2019 IIRC Results

Download Split Time & Stroke Data IIRC 2019

How to View Split Data


PLEASE USE CTRL + F TO FIND YOUR RESULT.

Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13 1 Airida Mateviciute – Killorglin – RC 03:00.0 825
WJ13 2 Eabha Rudden – Workmen’s – RC 03:00.0 757
WJ13 3 Amy Kelly – Killorglin – RC 03:00.0 747
WJ13 4 Seleena Connolly – Rosscarbery – RC 03:00.0 731
WJ13 5 Rion McKena – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 730
WJ13 6 Niamh Cassidy – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 726
WJ13 7 Rosie Giles – – Tralee – RC 03:00.0 707
WJ13 8 Katelyn Kelly – Mayfield – IRC 03:00.0 706
WJ13 9 Heather Donovan – Athlone – BC 03:00.0 688
WJ13 10 Caoimhe O’Sullivan – Callinafercy 03:00.0 687
WJ13 11 Nadine Murphy – Mayfield – IRC 03:00.0 680
WJ13 12 Amy Hurley – Mayfield – IRC 03:00.0 680
WJ13 13 Darcy Crawford – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 680
WJ13 14 Maeve McCarthy – Callinafercy 03:00.0 676
WJ13 15 Katie Kent – Mayfield – IRC 03:00.0 676
WJ13 16 Kristen Bell – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 675
WJ13 17 Lucy Hume – Col – Iognaid 03:00.0 670
WJ13 18 Grace O’Sullivan – Callinafercy 03:00.0 662
WJ13 19 Isobel Pardy – Mayfield – IRC 03:00.0 661
WJ13 20 Molly Nixon – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 658
WJ13 21 Isabelle Carey – – Col – Iognaid 03:00.0 656
WJ13 22 Gabriella Donoghue – Rosscarbery – RC 03:00.0 652
WJ13 23 Jane Black – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 649
WJ13 24 Aobhadh Dillon – Callinafercy 03:00.0 648
WJ13 25 Lisa Stanton – Mayfield – IRC 03:00.0 643
WJ13 26 Leah O’Leary – Mayfield – IRC 03:00.0 640
WJ13 27 Enya Burchmore – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 639
WJ13 28 Anna Cassidy – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 635
WJ13 29 Eve Courtney – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 628
WJ13 30 Caitriona Doyle – O’Brien – Tralee – RC 03:00.0 625
WJ13 31 Abigail Collins – Mayfield – IRC 03:00.0 624
WJ13 32 Katie Ginty – Tullaghan – Bay 03:00.0 621
WJ13 33 Carla Jardine – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 609
WJ13 34 Roisin – Heaney – Galway – RC 03:00.0 596
WJ13 35 Amara Brady – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 590
WJ13 36 Katelyn Fee – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 588
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13_500 1 Airida Mateviciute – Killorglin – RC 01:42.7 500
WJ13_500 2 Rion McKena – Enniskillen – Royal – BC 01:52.8 500
WJ13_500 3 Eabha Rudden – Workmen’s – RC 01:53.6 500
WJ13_500 4 Amy Kelly – Killorglin – RC 01:54.7 500
WJ13_500 5 Faye Moriarty – Whitegate – RC 01:56.8 500
WJ13_500 6 Niamh Cassidy – Enniskillen – Royal – BC 01:59.2 500
WJ13_500 7 Ava O’Malley – Killorglin – RC 02:00.7 500
WJ13_500 8 Katelyn Kelly – Mayfield – IRC 02:01.3 500
WJ13_500 9 Heather Donovan – Athlone – BC 02:05.9 500
WJ13_500 10 Orla Cunnea – Colaiste – Bride – Enniscorthy 02:06.3 500
WJ13_500 11 Eimear Dunphy – Clonmel 02:06.6 500
WJ13_500 12 Darcy Crawford – Enniskillen – Royal – BC 02:06.7 500
WJ13_500 13 Caoimhe O’Sullivan – Callinafercy 02:07.0 500
WJ13_500 14 Kristen Bell – Enniskillen – Royal – BC 02:08.5 500
WJ13_500 15 Isabelle Carey – – Col – Iognaid 02:09.8 500
WJ13_500 16 Amy Hurley – Mayfield – IRC 02:11.4 500
WJ13_500 17 Lucy Hume – Col – Iognaid 02:12.2 500
WJ13_500 18 Grace O’Sullivan – Callinafercy 02:12.2 500
WJ13_500 19 Molly Nixon – Enniskillen – Royal – BC 02:12.3 500
WJ13_500 20 Leah O’Leary – Mayfield – IRC 02:12.7 500
WJ13_500 21 Jane Black – Enniskillen – Royal – BC 02:14.2 500
WJ13_500 22 Danielle – Cronin – Castleconnell 02:14.8 500
WJ13_500 23 Katie Kent – Mayfield – IRC 02:15.2 500
WJ13_500 24 Kate Davey – Sligo – RC 02:15.7 500
WJ13_500 25 Isobel Pardy – Mayfield – IRC 02:15.8 500
WJ13_500 26 Aobhadh Dillon – Callinafercy 02:16.7 500
WJ13_500 27 Katie Ryan – Athlunkard 02:17.1 500
WJ13_500 28 Eve Courtney – Enniskillen – Royal – BC 02:17.3 500
WJ13_500 29 Abigail Collins – Mayfield – IRC 02:17.9 500
WJ13_500 30 Ella Clarke – Sligo – RC 02:19.8 500
WJ13_500 31 Anna Cassidy – Enniskillen – Royal – BC 02:20.0 500
WJ13_500 32 Sadhbh Barrett – Tullaghan – Bay 02:20.1 500
WJ13_500 33 Kate – Mulready – – Castleconnell 02:22.5 500
WJ13_500 34 Enya Burchmore – Enniskillen – Royal – BC 02:25.3 500
WJ13_500 35 Katie Ginty – Tullaghan – Bay 02:26.3 500
WJ13_500 36 Aimee Keane – Sligo – RC 02:26.9 500
WJ13_500 37 Carla Jardine – Enniskillen – Royal – BC 02:27.0 500
WJ13_500 38 Amara Brady – Enniskillen – Royal – BC 02:32.2 500
WJ13_500 39 Katie Gillen – Sligo – RC 02:32.7 500
WJ13_500 40 Sarah – Aylward – Castleconnell 02:34.5 500
WJ13_500 41 Katelyn Fee – Enniskillen – Royal – BC 02:35.3 500
WJ13_500 42 Laura Hannon – Sligo – RC 03:01.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14 1 Holly Davis – Lee – Valley – RC 04:00.0 1125
WJ14 2 Laura Turner – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 1012
WJ14 3 Aoife Hensey – Athlone – BC 04:00.0 999
WJ14 4 Iris McInerney – SMRC 04:00.0 993
WJ14 5 Eilis Mullane – Flesk – Valley – RC 04:00.0 992
WJ14 6 Sarah Looney – Workmen’s – RC 04:00.0 992
WJ14 7 Rachel Connolly – SMRC 04:00.0 987
WJ14 8 Aibhe Tierney – SMRC 04:00.0 975
WJ14 9 Aoife Carton – Col – Iognaid 04:00.0 974
WJ14 10 Grace Hurley – Rosscarbery – RC 04:00.0 974
WJ14 11 Amy Darcy – Tralee – RC 04:00.0 973
WJ14 12 Jane O – Connor – El – Nino – Portmagee 04:00.0 971
WJ14 13 Hooriya Awan – Galway – RC 04:00.0 969
WJ14 14 Keeva Corry – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 969
WJ14 15 Cristiona McCaffery – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 968
WJ14 16 Lia Butler – Neptune 04:00.0 968
WJ14 17 Tara Khanaqu-Nolan – Rosscarbery – RC 04:00.0 961
WJ14 18 Ava Kelly – Athlone – BC 04:00.0 961
WJ14 19 Scarlett Keys – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 959
WJ14 20 Ciara DeKlein – Athlunkard 04:00.0 951
WJ14 21 Caoimhe Conneely – Col – Iognaid 04:00.0 946
WJ14 22 Rachel Cullinan – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 944
WJ14 23 Erin Crawford – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 941
WJ14 24 Tate Grainger – Neptune 04:00.0 940
WJ14 25 Elena Foley – SMRC 04:00.0 938
WJ14 26 Elisha Gallagher – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 935
WJ14 27 Molly Molloy – Col – Iognaid 04:00.0 934
WJ14 28 Lucy Spellman – Workmen’s – RC 04:00.0 933
WJ14 29 Caitlin Little – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 932
WJ14 30 Ava Mc – Cann – Fenit – RC 04:00.0 931
WJ14 31 Laoise Murphy – Killorglin – RC 04:00.0 929
WJ14 32 Nora Cadogan – Tralee – RC 04:00.0 927
WJ14 33 Rebecca Monaghan – Galway – RC 04:00.0 926
WJ14 34 Ava Larkin – Athlone – BC 04:00.0 922
WJ14 35 Laoise Phillips – SMRC 04:00.0 921
WJ14 36 Ella Page – SMRC 04:00.0 920
WJ14 37 Danielle O’Shea – Flesk – Valley – RC 04:00.0 916
WJ14 38 Ruby Mulholland – SMRC 04:00.0 914
WJ14 39 Avril O’Toole – Col – Iognaid 04:00.0 909
WJ14 40 Kate Foley – SMRC 04:00.0 900
WJ14 41 Leonie Allen – Galway – RC 04:00.0 899
WJ14 42 Beth Whelan – Col – Iognaid 04:00.0 894
WJ14 43 Louise Kennedy – Callinafercy 04:00.0 893
WJ14 44 Kirsten Sheehan – Mayfield – IRC 04:00.0 893
WJ14 45 Caoimhe Kelly – Flesk – Valley – RC 04:00.0 889
WJ14 46 Cassandra – Mae Ordinario – Galway – RC 04:00.0 887
WJ14 47 Isabelle Moloney – Tralee – RC 04:00.0 886
WJ14 48 Caitlin Madigan – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 882
WJ14 49 Elizabeth Slattery – Tralee – RC 04:00.0 877
WJ14 50 Anna Flannery – Col – Iognaid 04:00.0 867
WJ14 51 Sarah Madden – SMRC 04:00.0 864
WJ14 52 Aishling Williams – Rushbrook 04:00.0 864
WJ14 53 Caitlyn Ellison – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 863
WJ14 54 Grace Grannell – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 859
WJ14 55 Aoibhinn Coffey – Workmen’s – RC 04:00.0 859
WJ14 56 Muireann O’Sullivan – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 852
WJ14 57 Alannah Jennings – Rosscarbery – RC 04:00.0 850
WJ14 58 Kelly Dunworth – SMRC 04:00.0 846
WJ14 59 Roisin – Iain Polinar – Galway – RC 04:00.0 844
WJ14 60 Ellie Cuthbertson – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 842
WJ14 61 Megan Sheehan – Mayfield – IRC 04:00.0 839
WJ14 62 Eve Finnerty – Col – Iognaid 04:00.0 839
WJ14 63 Annie O’Connell – Rosscarbery – RC 04:00.0 835
WJ14 64 Tara Murtagh – SMRC 04:00.0 834
WJ14 65 Keelin O’Mahony – Tralee – RC 04:00.0 821
WJ14 66 Leah Dunne – Athlone – BC 04:00.0 820
WJ14 67 Rachel Kelly-Neil – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 819
WJ14 68 Kara Cuthbertson – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 813
WJ14 69 Alannah McGrath – SMRC 04:00.0 812
WJ14 70 Doireann Moore – Tralee – RC 04:00.0 812
WJ14 71 Sam Martin – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 807
WJ14 72 Keeva Sidhu – Galway – RC 04:00.0 799
WJ14 73 Sarah McCarthy – Workmen’s – RC 04:00.0 788
WJ14 74 Ruby Tuohy – Workmen’s – RC 04:00.0 783
WJ14 75 Ciara Campbell – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 768
WJ14 76 Ellen Mannion – Col – Iognaid 04:00.0 760
WJ14 77 Saoirse Conway-Merino – Col – Iognaid 04:00.0 755
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14_500 1 Holly Davis – Lee – Valley – RC 01:41.1 500
WJ14_500 2 Laura Turner – Enniskillen – Royal – BC 01:51.5 500
WJ14_500 3 Sarah Looney – Workmen’s – RC 01:51.9 500
WJ14_500 4 Aoife Carton – Col – Iognaid 01:52.4 500
WJ14_500 5 Eilis Mullane – Flesk – Valley – RC 01:52.4 500
WJ14_500 6 Annick Frohburg – Castleconnell 01:53.7 500
WJ14_500 7 Jane O – Connor – El – Nino – Portmagee 01:53.8 500
WJ14_500 8 Danielle Winter – Whitegate – RC 01:53.9 500
WJ14_500 9 Aibhe Tierney – SMRC 01:54.0 500
WJ14_500 10 Scarlett Keys – Enniskillen – Royal – BC 01:54.3 500
WJ14_500 11 Aoife Hensey – Athlone – BC 01:54.3 500
WJ14_500 12 Rachel Connolly – SMRC 01:55.3 500
WJ14_500 13 Sarah – May Kiely – Castleconnell 01:56.2 500
WJ14_500 14 Keeva Corry – Enniskillen – Royal – BC 01:56.4 500
WJ14_500 15 Ava Kelly – Athlone – BC 01:57.4 500
WJ14_500 16 Iris McInerney – SMRC 01:57.5 500
WJ14_500 17 Lucy Spellman – Workmen’s – RC 01:57.8 500
WJ14_500 18 Erin Crawford – Enniskillen – Royal – BC 01:58.5 500
WJ14_500 19 Caitlin Little – Enniskillen – Royal – BC 01:58.9 500
WJ14_500 20 Molly Molloy – Col – Iognaid 01:59.4 500
WJ14_500 21 Caoimhe Conneely – Col – Iognaid 01:59.5 500
WJ14_500 22 Lucy Mulcahy – Clonmel 01:59.5 500
WJ14_500 23 Sarah O’Connor – SMRC 01:59.5 500
WJ14_500 24 Kate Monaghan – Clonmel 01:59.7 500
WJ14_500 25 Cristiona McCaffery – Enniskillen – Royal – BC 01:59.9 500
WJ14_500 26 Ava Mc – Cann – Fenit – RC 02:00.0 500
WJ14_500 27 Elena Foley – SMRC 02:00.8 500
WJ14_500 28 Katie Egan – Carlow 02:01.0 500
WJ14_500 29 Ava Larkin – Athlone – BC 02:01.2 500
WJ14_500 30 Ashley Needham – Clonmel 02:01.3 500
WJ14_500 31 Laoise Phillips – SMRC 02:01.8 500
WJ14_500 32 Laoise Murphy – Killorglin – RC 02:01.9 500
WJ14_500 33 Elisha Gallagher – Enniskillen – Royal – BC 02:02.1 500
WJ14_500 34 Danielle O’Shea – Flesk – Valley – RC 02:02.4 500
WJ14_500 35 Rachel Cullinan – Enniskillen – Royal – BC 02:02.9 500
WJ14_500 36 Kelly – Breathnach – Castleconnell 02:03.3 500
WJ14_500 37 Avril O’Toole – Col – Iognaid 02:03.7 500
WJ14_500 38 Ruby Mulholland – SMRC 02:04.1 500
WJ14_500 39 Sarah Madden – SMRC 02:05.2 500
WJ14_500 40 Ciara Mulry – Col – Iognaid 02:05.3 500
WJ14_500 41 Olivia Moriarty – Killorglin – RC 02:05.3 500
WJ14_500 42 Louise Kennedy – Callinafercy 02:05.7 500
WJ14_500 43 Abbie McEnery – Athlunkard 02:06.2 500
WJ14_500 44 Isabel Micks – Athlunkard 02:06.5 500
WJ14_500 45 Ella Dyson – Athlunkard 02:07.0 500
WJ14_500 46 Laoise McHale – Carlow 02:07.2 500
WJ14_500 47 Caoimhe Kelly – Flesk – Valley – RC 02:07.6 500
WJ14_500 48 Kate Foley – SMRC 02:07.7 500
WJ14_500 49 Jenna McGillicuddy – Callinafercy 02:08.3 500
WJ14_500 50 Kirsten Sheehan – Mayfield – IRC 02:08.4 500
WJ14_500 51 Beth Whelan – Col – Iognaid 02:08.4 500
WJ14_500 52 Meabh Crowley – Killorglin – RC 02:08.9 500
WJ14_500 53 Caroline Harty – Castleconnell 02:09.8 500
WJ14_500 54 Caitlyn Ellison – Enniskillen – Royal – BC 02:10.6 500
WJ14_500 55 Caitlin Madigan – Enniskillen – Royal – BC 02:11.9 500
WJ14_500 56 Jade Doyle – Athlone – BC 02:12.2 500
WJ14_500 57 Anna Flannery – Col – Iognaid 02:13.9 500
WJ14_500 58 Grace Grannell – Enniskillen – Royal – BC 02:14.6 500
WJ14_500 59 Muireann O’Sullivan – Enniskillen – Royal – BC 02:15.1 500
WJ14_500 60 Aoibhinn Coffey – Workmen’s – RC 02:15.5 500
WJ14_500 61 Ellie Cuthbertson – Enniskillen – Royal – BC 02:15.5 500
WJ14_500 62 Kelly Dunworth – SMRC 02:15.9 500
WJ14_500 63 Sam Martin – Enniskillen – Royal – BC 02:16.1 500
WJ14_500 64 Leah Dunne – Athlone – BC 02:16.8 500
WJ14_500 65 Megan Sheehan – Mayfield – IRC 02:19.0 500
WJ14_500 66 Tara Murtagh – SMRC 02:19.1 500
WJ14_500 67 Rachel Kelly-Neil – Enniskillen – Royal – BC 02:21.3 500
WJ14_500 68 Sarah McCarthy – Workmen’s – RC 02:21.5 500
WJ14_500 69 Alannah McGrath – SMRC 02:23.9 500
WJ14_500 70 Eve Finnerty – Col – Iognaid 02:24.1 500
WJ14_500 71 Kara Cuthbertson – Enniskillen – Royal – BC 02:26.2 500
WJ14_500 72 Saoirse Conway-Merino – Col – Iognaid 02:26.7 500
WJ14_500 73 Ciara Campbell – Enniskillen – Royal – BC 02:27.7 500
WJ14_500 74 Ruby Tuohy – Workmen’s – RC 02:27.9 500
WJ14_500 75 Ciara DeKlein – Athlunkard 02:38.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15 1 Lauren McCarthy-Steele – Rosscarbery – RC 05:00.0 1303
WJ15 2 Elisha Leane – Flesk – Valley – RC 05:00.0 1299
WJ15 3 Ranya Praxmarer – Galway – RC 05:00.0 1276
WJ15 4 Avril Murphy – Callinafercy 05:00.0 1265
WJ15 5 Niamh Egan – Tullaghan – Bay 05:00.0 1256
WJ15 6 kelly oforji – Skibbereen 05:00.0 1249
WJ15 7 Zoe Elliot – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1248
WJ15 8 Alannah Donohoe – Sligo – RC 05:00.0 1235
WJ15 9 Emma Ryan – Athlunkard 05:00.0 1227
WJ15 10 Katie Maguire – Rosscarbery – RC 05:00.0 1225
WJ15 11 Chloe Thompson – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1222
WJ15 12 Caitlin O’Hare – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1222
WJ15 13 Mia Heffernan – Flesk – Valley – RC 05:00.0 1216
WJ15 14 Jean Ryan – Athlunkard 05:00.0 1207
WJ15 15 Niamh Campbell – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1206
WJ15 16 Roisin Brennan – Neptune 05:00.0 1191
WJ15 17 Enya Stewart – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1179
WJ15 18 Sarah McGrath – Galway – RC 05:00.0 1178
WJ15 19 Ava Reddington – Galway – RC 05:00.0 1178
WJ15 20 Aine McCaffery – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1178
WJ15 21 Kate Rudden – Workmen’s – RC 05:00.0 1173
WJ15 22 Jessica Johnston – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1169
WJ15 23 Angel – Huang – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1167
WJ15 24 Diana Luseoi – Galway – RC 05:00.0 1165
WJ15 25 Rosie Pendry – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1160
WJ15 26 Emma Dineen – SMRC 05:00.0 1152
WJ15 27 Emma Keehan – SMRC 05:00.0 1149
WJ15 28 Molly Mathieson – Galway – RC 05:00.0 1142
WJ15 29 Rebecca Dara – Galway – RC 05:00.0 1142
WJ15 30 Fia Nolan – SMRC 05:00.0 1125
WJ15 31 Abigail Linton – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1124
WJ15 32 Niamh Walsh – SMRC 05:00.0 1122
WJ15 33 Ciara McGuigan – SMRC 05:00.0 1119
WJ15 34 Ciara McNeela – Galway – RC 05:00.0 1109
WJ15 35 Kasey Rickey – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1109
WJ15 36 Sorcha McGovern – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1108
WJ15 37 Kirsty Wood – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1086
WJ15 38 Christine – Joy Calnoc – Galway – RC 05:00.0 1078
WJ15 39 Ciara Glynn – Galway – RC 05:00.0 1034
WJ15 40 Caen Lavelle – Galway – RC 05:00.0 1029
WJ15 41 Aishling McGlynn – Galway – RC 05:00.0 1024
WJ15 42 Saoirse Ong – Galway – RC 05:00.0 999
WJ15 43 Emma Huiney – Galway – RC 05:00.0 994
WJ15 44 Alexandra Kerr – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 987
WJ15 45 Stella Badaric – Galway – RC 05:00.0 983
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_500 1 Niamh Egan – Tullaghan – Bay 01:43.9 500
WJ15_500 2 Eliza Heaslip – Athlone – BC 01:48.0 500
WJ15_500 3 Aoife Hickson – Carlow 01:48.7 500
WJ15_500 4 Elisha Leane – Flesk – Valley – RC 01:48.9 500
WJ15_500 5 Avril Murphy – Callinafercy 01:49.1 500
WJ15_500 6 Zoe Elliot – Enniskillen – Royal – BC 01:49.4 500
WJ15_500 7 Jean Ryan – Athlunkard 01:50.4 500
WJ15_500 8 Rachel McGrath – Carlow 01:50.7 500
WJ15_500 9 Eleanore Feeney – Carlow 01:51.1 500
WJ15_500 10 Ria Mullins – Carlow 01:51.3 500
WJ15_500 11 Mia Heffernan – Flesk – Valley – RC 01:51.4 500
WJ15_500 12 Sorcha Jennings – Castleconnell 01:52.1 500
WJ15_500 13 Caitlin O’Hare – Enniskillen – Royal – BC 01:52.3 500
WJ15_500 14 Gabbi Fitzgerald – Castleconnell 01:52.4 500
WJ15_500 15 Tara O’Neill – Col – Iognaid 01:52.8 500
WJ15_500 16 Emma Ryan – Athlunkard 01:53.1 500
WJ15_500 17 Kate Rudden – Workmen’s – RC 01:53.9 500
WJ15_500 18 Aisling Scully – Castleconnell 01:54.0 500
WJ15_500 19 Angel – Huang – Enniskillen – Royal – BC 01:54.5 500
WJ15_500 20 Leah Gaughan – Tullaghan – Bay 01:55.5 500
WJ15_500 21 Sadbh Mannion – Col – Iognaid 01:55.6 500
WJ15_500 22 Ellie Concannon – Col – Iognaid 01:55.7 500
WJ15_500 23 Jill Farrell – Carlow 01:56.1 500
WJ15_500 24 Pippa Gorey – Col – Iognaid 01:56.2 500
WJ15_500 25 Niamh Campbell – Enniskillen – Royal – BC 01:56.5 500
WJ15_500 26 Anita Whelton – Castleconnell 01:57.4 500
WJ15_500 27 Dearbhla Smith – Castleconnell 01:57.6 500
WJ15_500 28 Chloe Thompson – Enniskillen – Royal – BC 01:57.9 500
WJ15_500 29 Muireann Butler – Lee – Valley – RC 01:58.5 500
WJ15_500 30 Rosie Pendry – Enniskillen – Royal – BC 01:58.7 500
WJ15_500 31 Aine McCaffery – Enniskillen – Royal – BC 01:59.5 500
WJ15_500 32 Rachel Dempsey – Col – Iognaid 01:59.7 500
WJ15_500 33 Enya Stewart – Enniskillen – Royal – BC 01:59.7 500
WJ15_500 34 Rachel Lacey – Carlow 01:59.8 500
WJ15_500 35 Cara Barret – Athlunkard 01:59.9 500
WJ15_500 36 Roisin Dunphy – Clonmel 02:00.0 500
WJ15_500 37 Ciara Cremins – Athlunkard 02:00.6 500
WJ15_500 38 Oskia Walsh – Whitegate RC 02:00.9 500
WJ15_500 39 Jessica Johnston – Enniskillen – Royal – BC 02:01.1 500
WJ15_500 40 Emma Keehan – SMRC 02:02.0 500
WJ15_500 41 Emma Dineen – SMRC 02:02.3 500
WJ15_500 42 Jade Crofton – Castleconnell 02:02.7 500
WJ15_500 43 Fia Nolan – SMRC 02:03.4 500
WJ15_500 44 Nicole Barry – Athlunkard 02:03.8 500
WJ15_500 45 Kasey Rickey – Enniskillen – Royal – BC 02:04.5 500
WJ15_500 46 Abigail Linton – Enniskillen – Royal – BC 02:05.9 500
WJ15_500 47 Sorcha McGovern – Enniskillen – Royal – BC 02:06.0 500
WJ15_500 48 Niamh Walsh – SMRC 02:06.0 500
WJ15_500 49 Emily Bowen – Castleconnell 02:06.1 500
WJ15_500 50 Ciara McGuigan – SMRC 02:07.8 500
WJ15_500 51 Kirsty Wood – Enniskillen – Royal – BC 02:08.6 500
WJ15_500 52 Alexandra Kerr – Enniskillen – Royal – BC 02:21.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16 1 Aoife Moloney – Commercial 07:30.2 2000
WJ16 2 Evelina Zakarauskaite – Galway – RC 07:30.3 2000
WJ16 3 Jennifer Forde – Shandon – BC 07:40.9 2000
WJ16 4 Abby Corry – Enniskillen – Royal – BC 07:45.3 2000
WJ16 5 Carragh Leonard – Enniskillen – Royal – BC 07:45.5 2000
WJ16 6 sinead coakley – Skibbereen 07:51.0 2000
WJ16 7 Jenny Little – Enniskillen – Royal – BC 07:51.6 2000
WJ16 8 Ane Bengoa – Alonso – Clonmel 07:55.7 2000
WJ16 9 Niamh Tallon – Athlone – BC 07:57.4 2000
WJ16 10 Martha McBrien – Enniskillen – Royal – BC 07:57.4 2000
WJ16 11 Olivia Neaves – Carlow 07:57.4 2000
WJ16 12 Katie Donnelly – Enniskillen – Royal – BC 08:07.9 2000
WJ16 13 Ellen Farndon – Workmen’s – RC 08:09.2 2000
WJ16 14 Alice McKeon – SMRC 08:09.4 2000
WJ16 15 Toni O’Connor – Lee – RC 08:12.5 2000
WJ16 16 Giselle Coulter – Belfast – RC 08:12.7 2000
WJ16 17 Katie Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 08:14.1 2000
WJ16 18 Nikki Kernaghan – Enniskillen – Royal – BC 08:14.2 2000
WJ16 19 Kate Hume – Col – Iognaid 08:15.1 2000
WJ16 20 Katie Keaney – Galway – RC 08:17.7 2000
WJ16 21 aine barry – Skibbereen 08:17.9 2000
WJ16 22 Caoimhe Walsh – Clonmel 08:19.9 2000
WJ16 23 Orla Walsh – – Carlow 08:20.7 2000
WJ16 24 Sarah O’Leary – Workmen’s – RC 08:21.4 2000
WJ16 25 Mollie Connolly – Galway – RC 08:27.3 2000
WJ16 26 Laura Preston – Collins – Galway – RC 08:27.5 2000
WJ16 27 Ellie Livingston – Enniskillen – Royal – BC 08:27.7 2000
WJ16 28 lucey cannon – Skibbereen 08:31.1 2000
WJ16 29 Abigail Ralph – Enniskillen – Royal – BC 08:31.7 2000
WJ16 30 Sarah Trench – Col – Iognaid 08:31.7 2000
WJ16 31 Orla O’Loughlin – Three – Castles 08:32.3 2000
WJ16 32 Charlotte Conneely – Col – Iognaid 08:34.5 2000
WJ16 33 Crea Elwood – Galway – RC 08:35.0 2000
WJ16 34 Saoirse Owens – Galway – RC 08:36.2 2000
WJ16 35 aleesha hurley – Skibbereen 08:37.7 2000
WJ16 36 Alyssa Mannix – Rosscarbery – RC 08:38.9 2000
WJ16 37 Alayna Gannon – Tralee – RC 08:42.5 2000
WJ16 38 Hannah Brosnan – Galway – RC 08:43.9 2000
WJ16 39 Emma Scovil – Lee – Valley – RC 08:47.7 2000
WJ16 40 Jennifer Cronin – Workmen’s – RC 08:52.5 2000
WJ16 41 Megan Livingston – Enniskillen – Royal – BC 08:59.2 2000
WJ16 42 Caitlin Cronin – Flesk – Valley – RC 09:05.3 2000
WJ16 43 Anna Van – Den – Bergh – Galway – RC 09:05.7 2000
WJ16 44 Caoimhe Gillen – Galway – RC 09:06.7 2000
WJ16 45 Allanah Monaghan – Galway – RC 09:07.6 2000
WJ16 46 Zoe O’Connell – Galway – RC 09:14.0 2000
WJ16 47 Michaela King – Galway – RC 09:14.5 2000
WJ16 48 Laoise Gilmore – Galway – RC 09:27.3 2000
WJ16 49 Nicole Daly – Buckley – Galway – RC 09:36.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16_500 1 Savannagh Clifford – Callinafercy 01:44.1 500
WJ16_500 2 Aoife Wedgbury – Whitegate – RC 01:45.4 500
WJ16_500 3 Aoife Murphy – El – Nino – Portmagee 01:45.7 500
WJ16_500 4 Niamh Tallon – Athlone – BC 01:45.9 500
WJ16_500 5 Jenny Little – Enniskillen – Royal – BC 01:46.1 500
WJ16_500 6 Jane O’Brien – Castleconnell 01:46.2 500
WJ16_500 7 Abby Corry – Enniskillen – Royal – BC 01:47.2 500
WJ16_500 8 Giselle Coulter – Belfast – RC 01:48.5 500
WJ16_500 9 Sarah O’Leary – Workmen’s – RC 01:48.9 500
WJ16_500 10 Ellie Livingston – Enniskillen – Royal – BC 01:49.1 500
WJ16_500 11 Tara Mulready – Castleconnell 01:49.1 500
WJ16_500 12 Katie Donnelly – Enniskillen – Royal – BC 01:49.9 500
WJ16_500 13 Eve McMahon – Castleconnell 01:50.2 500
WJ16_500 14 Martha McBrien – Enniskillen – Royal – BC 01:50.3 500
WJ16_500 15 Kate Hume – Col – Iognaid 01:50.4 500
WJ16_500 16 Nikki Kernaghan – Enniskillen – Royal – BC 01:51.2 500
WJ16_500 17 Katie Moloney – Castleconnell 01:53.5 500
WJ16_500 18 Holly Nagle – Whitegate – RC 01:53.7 500
WJ16_500 19 Aoife O’Connor – Callinafercy 01:53.9 500
WJ16_500 20 Orla Walsh – – Carlow 01:53.9 500
WJ16_500 21 Katie Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 01:54.8 500
WJ16_500 22 Susan D’Arcy – Castleconnell 01:56.2 500
WJ16_500 23 Charlotte Conneely – Col – Iognaid 01:56.3 500
WJ16_500 24 Alice McKeon – SMRC 01:56.4 500
WJ16_500 25 Abigail Ralph – Enniskillen – Royal – BC 01:57.4 500
WJ16_500 26 Kate O’Callaghan – Castleconnell 01:57.7 500
WJ16_500 27 Sarah Trench – Col – Iognaid 01:57.8 500
WJ16_500 28 Caitlin Cahillane – Killorglin – RC 02:00.3 500
WJ16_500 29 Jenna Reeves – Castleconnell 02:01.0 500
WJ16_500 30 Jennifer Cronin – Workmen’s – RC 02:02.3 500
WJ16_500 31 Megan Livingston – Enniskillen – Royal – BC 02:02.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_1000 1 ELLIE – KATE HUTCHINSON – Bann 03:38.1 1000
WJ15_1000 2 Aoife Hickson – Carlow 03:47.0 1000
WJ15_1000 3 Eliza Heaslip – Athlone – BC 03:48.3 1000
WJ15_1000 4 Clara Leahy – Castleconnell 03:48.6 1000
WJ15_1000 5 Niamh Egan – Tullaghan – Bay 03:52.2 1000
WJ15_1000 6 Eleanore Feeney – Carlow 03:55.4 1000
WJ15_1000 7 Tara O’Neill – Col – Iognaid 04:00.9 1000
WJ15_1000 8 Sadbh Mannion – Col – Iognaid 04:04.4 1000
WJ15_1000 9 Emma Moloney – Commercial 04:04.8 1000
WJ15_1000 10 Pippa Gorey – Col – Iognaid 04:05.5 1000
WJ15_1000 11 Ellie Concannon – Col – Iognaid 04:08.5 1000
WJ15_1000 12 Rachel Dempsey – Col – Iognaid 04:11.4 1000
WJ15_1000 13 Jenny Slattery – Tralee – RC 04:38.8 1000
WJ15_1000 14 Brid Doyle – O’Brien – Tralee – RC 05:06.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18_500 1 Chris Kirwan – SMRC 01:37.7 500
WJ18_500 2 Zoe McCutcheon – Enniskillen – Royal – BC 01:38.2 500
WJ18_500 3 Sarah Kennedy – Callinafercy 01:39.0 500
WJ18_500 4 Victoria Wilson – Enniskillen – Royal – BC 01:39.5 500
WJ18_500 5 Sarah Fitzgerald – Tralee – RC 01:40.1 500
WJ18_500 6 Anna Tyther – Killorglin – RC 01:40.1 500
WJ18_500 7 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 01:41.0 500
WJ18_500 8 Maeve Donnelly – Enniskillen – Royal – BC 01:43.3 500
WJ18_500 9 Elise Carney – Frazier – Col – Iognaid 01:44.4 500
WJ18_500 10 Eabha Benson – SMRC 01:44.5 500
WJ18_500 11 Tara Doocey – Tullaghan – Bay 01:44.8 500
WJ18_500 12 Katie Boyle – Killorglin – RC 01:45.5 500
WJ18_500 13 Eimear Murphy – City – of – Derry – BC 01:45.5 500
WJ18_500 14 Alannagh Cosgrove – Tullaghan – Bay 01:46.3 500
WJ18_500 15 Murtagh Cliodhna – Athlone – BC 01:47.1 500
WJ18_500 16 Nicola Jones – SMRC 01:47.1 500
WJ18_500 17 Sarah Butler – Athlone – BC 01:48.4 500
WJ18_500 18 Aoife Murphy – Callinafercy 01:48.8 500
WJ18_500 19 Molly Larkin – Athlone – BC 01:49.5 500
WJ18_500 20 Amy O’Gorman – Col – Iognaid 01:50.4 500
WJ18_500 21 Lanah Acton – Col – Iognaid 01:50.4 500
WJ18_500 22 Aisling Lenehan – Castleconnell 01:50.5 500
WJ18_500 23 Kate McGann – SMRC 01:50.7 500
WJ18_500 24 Orla Murphy – Callinafercy 01:50.8 500
WJ18_500 25 Ellen Forde – Col – Iognaid 01:50.8 500
WJ18_500 26 Kate Storan – SMRC 01:51.8 500
WJ18_500 27 Isabella Gannon – Col – Iognaid 01:52.1 500
WJ18_500 28 Orna MURPHY – SMRC 01:53.7 500
WJ18_500 29 Trudie McCombe – Enniskillen – Royal – BC 01:54.3 500
WJ18_500 30 Wiktoria Karol – Workmen’s – RC 01:55.4 500
WJ18_500 31 Stephaine Keane – Fenit – RC 01:58.0 500
WJ18_500 32 Emma Houlihan – Callinafercy 01:58.3 500
WJ18_500 33 Emma Fitzgibbon – Tralee – RC 01:58.7 500
WJ18_500 34 Aisling Scannell – Callinafercy 01:59.0 500
WJ18_500 35 Emma Hanley – Athlunkard 02:26.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WU23 1 Emily Hegarty – UCCRC 06:55.7 2000
WU23 2 Eimear Lambe – UCDBC 06:58.9 2000
WU23 3 Tara Hanlon – UCCRC 07:08.7 2000
WU23 4 Sorcha O’Donnell – NUIG – BC 07:12.4 2000
WU23 5 Claire Feerick – Neptune 07:13.9 2000
WU23 6 Zoe Hyde – Killorglin – RC 07:17.6 2000
WU23 7 Nuala Landers – NUIG – BC 07:19.2 2000
WU23 8 Ellen Desmond – Cork – BC 07:23.9 2000
WU23 9 KATIE SHIRLOW – Bann 07:25.2 2000
WU23 10 Alison Mooney – NUIG – BC 07:27.0 2000
WU23 11 Lisa Murphy – NUIG – BC 07:29.8 2000
WU23 12 Clara O’Brien – Castleconnell 07:32.2 2000
WU23 13 Siuan Mannion – NUIG – BC 07:35.5 2000
WU23 14 niamh casey – Skibbereen 07:39.5 2000
WU23 15 Kellie-ann Folan – NUIG – BC 07:39.6 2000
WU23 16 Niamh O’Rourke – NUIG – BC 07:42.4 2000
WU23 17 Aoife Brooks – NUIG – BC 07:53.0 2000
WU23 18 Megan Tully – NUIG – BC 07:53.1 2000
WU23 19 Laoise Ni – Ghriofa – NUIG – BC 07:59.7 2000
WU23 20 GRACE KENNEDY – UURC 08:12.8 2000
WU23 21 ALICE CLARKE – UURC 08:19.2 2000
WU23 22 ANNA NICHOLL – UURC 08:23.5 2000
WU23 23 LAUREN MCROBERTS – UURC 08:26.2 2000
WU23 24 HANNAH THOMSON – UURC 08:58.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18 1 Zoe McCutcheon – Enniskillen – Royal – BC 07:12.4 2000
WJ18 2 Chris Kirwan – SMRC 07:15.0 2000
WJ18 3 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 07:15.1 2000
WJ18 4 Molly Curry – Coleraine – Grammar 07:19.7 2000
WJ18 5 Hannah Gahan – Cork – BC 07:19.7 2000
WJ18 6 MURYN GREEN – Bann 07:19.8 2000
WJ18 7 Lucy McCoy – Belfast – BC 07:20.8 2000
WJ18 8 KATE LEITCH – Bann 07:27.3 2000
WJ18 9 Julie Harrington – Shandon – BC 07:28.0 2000
WJ18 10 Maeve Quinn – Galway – RC 07:29.2 2000
WJ18 11 Niamh Kiely – Castleconnell 07:29.4 2000
WJ18 12 Shona Tierney – New – Ross – BC 07:30.1 2000
WJ18 13 Osfia Glory – Galway – RC 07:31.3 2000
WJ18 14 Anna Tyther – Killorglin – RC 07:31.6 2000
WJ18 15 ALEX HUTCHINSON – Bann 07:32.7 2000
WJ18 16 Eabha Benson – SMRC 07:33.6 2000
WJ18 17 Niamh Clarke – Neptune 07:34.6 2000
WJ18 18 Maeve Donnelly – Enniskillen – Royal – BC 07:34.7 2000
WJ18 19 Sadhbh Scully – Carlow 07:38.6 2000
WJ18 20 Emily Roche – Shandon – BC 07:39.7 2000
WJ18 21 Elisa McInerney – SMRC 07:40.2 2000
WJ18 22 Emily Loftus – Commercial 07:42.1 2000
WJ18 23 Victoria Wilson – Enniskillen – Royal – BC 07:43.9 2000
WJ18 24 Saoirse Byrnes – Castleconnell 07:45.0 2000
WJ18 25 Ellen Murphy – SMRC 07:46.6 2000
WJ18 26 Sarah Fitzgerald – Tralee – RC 07:46.7 2000
WJ18 27 Marie Kidney – Lee – RC 07:47.5 2000
WJ18 28 REBECCA LOGAN – Bann 07:48.0 2000
WJ18 29 Sarah Gilmore – Castleconnell 07:48.0 2000
WJ18 30 Eimear Murphy – City – of – Derry – BC 07:48.8 2000
WJ18 31 Anna McKeon – Commercial 07:49.7 2000
WJ18 32 Elise Carney – Frazier – Col – Iognaid 07:50.3 2000
WJ18 33 Emma Breen – Cork – BC 07:50.7 2000
WJ18 34 Murtagh Cliodhna – Athlone – BC 07:51.1 2000
WJ18 35 Jessica Devitor – Carlow 07:51.8 2000
WJ18 36 Doireann Slater – Carlow 07:53.7 2000
WJ18 37 Sarah Daly – Commercial 07:54.2 2000
WJ18 38 Mary Malone – Athlunkard 07:54.4 2000
WJ18 39 Nicola Jones – SMRC 07:54.7 2000
WJ18 40 Orlaith Hickson – Carlow 07:55.4 2000
WJ18 41 MEABH FLANNAGHAN – Bann 07:57.3 2000
WJ18 42 Aine Phillips – SMRC 07:58.4 2000
WJ18 43 Ellen Forde – Col – Iognaid 07:58.4 2000
WJ18 44 Alison Daly – Commercial 08:01.0 2000
WJ18 45 Kendyll Vandlyk – Commercial 08:01.2 2000
WJ18 46 Claragh O’Sullivan – Cork – BC 08:01.3 2000
WJ18 47 Saoirse Broggy – Athlunkard 08:01.9 2000
WJ18 48 Megan O’Byrne – SMRC 08:02.1 2000
WJ18 49 Jane Duggan – Cork – BC 08:03.6 2000
WJ18 50 Kate Storan – SMRC 08:04.9 2000
WJ18 51 Katie Boyle – Killorglin – RC 08:06.2 2000
WJ18 52 Leah ORegan – Shandon – BC 08:06.7 2000
WJ18 53 Estelle Neenan – Shandon – BC 08:06.8 2000
WJ18 54 Amy O’Gorman – Col – Iognaid 08:09.5 2000
WJ18 55 Keara Egan – Carlow 08:09.5 2000
WJ18 56 Orla Gaffney – Shandon – BC 08:11.8 2000
WJ18 57 Kate McGann – SMRC 08:13.0 2000
WJ18 58 Isabella Gannon – Col – Iognaid 08:13.4 2000
WJ18 59 Lanah Acton – Col – Iognaid 08:15.2 2000
WJ18 60 Trudie McCombe – Enniskillen – Royal – BC 08:20.0 2000
WJ18 61 Orna MURPHY – SMRC 08:21.7 2000
WJ18 62 Eanair Kelleher – Commercial 08:27.6 2000
WJ18 63 Aoileann NiMhurchu – Commercial 08:32.3 2000
WJ18 64 Ciara Kelly – Castleconnell 08:41.4 2000
WJ18 65 Wiktoria Karol – Workmen’s – RC 08:43.0 2000
WJ18 66 Heather Bradshaw – Castleconnell 08:50.5 2000
WJ18 67 Emma Fitzgibbon – Tralee – RC 08:51.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WO 1 Sanita Puspure – Old – Collegians 06:35.9 2000
WO 2 Africk Keogh – UCCRC 06:45.4 2000
WO 3 Dukarska Monika – Killorglin 06:49.3 2000
WO 4 Sadhbh O’Connor – NUIG – BC 07:24.0 2000
WO 5 Jessica Legresley – Shandon – BC 07:38.6 2000
WO 6 Ailbhe Ni – Ghriofa – NUIG – BC 07:44.3 2000
WO 7 Fiona McGrath – SMRC 07:50.8 2000
WO 8 Laura Sheahan – Fermoy – RC 08:15.0 2000
WO 9 Alison Colgan – St – Patricks – RC 08:15.8 2000
WO 10 Maebh Carey – SMRC 08:36.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WO_500 1 Monika Dukarska – Killorglin 01:31.9 500
WO_500 2 Zoe Hyde – Killorglin – RC 01:38.2 500
WO_500 3 Petra Klabenesova – Kilmacabee – RC 01:40.2 500
WO_500 4 Edel Larkin – Athlone – BC 01:41.2 500
WO_500 5 Heather O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 01:43.9 500
WO_500 6 Sarah Kennedy – Callinafercy 01:46.8 500
WO_500 7 Kathleen Doocey – Tullaghan – Bay 01:49.4 500
WO_500 8 Laura Sheahan – Fermoy – RC 01:50.0 500
WO_500 9 Kathleen McGonagle – Kincasslagh – RC 01:50.5 500
WO_500 10 Martina Rosicka – SMRC 01:50.8 500
WO_500 11 Ashling Barrett – Tullaghan – Bay 01:53.5 500
WO_500 12 emma Gaughan – Tullaghan – Bay 01:55.4 500
WO_500 13 Julia Gorka – – Whitegate – RC 01:56.2 500
WO_500 14 Marie O’Sullivan – Callinafercy 01:56.4 500
WO_500 15 Catherine Russell – Mayfield – IRC 02:02.6 500
WO_500 16 Kiera Collins – Mayfield – IRC 02:12.1 500
WO_500 17 Lara Murphy – Mayfield – IRC 02:20.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WLTA_500 1 Alicia Winter – Galway – RC 03:43.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WFR_1000 1 Renee Waschkowitz – NUIG – BC 03:35.0 1000
WFR_1000 2 Amy Barry – Whitegate – RC 03:46.8 1000
WFR_1000 3 Sarah Gibbons – NUIG – BC 03:49.8 1000
WFR_1000 4 Leila El – Hassani – NUIG – BC 03:57.7 1000
WFR_1000 5 Sarah Slattery – NUIG – BC 04:02.7 1000
WFR_1000 6 Cara Coffy – NUIG – BC 04:04.9 1000
WFR_1000 7 Megan Nolan – IT – Carlow 04:07.9 1000
WFR_1000 8 Aiste Simkute – Galway – RC 04:16.9 1000
WFR_1000 9 Chloe McNamara – Galway – RC 04:18.2 1000
WFR_1000 10 McDonald Allanah – Galway – RC 04:22.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-54_1000 1 Lucy O’Brien – Fitness – Matters/Kilmacabea 03:45.7 1000
W50-54_1000 2 Sharon Murphy – Skibbereen 03:54.4 1000
W50-54_1000 3 Helen Standen – Callinafercy 04:39.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59 1 Jessica Lee – Killorglin – RC 07:54.7 2000
W50-59 2 Karen Hill – Workmen’s – RC 08:09.0 2000
W50-59 3 Aideen Ueno – Sligo – RC 08:17.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W55-59_1000 1 Margot Lawlor – Callinafercy 04:05.9 1000
W55-59_1000 2 Irene Collins – Crew – Class 04:06.5 1000
W55-59_1000 3 Joanne Doherty – Kincasslagh – RC 04:22.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W60-64_1000 1 Chrissy Webb – Farrington – Park 04:43.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W64-69_1000 1 Jeanne O’Gorman – Arklow RC 04:09.0 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W60+_500 1 Jeanne O’Gorman – Arklow – RC W60+ – 500 02:00.0 500
W60+_500 2 Chrissy Webb – Farrington – Park W60+ – 500 02:09.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59_500 1 Jessica Lee – Killorglin – RC 01:47.5 500
W50-59_500 2 Karen Hill – Workmen’s – RC 01:53.6 500
W50-59_500 3 Aisling O’Gorman – Lee – Valley – RC 01:55.7 500
W50-59_500 4 Margot Lawlor – Callinafercy 01:55.7 500
W50-59_500 5 Irene Collins – Crew – Class 01:58.5 500
W50-59_500 6 Netta Forde – NUIG – Grainne – Mhaol 02:03.7 500
W50-59_500 7 Joanne Doherty – Kincasslagh – RC 02:06.1 500
W50-59_500 8 Nuala Cahalan – Grainne – Mhaol/NUIG 02:06.4 500
W50-59_500 9 Helen Lane – 02:18.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W60-69 1 Jeanne O’Gorman – Arklow – RC 08:49.9 2000
W60-69 2 Chrissy Webb – Farrington – Park 09:29.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W34-42_1000 1 Edel Larkin – Athlone – BC 03:37.3 1000
W34-42_1000 2 Kathleen McGonagle – Kincasslagh – RC 03:48.4 1000
W34-42_1000 3 Yvonne O’Leary – Flesk – Valley – RC 03:48.4 1000
W34-42_1000 4 Linda Quirke – Callinafercy 03:57.3 1000
W34-42_1000 5 Kathleen Doocey – Tullaghan – Bay 03:58.5 1000
W34-42_1000 6 Paula Moloney – 04:00.2 1000
W34-42_1000 7 Ailish Hackett – Sligo – RC 04:10.9 1000
W34-42_1000 8 Ashling Barrett – Tullaghan – Bay 04:12.3 1000
W34-42_1000 9 Katie McEnroe – Sligo – RC 04:12.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W43-49_1000 1 Claire Corcoran – St. – Pat’s – TOW 03:32.6 1000
W43-49_1000 2 Anouk Delimata – Castleconnell 03:41.5 1000
W43-49_1000 3 Pauline O’ – Brien – Workmen’s – RC 03:52.6 1000
W43-49_1000 4 Heidi Sohlberg – Grainne – Mhaol/NUIG 04:00.2 1000
W43-49_1000 5 Teresa Larkin – Athlone – BC 04:01.8 1000
W43-49_1000 6 Anne O’Sullivan – Callinafercy 04:28.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W30-39 1 Hilary Hughes – 07:19.7 2000
W30-39 2 Miriam Sheehan – Castletownbere 07:29.1 2000
W30-39 3 Petra Klabenesova – Kilmacabee – RC 07:34.9 2000
W30-39 4 Sinead Weafer-Hall – Crew – Class 08:15.0 2000
W30-39 5 Audrey Kenney – St. – Patrick’s – RC – 08:40.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W27-33_1000 1 Petra Klabenesova – Kilmacabee – RC 03:34.6 1000
W27-33_1000 2 Niamh Hayes – Galley – Flash – RC 03:50.4 1000
W27-33_1000 3 Marie O’Sullivan – Callinafercy 04:03.6 1000
W27-33_1000 4 Catherine Russell – Mayfield – IRC 04:22.9 1000
W27-33_1000 5 Lara Murphy – Mayfield – IRC 05:01.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49_500 1 Claire Corcoran – St. – Pat’s – TOW 01:36.3 500
W40-49_500 2 Santa Laivina – Portadown – BC 01:45.5 500
W40-49_500 3 Pauline O’ – Brien – Workmen’s – RC 01:48.6 500
W40-49_500 4 Teresa Larkin – Athlone – BC 01:52.9 500
W40-49_500 5 Martina Regan – Grainne – Mhaol/NUIG 02:01.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49 1 Pauline O’ – Brien – Workmen’s – RC 08:21.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MLTA_500 1 Shane Curran – Galway – RC 02:14.9 500
MLTA_500 2 Mark Henderson – Galway – RC 02:48.2 500
MLTA_500 3 Mark Halliday – Galway – RC 03:02.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MU23 1 Alex Byrne – Shandon – BC 06:04.6 2000
MU23 2 Ross Corrigan – QUBBC 06:09.2 2000
MU23 3 David Breen – UCCRC 06:11.8 2000
MU23 4 Nathan Hull – QUBBC 06:13.2 2000
MU23 5 Nathan Timoney – Enniskillen – Royal – BC 06:16.9 2000
MU23 6 Jack Keating – IT – Carlow 06:20.6 2000
MU23 7 Eoghan Whittle – NUIG – BC 06:21.0 2000
MU23 8 AARON CHRISTIE – Bann 06:23.5 2000
MU23 9 Ben Kennell-Webb – New – Ross – BC 06:25.3 2000
MU23 10 Mikey Fanning – ULRC 06:27.1 2000
MU23 11 Johnny Cuddy – SMRC 06:31.0 2000
MU23 12 Matt Dundon – Shandon – BC 06:36.1 2000
MU23 13 Mark Ryder – NUIG – BC 06:38.1 2000
MU23 14 Padraic O’Sullivan – Callinafercy 06:38.7 2000
MU23 15 Jack Kennedy – Enniskillen – Royal – BC 06:39.6 2000
MU23 16 Caoimhin Conway – NUIG – BC 06:41.4 2000
MU23 17 Richard Hourigan – CIT – RC 06:44.6 2000
MU23 18 Joshua Flanagan – Portadown – BC 06:47.3 2000
MU23 19 Jason McKenna – Clonmel 06:49.8 2000
MU23 20 Tom McKeon – SMRC 06:50.0 2000
MU23 21 Oisin Nolan – NUIG – BC 06:58.9 2000
MU23 22 Jack O’Brien – Castleconnell 06:59.4 2000
MU23 23 Ruadhan MacCurtain – NUIG – BC 06:59.6 2000
MU23 24 Cian O’Sullivan – Callinafercy 07:06.3 2000
MU23 25 Benjamin McClenahan – Portadown – BC 07:07.4 2000
MU23 26 JOEL BUICK – UURC 07:09.5 2000
MU23 27 Niall Henry – – Garda 07:10.7 2000
MU23 28 Gareth Dawson – Portadown – BC 07:15.6 2000
MU23 29 Brian Maye – NUIG – BC 07:17.8 2000
MU23 30 COLM MCNICHOLL – UURC 08:38.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MLTA 1 Aron O’Dowd – Castleconnell 07:10.0 2000
MLTA 2 Pat O’Neill 07:19.2 2000
MLTA 3 eoin barry – Skibbereen 08:02.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MO 1 Fionan Crowley – Castleconnell 05:59.6 2000
MO 2 Patrick Boomer – Belfast – RC 06:10.2 2000
MO 3 Glenn Patterson – Sligo – RC 06:14.5 2000
MO 4 Shane O – Driscoll – Skibbereen 06:14.8 2000
MO 5 Mark O – Donovan – Skibbereen 06:17.6 2000
MO 6 Aleksandrs Laivins – Portadown – BC 06:30.6 2000
MO 7 Andy Harrington – Shandon – BC 06:32.1 2000
MO 8 Conall O’Callaghan – Crew – Class 06:46.2 2000
MO 9 Michael Sherlock – St. – Patrick’s – RC – 06:57.3 2000
MO 10 Conor McShane – Garda 07:09.5 2000
MO 11 Karl Montgomery – St. – Patrick’s – RC – 07:11.3 2000
MO 12 Ronan Moriarty – SMRC 07:19.4 2000
MO 13 HO – CHIU SAM – UURC 08:01.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MO_500 (1) 1 Colin Burke_ Auriol Kensington London *(Monitor comms issue during race) 1:16.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MO_500 1 Shane Dineen 1:17.3 500
MO_500 Colin Burke_ Auriol Kensington London 1:19.2 500
MO_500 3 Jean Rizk_CrossFit_Limerick 01:21.4 500
MO_500 4 David Kelly_ 1:23.8 500
MO_500 5 Ian Woods_St._Pat’s_TOW 01:24.9 500
MO_500 6 Aleksandrs Laivins_Portadown_BC 01:26.0 500
MO_500 7 Jeff Taylor_ 01:26.1 500
MO_500 8 Kevin Doherty_O’Flaherty_Fitness_And_Performance 01:27.1 500
MO_500 9 Aron Taylor-Smith_ 01:27.5 500
MO_500 10 Noel Walsh_ 01:28.9 500
MO_500 11 Joshua Flanagan_Portadown_BC 01:31.2 500
MO_500 12 Cian O’Sullivan_Callinafercy 01:32.6 500
MO_500 13 Benjamin McClenahan_Portadown_BC 01:36.8 500
MO_500 14 Johnny Twomey_Mayfield_IRC 01:39.9 500
MO_500 15 Gareth Dawson_Portadown_BC 01:41.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13 1 Adam McCarthy-Steele – Rosscarbery – RC 03:00.0 826
MJ13 2 Darragh O – Sullivan – Fossa – rC 03:00.0 801
MJ13 3 Nathan Downey – Mayfield – IRC 03:00.0 779
MJ13 4 Evan Barry – SMRC 03:00.0 733
MJ13 5 Caimin McCormack – St – Josephs 03:00.0 728
MJ13 6 Tomas Burchill – Kilmacabee – RC 03:00.0 725
MJ13 7 James Coyne – St – Josephs 03:00.0 722
MJ13 8 Brian Crowlwy – Rosscarbery – RC 03:00.0 714
MJ13 9 Adam Kenny – Athlone – BC 03:00.0 713
MJ13 10 John O’Connor – Callinafercy 03:00.0 710
MJ13 11 Finin McCormack – Col – Iognaid 03:00.0 703
MJ13 12 Samuel Shawyer – SMRC 03:00.0 697
MJ13 13 Pat Murphy – Callinafercy 03:00.0 697
MJ13 14 Martin Siltanen – St – Josephs 03:00.0 694
MJ13 15 Alex Scannell – Callinafercy 03:00.0 687
MJ13 16 Charlie O’Malley – SMRC 03:00.0 686
MJ13 17 Jack Hehir – Rosscarbery – RC 03:00.0 683
MJ13 18 Isaac – Marsden – Sligo – Grammar 03:00.0 681
MJ13 19 Ben Callinan – Tralee – RC 03:00.0 679
MJ13 20 Caolain Bolger – Col – Iognaid 03:00.0 677
MJ13 21 Jack Redmond – SMRC 03:00.0 674
MJ13 22 Oliver Khew – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 670
MJ13 23 Nathan Downey – Mayfield – IRC 03:00.0 656
MJ13 24 callum Gaughan – tullaghan – bay 03:00.0 655
MJ13 25 James Duffy – Mayfield – IRC 03:00.0 645
MJ13 26 Oisin Lawlor – Tralee – RC 03:00.0 634
MJ13 27 David Crowlwy – Rosscarbery – RC 03:00.0 630
MJ13 28 Thomas Iversen – SMRC 03:00.0 623
MJ13 29 Dylan Nealon – Tralee – RC 03:00.0 594
MJ13 30 Jacob Halliday – Enniskillen – Royal – BC 03:00.0 583
MJ13 31 Daire Henshaw – Athlone – BC 03:00.0 565
MJ13 32 Evan Varian – Mayfield – IRC 03:00.0 544
MJ13 33 Darren O’Callaghan – Mayfield – IRC 03:00.0 384
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13_500 1 Anthony Doohan – 01:39.6 500
MJ13_500 2 Matthew Burke – Castleconnell 01:42.4 500
MJ13_500 3 Darragh O – Sullivan – Fossa – rC 01:48.8 500
MJ13_500 4 Chris Nielsen – Castleconnell 01:50.2 500
MJ13_500 5 Nathan Downey – Mayfield – IRC 01:50.5 500
MJ13_500 6 Conal Mac – Threinfgir – Fenit – RC 01:53.4 500
MJ13_500 7 Liam Mc – Donald – Castleconnell 01:54.9 500
MJ13_500 8 Cian Mellerick – Clonmel 01:57.6 500
MJ13_500 9 Dannan O – Rourke – Castleconnell 01:57.8 500
MJ13_500 10 Caimin McCormack – St – Josephs 01:59.6 500
MJ13_500 11 Eoin Balfe – Shannon 01:59.8 500
MJ13_500 12 Daithi Butler – Lee – Valley – RC 01:59.8 500
MJ13_500 13 Tomas Burchill – Kilmacabee – RC 02:00.1 500
MJ13_500 14 Tommy O’Driscoll – Athlunkard 02:00.1 500
MJ13_500 15 Evan Barry – SMRC 02:00.1 500
MJ13_500 16 John O’Connor – Callinafercy 02:00.4 500
MJ13_500 17 James Coyne – St – Josephs 02:03.2 500
MJ13_500 18 Tudor Ventuneac – Castleconnell 02:03.2 500
MJ13_500 19 Adam Kenny – Athlone – BC 02:03.8 500
MJ13_500 20 Martin Siltanen – St – Josephs 02:04.3 500
MJ13_500 21 Finin McCormack – Col – Iognaid 02:04.6 500
MJ13_500 22 Charlie O’Malley – SMRC 02:06.1 500
MJ13_500 23 Pat Murphy – Callinafercy 02:07.0 500
MJ13_500 24 Isaac – Marsden – Sligo – Grammar 02:07.4 500
MJ13_500 25 Caolain Bolger – Col – Iognaid 02:07.6 500
MJ13_500 26 Conor Mulcahy – Athlunkard 02:08.2 500
MJ13_500 27 Jack Redmond – SMRC 02:08.8 500
MJ13_500 28 Samuel Shawyer – SMRC 02:10.9 500
MJ13_500 29 Sam Fleming – Clonmel 02:11.0 500
MJ13_500 30 Oliver Khew – Enniskillen – Royal – BC 02:11.7 500
MJ13_500 31 Evan Lane – Mayfield – IRC 02:13.8 500
MJ13_500 32 Josh Cosgrove – Tullaghan – Bay 02:14.7 500
MJ13_500 33 James Duffy – Mayfield – IRC 02:16.2 500
MJ13_500 34 Thomas Iversen – SMRC 02:16.7 500
MJ13_500 35 Cian Mulcahy – Athlunkard 02:17.4 500
MJ13_500 36 Roan McMahon – Castleconnell 02:20.1 500
MJ13_500 37 Adam Corbett – Clonmel 02:25.4 500
MJ13_500 38 Darren O’Callaghan – Mayfield – IRC 02:26.6 500
MJ13_500 39 Diarmuid Nolan – Castleconnell 02:26.7 500
MJ13_500 40 Sam McInerney – Castleconnell 02:30.3 500
MJ13_500 41 Oishin Molloy – Clonmel 02:31.1 500
MJ13_500 42 Sam Hourigan – Castleconnell 02:33.7 500
MJ13_500 43 Eoin Kinsella – Athlunkard 02:33.9 500
MJ13_500 44 Evan Varian – Mayfield – IRC 02:34.8 500
MJ13_500 45 Daire Henshaw – Athlone – BC 02:38.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14 1 Olan Bradley – Shandon – BC 04:00.0 1161
MJ14 2 Odhran McGrath – Clonmel 04:00.0 1112
MJ14 3 Dalton Carter – St – Josephs 04:00.0 1085
MJ14 4 Eoghan Kelly – Flesk – Valley – RC 04:00.0 1074
MJ14 5 Matthew Dooley – St – Josephs 04:00.0 1072
MJ14 6 Darragh Horgan – Muckross 04:00.0 1056
MJ14 7 Leon Joy – Col – Iognaid 04:00.0 1047
MJ14 8 Shane Rafferty – SMRC 04:00.0 1047
MJ14 9 Hugh O’Gorman – SMRC 04:00.0 1047
MJ14 10 Adam McDonagh – St – Josephs 04:00.0 1047
MJ14 11 Paul Schuler – St – Josephs 04:00.0 1045
MJ14 12 David Murray – Sligo – RC 04:00.0 1035
MJ14 13 Tom Colleran – St – Josephs 04:00.0 1031
MJ14 14 Liam Rowan – Athlone – BC 04:00.0 1030
MJ14 15 Leon Morales – Glynn – Col – Iognaid 04:00.0 1030
MJ14 16 David Little – Col – Iognaid 04:00.0 1029
MJ14 17 Conaill Cunningham – St – Josephs 04:00.0 1023
MJ14 18 Kyle Abraham – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 1023
MJ14 19 Jack Finn – St – Josephs 04:00.0 1015
MJ14 20 Cormac Walls – Tuite – Col – Iognaid 04:00.0 1003
MJ14 21 Mike Lillis – SMRC 04:00.0 1002
MJ14 22 Philip Ofodile – Sligo – Grammar 04:00.0 994
MJ14 23 Adam Moran – St – Josephs 04:00.0 994
MJ14 24 Ross Bowell – Callinafercy 04:00.0 992
MJ14 25 Matthew Ryan – Sligo – Grammar 04:00.0 990
MJ14 26 Tom Ryan – Col – Iognaid 04:00.0 989
MJ14 27 Cian McGrath – SMRC 04:00.0 988
MJ14 28 Zach Megan – Athlone – BC 04:00.0 985
MJ14 29 Ross Bradley – St – Josephs 04:00.0 985
MJ14 30 Declan Murphy – Flesk – Valley – RC 04:00.0 977
MJ14 31 Aaron Sheahan – Presentation – College 04:00.0 974
MJ14 32 Sean lang – Presentation – College 04:00.0 972
MJ14 33 Cillian O’Donovan – St – Josephs 04:00.0 972
MJ14 34 Sean Delargy – St – Josephs 04:00.0 971
MJ14 35 Lochlan Crooks – Neptune 04:00.0 969
MJ14 36 Rory Butler – SMRC 04:00.0 968
MJ14 37 Rocco Roma – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 956
MJ14 38 Ross Daly – Presentation – College 04:00.0 955
MJ14 39 Patrick Walsh – St – Josephs 04:00.0 950
MJ14 40 DJ Doocey – Tullaghan – Bay 04:00.0 950
MJ14 41 Cormac Kelly – Col – Iognaid 04:00.0 948
MJ14 42 Conor Foster – SMRC 04:00.0 937
MJ14 43 Thomas O’Riordan – Col – Iognaid 04:00.0 935
MJ14 44 Umer Kiani – Presentation – College 04:00.0 930
MJ14 45 Callum Timoney – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 929
MJ14 46 Gareth – McGinty – Sligo – Grammar 04:00.0 927
MJ14 47 Alex Bogue – Col – Iognaid 04:00.0 926
MJ14 48 Frank O’Brien – Col – Iognaid 04:00.0 925
MJ14 49 Jake Greaney – St – Josephs 04:00.0 910
MJ14 50 Sam Gibson – SMRC 04:00.0 910
MJ14 51 Matthew Dolan – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 909
MJ14 52 Matthew Elwood – St – Josephs 04:00.0 909
MJ14 53 David Lynch – Tralee – RC 04:00.0 907
MJ14 54 Liam Ferrie – Col – Iognaid 04:00.0 905
MJ14 55 David O’Dwyer – Presentation – College 04:00.0 904
MJ14 56 Colm Murphy – SMRC 04:00.0 903
MJ14 57 Ciaran Walsh – St – Josephs 04:00.0 900
MJ14 58 Finn Keady – St – Josephs 04:00.0 897
MJ14 59 Patrick Stenson – SMRC 04:00.0 895
MJ14 60 Henry Murphy – SMRC 04:00.0 891
MJ14 61 James Dolphin – SMRC 04:00.0 886
MJ14 62 Brian O’Farrell – SMRC 04:00.0 885
MJ14 63 Michael Salmon – St – Josephs 04:00.0 884
MJ14 64 Harry Bell – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 883
MJ14 65 Dylan Howe – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 879
MJ14 66 Sean King – Col – Iognaid 04:00.0 878
MJ14 67 Ruairi MacCoille – Col – Iognaid 04:00.0 876
MJ14 68 David O’Connor – SMRC 04:00.0 874
MJ14 69 Joseph O’Kane – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 866
MJ14 70 Dylan Rice – SMRC 04:00.0 857
MJ14 71 Osgur McNamara – Col – Iognaid 04:00.0 846
MJ14 72 Matthew Chartres – Enniskillen – Royal – BC 04:00.0 835
MJ14 73 Tomas O’Fatharta – Col – Iognaid 04:00.0 833
MJ14 74 Elliott McDonnell – SMRC 04:00.0 824
MJ14 75 Senan McGann – Col – Iognaid 04:00.0 798
MJ14 76 Niall Kirton – Col – Iognaid 04:00.0 792
MJ14 77 Raymond Costin – Mayfield – IRC 04:00.0 754
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14_500 1 Olan Bradley – Shandon – BC 01:34.5 500
MJ14_500 2 Odhran McGrath – Clonmel 01:39.8 500
MJ14_500 3 Dalton Carter – St – Josephs 01:39.9 500
MJ14_500 4 Liam Walter – Castleconnell 01:40.9 500
MJ14_500 5 Darragh Horgan – Muckross 01:43.1 500
MJ14_500 6 Adam McDonagh – St – Josephs 01:43.1 500
MJ14_500 7 Matthew Dooley – St – Josephs 01:44.2 500
MJ14_500 8 Ivan Novik – Castleconnell 01:44.8 500
MJ14_500 9 David Kennedy – Clonmel 01:44.9 500
MJ14_500 10 Eoghan Kelly – Flesk – Valley – RC 01:45.0 500
MJ14_500 11 Paul Schuler – St – Josephs 01:45.7 500
MJ14_500 12 Kyle Abraham – Enniskillen – Royal – BC 01:46.2 500
MJ14_500 13 Leon Joy – Col – Iognaid 01:46.3 500
MJ14_500 14 Shane Rafferty – SMRC 01:48.2 500
MJ14_500 15 Liam Rowan – Athlone – BC 01:48.3 500
MJ14_500 16 Hugh O’Gorman – SMRC 01:48.4 500
MJ14_500 17 Jamie Hogan – Castleconnell 01:48.5 500
MJ14_500 18 Jack Finn – St – Josephs 01:49.0 500
MJ14_500 19 John Green – Clonmel 01:49.3 500
MJ14_500 20 Paddy Hourigan – Castleconnell 01:49.4 500
MJ14_500 21 David Little – Col – Iognaid 01:49.8 500
MJ14_500 22 Philip Ofodile – Sligo – Grammar 01:50.0 500
MJ14_500 23 Conaill Cunningham – St – Josephs 01:50.8 500
MJ14_500 24 Adam Moran – St – Josephs 01:51.5 500
MJ14_500 25 Tom Ryan – Col – Iognaid 01:52.1 500
MJ14_500 26 Sean Neville – Castleconnell 01:52.7 500
MJ14_500 27 Tom Colleran – St – Josephs 01:54.2 500
MJ14_500 28 Alex Broe – Athlunkard 01:54.3 500
MJ14_500 29 Matthew Ryan – Sligo – Grammar 01:54.7 500
MJ14_500 30 Cormac Walls – Tuite – Col – Iognaid 01:54.8 500
MJ14_500 31 Mike Lillis – SMRC 01:54.8 500
MJ14_500 32 Ross Bradley – St – Josephs 01:54.8 500
MJ14_500 33 Cian McGrath – SMRC 01:55.0 500
MJ14_500 34 Patrick Walsh – St – Josephs 01:55.1 500
MJ14_500 35 Ross Bowell – Callinafercy 01:55.3 500
MJ14_500 36 Sean Delargy – St – Josephs 01:55.9 500
MJ14_500 37 Charlie McGillicuddy – Callinafercy 01:57.3 500
MJ14_500 38 Rocco Roma – Enniskillen – Royal – BC 01:57.3 500
MJ14_500 39 Sam Kinsella – Athlunkard 01:57.7 500
MJ14_500 40 Conor Beirne – Castleconnell 01:58.0 500
MJ14_500 41 Cillian O’Donovan – St – Josephs 01:58.0 500
MJ14_500 42 Lochlan Crooks – Neptune 01:58.3 500
MJ14_500 43 Declan Murphy – Flesk – Valley – RC 01:58.5 500
MJ14_500 44 Rory Butler – SMRC 01:58.6 500
MJ14_500 45 Gareth – McGinty – Sligo – Grammar 01:59.4 500
MJ14_500 46 Thomas O’Riordan – Col – Iognaid 01:59.7 500
MJ14_500 47 Jake Greaney – St – Josephs 02:00.6 500
MJ14_500 48 Cormac Kelly – Col – Iognaid 02:00.9 500
MJ14_500 49 Jake Dundon – Castleconnell 02:00.9 500
MJ14_500 50 Alex Bogue – Col – Iognaid 02:00.9 500
MJ14_500 51 Conor Foster – SMRC 02:02.1 500
MJ14_500 52 Callum Timoney – Enniskillen – Royal – BC 02:02.4 500
MJ14_500 53 Sean lang – Presentation – College 02:02.5 500
MJ14_500 54 DJ Doocey – Tullaghan – Bay 02:02.9 500
MJ14_500 55 Dylan Maher – Castleconnell 02:03.0 500
MJ14_500 56 Eric Ward – Castleconnell 02:03.7 500
MJ14_500 57 Robert Keating – Clonmel 02:04.3 500
MJ14_500 58 Michael Salmon – St – Josephs 02:04.4 500
MJ14_500 59 Frank O’Brien – Col – Iognaid 02:05.0 500
MJ14_500 60 James McNamara – Athlunkard 02:05.5 500
MJ14_500 61 Sam Gibson – SMRC 02:05.6 500
MJ14_500 62 Harry Bell – Enniskillen – Royal – BC 02:05.7 500
MJ14_500 63 Darradh O – Connell – SMRC 02:06.0 500
MJ14_500 64 Liam Ferrie – Col – Iognaid 02:06.4 500
MJ14_500 65 Emmett Crowe – Castleconnell 02:06.7 500
MJ14_500 66 Matthew Elwood – St – Josephs 02:07.0 500
MJ14_500 67 Ciaran Walsh – St – Josephs 02:07.4 500
MJ14_500 68 Aaron Harrison – Castleconnell 02:07.8 500
MJ14_500 69 Matthew Dolan – Enniskillen – Royal – BC 02:07.9 500
MJ14_500 70 Colm Murphy – SMRC 02:07.9 500
MJ14_500 71 Patrick Stenson – SMRC 02:08.7 500
MJ14_500 72 Conor O’Brien – Castleconnell 02:08.9 500
MJ14_500 73 Joseph O’Kane – Enniskillen – Royal – BC 02:09.1 500
MJ14_500 74 Dylan Rice – SMRC 02:09.4 500
MJ14_500 75 Sean King – Col – Iognaid 02:09.7 500
MJ14_500 76 Finn Keady – St – Josephs 02:10.3 500
MJ14_500 77 Henry Murphy – SMRC 02:10.3 500
MJ14_500 78 Ruairi MacCoille – Col – Iognaid 02:11.1 500
MJ14_500 79 James Dolphin – SMRC 02:11.3 500
MJ14_500 80 David O’Connor – SMRC 02:12.4 500
MJ14_500 81 Dylan Howe – Enniskillen – Royal – BC 02:12.9 500
MJ14_500 82 Osgur McNamara – Col – Iognaid 02:15.8 500
MJ14_500 83 Elliott McDonnell – SMRC 02:18.9 500
MJ14_500 84 Tomas O’Fatharta – Col – Iognaid 02:18.9 500
MJ14_500 85 Reuben Mulligan – Castleconnell 02:19.4 500
MJ14_500 86 Matthew Chartres – Enniskillen – Royal – BC 02:20.8 500
MJ14_500 87 Niall Kirton – Col – Iognaid 02:25.6 500
MJ14_500 88 Senan McGann – Col – Iognaid 02:26.1 500
MJ14_500 89 Adam Long – Shannon 02:27.5 500
MJ14_500 90 Raymond Costin – Mayfield – IRC 02:38.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15 1 Fergus Bryce – Coleraine – Grammar 05:00.0 1464
MJ15 2 Ciaran O’Connell – Waterville – Lake – RC 05:00.0 1441
MJ15 3 Cian Scanlon – Athlone – BC 05:00.0 1440
MJ15 4 Ronan Gibbon – New – Ross – BC 05:00.0 1435
MJ15 5 Tim Murphy – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1432
MJ15 6 Justin Kossel – New – Ross – BC 05:00.0 1428
MJ15 7 Michael Spooner – SMRC 05:00.0 1423
MJ15 8 James Robey – Lee – Valley – RC 05:00.0 1401
MJ15 9 Luke Paton – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1372
MJ15 10 Tom Blake – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1352
MJ15 11 David Trotter – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1342
MJ15 12 Peadar Connell – St – Josephs 05:00.0 1331
MJ15 13 Charlie Smith – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1322
MJ15 14 Conor Richardson – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1286
MJ15 15 ethan Barrett – Tullaghan – Bay 05:00.0 1285
MJ15 16 Boris Iakimov – St – Josephs 05:00.0 1285
MJ15 17 Joshua Martin – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1284
MJ15 18 Evan Forde – St – Josephs 05:00.0 1277
MJ15 19 Jack O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 05:00.0 1256
MJ15 20 Marcus Lavery – Killorglin – RC 05:00.0 1243
MJ15 21 Joe O’Brien – SMRC 05:00.0 1230
MJ15 22 Jevon Lydon – St – Josephs 05:00.0 1228
MJ15 23 Rory Toohey – St – Josephs 05:00.0 1224
MJ15 24 Jack Feeney – St – Josephs 05:00.0 1219
MJ15 25 Sean – Og Lordan – Kilmacsimon 05:00.0 1210
MJ15 26 Nathan Kelly – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1207
MJ15 27 Dave – Williams – Rushbrook 05:00.0 1204
MJ15 28 Sean Flynn – Callinafercy 05:00.0 1195
MJ15 29 Cathal Monaghan – St – Josephs 05:00.0 1194
MJ15 30 Jago O’Malley – St – Josephs 05:00.0 1185
MJ15 31 Ben – Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1160
MJ15 32 Eoin Toohey – St – Josephs 05:00.0 1160
MJ15 33 Sean McDonald – St – Josephs 05:00.0 1143
MJ15 34 Cormac Benson – SMRC 05:00.0 1141
MJ15 35 Jack Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1103
MJ15 36 Liam Tangney – Callinafercy 05:00.0 1031
MJ15 37 William Waterson – Enniskillen – Royal – BC 05:00.0 1022
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_500 1 Fergus Bryce – Coleraine – Grammar 01:33.2 500
MJ15_500 2 Ciaran O’Connell – Waterville – Lake – RC 01:33.6 500
MJ15_500 3 Tom Maye – Col – Iognaid 01:34.7 500
MJ15_500 4 Tim Murphy – Enniskillen – Royal – BC 01:35.1 500
MJ15_500 5 Michael Spooner – SMRC 01:37.0 500
MJ15_500 6 Max Barrett – Presentation – College 01:37.6 500
MJ15_500 7 David Trotter – Enniskillen – Royal – BC 01:40.8 500
MJ15_500 8 Robert Farrell – Col – Iognaid 01:40.9 500
MJ15_500 9 Luke Paton – Enniskillen – Royal – BC 01:41.1 500
MJ15_500 10 Tom Blake – Enniskillen – Royal – BC 01:41.9 500
MJ15_500 11 Charlie Smith – Enniskillen – Royal – BC 01:42.1 500
MJ15_500 12 Ben Switzer – Flesk – Valley – RC 01:42.6 500
MJ15_500 13 Conor Bundschu – Col – Iognaid 01:42.7 500
MJ15_500 14 Peadar Connell – St – Josephs 01:44.3 500
MJ15_500 15 Evan Forde – St – Josephs 01:44.3 500
MJ15_500 16 Andy Lynch – Castleconnell 01:45.9 500
MJ15_500 17 Marcus Lavery – Killorglin – RC 01:45.9 500
MJ15_500 18 Sean Steede – St – Josephs 01:46.0 500
MJ15_500 19 Daniel Carey – Col – Iognaid 01:46.8 500
MJ15_500 20 Ben Donohoe – Col – Iognaid 01:47.1 500
MJ15_500 21 Sean Flynn – Callinafercy 01:47.4 500
MJ15_500 22 Felix O’Neill – Col – Iognaid 01:48.1 500
MJ15_500 23 ethan Barrett – Tullaghan – Bay 01:48.6 500
MJ15_500 24 Conor Richardson – Enniskillen – Royal – BC 01:48.9 500
MJ15_500 25 Sean – Og Lordan – Kilmacsimon 01:50.1 500
MJ15_500 26 Noah Finneran – Col – Iognaid 01:50.8 500
MJ15_500 27 Boris Iakimov – St – Josephs 01:50.9 500
MJ15_500 28 Jack Feeney – St – Josephs 01:51.4 500
MJ15_500 29 Rory Toohey – St – Josephs 01:51.7 500
MJ15_500 30 Jevon Lydon – St – Josephs 01:51.7 500
MJ15_500 31 Joshua Martin – Enniskillen – Royal – BC 01:52.8 500
MJ15_500 32 Joe O’Brien – SMRC 01:52.9 500
MJ15_500 33 James McCarthy – Presentation – College 01:53.0 500
MJ15_500 34 Oisin Mannering – Col – Iognaid 01:54.2 500
MJ15_500 35 Micheal Young – Col – Iognaid 01:54.5 500
MJ15_500 36 Nathan Kelly – Enniskillen – Royal – BC 01:54.8 500
MJ15_500 37 Sean Hennessy – Whitegate – RC 01:54.9 500
MJ15_500 38 Liam Bakx – Whitegate – RC 01:55.2 500
MJ15_500 39 Kevin O’Callaghan – Callinafercy 01:56.6 500
MJ15_500 40 Darragh Harrington – Athlunkard 01:57.2 500
MJ15_500 41 Culann Roche – Clonmel 01:57.7 500
MJ15_500 42 Eoin Toohey – St – Josephs 01:58.3 500
MJ15_500 43 Cathal Monaghan – St – Josephs 01:58.6 500
MJ15_500 44 Ben – Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 01:59.9 500
MJ15_500 45 Jago O’Malley – St – Josephs 02:01.1 500
MJ15_500 46 Sean McDonald – St – Josephs 02:02.2 500
MJ15_500 47 Gerard Dooley – Col – Iognaid 02:02.3 500
MJ15_500 48 Cormac Benson – SMRC 02:04.1 500
MJ15_500 49 Jack Corrigan – Enniskillen – Royal – BC 02:07.2 500
MJ15_500 50 Matthew Weight – Clonmel 02:07.2 500
MJ15_500 51 Michael Faherty – Col – Iognaid 02:08.7 500
MJ15_500 52 Daniel Ryan – Col – Iognaid 02:14.8 500
MJ15_500 53 Cian Lawless – Tralee – RC 02:15.0 500
MJ15_500 54 William Waterson – Enniskillen – Royal – BC 02:16.2 500
MJ15_500 55 Lorcan Clancy – Clonmel 02:18.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_1000 1 Tom Maye – Col – Iognaid 03:23.2 1000
MJ15_1000 2 Max Barrett – Presentation – College 03:27.6 1000
MJ15_1000 3 Alexander Gillick – Neptune 03:35.1 1000
MJ15_1000 4 Conall Balfe – Shannon 03:38.3 1000
MJ15_1000 5 Stevie Cunningham – Castleconnell 03:38.5 1000
MJ15_1000 6 Robert Farrell – Col – Iognaid 03:39.9 1000
MJ15_1000 7 Aodhan Sweeney – Castleconnell 03:43.5 1000
MJ15_1000 8 Brian Sweeney – Presentation – College 03:45.5 1000
MJ15_1000 9 ethan Barrett – Tullaghan – Bay 03:47.0 1000
MJ15_1000 10 Christopher Sweeney – Presentation – College 03:47.4 1000
MJ15_1000 11 Ben Donohoe – Col – Iognaid 03:47.4 1000
MJ15_1000 12 Daniel Carey – Col – Iognaid 03:48.6 1000
MJ15_1000 13 Felix O’Neill – Col – Iognaid 03:49.2 1000
MJ15_1000 14 Conor Bundschu – Col – Iognaid 03:49.4 1000
MJ15_1000 15 Ethan Flynn – Col – Iognaid 03:54.1 1000
MJ15_1000 16 Oisin Mannering – Col – Iognaid 03:56.1 1000
MJ15_1000 17 James McCarthy – Presentation – College 03:56.4 1000
MJ15_1000 18 Niall McCarthy – Tralee – RC 03:57.3 1000
MJ15_1000 19 Noah Finneran – Col – Iognaid 03:58.3 1000
MJ15_1000 20 Eoin Crowley – Shannon 03:58.3 1000
MJ15_1000 21 Aidan Williams – Shannon 04:00.4 1000
MJ15_1000 22 Samuel Johnson – Presentation – College 04:00.6 1000
MJ15_1000 23 Kevin O’Callaghan – Callinafercy 04:03.6 1000
MJ15_1000 24 Zac Boyle – Tralee – RC 04:05.9 1000
MJ15_1000 25 Micheal Young – Col – Iognaid 04:06.2 1000
MJ15_1000 26 Finlay Robertson – Castleconnell 04:07.5 1000
MJ15_1000 27 Ronan Power – Presentation – College 04:10.3 1000
MJ15_1000 28 Gerard Dooley – Col – Iognaid 04:19.4 1000
MJ15_1000 29 Ruairi Healy – Tralee – RC 04:22.9 1000
MJ15_1000 30 Michael Faherty – Col – Iognaid 04:31.6 1000
MJ15_1000 31 David Barry – Presentation – College 04:32.9 1000
MJ15_1000 32 Sam Callinan – Tralee – RC 04:35.1 1000
MJ15_1000 33 Jay O’Mahony – Presentation – College 04:37.9 1000
MJ15_1000 34 Cian Lawless – Tralee – RC 04:40.4 1000
MJ15_1000 35 Daniel Ryan – Col – Iognaid 04:53.2 1000
MJ15_1000 36 Ted Hanly – – Tralee – RC 05:06.9 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16 1 Martin O’Grady – Athlone – BC 06:43.6 2000
MJ16 2 Eoin Gilmartin – Castleconnell 06:46.1 2000
MJ16 3 David FOLEY – Kiely – SMRC 06:47.1 2000
MJ16 4 Peter Leonard – Lee – RC 06:48.4 2000
MJ16 5 Nicolas Larkin – Tralee – RC 06:50.1 2000
MJ16 6 Oisin Allen – St – Josephs 06:52.6 2000
MJ16 7 Alex Kelly – Galway – RC 06:54.6 2000
MJ16 8 Hugh O’Hara – Lee – RC 06:56.5 2000
MJ16 9 Rowan Glynn – Johnston – Kenmare – 06:56.7 2000
MJ16 10 oisin boyle – Skibbereen 06:58.6 2000
MJ16 11 Eamonn Gallagher – Col – Iognaid 06:58.9 2000
MJ16 12 Jake Taggart – Coleraine – Grammar 07:00.6 2000
MJ16 13 Alec Ahern – Shannon 07:01.2 2000
MJ16 14 Ivan Cotter – SMRC 07:02.9 2000
MJ16 15 Iannis Praxmarer – St – Josephs 07:04.0 2000
MJ16 16 Alex Cronnelly – Neptune 07:04.3 2000
MJ16 17 Lewis Nixon – Enniskillen – Royal – BC 07:05.6 2000
MJ16 18 Donnacha Keeley – Clonmel 07:07.0 2000
MJ16 19 Gary O’Donoghue – Shannon 07:08.4 2000
MJ16 20 Joe McGrath – Castleconnell 07:09.1 2000
MJ16 21 Emmet Ahern – Presentation – College 07:09.7 2000
MJ16 22 Ian Neville – SMRC 07:11.1 2000
MJ16 23 Jonah Stapleton – Neptune 07:11.4 2000
MJ16 24 Donnagh Claffey – Athlone – BC 07:11.8 2000
MJ16 25 alan cotter – Skibbereen 07:12.9 2000
MJ16 26 Isaac Byrne-delimatta – Castleconnell 07:14.3 2000
MJ16 27 Diarmuid Hartney – SMRC 07:15.0 2000
MJ16 28 Oisin Fitzgerald – Blackrock – College 07:16.5 2000
MJ16 29 Joe Cunningham – Castleconnell 07:17.8 2000
MJ16 30 Rory moore – Castleconnell 07:17.9 2000
MJ16 31 Thor Byrne-delimatta – Castleconnell 07:19.6 2000
MJ16 32 Ultan O’Toole – Col – Iognaid 07:19.8 2000
MJ16 33 Donnchadha De – Brun – SMRC 07:22.1 2000
MJ16 34 James Smith – Flesk – Valley – RC 07:22.4 2000
MJ16 35 Fergal Lennon – Athlone – BC 07:22.9 2000
MJ16 36 James – Murphy – St – Josephs 07:23.3 2000
MJ16 37 Paul McINERNEY – SMRC 07:27.3 2000
MJ16 38 Robert Collins – Three – Castles 07:27.4 2000
MJ16 39 Adam O’ – Callaghan – Presentation – College 07:28.8 2000
MJ16 40 eoin murran – Skibbereen 07:28.9 2000
MJ16 41 Scott Daly – SMRC 07:29.2 2000
MJ16 42 Sean Fahey – Clonmel 07:30.5 2000
MJ16 43 Rhys Bowen – Clonmel 07:31.0 2000
MJ16 44 Mark Ward – Col – Iognaid 07:31.0 2000
MJ16 45 Diarmuid O’ – Connor – Presentation – College 07:33.2 2000
MJ16 46 Mark Fitzgibbon – Presentation – College 07:34.1 2000
MJ16 47 Ethan Friel – Athlone – BC 07:34.2 2000
MJ16 48 Conor Power – Presentation – College 07:34.5 2000
MJ16 49 Daniel Brennan – St – Josephs 07:36.3 2000
MJ16 50 Thomas Davis – St – Amrys – CBS 07:36.8 2000
MJ16 51 Sean McDermott – St – Josephs 07:38.1 2000
MJ16 52 Cillian McGarry – St – Josephs 07:39.8 2000
MJ16 53 Rossa McCabe – St – Josephs 07:40.2 2000
MJ16 54 Luke Russell – St – Josephs 07:42.4 2000
MJ16 55 Daragh Cleary – St – Josephs 07:44.0 2000
MJ16 56 Daniel Devaney – Neptune 07:45.0 2000
MJ16 57 Niall Martin – Col – Iognaid 07:46.3 2000
MJ16 58 Rueben Wheeler – Castleconnell 07:48.1 2000
MJ16 59 Cillian Lynam – Athlone – BC 07:49.4 2000
MJ16 60 Brett McClean – Enniskillen – Royal – BC 07:50.0 2000
MJ16 61 Jack Cotter – Presentation – College 07:50.0 2000
MJ16 62 Tomas O’Neill – Castleconnell 07:55.7 2000
MJ16 63 Eamonn Kavanagh – St – Josephs 07:56.9 2000
MJ16 64 Daniel Fitzgerald – Tralee – RC 07:57.3 2000
MJ16 65 Rory Walsh – St – Josephs 07:57.8 2000
MJ16 66 Matthew Aylmer – SMRC 07:57.9 2000
MJ16 67 Sean Tracey – Enniskillen – Royal – BC 08:02.4 2000
MJ16 68 John Collins – Shannon 08:03.5 2000
MJ16 69 Michael O’Leary – Flesk – Valley – RC 08:04.7 2000
MJ16 70 Jack Quinlan – Presentation – College 08:14.3 2000
MJ16 71 Ethan Novarro – Presentation – College 08:15.5 2000
MJ16 72 Ruairi Henshaw – Athlone – BC 08:17.6 2000
MJ16 73 Angus Carter – Sligo – RC 08:32.7 2000
MJ16 74 Ciaran Cronin – Athlone – BC 08:34.8 2000
MJ16 75 Naoise Walsh – Sligo – RC 08:35.3 2000
MJ16 76 Fiachra Gallagher – Col – Iognaid 08:45.5 2000
MJ16 77 Eric Higgins – SMRC 09:24.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16_500 1 David FOLEY – Kiely – SMRC 01:26.1 500
MJ16_500 2 Fiachna Barrett – Tullaghan – Bay 01:26.2 500
MJ16_500 3 Ivan Cotter – SMRC 01:29.3 500
MJ16_500 4 Alex Kelly – Galway – RC 01:29.7 500
MJ16_500 5 Nicolas Larkin – Tralee – RC 01:30.3 500
MJ16_500 6 Eamonn Gallagher – Col – Iognaid 01:33.5 500
MJ16_500 7 Donnagh Claffey – Athlone – BC 01:34.8 500
MJ16_500 8 Ian Neville – SMRC 01:36.8 500
MJ16_500 9 Lewis Nixon – Enniskillen – Royal – BC 01:37.0 500
MJ16_500 10 Fergal Lennon – Athlone – BC 01:37.0 500
MJ16_500 11 Scott Daly – SMRC 01:37.7 500
MJ16_500 12 Mark Ward – Col – Iognaid 01:38.1 500
MJ16_500 13 Matthew Aylmer – SMRC 01:39.5 500
MJ16_500 14 Ultan O’Toole – Col – Iognaid 01:39.5 500
MJ16_500 15 Daniel Devaney – Neptune 01:40.6 500
MJ16_500 16 Thomas Davis – St. Mary’s – CBS 01:41.8 500
MJ16_500 17 Ethan Friel – Athlone – BC 01:42.7 500
MJ16_500 18 Brett McClean – Enniskillen – Royal – BC 01:44.3 500
MJ16_500 19 Cillian Lynam – Athlone – BC 01:44.9 500
MJ16_500 20 Conor Joyce – Athlunkard 01:46.2 500
MJ16_500 21 Sean Tracey – Enniskillen – Royal – BC 01:46.9 500
MJ16_500 22 Niall Martin – Col – Iognaid 01:48.4 500
MJ16_500 23 Ruairi Henshaw – Athlone – BC 01:50.7 500
MJ16_500 24 Ciaran Cronin – Athlone – BC 02:01.4 500
MJ16_500 25 Fiachra Gallagher – Col – Iognaid 02:02.8 500
MJ16_500 26 Eric Higgins – SMRC 02:09.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18 1 Tristan Orlic – Neptune 06:16.7 2000
MJ18 2 James O’Donovan – Castleconnell 06:19.3 2000
MJ18 3 Matthew Gallagher – St – Josephs 06:20.1 2000
MJ18 4 Colum Brennan – Neptune 06:20.8 2000
MJ18 5 Peter Murphy – Enniskillen – Royal – BC 06:25.5 2000
MJ18 6 John Kearney – Cork – BC 06:26.3 2000
MJ18 7 Luke Flynn – Three – Castles 06:27.1 2000
MJ18 8 finn o’reilly – Skibbereen 06:33.4 2000
MJ18 9 Aaron Keogh – Three – Castles 06:34.6 2000
MJ18 10 Kevin O’Donovan – Shandon – BC 06:35.4 2000
MJ18 11 Dara Kelly – Lee – RC 06:35.7 2000
MJ18 12 Matthew McCarthy – Shandon – BC 06:36.4 2000
MJ18 13 Thomas Kelly – Kenmare – 06:36.9 2000
MJ18 14 james o’donovan – Skibbereen 06:37.0 2000
MJ18 15 Odhran Donaghy – Enniskillen – Royal – BC 06:37.2 2000
MJ18 16 Sam Reidy – Col – Iognaid 06:37.3 2000
MJ18 17 Tiarnan McKnight – Three – Castles 06:37.6 2000
MJ18 18 Michael Daly – St – Josephs 06:39.3 2000
MJ18 19 Andrew Sheahan – Lee – RC 06:40.0 2000
MJ18 20 Thomas Hume – Col – Iognaid 06:40.5 2000
MJ18 21 Michael Cronin – Cork – BC 06:41.2 2000
MJ18 22 Andrew Carroll – Athlone – BC 06:42.1 2000
MJ18 23 Ronan Brennan – Neptune 06:43.2 2000
MJ18 24 Rory O’Neill – Castleconnell 06:43.6 2000
MJ18 25 Sam Balcombe – Enniskillen – Royal – BC 06:44.7 2000
MJ18 26 Paul Beechinor – Cork – BC 06:44.8 2000
MJ18 27 Sean Byrne – Neptune 06:45.3 2000
MJ18 28 Rohan Ager – Lee – Valley – RC 06:45.4 2000
MJ18 29 CONNOR MCGILLAN – Bann 06:45.7 2000
MJ18 30 Charlie Lavin – Bantry – RC 06:46.6 2000
MJ18 31 Ronan O’Gorman – SMRC 06:47.4 2000
MJ18 32 shane cotter – Skibbereen 06:48.4 2000
MJ18 33 Kaj Siltannen – St – Josephs 06:48.6 2000
MJ18 34 Jamie Falsey – Presentation – College 06:49.3 2000
MJ18 35 Brian Colsh – Sligo – RC 06:49.5 2000
MJ18 36 Michael Stewart – Enniskillen – Royal – BC 06:50.2 2000
MJ18 37 Mark English – SMRC 06:50.5 2000
MJ18 38 Dara O’Murchu – Fermoy – RC 06:50.8 2000
MJ18 39 Michael Campion – Commercial 06:51.1 2000
MJ18 40 Angus Bryce – Coleraine – Grammar 06:52.3 2000
MJ18 41 Rory Gamble – Enniskillen – Royal – BC 06:54.8 2000
MJ18 42 daire kavanagh – Skibbereen 06:54.8 2000
MJ18 43 Alex Mahony – Lee – RC 06:55.7 2000
MJ18 44 Alexey Kolyzaev – St – Josephs 06:56.4 2000
MJ18 45 Brian Hurley – Fermoy – RC 06:56.6 2000
MJ18 46 Tom McGuinness – Col – Iognaid 06:56.6 2000
MJ18 47 fionn o’regan – Skibbereen 06:57.7 2000
MJ18 48 Ben Freeman – Fermoy – RC 06:58.0 2000
MJ18 49 Daire Elberse – Col – Iognaid 06:58.3 2000
MJ18 50 Donnchadh Barrett – Shandon – BC 06:58.9 2000
MJ18 51 Rory Seaton – Coleraine – Grammar 06:59.1 2000
MJ18 52 Cillian O’Brien – Shannon 06:59.2 2000
MJ18 53 Ruairi O’Gorman – Col – Iognaid 06:59.2 2000
MJ18 54 Matthew Boyce – Coleraine – Grammar 06:59.2 2000
MJ18 55 Sam Crean – Presentation – College 06:59.8 2000
MJ18 56 Luke McConville – Fermoy – RC 06:59.9 2000
MJ18 57 Cormac Feely – Castleconnell 07:00.4 2000
MJ18 58 Fionn Ryan – Col – Iognaid 07:01.3 2000
MJ18 59 Cormac McKinney – City – of – Derry – BC 07:01.6 2000
MJ18 60 Joe Tanner – Shannon 07:02.4 2000
MJ18 61 Diarmuid Deeney – Curran – St – Josephs 07:03.8 2000
MJ18 62 Robbie Hallinan – Clonmel 07:04.5 2000
MJ18 63 Aidan Owens – Galway – RC 07:05.3 2000
MJ18 64 Luke Geraty – Commercial 07:06.1 2000
MJ18 65 Ben France – SMRC 07:06.4 2000
MJ18 66 Joshua Timoney – Enniskillen – Royal – BC 07:07.0 2000
MJ18 67 Niall Cahalan – Col – Iognaid 07:07.6 2000
MJ18 68 Calum Nolan – Castleconnell 07:07.7 2000
MJ18 69 Patrick Aherne – Blackrock – RC 07:08.0 2000
MJ18 70 Jay McCafferty – Coleraine – Grammar 07:08.9 2000
MJ18 71 William O’Connell – Lee – Valley – RC 07:09.8 2000
MJ18 72 Sam Daly – Commercial 07:10.5 2000
MJ18 73 Greg Robey – Lee – Valley – RC 07:13.4 2000
MJ18 74 Evan Lyons – Kelly – St – Josephs 07:13.6 2000
MJ18 75 Luke O’ – Keeffe – Presentation – College 07:14.7 2000
MJ18 76 Ben Frohburg – Castleconnell 07:15.9 2000
MJ18 77 Adam Murphy – Shandon – BC 07:18.5 2000
MJ18 78 Sean Falvey – Clonmel 07:18.9 2000
MJ18 79 Debjyoti Haldar – Commercial 07:19.1 2000
MJ18 80 Alex Morales-Glynn – Col – Iognaid 07:20.0 2000
MJ18 81 Mark Hartridge – Castleconnell 07:20.9 2000
MJ18 82 Dara O’Shaughnessy – Neptune 07:21.1 2000
MJ18 83 Aaron Hurley – Commercial 07:21.8 2000
MJ18 84 Cillian Jennings – St – Josephs 07:21.9 2000
MJ18 85 Peter Gorman – Neptune 07:22.3 2000
MJ18 86 Jimmy Coughlan – Presentation – College 07:22.4 2000
MJ18 87 Liam West – Athlone – BC 07:24.6 2000
MJ18 88 Darragh Keating – – Shannon 07:25.2 2000
MJ18 89 Shane Fitzgerald – Castleconnell 07:25.9 2000
MJ18 90 Patrick Phelan – Commercial 07:26.1 2000
MJ18 91 Cormac Shiel – New – Ross – BC 07:29.6 2000
MJ18 92 Jack Coady – Castleconnell 07:30.6 2000
MJ18 93 Ibrahim Salih – Presentation – College 07:31.8 2000
MJ18 94 Nathan Houlihan – Callinafercy 07:32.1 2000
MJ18 95 Tom Dorian – St.Pat’s – TOW 07:33.3 2000
MJ18 96 Michael Murphy – Shannon 07:33.4 2000
MJ18 97 Aiden Mcferran – Castleconnell 07:33.8 2000
MJ18 98 Ross Lee – SMRC 07:34.8 2000
MJ18 99 Kirill O’Flanagan – Col – Iognaid 07:37.3 2000
MJ18 100 Louis McKenna – Carroll – Presentation – College 07:38.5 2000
MJ18 101 Killian McCarthy – Sligo – RC 07:48.5 2000
MJ18 102 Evan Healy – Castleconnell 07:48.5 2000
MJ18 103 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 07:50.1 2000
MJ18 104 Jack Walsh – Tralee – RC 07:54.6 2000
MJ18 105 Peter Kucia – Blackrock – rC 08:17.9 2000
MJ18 106 Barry Cunnea – St – Marys – CBS 10:17.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18_500 1 Peter Murphy – Enniskillen – Royal – BC 01:25.6 500
MJ18_500 2 Sam Reidy – Col – Iognaid 01:26.5 500
MJ18_500 3 Jonathon Doocey – Tullaghan – Bay 01:29.8 500
MJ18_500 4 Andrew Carroll – Athlone – BC 01:30.6 500
MJ18_500 5 Thomas Hume – Col – Iognaid 01:31.1 500
MJ18_500 6 Nathan Houlihan – Callinafercy 01:32.0 500
MJ18_500 7 Adam Clifford – Athlunkard 01:32.2 500
MJ18_500 8 Tom Dorian – St. – Pat’s – TOW 01:32.9 500
MJ18_500 9 Odhran Donaghy – Enniskillen – Royal – BC 01:33.1 500
MJ18_500 10 Tom McGuinness – Col – Iognaid 01:33.1 500
MJ18_500 11 Sam Balcombe – Enniskillen – Royal – BC 01:33.1 500
MJ18_500 12 Daire Scully – Castleconnell 01:33.8 500
MJ18_500 13 Rory Gamble – Enniskillen – Royal – BC 01:33.9 500
MJ18_500 14 Ruairi O’Gorman – Col – Iognaid 01:33.9 500
MJ18_500 15 Aaron Barrett – Tullaghan – Bay 01:34.3 500
MJ18_500 16 Cormac McKinney – City – of – Derry – BC 01:34.4 500
MJ18_500 17 Michael Stewart – Enniskillen – Royal – BC 01:34.6 500
MJ18_500 18 Daire Elberse – Col – Iognaid 01:34.6 500
MJ18_500 19 Feidhlim Ginty – Tullaghan – Bay 01:35.1 500
MJ18_500 20 Robin Porter – Fenit – RC 01:36.2 500
MJ18_500 21 Sam Crean – Presentation – College 01:36.3 500
MJ18_500 22 Niall Cahalan – Col – Iognaid 01:36.6 500
MJ18_500 23 Fionn Ryan – Col – Iognaid 01:36.7 500
MJ18_500 24 Joshua Timoney – Enniskillen – Royal – BC 01:36.9 500
MJ18_500 25 Shane Deane – Tralee – RC 01:37.0 500
MJ18_500 26 Liam West – Athlone – BC 01:38.2 500
MJ18_500 27 Alex Morales-Glynn – Col – Iognaid 01:39.5 500
MJ18_500 28 Shane Bakx – Whitegate – RC 01:39.7 500
MJ18_500 29 Kirill O’Flanagan – Col – Iognaid 01:43.0 500
MJ18_500 30 Louis McKenna – Carroll – Presentation – College 01:43.1 500
MJ18_500 31 Ross Lee – SMRC 01:45.1 500
MJ18_500 32 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 01:46.7 500
MJ18_500 33 Luke Touhy – Athlunkard 01:48.2 500
MJ18_500 34 Jack Walsh – Tralee – RC 01:50.2 500
MJ18_500 35 Conor Crowley – Tralee – RC 01:51.4 500
MJ18_500 36 Barry Cunnea – St – Marys – CBS 02:11.9 500
MFR_1000 2 Gavin Farrell – NUIG 03:10.3 1000
MFR_1000 3 David McCarthy – NUIG – BC 03:11.4 1000
MFR_1000 4 Donnachadh McCarthy – NUIG – BC 03:11.6 1000
MFR_1000 5 Aaron Anderson – NUIG – BC 03:17.7 1000
MFR_1000 6 Jack Pinder – NUIG – BC 03:18.7 1000
MFR_1000 7 Ian Killalea – NUIG – BC 03:20.5 1000
MFR_1000 8 Nathen Duffy – NUIG – BC 03:22.0 1000
MFR_1000 9 Adrian O – Hanlon – – Garda 03:26.0 1000
MFR_1000 10 Darragh Merrick – NUIG – BC 03:28.4 1000
MFR_1000 11 Sean Mulroy – NUIG – BC 03:28.7 1000
MFR_1000 12 Marcus Hogan – NUIG – BC 03:31.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M43-49_1000 1 Paul Buchanan – Q-Power 03:01.2 1000
M43-49_1000 2 Kenny McDonald – Shannon 03:03.7 1000
M43-49_1000 3 Fintan Gilsenan – Castletownbere 03:04.2 1000
M43-49_1000 4 Mike Murphy – Callinafercy 03:12.9 1000
M43-49_1000 5 Kenny Dorian – St. – Pat’s – TOW 03:14.1 1000
M43-49_1000 6 Alan Kenny – Athlone – BC 03:19.9 1000
M43-49_1000 7 Damian Larkin – Athlone – BC 03:23.8 1000
M43-49_1000 8 Martyn Underhill – Lee – Valley – RC 03:30.1 1000
M43-49_1000 9 Sean McLaughlin – Lee – Valley – RC 03:31.2 1000
M43-49_1000 10 Mark Henshaw – Athlone – BC 03:33.8 1000
M43-49_1000 11 Tom Williams – Rushbrook 03:40.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59_500 1 James McMurtry – Whitegate – RC 01:29.2 500
M50-59_500 2 Joe Riordan – 01:31.7 500
M50-59_500 2 Mick Gurley – APFS – RC 01:31.7 500
M50-59_500 4 Denis O’Donoghue – Flesk – Valley – RC 01:38.4 500
M50-59_500 5 John O’Shaughnessy – Lee – Valley – RC 01:38.9 500
M50-59_500 6 Joe Toner – NUIG – Grainne – Mhaol 01:41.8 500
M50-59_500 7 Rory Clarke – Sligo – RC 01:47.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59 1 James McMurtry – Whitegate – RC 06:41.1 2000
M50-59 2 Joe Riordan – 06:45.0 2000
M50-59 3 Gerard – T. Murphy – Neptune 06:51.4 2000
M50-59 4 Kristin Ellis – Quadragints – Unum 06:51.4 2000
M50-59 5 Stuart Chapman – Grimsby – Imaginary – RC 06:58.1 2000
M50-59 6 Mick Gurley – APFS – RC 07:06.4 2000
M50-59 7 Molua Donohoe – Sligo – RC 07:18.1 2000
M50-59 8 Michael Creamer – Bray – RC 07:26.1 2000
M50-59 9 Antony Fleat – 07:33.6 2000
M50-59 10 Mick Kelly – 07:33.7 2000
M50-59 11 John O’Driscoll – Crew – Class 07:34.4 2000
M50-59 12 Chris Doorly – Crew – Class 07:49.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-54_1000 1 James McMurtry – Whitegate – RC 03:14.8 1000
M50-54_1000 2 Matthew Murphy – Callinafercy 03:29.9 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M55-59_1000 1 Michael Heavey – Commercial 03:11.6 1000
M55-59_1000 2 Kristin Ellis – Quadragints – Unum 03:15.6 1000
M55-59_1000 3 Oliver Short – St. – Pat’s – TOW 03:18.0 1000
M55-59_1000 4 John O’Shaughnessy – Lee – Valley – RC 03:29.9 1000
M55-59_1000 5 Adrian Donovon – Whitegate – RC 03:37.5 1000
M55-59_1000 6 Chris Doorly – Crew – Class 03:45.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M64-69_1000 1 Leo Conway_St._Pat’s_TOW 01:58.0 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M60+_500 1 Gaetano D’Urso – City – of – Derry – BC M60+ – 500 01:28.2 500
M60+_500 2 Ken Cunningham – St. – Patrick’s – RC – M60+ – 500 01:33.4 500
M60+_500 3 Jerry Musselwhite – Farrington – Park M60+ – 500 01:35.9 500
M60+_500 4 Chris O’Connor – Kilmacabee – RC M60+ – 500 01:36.0 500
M60+_500 5 Julian Kennedy – Ballymena – Runners M60+ – 500 01:37.6 500
M60+_500 6 Leo Conway – St.Pat’s – TOW M60+ – 500 01:40.7 500
M60+_500 7 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC M60+ – 500 01:45.7 500
M60+_500 8 Karl Bornemann – Lee – Valley – Golf – Club M60+ – 500 01:53.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M60-69 1 Gaetano D’Urso – City – of – Derry – BC 06:47.4 2000
M60-69 2 Philip Dyer – DW – Preston 07:00.1 2000
M60-69 3 Ken Cunningham – St. – Patrick’s – RC – 07:23.9 2000
M60-69 4 Leo Conway – St. Pat’s – TOW 07:32.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M70-74_1000 1 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC 03:45.7 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M75+_1000 1 Karl Bornemann – Lee – Valley – Golf – Club M75+ – 1000 04:07.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M27-33_1000 1 Ian Woods – St. – Pat’s – TOW 03:03.9 1000
M27-33_1000 2 Tom Stafford – Killurin 03:07.2 1000
M27-33_1000 3 Stephen McCarthy – Flesk – Valley – RC 03:24.6 1000
M27-33_1000 4 Patrick Harrington – Galley – Flash – RC 03:32.8 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M34-42_1000 1 David Duggan – Kilmacsimon 03:02.3 1000
M34-42_1000 2 Kevin Crowley – Fenit – RC 03:12.9 1000
M34-42_1000 3 Johnny Twomey – Mayfield – IRC 03:28.9 1000
M34-42_1000 4 Declan McGilloway – Lagan – scullars 05:02.8 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M30-39 1 Marcus Madden – Dalkey – RC 06:19.8 2000
M30-39 2 David Kelly – 06:23.1 2000
M30-39 3 David Duggan – Kilmacsimon 06:23.8 2000
M30-39 4 Kevin Doherty – O’Flaherty – Fitness – And – Performance 06:32.9 2000
M30-39 5 Martin Dowd – St. – Michael’s – Dun – Laoghaire – / – Crew – Class 06:37.9 2000
M30-39 6 Tom Stafford – Killurin 06:43.3 2000
M30-39 7 Iain Hall – 06:49.7 2000
M30-39 8 Ronan Wallace – Crew – Class 06:59.9 2000
M30-39 9 Eoin Moriarty – SMRC 07:14.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49 1 Paul Buchanan – Q-Power 06:23.2 2000
M40-49 2 Ryan Corcoran – Dalkey – RC 06:27.5 2000
M40-49 3 Steven McDonnell – St – Patricks 06:30.3 2000
M40-49 4 Fintan Gilsenan – Castletownbere 06:34.8 2000
M40-49 5 Paul McGonagle – Kincasslagh – RC 06:35.2 2000
M40-49 6 Bernard Doohan – Boxfit 06:35.3 2000
M40-49 7 Brendan Smyth – Commercial 06:43.6 2000
M40-49 8 Pat Fowler – Commercial 06:43.8 2000
M40-49 9 Dan Edwards – FAT – YORKSHIRE – ROWERS 06:44.4 2000
M40-49 10 Shaun Gilbride – Skerries – RC – ( – Crew – Class) 07:02.9 2000
M40-49 11 Dave – Williams – Rushbrook 07:03.2 2000
M40-49 12 Steven Russell – Crew – Class 07:03.4 2000
M40-49 13 Denis Hegarty – 07:04.0 2000
M40-49 14 Hugh Egan – Tullaghan – Bay 07:05.8 2000
M40-49 15 Stephen Dunne – St. – Patrick’s – RC – 07:21.0 2000
M40-49 16 Brian Hayden – Dalkey 07:21.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49_500 1 Paul Buchanan – Q-Power 01:20.5 500
M40-49_500 2 Frank Munnelly – Phoenix 01:25.5 500
M40-49_500 3 Kenny Dorian – St. – Pat’s – TOW 01:25.7 500
M40-49_500 4 Kevin Crowley – Fenit – RC 01:25.8 500
M40-49_500 5 Paul McGonagle – Kincasslagh – RC 01:27.6 500
M40-49_500 6 Mike Murphy – Callinafercy 01:28.9 500
M40-49_500 7 Damian Larkin – Athlone – BC 01:31.6 500
M40-49_500 8 Hugh Egan – Tullaghan – Bay 01:33.4 500
M40-49_500 9 Sean McLaughlin – Lee – Valley – RC 01:37.4 500
M40-49_500 10 Tom Williams – Rushbrook 01:41.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LWU23 1 Aoife Casey – UCCRC 07:23.7 2000
LWU23 2 Lydia Heaphy – Skibbereen 07:33.7 2000
LWU23 3 aoibhinn keating – Skibbereen 07:42.0 2000
LWU23 4 Cliodhna Nolan – NUIG – BC 07:44.6 2000
LWU23 5 Ella Brogan – QUBBC 07:48.9 2000
LWU23 6 Miriam Fleming – Workmen’s – RC 08:06.3 2000
LWU23 7 Rachel Trench – NUIG – BC 08:15.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO 1 Denise Walsh – Skibbereen 07:17.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO_500 1 Niamh Doogan – Kincasslagh – RC 01:44.4 500
LWO_500 2 Lucy O’Brien – Fitness – Matters/Kilmacabea 01:44.8 500
LWO_500 3 Miriam Fleming – Workmen’s – RC 01:46.9 500
LWO_500 4 Niamh Hayes – Galley – Flash – RC 01:48.1 500
LWO_500 5 Paula Moloney – 01:49.2 500
LWO_500 6 Una Ni – Charra – Castletownbere 01:56.7 500
LWO_500 7 megan barrett – Tullaghan – Bay 02:26.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO_500 1 Kenny McDonald – Shannon 01:24.8 500
LMO_500 2 Dominic Chandler – 01:27.8 500
LMO_500 3 Colm Colgan – St – Patrick’s – rC 01:29.6 500
LMO_500 4 Aidan Greene – Kincasslagh – RC 01:30.6 500
LMO_500 5 Robert Morrow – Portadown – BC 01:34.7 500
LMO_500 6 Thomas Cuthbert – Portadown – BC 01:37.1 500
LMO_500 7 Patrick Harrington – Galley – Flash – RC 01:39.2 500
LMO_500 8 Andy Lane – 01:40.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LMU23 1 Hugh Sutton – UCCRC 06:22.4 2000
LMU23 2 Miles Taylor – QUBBC 06:24.2 2000
LMU23 3 Niall Beggan – Commercial 06:25.3 2000
LMU23 4 Hugh Moore – QUBBC 06:29.2 2000
LMU23 5 Eoin Gaffney – Shandon – BC 06:31.8 2000
LMU23 6 Stephen O’Sullivan – Shandon – BC 06:37.6 2000
LMU23 7 Micheal Farrell – NUIG – BC 06:49.5 2000
LMU23 8 Zach Buckley – Callinafercy 07:07.2 2000
LMU23 9 Thomas Cuthbert – Portadown – BC 07:23.5 2000
LMU23 10 Robert Morrow – Portadown – BC 07:25.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO 1 Paul O – Donovan – UCCRC 06:06.2 2000
LMO 2 Jake McCarthy – Skibbereen 06:17.1 2000
LMO 3 Fintan McCarthy – Skibbereen 06:18.6 2000
LMO 4 Keane Ryan – Donegal – Indoor – Rowers 06:45.6 2000
LMO 5 Colm Colgan – St – Patrick’s – rC 06:59.9 2000
LMO 6 USMAN FAROOQ – UURC 07:22.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM70+ 1 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC 07:52.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW40-49 1 Sonja Fuhrmann – St. – Patrick’s – RC – 07:58.2 2000
LW40-49 2 Paula Moloney – 08:14.6 2000
LW40-49 3 Mary Doherty – O’Flaherty – Fitness – And – Performance 08:25.2 2000
LW40-49 4 Emer McLean – Whitegate – RC 08:25.7 2000
LW40-49 5 Una Ni – Charra – Castletownbere 08:35.6 2000
LW40-49 6 Carolina Weir – Crew – class 08:40.6 2000
LW40-49 7 Mary – O’ – Brien – Rushbrook 08:43.2 2000
LW40-49 8 Majella O – Keeffe – 08:50.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW50-59 1 Lucy O’Brien – Fitness – Matters/Kilmacabea 07:58.7 2000
LW50-59 2 Carolyn Gleeson – Crew – Class 09:08.6 2000
LW50-59 3 Helen Lane – 09:38.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW30-39 1 Malwina Tritt – Cork – Weightlifting – Club 07:34.1 2000
LW30-39 2 Ciara Conway – St. – Pat’s – TOW 07:58.9 2000
LW30-39 3 Davinia Anderson – Crew – Class/Royal – St. – George 08:00.7 2000
LW30-39 4 Aishling Barry – SMRC 08:31.6 2000
LW30-39 5 Emma Doyle – Crew – Class 09:30.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM50-59 1 Denis Crowley – Commercial 06:41.3 2000
LM50-59 2 Andy Lane – 07:20.3 2000
LM50-59 3 Tommy Hynes – 07:50.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM60-69 1 Paul Gallen – Athlone – BC 07:06.1 2000
LM60-69 2 Jerry Musselwhite – Farrington – Park 07:08.5 2000
LM60-69 3 Julian Kennedy – Ballymena – Runners 07:40.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM40-49 1 Gerard McLean – Whitegate – RC 07:08.7 2000
LM40-49 2 Joe White – Seal – PT 07:30.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM30-39 1 Colm Turner – Limerick – Triathlon – Club 06:34.6 2000
LM30-39 2 Cian Murphy – Lee – Valley – RC 06:45.7 2000
LM30-39 3 Paul Hillis – Total – fitness – systems 07:05.0 2000
LM30-39 4 Dinny McCullagh – CCF 07:10.0 2000
LM30-39 5 Patrick Harrington – Galley – Flash – RC 07:32.3 2000