dannan O – Rourke – Castleconnell 01:56.1 500
MJ13_500 31 Ross Bradley – St – Josephs 01:56.4 500
MJ13_500 32 O – Donovan Cillian – St – Josephs 01:56.8 500
MJ13_500 33 Liam McDonald – Castleconnell 01:56.9 500
MJ13_500 34 Cian McGrath – SMRC 01:57.2 500
MJ13_500 35 Zach Meegan – Athlone – BC 01:57.4 500
MJ13_500 36 Fionn O – Tuairisg – CRCC 01:57.8 500
MJ13_500 37 Jake Nolan – CRCC 01:58.0 500
MJ13_500 38 Sean Neville – Castleconnell 01:58.2 500
MJ13_500 38 Conor Foster – SMRC 01:58.2 500
MJ13_500 40 Sean Delargy – St – Josephs 01:58.7 500
MJ13_500 41 Ethan Morrow – Loughros – Point 02:00.1 500
MJ13_500 42 Josh Carey – Tullaghan – Bay 02:00.2 500
MJ13_500 43 Nicolas O – Liain – CRCC 02:00.7 500
MJ13_500 44 Rory Butler – SMRC 02:00.9 500
MJ13_500 45 Ewan Hynes – St – Josephs 02:01.4 500
MJ13_500 45 DJ Doocey – Tullaghan – Bay 02:01.4 500
MJ13_500 47 Tomas Burchill – Kilmacabea – RC 02:01.5 500
MJ13_500 47 Evan Barry – SMRC 02:01.5 500
MJ13_500 49 James Coyne – St – Josephs 02:01.7 500
MJ13_500 50 Jack Doherty – Tullaghan – Bay 02:01.9 500
MJ13_500 50 Thomas O’Riordan – Colaiste – Iognaid 02:01.9 500
MJ13_500 52 Alex Bogue – Colaiste – Iognaid 02:02.0 500
MJ13_500 53 Eric Ward – Castleconnell 02:02.9 500
MJ13_500 54 Ciaran Lynch – St – Josephs 02:03.0 500
MJ13_500 55 Fionn McDonnell – SMRC 02:03.1 500
MJ13_500 56 Dylan Maher – Castleconnell 02:03.4 500
MJ13_500 57 John O’Connor – Callinafercy 02:03.7 500
MJ13_500 58 Brian Kelly – SMRC 02:04.2 500
MJ13_500 59 Adam Kenny – Athlone – BC 02:04.4 500
MJ13_500 60 luke Shovlin – Loughros – Point 02:04.6 500
MJ13_500 61 Tudor Ventuneac – Castleconnell 02:05.0 500
MJ13_500 62 Ygor Kaar – Colaiste – Iognaid 02:05.5 500
MJ13_500 63 Grigory Ramendik – SMRC 02:05.7 500
MJ13_500 63 Frank O’Brien – Colaiste – Iognaid 02:05.7 500
MJ13_500 65 Aaron Harrison – Castleconnell 02:05.9 500
MJ13_500 66 Keelen Gildea – Loughros – Point 02:06.2 500
MJ13_500 67 Rory Ginty – Tullaghan – Bay 02:06.8 500
MJ13_500 68 Karl O’Malley-Raecke – Colaiste – Iognaid 02:07.6 500
MJ13_500 69 Michael Salmon – St – Josephs 02:07.8 500
MJ13_500 70 Eoghan Daly – Callinafercy 02:08.2 500
MJ13_500 71 Luke Darnell – Loughros – Point 02:08.6 500
MJ13_500 72 Conor O’Brien – Castleconnell 02:08.7 500
MJ13_500 73 Sam Gibson – SMRC 02:09.1 500
MJ13_500 74 Mark Gavigan – Loughros – Point 02:09.4 500
MJ13_500 75 James Duffy – Mayfield – IRC 02:09.9 500
MJ13_500 76 Finn Bagnall – Condron – Offaly – RC 02:10.0 500
MJ13_500 77 Josh Maguire – CRCC 02:10.4 500
MJ13_500 78 Darradh O – Connell – SMRC 02:10.7 500
MJ13_500 78 Pat Murphy – Callinafercy 02:10.7 500
MJ13_500 80 Colm Murphy – SMRC 02:10.8 500
MJ13_500 81 Sean O – Dorchai – CRCC 02:11.1 500
MJ13_500 82 Martin Siltanen – St – Josephs 02:11.7 500
MJ13_500 83 Henry Murphy – SMRC 02:11.9 500
MJ13_500 84 Conor O – Cuinneagain – CRCC 02:12.0 500
MJ13_500 85 Ben Cronin – SMRC 02:12.2 500
MJ13_500 86 Sean King – Colaiste – Iognaid 02:12.6 500
MJ13_500 87 Elliott McDonnell – SMRC 02:13.0 500
MJ13_500 88 Cian O – Ceirin – CRCC 02:13.2 500
MJ13_500 89 Alex Scannell – Callinafercy 02:13.6 500
MJ13_500 90 Jack Redmond – SMRC 02:14.2 500
MJ13_500 91 Caolain Bolger – Colaiste – Iognaid 02:14.4 500
MJ13_500 92 Dylan Rice – SMRC 02:14.5 500
MJ13_500 93 Luke Ward – Loughros – Point 02:14.6 500
MJ13_500 94 Finin McCormack – Colaiste – Iognaid 02:14.9 500
MJ13_500 95 Samuel Shawyer – SMRC 02:15.2 500
MJ13_500 96 Charlie Martin – St – Josephs 02:15.7 500
MJ13_500 97 Brian O’Farrell – SMRC 02:15.8 500
MJ13_500 98 Mark Kennedy – SMRC 02:16.5 500
MJ13_500 99 Rueben Mulligan – Castleconnell 02:16.7 500
MJ13_500 100 Thom Donnellan – Colaiste – Iognaid 02:17.6 500
MJ13_500 101 David O’Connor – SMRC 02:18.0 500
MJ13_500 102 Conor Devine – Castleconnell 02:19.1 500
MJ13_500 103 Eoghan O – Loinsigh – Conghaile – CRCC 02:19.5 500
MJ13_500 104 Finn Dillon – Castleconnell 02:19.8 500
MJ13_500 105 Cormac Kelly – Colaiste – Iognaid 02:19.9 500
MJ13_500 106 Rory Toner – Colaiste – Iognaid 02:22.2 500
MJ13_500 107 Tomas O’Fatharta – Colaiste – Iognaid 02:22.5 500
MJ13_500 108 Jack Vickers – St – Josephs 02:22.8 500
MJ13_500 109 Roan McMahon – Castleconnell 02:23.2 500
MJ13_500 110 Patrick Stenson – SMRC 02:23.4 500
MJ13_500 110 Thomas Iversen – SMRC 02:23.4 500
MJ13_500 112 James Dolphin – SMRC 02:25.0 500
MJ13_500 113 Senan McGann – Colaiste – Iognaid 02:27.6 500
MJ13_500 114 Liam Ferrie – Colaiste – Iognaid 02:27.7 500
MJ13_500 115 Diarmuid Nolan – Castleconnell 02:30.2 500
MJ13_500 116 Evan Varian – Mayfield – IRC 02:31.7 500
MJ13_500 117 Sam McInerney – Castleconnell 02:35.0 500
MJ13_500 117 Tom Hearne – Colaiste – Iognaid 02:35.0 500
MJ13_500 119 Cillian Murphy – Castleconnell 02:37.3 500
MJ13_500 120 Sam Hourigan – Castleconnell 02:39.9 500
MJ13_500 121 Ruairi MacCoille – Colaiste – Iognaid 02:47.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13_500 1 Holly Davis – Lee – Valley – RC 01:42.0 500
WJ13_500 2 Jane O – Connor – El – Nino – Portmagee 01:49.0 500
WJ13_500 3 Annick Frohburg – Castleconnell 01:50.8 500
WJ13_500 4 Sarah Looney – Workmen’s – RC 01:50.9 500
WJ13_500 5 Eilis Mullane – Flesk – Valley – RC 01:51.1 500
WJ13_500 6 Aibhe Tierney – SMRC 01:53.2 500
WJ13_500 7 Danielle Winter – Whitegate – RC 01:54.0 500
WJ13_500 8 Elena Byrne – Whitegate – RC 01:54.2 500
WJ13_500 9 Roisin Byrne – Offaly – RC 01:54.7 500
WJ13_500 10 Aoife Hensey – Athlone – BC 01:55.1 500
WJ13_500 11 Ava Kelly – Athlone – BC 01:55.6 500
WJ13_500 12 Abigail Cullinane – SMRC 01:56.7 500
WJ13_500 13 Sarah – May Kiely – Castleconnell 01:57.4 500
WJ13_500 14 Faye Moriarty – Whitegate – RC 01:58.6 500
WJ13_500 15 Taylor Morris – Castleconnell 01:58.7 500
WJ13_500 16 Sarah McDonagh – SMRC 01:59.0 500
WJ13_500 17 Molly Molloy – Colaiste – Iognaid 01:59.5 500
WJ13_500 18 Amy Darcy – Tralee – RC 01:59.7 500
WJ13_500 19 Iris McInerney – SMRC 01:59.9 500
WJ13_500 20 Grace Lynch – CRCC 02:00.2 500
WJ13_500 21 Sadhbh Barrett – Tullaghan – Bay 02:00.6 500
WJ13_500 22 Ava Larkin – Athlone – BC 02:01.4 500
WJ13_500 23 Sarah O’Connor – SMRC 02:01.9 500
WJ13_500 23 Rachel Connolly – SMRC 02:01.9 500
WJ13_500 25 Rosie Giles – Tralee – RC 02:02.0 500
WJ13_500 26 Ella Page – SMRC 02:02.1 500
WJ13_500 27 Ailbhe McCabe – Loughros – Point 02:03.5 500
WJ13_500 28 Sarah Aylward – Castleconnell 02:04.0 500
WJ13_500 29 Jade Doyle – Athlone – BC 02:04.2 500
WJ13_500 30 Elena Foley – SMRC 02:04.3 500
WJ13_500 31 Rosie Spoorenberg – Sligo – RC 02:04.6 500
WJ13_500 32 Laoise Phillips – SMRC 02:04.9 500
WJ13_500 33 Ella O’Shea – SMRC 02:05.3 500
WJ13_500 34 Sarah Madden – SMRC 02:05.4 500
WJ13_500 35 Amy Molloy – Loughros – Point 02:05.5 500
WJ13_500 36 Louise Kennedy – Callinafercy 02:06.1 500
WJ13_500 37 Danielle O’Shea – Flesk – Valley – RC 02:06.6 500
WJ13_500 38 Katelyn Kelly – Mayfield – IRC 02:06.7 500
WJ13_500 39 Kirsten Sheehan – Mayfield – IRC 02:06.9 500
WJ13_500 40 Amy Boyle – Loughros – Point 02:07.8 500
WJ13_500 41 Caoimhe Conneely – Colaiste – Iognaid 02:07.9 500
WJ13_500 42 Ruby Mulholland – SMRC 02:08.6 500
WJ13_500 43 Caoimhe Kelly – Flesk – Valley – RC 02:09.1 500
WJ13_500 44 Ciara Mulry – Colaiste – Iognaid 02:09.2 500
WJ13_500 45 Lucy Hume – Colaiste – Iognaid 02:09.9 500
WJ13_500 46 Maeve McCarthy – Callinafercy 02:11.0 500
WJ13_500 47 Aobhadh Dillon – Callinafercy 02:11.1 500
WJ13_500 48 Jenna McGillicuddy – Callinafercy 02:11.2 500
WJ13_500 49 Caoimhe O’Sullivan – Callinafercy 02:11.7 500
WJ13_500 50 Anna Flannery – Colaiste – Iognaid 02:12.0 500
WJ13_500 51 Katie Kent – Mayfield – IRC 02:12.1 500
WJ13_500 52 Leah O’Leary – Mayfield – IRC 02:12.9 500
WJ13_500 52 Kelly Dunworth – SMRC 02:12.9 500
WJ13_500 54 Avril Otoole – Colaiste – Iognaid 02:14.1 500
WJ13_500 55 Danielle Cronin – Castleconnell 02:14.3 500
WJ13_500 56 Ellie Gaughan – Tullaghan – Bay 02:14.5 500
WJ13_500 57 Leah Dunne – Athlone – BC 02:14.9 500
WJ13_500 58 Tara Murtagh – SMRC 02:16.3 500
WJ13_500 59 Kate Foley – SMRC 02:16.8 500
WJ13_500 60 Grace O’Sullivan – Callinafercy 02:17.6 500
WJ13_500 61 Isabelle Carey – Colaiste – Iognaid 02:17.7 500
WJ13_500 62 Nadine Murphy – Mayfield – IRC 02:18.1 500
WJ13_500 63 Anna Farrell – Castleconnell 02:19.4 500
WJ13_500 64 Caroline Harty – Castleconnell 02:19.6 500
WJ13_500 65 Ella Clarke – Sligo – RC 02:21.3 500
WJ13_500 66 Isobel Pardy – Mayfield – IRC 02:21.4 500
WJ13_500 67 Kate Mulready – Castleconnell 02:21.5 500
WJ13_500 68 Abigail Collins – Mayfield – IRC 02:22.5 500
WJ13_500 69 Lisa Stanton – Mayfield – IRC 02:23.7 500
WJ13_500 70 Alannah McGrath – SMRC 02:24.9 500
WJ13_500 70 Katie Ginty – Tullaghan – Bay 02:24.9 500
WJ13_500 72 Saoirse Conway-Merino – Colaiste – Iognaid 02:27.3 500
WJ13_500 73 Anne O – Brien – Castleconnell 02:34.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14_500 1 Niamh Egan – Tullaghan – Bay 01:43.4 500
WJ14_500 2 Elisha Leane – Flesk – Valley – RC 01:48.9 500
WJ14_500 3 Mia Heffernan – Flesk – Valley – RC 01:49.4 500
WJ14_500 3 Gabbi Fitzgerald – Castleconnell 01:49.4 500
WJ14_500 5 Sorcha Jennings – Castleconnell 01:49.8 500
WJ14_500 6 Theresa – May Sweeney – Loughros – Point 01:50.7 500
WJ14_500 7 Niamh Kennedy – Whitegate – RC 01:51.4 500
WJ14_500 8 Maya Fleming – Workmen’s – RC 01:51.5 500
WJ14_500 9 Eva Noyce – Offaly – RC 01:52.1 500
WJ14_500 10 Kate Rudden – Workmen’s – RC 01:53.0 500
WJ14_500 11 Meghan Spillane – Whitegate – RC 01:53.9 500
WJ14_500 12 Leah Gaughan – Tullaghan – Bay 01:54.0 500
WJ14_500 13 Aisling Scully – Castleconnell 01:54.3 500
WJ14_500 13 Cannann Daree – CRCC 01:54.3 500
WJ14_500 15 Anita Whelton – Castleconnell 01:56.6 500
WJ14_500 16 Rachel Dempsey – Colaiste – Iognaid 01:56.9 500
WJ14_500 17 Eve Ni – Laighin – CRCC 01:57.6 500
WJ14_500 18 Caoimhe Moynihan – Flesk – Valley – RC 01:58.1 500
WJ14_500 19 Emma Keehan – SMRC 01:58.4 500
WJ14_500 20 Dearbhla Smith – Castleconnell 01:58.5 500
WJ14_500 21 Oskia Walsh – Whitegate – RC 01:59.3 500
WJ14_500 22 Caoimhe Thornton – Colaiste – Iognaid 02:02.2 500
WJ14_500 23 Isabella Michalopoulou – Sligo – RC 02:03.4 500
WJ14_500 24 Jade Crofton – Castleconnell 02:03.5 500
WJ14_500 25 Ciara McGuigan – SMRC 02:03.8 500
WJ14_500 26 Emily Bowen – Castleconnell 02:07.4 500
WJ14_500 27 Aoibhe Ni – Bhraoin – CRCC 02:07.9 500
WJ14_500 28 Niamh Walsh – SMRC 02:08.0 500
WJ14_500 28 Emma Dineen – SMRC 02:08.0 500
WJ14_500 30 Aislinn Franco – CRCC 02:08.5 500
WJ14_500 31 Molly Doherty – SMRC 02:09.7 500
WJ14_500 32 Fia Nolan – SMRC 02:10.7 500
WJ14_500 33 Lisa Dooley – Colaiste – Iognaid 02:12.0 500
WJ14_500 34 Grace McManaman – Tullaghan – Bay 02:18.6 500
WJ14_500 35 Healy Emily – CRCC 02:20.9 500
WJ14_500 36 Rionach Ni – Ghallchoir – CRCC 02:23.0 500
WJ14_500 37 Katie Baiceir – CRCC 02:24.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14_500 1 Cian Scanlon – Athlone – BC 01:32.6 500
MJ14_500 2 Micheal Cormack – Naomh – Micheal 01:33.7 500
MJ14_500 3 Ciaran O’Connell – Waterville – lake – rC 01:34.4 500
MJ14_500 4 Cillian McGarry – St – Josephs 01:36.5 500
MJ14_500 5 Tom Maye – Colaiste – Iognaid 01:37.7 500
MJ14_500 6 Michael Spooner – SMRC 01:37.9 500
MJ14_500 7 James Murphy – St – Josephs 01:38.0 500
MJ14_500 8 Michael O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 01:39.6 500
MJ14_500 9 Harry Lough – Athlone – BC 01:40.7 500
MJ14_500 10 Robert Farrell – Colaiste – Iognaid 01:42.7 500
MJ14_500 11 Rossa McCabe – St – Josephs 01:42.8 500
MJ14_500 12 Aidan Kearney – SMRC 01:43.7 500
MJ14_500 13 Conor Bundschu – Colaiste – Iognaid 01:43.8 500
MJ14_500 14 Daniel Carey – Colaiste – Iognaid 01:44.7 500
MJ14_500 15 Dara O – leathloibear – CRCC 01:45.3 500
MJ14_500 16 John Kelleher – Flesk – Valley – RC 01:45.4 500
MJ14_500 17 Shane O’Boyle – Athlone – BC 01:45.7 500
MJ14_500 18 Peadar Connell – St – Josephs 01:46.1 500
MJ14_500 18 Felix O’Neill – Colaiste – Iognaid 01:46.1 500
MJ14_500 20 Simon O’Boyle – Athlone – BC 01:46.8 500
MJ14_500 21 Sean Flynn – Callinafercy 01:46.9 500
MJ14_500 22 Sean Steed – St – Josephs 01:47.1 500
MJ14_500 23 Jack O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 01:47.5 500
MJ14_500 24 Ben Donohoe – Colaiste – Iognaid 01:48.3 500
MJ14_500 25 Andy Lynch – Castleconnell 01:48.5 500
MJ14_500 26 Evan Casey – Mayfield – IRC 01:49.2 500
MJ14_500 27 Rory Litherland – SMRC 01:49.7 500
MJ14_500 28 Oran McNelis – Loughros – Point 01:50.9 500
MJ14_500 29 Owen Doherty – Tullaghan – Bay 01:52.7 500
MJ14_500 30 Sam Callanan – SMRC 01:53.3 500
MJ14_500 31 Sean Hennessy – Whitegate – RC 01:53.8 500
MJ14_500 31 Leon Schofield – Colaiste – Iognaid 01:53.8 500
MJ14_500 31 Finlay Robertson – Castleconnell 01:53.8 500
MJ14_500 34 Noah Finneran – Colaiste – Iognaid 01:56.7 500
MJ14_500 35 Oisin Mannering – Colaiste – Iognaid 01:57.6 500
MJ14_500 36 Ely Solan – Colaiste – Iognaid 02:01.3 500
MJ14_500 37 Gerard Dooley – Colaiste – Iognaid 02:02.4 500
MJ14_500 37 Joe O’Brien – SMRC 02:02.4 500
MJ14_500 39 Elliot Culligan – CRCC 02:02.8 500
MJ14_500 40 Cathal Lally – Tullaghan – Bay 02:03.1 500
MJ14_500 41 Criostoir O – Caomhaoin – CRCC 02:04.5 500
MJ14_500 42 Adrian Siuda – Castleconnell 02:05.0 500
MJ14_500 43 Cormac Benson – SMRC 02:05.3 500
MJ14_500 44 Kevin O’Callaghan – Callinafercy 02:07.1 500
MJ14_500 45 Michael Faherty – Colaiste – Iognaid 02:12.2 500
MJ14_500 46 Ciaran Mac – Sitric – CRCC 02:14.7 500
MJ14_500 47 Daniel Ryan – Colaiste – Iognaid 02:16.0 500
MJ14_500 48 Eoin O – Ceallaigh – CRCC 02:16.4 500
MJ14_500 49 Raymond Costin – Mayfield – IRC 02:40.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_500 1 Aoife Wedgbury – Whitegate – RC 01:45.1 500
WJ15_500 2 Jane O’Brien – Castleconnell 01:45.5 500
WJ15_500 3 Savannagh Clifford – Callinafercy 01:45.7 500
WJ15_500 4 Caoimhe O – Sullivan – Muckross 01:45.8 500
WJ15_500 5 Aimee Carey – Tullaghan – Bay 01:47.7 500
WJ15_500 5 Ciara Grimes – SMRC 01:47.7 500
WJ15_500 7 Aoife Murphy – El – Nino – Portmagee 01:47.9 500
WJ15_500 7 Aine Boyle – Loughros – Point 01:47.9 500
WJ15_500 9 Eve McMahon – Castleconnell 01:48.9 500
WJ15_500 10 Sarah O’Leary – Workmen’s – RC 01:49.5 500
WJ15_500 11 Kate Hume – Colaiste – Iognaid 01:50.3 500
WJ15_500 12 Tara Mulready – Castleconnell 01:50.5 500
WJ15_500 13 Katie Moloney – Castleconnell 01:50.9 500
WJ15_500 14 Alice McKeon – SMRC 01:51.1 500
WJ15_500 15 Abby Mason – SMRC 01:52.1 500
WJ15_500 16 Catherine Smyth – Tullaghan – Bay 01:53.1 500
WJ15_500 17 Holly Nagle – Whitegate – RC 01:54.2 500
WJ15_500 18 Susan d’Arcy – Castleconnell 01:54.5 500
WJ15_500 19 Leah McDonagh – Tullaghan – Bay 01:55.0 500
WJ15_500 20 Allison O’Sullivan – Flesk – Valley – RC 01:55.3 500
WJ15_500 21 Melissa Carroll – Flesk – Valley – RC 01:55.6 500
WJ15_500 22 Lucie Yelverton – SMRC 01:55.7 500
WJ15_500 23 Sarah Trench – Colaiste – Iognaid 01:56.6 500
WJ15_500 24 Sarah Brennan – SMRC 01:56.7 500
WJ15_500 24 Alayna Gannon – Tralee – RC 01:56.7 500
WJ15_500 26 Ellen Garcia – Breen – SMRC 01:56.9 500
WJ15_500 27 Aoife O’Connor – Callinafercy 01:57.3 500
WJ15_500 28 Charlotte Conneely – Colaiste – Iognaid 01:58.2 500
WJ15_500 29 Kate O’Callaghan – Castleconnell 01:59.3 500
WJ15_500 30 Sadhbh NiFhlaithearta – CRCC 01:59.5 500
WJ15_500 31 Caitlin Cronin – Flesk – Valley – RC 02:00.0 500
WJ15_500 32 Lisa Ryan – SMRC 02:00.3 500
WJ15_500 32 Jenna Reeves – Castleconnell 02:00.3 500
WJ15_500 34 Jennifer Cronin – Workmen’s – RC 02:02.3 500
WJ15_500 35 Fainse NiShioda – CRCC 02:02.9 500
WJ15_500 36 Kerrie Carey – Castleconnell 02:03.9 500
WJ15_500 37 Caragh Gleeson – SMRC 02:09.7 500
WJ15_500 38 Orlaith O’Byrne – Castleconnell 02:10.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59_500 1 Christian Leonard – 01:29.7 500
M50-59_500 2 Joe Riordan – 01:30.1 500
M50-59_500 3 Denis O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 01:37.8 500
M50-59_500 4 Randel Hodkinson – Limerick – BC 01:55.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_500 1 Fiachna Barrett – Tullaghan – Bay 01:26.8 500
MJ15_500 2 David FOLEY – Kiely – SMRC 01:28.2 500
MJ15_500 3 Ivan Cotter – SMRC 01:29.6 500
MJ15_500 4 Nicolas Larkin – Tralee – RC 01:31.2 500
MJ15_500 4 Martin O’Grady – Athlone – BC 01:31.2 500
MJ15_500 6 Maitiu O – Cleirigh – CRCC 01:32.1 500
MJ15_500 7 Eamonn Gallagher – Colaiste – Iognaid 01:32.8 500
MJ15_500 8 Diarmuid Hartney – SMRC 01:34.4 500
MJ15_500 9 Shane Carroll – St – Josephs 01:35.1 500
MJ15_500 10 Donagh Claffey – Athlone – BC 01:35.2 500
MJ15_500 11 Mark Ward – Colaiste – Iognaid 01:35.6 500
MJ15_500 12 Thomas O’Brien – Athlone – BC 01:37.1 500
MJ15_500 13 James Smith – Flesk – Valley – RC 01:37.6 500
MJ15_500 14 Sean McDermott – St – Josephs 01:38.6 500
MJ15_500 15 Fergal Lennon – Athlone – BC 01:39.1 500
MJ15_500 16 Daniel Brennan – St – Josephs 01:39.6 500
MJ15_500 17 Ian Neville – SMRC 01:40.5 500
MJ15_500 18 Cathal O – leathloibear – CRCC 01:41.0 500
MJ15_500 19 Scott Daly – SMRC 01:41.4 500
MJ15_500 19 Damon Conway – CRCC 01:41.4 500
MJ15_500 21 Matthew Aylmer – SMRC 01:41.6 500
MJ15_500 21 Ethan Friel – Athlone – BC 01:41.6 500
MJ15_500 23 Daragh Cleary – St – Josephs 01:42.1 500
MJ15_500 24 Paul McINERNEY – SMRC 01:42.7 500
MJ15_500 25 Alex Kelly – Offaly – RC 01:43.1 500
MJ15_500 26 Luke Russell – St – Josephs 01:44.0 500
MJ15_500 27 Luke Hourigan – Whitegate – RC 01:44.2 500
MJ15_500 28 Jake Courtney – Mayfield – IRC 01:46.8 500
MJ15_500 29 Niall Martin – Colaiste – Iognaid 01:50.4 500
MJ15_500 30 George Murphy – SMRC 01:53.5 500
MJ15_500 31 dara hennessy – Fenit 01:53.7 500
MJ15_500 32 Jack Kelleher – CRCC 01:56.4 500
MJ15_500 33 Sam Ryan – Colaiste – Iognaid 02:00.1 500
MJ15_500 34 Ciaran Cronin – Athlone – BC 02:00.8 500
MJ15_500 35 Eric Higgins – SMRC 02:02.3 500
MJ15_500 36 Fiachra Gallagher – Colaiste – Iognaid 02:02.8 500
MJ15_500 37 Cian MacDaibheis-Mac – an – Ri – CRCC 02:07.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18_500 1 Simi Opeoluwa – CRCC 01:36.6 500
WJ18_500 2 Alannagh Cosgrove – – Tullaghan – Bay 01:45.0 500
WJ18_500 3 Roisin McGrath – Colaiste – Iognaid 01:45.9 500
WJ18_500 4 Chloe McCarthy – Flesk – Valley – RC 01:50.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16_500 1 Sarah Kennedy – Callinafercy 01:39.5 500
WJ16_500 2 Sarah Fitzgerald – Tralee – RC 01:43.5 500
WJ16_500 3 Elise Carney – Frazier – Colaiste – Iognaid 01:44.4 500
WJ16_500 4 Sarah Butler – Athlone – BC 01:45.7 500
WJ16_500 5 Tara Doocey – Tullaghan – Bay 01:46.3 500
WJ16_500 6 CJ McDonagh – Kilmacsimon – RC 01:47.4 500
WJ16_500 7 Cliodhna Murtagh – Athlone – BC 01:47.7 500
WJ16_500 8 Molly Larkin – Athlone – BC 01:47.8 500
WJ16_500 9 Alana King – SMRC 01:47.9 500
WJ16_500 10 Sophie Kenny – Athlone – BC 01:48.3 500
WJ16_500 11 Aisling Nic – an – Ucaire – CRCC 01:49.9 500
WJ16_500 12 Ellen Forde – Colaiste – Iognaid 01:50.5 500
WJ16_500 13 Kate Storan – SMRC 01:51.5 500
WJ16_500 14 Amy O’Gorman – Colaiste – Iognaid 01:52.0 500
WJ16_500 15 Leah Burke – Flesk – Valley – RC 01:55.4 500
WJ16_500 16 stephaine keane – Fenit 01:56.0 500
WJ16_500 17 Emma Fitzgibbon – Tralee – RC 01:56.1 500
WJ16_500 18 Jeanette Michalopoulou – Sligo – RC 01:58.6 500
WJ16_500 19 Taylor Nic – Annaidh – CRCC 01:59.5 500
WJ16_500 20 keela Hughes – Fenit 02:01.7 500
WJ16_500 21 Caitlin Ward – Loughros – Point 02:01.8 500
WJ16_500 22 Rebecca McManoman – Tullaghan – Bay 02:04.4 500
WJ16_500 23 Ava Murray – Sligo – RC 02:05.5 500
WJ16_500 24 Nadine O’Malley – Sligo – RC 02:32.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO_500 1 Aidan Greene – Kincasslagh – RC 01:28.7 500
LMO_500 2 Joe White – Seal – PT 01:36.0 500
LMO_500 3 Patrick Harrington – Galleyflash – RC 01:36.6 500
LMO_500 4 Gerard McLean – Whitegate – RC 01:38.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18_500 1 Nathan Houlihan – Callinafercy 01:29.9 500
MJ18_500 2 Darragh Galivan – CRCC 01:30.2 500
MJ18_500 3 Cian O’Sullivan – Callinafercy 01:31.5 500
MJ18_500 4 timmy gimmes – Fenit 01:33.5 500
MJ18_500 5 Niall Murphy – Callinafercy 01:33.8 500
MJ18_500 6 Tom McGuinness – Colaiste – Iognaid 01:34.7 500
MJ18_500 7 john mc – crohan – Fenit 01:34.8 500
MJ18_500 8 robin porter – Fenit 01:36.4 500
MJ18_500 9 Fionn Ryan – Colaiste – Iognaid 01:37.1 500
MJ18_500 10 Patrick Coyne – Tullaghan – Bay 01:38.3 500
MJ18_500 11 sean hennessy – Fenit 01:47.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16_500 1 Jonathon Doocey – Tullaghan – Bay 01:30.2 500
MJ16_500 2 Andrew Carroll – Athlone – BC 01:31.6 500
MJ16_500 3 Sam Casey – Flesk – Valley – RC 01:31.9 500
MJ16_500 4 Christopher Kemp – SMRC 01:32.1 500
MJ16_500 5 Eamon O’Tuathail – Colaiste – Iognaid 01:33.6 500
MJ16_500 6 Shane Deane – Tralee – RC 01:36.9 500
MJ16_500 7 Jack Coady – Castleconnell 01:37.8 500
MJ16_500 8 Shane Bakx – Whitegate – RC 01:38.6 500
MJ16_500 9 Aiden Mcferran – Castleconnell 01:38.8 500
MJ16_500 10 Max Doherty – SMRC 01:39.4 500
MJ16_500 11 tom carroll – Fenit 01:40.0 500
MJ16_500 12 Kirill O’Flanagan – Colaiste – Iognaid 01:40.2 500
MJ16_500 13 Alex Morales-Glynn – Colaiste – Iognaid 01:40.4 500
MJ16_500 14 Feidhlim Ginty – Tullaghan – Bay 01:40.6 500
MJ16_500 15 Niall McMenamin – Campbell – Loughros – Point 01:41.3 500
MJ16_500 16 Liam O – Cathain – CRCC 01:45.1 500
MJ16_500 17 Evan Healy – Castleconnell 01:45.5 500
MJ16_500 18 Liam Daly – Tralee – RC 01:49.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49_500 1 Roni Hawe – Galleyflash – RC 01:41.0 500
W40-49_500 2 Pauline O’Brien – Workmen’s – RC 01:45.5 500
W40-49_500 3 Elaine Gallagher – Speers – Performace 01:46.3 500
W40-49_500 4 Annmarie Ryan – Limerick – BC 01:54.9 500
W40-49_500 5 Susana King – Limerick – BC 02:04.8 500
W40-49_500 6 Cathie O’Reilly – Limerick – BC 02:07.7 500
W40-49_500 7 Hannah Fitch – Limerick – BC 02:09.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WO_500 1 Siobhan Horgan – 01:42.4 500
WO_500 2 Edel Larkin – Athlone – BC 01:42.7 500
WO_500 3 Heather O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 01:43.4 500
WO_500 4 Amy Barry – Whitegate – RC 01:47.1 500
WO_500 5 Louise Collins – Limerick – BC 01:49.0 500
WO_500 6 Kathleen Doocey – Tullaghan – Bay 01:50.4 500
WO_500 7 Jacinta Buckley – Activate 01:51.7 500
WO_500 8 Laura Sheahan – Fermoy – RC 01:52.0 500
WO_500 9 Ashling Barrett – Tullaghan – Bay 01:55.8 500
WO_500 10 Marie O’Sullivan – Callinafercy 01:58.0 500
WO_500 11 emma Gaughan – Tullaghan – Bay 01:58.4 500
WO_500 12 Audrey Kenny – St. – Patrick’s – RC – Ringsend 01:58.6 500
WO_500 13 Catherine Russell – Mayfield – IRC 01:59.1 500
WO_500 14 Bernadette Collins – Limerick – BC 02:07.6 500
WO_500 15 Murphy Lara – Mayfield – IRC 02:10.3 500
WO_500 16 Kiera Collins – Mayfield – IRC 02:10.5 500
WO_500 17 Natalie Walsh – Limerick – BC 02:14.7 500
WO_500 18 Katie Corbett – Limerick – BC 02:16.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W60+_500 1 Susan Ryan – Limerick – BC W60+ – 500 02:25.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO_500 1 Niamh Doogan – Kincasslagh – RC 01:45.1 500
LWO_500 2 Niamh Hayes – Galleyflash – RC 01:45.6 500
LWO_500 3 Una Ni – Charra – Castletownbere – RC 01:58.9 500
LWO_500 4 Bride Egan – Limerick – BC 02:00.4 500
LWO_500 5 Maria Larkin – Limerick – BC 02:03.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59_500 1 Karen Hill – Workmen’s – RC 01:52.3 500
W50-59_500 2 Angela Kerrisk – Activate 01:53.8 500
W50-59_500 3 Irene Collins – Crew – Class 01:55.8 500
W50-59_500 4 Margot Lawlor – Callinafercy 01:56.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MO_500 1 Damian Browne – 01:16.0 500
MO_500 2 Jean Rizk – CrossFit – Limerick 01:18.7 500
MO_500 3 Jeff Taylor – N/A 01:23.1 500
MO_500 4 David Kelly – 01:23.6 500
MO_500 5 Ross Reid – Crossfit – Castrum 01:24.3 500
MO_500 6 Aron Taylor-Smith – N/A 01:24.3 500
MO_500 7 Padraig O’Sullivan – CIT 01:24.5 500
MO_500 8 Edward Lyall – Kilmacsimon – RC 01:26.4 500
MO_500 9 Alan Hickey – Workmen’s – RC 01:33.2 500
MO_500 10 Jamie Sweeney – Kincasslagh – RC 01:33.5 500
MO_500 11 Brian Foley – Activate 01:36.3 500
MO_500 12 Stephen McCarthy – Flesk – Valley – RC 01:37.6 500
MO_500 13 Johnny Twomey – Mayfield – IRC 01:40.2 500
MO_500 14 Kevin Gavigan – Loughros – Point 01:40.3 500
MO_500 15 Evan Ring – Limerick – BC 01:51.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M60+_500 1 Ken Cunningham – St. – Patrick’s – RC – Ringsend M60+ – 500 01:32.5 500
M60+_500 2 Colm Larkin – Limerick – BC M60+ – 500 01:38.4 500
M60+_500 3 Chris O’Connor – Kilmacabea – RC M60+ – 500 01:38.5 500
M60+_500 4 Laurence Laide – Callinafercy M60+ – 500 01:38.6 500
M60+_500 5 Leo Conway – St. – Pat’s – TOW M60+ – 500 01:40.0 500
M60+_500 6 Julian Kennedy – Ballymena – Runners M60+ – 500 01:40.8 500
M60+_500 7 Tony Corcoran – Lee – Valley M60+ – 500 01:46.4 500
M60+_500 8 Joe Keating – PaddyPower – IRC M60+ – 500 01:49.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59_500 1 Christian Leonard – 01:29.7 500
M50-59_500 2 Joe Riordan – 01:30.1 500
M50-59_500 3 Denis O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 01:37.8 500
M50-59_500 4 Randel Hodkinson – Limerick – BC 01:55.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MAS_500 1 Mark Henderson – Galway – RC 02:51.8 500

 

Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49_500 1 kevin crowley – Fenit 01:23.3 500
M40-49_500 2 Frank Munnelly – K – Leisure 01:26.7 500
M40-49_500 2 John Tuite – Tralee – RC 01:26.7 500
M40-49_500 4 Kenny Dorian – St. – Pat’s – TOW 01:27.1 500
M40-49_500 5 Paul McGonagle – Kincasslagh – rC 01:27.4 500
M40-49_500 6 Mike Murphy – Callinafercy 01:29.4 500
M40-49_500 7 Hugh Egan – Tullaghan – Bay 01:31.0 500
M40-49_500 8 Seamus O – Neill – 01:32.2 500
M40-49_500 9 Damian Larkin – Athlone – BC 01:33.2 500
M40-49_500 10 Patrick O – Connor – SQUIRE – ROWING 01:34.3 500
M40-49_500 11 Mark Griffin – Limerick – BC 01:40.0 500
M40-49_500 12 Billy Madden – Limerick – BC 01:55.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY1 1 Team A – St – Josephs 07:00.1 2000
MTY1 2 Team C – Castleconnell 07:00.4 2000
MTY1 3 Team C – St – Josephs 07:22.5 2000
MTY1 4 Team A – SMRC 07:33.7 2000
MTY1 5 Team B – St – Josephs 07:37.8 2000
MTY1 6 Team A – Colaiste – Iognaid 07:39.2 2000
MTY1 7 Team – CRCC 07:43.9 2000
MTY1 8 Team Ferry – Boys – Tullaghan – Bay 07:50.8 2000
MTY1 9 Team D – Castleconnell 08:03.2 2000
MTY1 10 Team B – SMRC 08:09.9 2000
MTY1 11 Team E – St – Josephs 08:14.4 2000
MTY1 12 Team C – SMRC 08:17.2 2000
MTY1 13 Team – Loughros – Point 08:27.6 2000
MTY1 14 Team D – St – Josephs 08:36.1 2000
MTY1 15 Team B – Colaiste – Iognaid 08:38.1 2000
MTY1 16 Team D – SMRC 08:39.0 2000
MTY1 17 Team B – Castleconnell 08:44.6 2000
MTY1 18 Team – Mayfield – IRC 09:01.2 2000
MTY1 19 Team F – SMRC 09:07.1 2000
MTY1 20 Team A – Castleconnell 09:14.8 2000
MTY1 21 Team C – Colaiste – Iognaid 09:29.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY4 1 Team A – SMRC 06:06.4 2000
MTY4 2 Team – Kilmacsimon – RC 06:39.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY2 1 Team A – St – Josephs 06:21.8 2000
MTY2 2 Team A – Colaiste – Iognaid 06:44.1 2000
MTY2 3 Team C – Castleconnell 06:50.3 2000
MTY2 4 Team B – St – Josephs 06:50.5 2000
MTY2 5 Team A – SMRC 07:14.1 2000
MTY2 6 Team C – St – Josephs 07:14.9 2000
MTY2 7 Team A – Castleconnell 07:20.5 2000
MTY2 8 Team – Blank 07:25.3 2000
MTY2 9 Team A – CRCC 07:33.0 2000
MTY2 10 Team B – Colaiste – Iognaid 07:34.4 2000
MTY2 11 Team D – Colaiste – Iognaid 07:55.8 2000
MTY2 12 Team B – SMRC 08:00.0 2000
MTY2 13 Team C – Colaiste – Iognaid 08:14.4 2000
MTY2 14 Team B – Castleconnell 08:17.5 2000
MTY2 15 Team B – CRCC 08:17.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY3 1 Team A – Castleconnell 05:59.8 2000
MTY3 2 Team – SMRC 06:17.3 2000
MTY3 3 Team A – Colaiste – Iognaid 06:20.1 2000
MTY3 4 Team A – St – Josephs 06:23.7 2000
MTY3 5 Team B – Castleconnell 06:31.4 2000
MTY3 6 Team C – Castleconnell 06:35.1 2000
MTY3 7 Team – CRCC 06:45.6 2000
MTY3 8 Team FLYERS – Tullaghan – Bay 06:49.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY5 1 Team – Colaiste – Iognaid 06:54.9 2000
WTY5 2 Team – Sligo – RC 07:36.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY4 1 Team – Tullaghan – Bay 07:04.7 2000
WTY4 2 Team – Kilmacsimon – RC 07:09.1 2000
WTY4 3 Team – Colaiste – Iognaid 07:14.3 2000
WTY4 4 Team – Sligo – RC 08:48.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY1 1 Team A – SMRC 07:42.6 2000
WTY1 2 Team – Loughros – Point 07:44.7 2000
WTY1 3 Team B – SMRC 08:09.4 2000
WTY1 4 Team Ferry – Girls – Tullaghan – Bay 08:09.4 2000
WTY1 5 Team – Colaiste – Iognaid 08:35.7 2000
WTY1 6 Team – Mayfield – IRC 08:46.9 2000
WTY1 7 Team – Castleconnell 09:19.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY2 1 Team A – Castleconnell 07:34.4 2000
WTY2 2 Team A – SMRC 07:45.0 2000
WTY2 3 Team – CRCC 07:56.6 2000
WTY2 4 Team – Colaiste – Iognaid 08:03.9 2000
WTY2 5 Team B – SMRC 08:22.7 2000
WTY2 6 Team C – SMRC 08:39.8 2000
WTY2 7 Team – Mayfield – IRC 08:42.7 2000
WTY2 8 Team B – Castleconnell 08:47.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY3 1 Team Ferry – Flyers – Tullaghan – Bay 06:50.1 2000
WTY3 2 Team D – Castleconnell 06:54.3 2000
WTY3 3 Team B – Castleconnell 07:03.7 2000
WTY3 4 Team A – Castleconnell 07:17.3 2000
WTY3 5 Team – SMRC 07:30.0 2000
WTY3 6 Team – CRCC 07:40.9 2000
WTY3 7 Team C – Castleconnell 07:44.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WOT 1 Team A – NUIG 06:47.5 2000
WOT 2 Team – UL – RC 06:53.8 2000
WOT 3 Team Auld – Wans – Tullaghan – Bay 07:11.2 2000
WOT 4 Team B – NUIG 07:46.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MOT 1 Team A – Crossfit – Limerick 05:34.3 2000
MOT 2 Eddie’S Triple – D’S – Kilmacsimon – RC 05:40.7 2000
MOT 3 Team A – NUIG 05:50.1 2000
MOT 4 Team B – NUIG 06:05.1 2000
MOT 5 Team C – NUIG 06:42.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY5 1 Team Ferry – Fella’s – Tullaghan – Bay 05:53.7 2000
MTY5 2 Team A – Colaiste – Iognaid 06:05.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTST 1 Team – CIT 05:42.4 2000
MTST 2 Team A – UL – RC 05:56.0 2000
MTST 3 Team B – UL – RC 06:25.7 2000