Results – IIRC 2015

Download Split Time & Stroke Data IIRC 2015


Download IIRC 2015 Results (Excel format)

IIRC 2015 Results by Race Category

Race # Place Rower Name Time Distance Avg. Pace
MJ13 1 Cathal Moriarty – Whitegate 00:03:00 722 00:02:05
MJ13 2 Fionn Mac – Craith – CRCC 00:03:00 660 00:02:16
MJ13 3 Kieran murphy – Whitegate – RC 00:03:00 645 00:02:19
Race # Place Rower Name Time Distance Avg. Pace
MJ14 1 David Bartlett – workmen’s – RC – 00:04:00 1117 00:01:47
MJ14 2 Darragh McCarthy – Shandon 00:04:00 1107 00:01:48
MJ14 3 Damir Nurzhanov – St – Joseph’s – RC 00:04:00 1093 00:01:50
MJ14 4 Josh Loughrey – Blackrock – College – RC 00:04:00 1082 00:01:51
MJ14 5 Holohan Mel – Presentation – College 00:04:00 1076 00:01:52
MJ14 6 David Cosgrave – Shandon 00:04:00 1069 00:01:52
MJ14 7 Luke obersby – Whitegate – RC 00:04:00 1063 00:01:53
MJ14 8 Robbie Mills – Portora – BC 00:04:00 1057 00:01:54
MJ14 9 O’ Flynn Misha – Presentation – College 00:04:00 1028 00:01:57
MJ14 10 Iarlaith 00:04:00 1002 00:02:00
MJ14 11 Thomas McCormack – Blackrock – College – RC 00:04:00 981 00:02:02
MJ14 12 Alex Doherty – Presentation – College 00:04:00 953 00:02:06
MJ14 13 Connor Stewart – Portora – BC 00:04:00 952 00:02:06
MJ14 14 Ben 00:04:00 951 00:02:06
MJ14 15 Odhran Donaghy – Portora – BC 00:04:00 949 00:02:06
MJ14 16 Sam Balcombe – Portora – BC 00:04:00 947 00:02:07
MJ14 17 Michael Stewart – Portora – BC 00:04:00 944 00:02:07
MJ14 18 Matthew Todd – CRCC 00:04:00 941 00:02:07
MJ14 19 Andrew Bell – Portora – BC 00:04:00 920 00:02:10
MJ14 20 Marcus McCambridge – CRCC 00:04:00 914 00:02:11
MJ14 21 David FitzSimons – Blackrock – College – RC 00:04:00 913 00:02:11
MJ14 22 Cathan Broderick – St – Joseph’s – RC 00:04:00 902 00:02:13
MJ14 23 Conchur Breathnach – CRCC 00:04:00 884 00:02:16
MJ14 24 Sweeney William – Presentation – College 00:04:00 868 00:02:18
MJ14 25 Finn MORRISSEY – SMRC 00:04:00 864 00:02:19
MJ14 26 Drummond McGinn – Blackrock – College – RC 00:04:00 837 00:02:23
MJ14 27 Ben Brown – Blackrock – College – RC 00:04:00 815 00:02:27
MJ14 28 Ben O – Muineachain – CRCC 00:04:00 814 00:02:27
MJ14 29 Conall Walsh – Blackrock – College – RC 00:04:00 791 00:02:32
Race # Place Rower Name Time Distance Avg. Pace
WJ13 1 Hannah Gahan – Cork – BC 00:03:00 799 00:01:52
WJ13 2 Aoife Lynch – Portmagee 00:03:00 750 00:02:00
WJ13 2 Sadhbh Scully – Carlow 00:03:00 750 00:02:00
WJ13 4 Orla Gaffney – Shandon 00:03:00 748 00:02:00
WJ13 5 Trudie McComb – Portora – BC 00:03:00 734 00:02:02
WJ13 6 Maeve Reardon – Shandon 00:03:00 701 00:02:08
WJ13 7 Kate Brohan – Shandon 00:03:00 684 00:02:11
WJ13 8 Sinead Buckley – Shandon 00:03:00 668 00:02:15
WJ13 9 Abbey Cuttris – Shandon 00:03:00 640 00:02:21
WJ13 10 Kate Ni – dhubhghlais – CRCC 00:03:00 498 00:03:01
Race # Place Rower Name Time Distance Avg. Pace
WJ14 1 Roisin Hegarty – Cork – BC 00:04:00 1053 00:01:54
WJ14 2 Zoe McCutcheon – Portora – BC 00:04:00 1051 00:01:54
WJ14 3 Lystus Ebosele – Colaiste – Bride 00:04:00 1035 00:01:56
WJ14 4 Doireann Slater – Carlow 00:04:00 986 00:02:02
WJ14 5 Alicia Clarke – Portora – BC 00:04:00 970 00:02:04
WJ14 6 Maria O’Doherty – Portora – BC 00:04:00 953 00:02:06
WJ14 7 Eilish Galvin – Caherdaniel – RC 00:04:00 938 00:02:08
WJ14 8 Poppy Hillis – Caherdaniel – RC 00:04:00 935 00:02:08
WJ14 9 Doirean Mccaughley – Whitegate – RC 00:04:00 934 00:02:08
WJ14 10 Hannah Donovan – Athlone – BC 00:04:00 933 00:02:08
WJ14 11 Roisín MacNAMEE – SMRC 00:04:00 919 00:02:10
WJ14 12 Louise BLAIR – SMRC 00:04:00 916 00:02:11
WJ14 13 Lydia Osullivan – portmagee – RC 00:04:00 902 00:02:13
WJ14 14 Sophie Graef – Derrynane 00:04:00 899 00:02:13
WJ14 15 Rebecca Conway – Portora – BC 00:04:00 898 00:02:14
WJ14 16 Leighann Ni – Ghrifin – CRCC 00:04:00 879 00:02:16
WJ14 17 Aoife Murphy – Offaly – RC 00:04:00 877 00:02:17
WJ14 18 Darerca Hutton – Portora 00:04:00 858 00:02:20

 

Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15 1 Jennifer Crowley – Shandon 05:00.0 1303
WJ15 2 Ciara Murphy – Cork – BC 05:00.0 1272
WJ15 3 Jessica DEVEREUX – SMRC 05:00.0 1260
WJ15 4 Elsie Noble – Caherdaniel – RC 05:00.0 1246
WJ15 5 Susie SMITH – SMRC 05:00.0 1239
WJ15 6 Ciara Moynihan – workmen’s – RC – 05:00.0 1231
WJ15 7 Lara O’MALLEY – SMRC 05:00.0 1228
WJ15 8 Caitlyn Fee – Portora – BC 05:00.0 1218
WJ15 9 Annie O’Donoghue – Workmen’s – RC – 05:00.0 1213
WJ15 10 Cara LOWE – SMRC 05:00.0 1211
WJ15 11 Jennifer WHITE – SMRC 05:00.0 1206
WJ15 12 Hannah Sharkey – Portora – BC 05:00.0 1205
WJ15 13 Aine Hosford – Shandon 05:00.0 1198
WJ15 14 Aoibh Turner – Shandon 05:00.0 1198
WJ15 15 Ali Murphy – Portora – BC 05:00.0 1177
WJ15 16 Mide Dinneen – Shandon 05:00.0 1176
WJ15 17 Casey O – Connell – Caherdaniel – RC 05:00.0 1166
WJ15 18 Jessica Long – Portora – BC 05:00.0 1159
WJ15 19 Judith Lunny – Portora – BC 05:00.0 1159
WJ15 20 Sarah CAREY – SMRC 05:00.0 1156
WJ15 21 Katie Hempenstall – Colaiste – Bride 05:00.0 1156
WJ15 22 Rebecca Murray – Portora – BC 05:00.0 1151
WJ15 23 Ashley Bolger – Colaiste – Bride 05:00.0 1142
WJ15 24 Hazel Sugrue – Caherdaniel – RC 05:00.0 1133
WJ15 25 Caoimhe Donelly – Shandon 05:00.0 1128
WJ15 26 Mackenzie O’Leary – Colaiste – Bride 05:00.0 1123
WJ15 27 Megan Cuttris – Shandon 05:00.0 1121
WJ15 28 Ciara Browne – Workmen’s – RC – 05:00.0 1111
WJ15 29 Anna SHEAHAN – SMRC 05:00.0 1093
WJ15 30 Anna Dowson – Portora – BC 05:00.0 1086
WJ15 31 Laura DRENNAN – SMRC 05:00.0 1085
WJ15 32 Meabh HARTNEY – SMRC 05:00.0 1074
WJ15 33 Leona Browne – Workmen’s – RC – 05:00.0 1030
WJ15 34 Sarah DUHAN – SMRC 05:00.0 985
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16 1 HANNAH SCOTT – Bann 07:31.6 2000
WJ16 2 Mia Jayne Elliott – Portora – BC 07:32.4 2000
WJ16 3 Anna PRENDERGAST – SMRC 07:36.3 2000
WJ16 4 Anne O’Farrell – Cork – BC 07:41.4 2000
WJ16 5 Lea Turner – Caherdaniel – RC 07:45.8 2000
WJ16 6 Margaret Cremin – Lee – RC 07:46.5 2000
WJ16 7 Lucy McIntyre – Methodist – College – Belfast 07:48.9 2000
WJ16 8 Aine Rice – Shandon 07:49.0 2000
WJ16 9 Izabele Pukelyte – Offaly – RC 07:54.0 2000
WJ16 10 Claire Synnott – Lee – RC 07:57.5 2000
WJ16 11 Mia Kovacs – Shandon 07:59.4 2000
WJ16 12 Emily McKeagney – Offaly – RC 08:04.3 2000
WJ16 13 Sophie O’Hare – Portora – BC 08:05.6 2000
WJ16 14 Sophie Sherlock – Portora – BC 08:07.8 2000
WJ16 15 Megan Brozio – Lee – RC 08:09.1 2000
WJ16 16 Roisin Galvin – Caherdaniel – RC 08:09.8 2000
WJ16 17 Kaylynn O – Brien – Carlow 08:11.8 2000
WJ16 18 Susan Ware – Carlow 08:12.0 2000
WJ16 19 Aldina Murphy – Muckross 08:18.8 2000
WJ16 20 Miriam Kelly – Portora – BC 08:22.8 2000
WJ16 21 Cora Hackett – Sligo – RC 08:23.5 2000
WJ16 22 Caoimhe McCaffrey – Portora – BC 08:24.7 2000
WJ16 23 Sadhbh HEALY – SMRC 08:28.5 2000
WJ16 24 Siobhan Burns – Workmen’s – RC – 08:29.9 2000
WJ16 25 Una Faller – Athlone – BC 08:36.9 2000
WJ16 26 Aine McCreesh – Portora – BC 08:37.6 2000
WJ16 27 Eve LAWLER – SMRC 08:40.0 2000
WJ16 28 Emma Byrne – Colaiste – Bride 08:49.3 2000
WJ16 29 Kayla Mc – Carthy – Workmen’s – RC – 08:51.1 2000
WJ16 30 Aoibhin Fenton – Caherdaniel – RC 08:51.4 2000
WJ16 31 Sinead Kinsella – Colaiste – Bride 08:54.2 2000
WJ16 32 Clíodhna HARTNETT – SMRC 09:48.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16 1 Aaron Johnston – Portora – BC 06:44.0 2000
MJ16 2 Ross Corrigan – Portora – BC 06:46.1 2000
MJ16 3 AARON CHRISTIE – Bann 06:47.1 2000
MJ16 4 Jack Keating – Carlow 06:48.6 2000
MJ16 5 Stephen Harte – offaly – rC 06:48.8 2000
MJ16 6 Barry Connolly – Cork – BC 06:49.9 2000
MJ16 7 Callum Baker – Portora – BC 06:54.7 2000
MJ16 8 Eoin Larkin – Lee – RC 06:55.8 2000
MJ16 9 Connor McLaughlin – Portora – BC 06:56.7 2000
MJ16 10 Ethan Murphy – St – Joseph’s – RC 06:58.2 2000
MJ16 11 Ross O – Brien – Carlow 06:58.8 2000
MJ16 12 Luke Guerin – Lee – RC 06:59.8 2000
MJ16 13 Matt Dundon – 07:00.6 2000
MJ16 14 Peter Jackson – Lee – RC 07:01.3 2000
MJ16 15 Andrew McSweeney – St – Joseph’s – RC 07:03.0 2000
MJ16 16 Charlie Lawless – Blackrock – College – RC 07:05.4 2000
MJ16 17 Andy O – Toole – Carlow 07:05.6 2000
MJ16 18 Andrew Ennis – Blackrock – College – RC 07:09.1 2000
MJ16 19 Tom McKEON – SMRC 07:11.9 2000
MJ16 20 David McSweeney – St – Joseph’s – RC 07:13.1 2000
MJ16 21 David O – Sullivan – St – Joseph’s – RC 07:13.1 2000
MJ16 22 Frankie Dolphin – Waterford – BC 07:13.3 2000
MJ16 23 Patrick McGOWAN – SMRC 07:15.3 2000
MJ16 24 Tony Grealish – St – Joseph’s – RC 07:16.4 2000
MJ16 25 SAM KEALY – SMRC 07:16.8 2000
MJ16 26 Aaron 07:17.1 2000
MJ16 27 Matthew KEATING – SMRC 07:17.4 2000
MJ16 28 Dylan Bartlett – workmen’s – RC – 07:18.7 2000
MJ16 29 Patrick Riordan – Blackrock – College – RC 07:19.1 2000
MJ16 30 Peter Fleming – Carlow 07:19.5 2000
MJ16 31 Seán MURPHY – SMRC 07:21.5 2000
MJ16 32 Micheal Sheahan – Sive 07:21.7 2000
MJ16 33 Josh Shirley – Portora – BC 07:22.4 2000
MJ16 34 Ronan Murtagh – Shannon – RC 07:22.6 2000
MJ16 35 David Higgins – Presentation – College 07:23.0 2000
MJ16 36 Sean O’Hare – Smith – Portora – BC 07:25.7 2000
MJ16 37 Fintan Vickers – St – Joseph’s – RC 07:27.8 2000
MJ16 38 Alan O’Sullivan – Shandon 07:30.1 2000
MJ16 39 Josh Russell – St – Joseph’s – RC 07:30.4 2000
MJ16 40 Mike Burns – Castleconnell – BC 07:31.4 2000
MJ16 41 Harry Scannell – Presentation – College 07:32.4 2000
MJ16 42 Mark O’ – Gorman –  – Presentation – College 07:32.4 2000
MJ16 43 Pasha Antonov – St – Joseph’s – RC 07:32.9 2000
MJ16 44 Drazic Foyle – St – Joseph’s – RC 07:34.1 2000
MJ16 45 Daniel O’Neill – Shandon 07:34.5 2000
MJ16 46 Peter Walsh – Blackrock – College – RC 07:35.0 2000
MJ16 47 Peter O’Dwyer – Castleconnell – BC 07:35.7 2000
MJ16 48 Mike GUILFOYLE – SMRC 07:37.7 2000
MJ16 49 Conor O’Donovan – Presentation – College 07:39.0 2000
MJ16 50 Connor O – Mailey – Lee – RC 07:40.0 2000
MJ16 51 Kamil Kunicka – Workmen’s – RC – 07:40.4 2000
MJ16 52 Oisin Mackin – Portora – BC 07:40.7 2000
MJ16 53 Conor McNamara – Athlunkard 07:41.0 2000
MJ16 54 Ned MURPHY – SMRC 07:41.1 2000
MJ16 55 Cathal O’Reilly – SMRC 07:42.1 2000
MJ16 56 Conor O – Donoghue – Caherdaniel – RC 07:43.1 2000
MJ16 57 Liam Rafferty – Portora – BC 07:43.2 2000
MJ16 58 Cian O – Brien – Lee – RC 07:44.0 2000
MJ16 59 Liam DWANE – SMRC 07:44.9 2000
MJ16 60 Tom Walsh – Presentation – College 07:45.0 2000
MJ16 61 Mark Dignam – Blackrock – College – RC 07:45.5 2000
MJ16 62 Paul KELLY – SMRC 07:56.5 2000
MJ16 63 Jason KIELY – SMRC 07:56.6 2000
MJ16 64 Patrick Haugh – Blackrock – College – RC 07:57.3 2000
MJ16 65 Bobby Tweedy – Waterford – BC 07:58.6 2000
MJ16 66 Stephen Crowley – Waterford – BC 07:59.1 2000
MJ16 67 Marcus Murphy – St – Joseph’s – RC 07:59.3 2000
MJ16 68 Donal Meehan – Castleconnell – BC 08:03.1 2000
MJ16 69 Adam Greene – Waterford – BC 08:04.0 2000
MJ16 70 Ronan Charters – Waterford – BC 08:07.4 2000
MJ16 71 Dathal Kent – Presentation – College 08:09.2 2000
MJ16 72 Jack KELLY – SMRC 08:12.1 2000
MJ16 73 Matthew BEEGAN – SMRC 08:16.6 2000
MJ16 74 Eoin CORCORAN – SMRC 08:17.1 2000
MJ16 75 Darragh COSGROVE – SMRC 08:28.9 2000
MJ16 76 Evan KIELY – SMRC 08:35.1 2000

 

Race# Place Rower Name Time Distance
WTA 1 Katie O’Brien – Tribesmen – RC 04:07.7 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WLTA 1 Sarah McLoughlin – Tralee – RC 04:00.4 1000
WLTA 2 Cliona Horan – Tribesmen – RC 04:25.0 1000
WLTA 3 Aine Leonard – 04:35.1 1000
WJ15_1000 1 Amy Keohane – Whitegate – RC 03:51.5 1000
WJ15_1000 2 Aoife Doyle – Carlow 03:59.0 1000
WJ15_1000 3 Annie o’ – Donoghue – Workmen’s – RC – 04:06.4 1000
WJ15_1000 4 Ciara Moynihan – workmen’s – RC – 04:08.1 1000
WJ15_1000 5 Ciara Browne – Workmen’s – RC – 04:32.4 1000
WJ15_1000 6 Leona Browne – Workmen’s – RC – 04:55.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_1000 1 Ruadhan McCurtain – Workmen’s – RC – 03:31.0 1000
MJ15_1000 2 Conor Mulready – Castleconnell – BC 03:31.8 1000
MJ15_1000 3 James Desmond – Castleconnell – BC 03:33.5 1000
MJ15_1000 4 Murphy Tom – Presentation – College 03:36.8 1000
MJ15_1000 5 Andrew Ryan – Blackrock – College – RC 03:42.1 1000
MJ15_1000 6 Corcoran Ben – Presentation – College 03:44.3 1000
MJ15_1000 7 Jansson Kevin – Presentation – College 03:46.0 1000
MJ15_1000 8 Eoin Kiely – Castleconnell – BC 03:49.9 1000
MJ15_1000 9 Mathers Eoghan – Presentation – College 03:51.0 1000
MJ15_1000 10 Conal Regan – Blackrock – College – RC 03:51.5 1000
MJ15_1000 11 Theo Stephen – Keheo – Blackrock – College – RC 03:58.7 1000
MJ15_1000 12 Fergal McCluskey – Blackrock – College – RC 04:02.7 1000
MJ15_1000 13 John Fennelly – Blackrock – College – RC 04:04.8 1000
MJ15_1000 14 Mackenzie Kinsella – Blackrock – College – RC 04:09.4 1000
MJ15_1000 15 O’ Shea Cian – Presentation – College 04:09.6 1000
MJ15_1000 16 Ryam O’Farrell – Blackrock – College – RC 04:11.6 1000
MJ15_1000 17 Fitzgerald Stephen – Presentation – College 04:12.2 1000
MJ15_1000 18 Guerin Alex –  – Presentation – College 04:13.0 1000
MJ15_1000 19 Healy Hugh – Presentation – College 04:23.2 1000
MJ15_1000 20 Kelleher Max –  – Presentation – College 04:33.8 1000
MJ15_1000 21 Cian Dunne – Blackrock – College – RC 04:44.9 1000
MJ15_1000 22 Cian Healy – Blackrock – College – RC 04:58.7 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MFR_1000 1 Tom Trench 03:18.3 1000
Race # Place Rower Name Time Distance Avg. Pace
MJ15 1 Dylan O’BYRNE – SMRC 00:05:00 1471 00:01:42
MJ15 2 Rory Tummon – St – Joseph’s – RC 00:05:00 1454 00:01:43
MJ15 3 Sean Houlihan – Killorglin – RC 00:05:00 1449 00:01:44
MJ15 4 Ruadhan McCurtain – Workmen’s – RC – 00:05:00 1413 00:01:46
MJ15 5 Morgan O – Hara – Lee – RC 00:05:00 1394 00:01:48
MJ15 6 Thomas Murphy – Lee – RC 00:05:00 1393 00:01:48
MJ15 7 William Roynane – Shandon 00:05:00 1377 00:01:49
MJ15 8 Sean O – Donnell – Pat – Kinsella 00:05:00 1372 00:01:49
MJ15 9 Tim Buckley – Lee – RC 00:05:00 1366 00:01:50
MJ15 10 Jerome Arrigan – Shandon 00:05:00 1365 00:01:50
MJ15 11 Peter FUREY – SMRC 00:05:00 1363 00:01:50
MJ15 12 Kyle Guest – St – Joseph’s – RC 00:05:00 1355 00:01:51
MJ15 13 Tom Chaffey – Portora – BC 00:05:00 1353 00:01:51
MJ15 14 Tom Ostheimer – St – Joseph’s – RC 00:05:00 1350 00:01:51
MJ15 15 ryan o – tuathail – CRCC 00:05:00 1318 00:01:54
MJ15 16 Michael Farrell – St – Joseph’s – RC 00:05:00 1317 00:01:54
MJ15 17 Keelan Mac – an – Geimhridh – CRCC 00:05:00 1311 00:01:54
MJ15 18 John CHRISTIE – SMRC 00:05:00 1286 00:01:57
MJ15 19 Sam Jackson – Lee – RC 00:05:00 1286 00:01:57
MJ15 20 Sam O’Neill – Shandon 00:05:00 1285 00:01:57
MJ15 21 Josh Warren – Blackrock – College – RC 00:05:00 1284 00:01:57
MJ15 22 Ryan SPELMAN – SMRC 00:05:00 1282 00:01:57
MJ15 23 Macdara Alison – CRCC 00:05:00 1278 00:01:57
MJ15 24 Harry King – St – Joseph’s – RC 00:05:00 1275 00:01:58
MJ15 25 Rory Farragher – Portora – BC 00:05:00 1267 00:01:58
MJ15 26 Paddy FROST – SMRC 00:05:00 1261 00:01:59
MJ15 27 Jack Kennedy – Portora – BC 00:05:00 1258 00:01:59
MJ15 28 Adam McCutcheon – Portora – BC 00:05:00 1255 00:01:59
MJ15 29 James Ginley – Lee – RC 00:05:00 1245 00:02:00
MJ15 30 Matthew McBrien – Portora – BC 00:05:00 1233 00:02:02
MJ15 31 Reese Keniston – CRCC 00:05:00 1223 00:02:03
MJ15 32 Mark Pollard – St – Joseph’s – RC 00:05:00 1223 00:02:03
MJ15 33 Jack McDade – Portora – BC 00:05:00 1219 00:02:03
MJ15 34 Scott Little – Portora – BC 00:05:00 1215 00:02:03
MJ15 35 Liam MULCAHY – SMRC 00:05:00 1208 00:02:04
MJ15 36 Luke MADDEN – SMRC 00:05:00 1202 00:02:05
MJ15 37 Matthew Elliott – Portora – BC 00:05:00 1195 00:02:06
MJ15 38 Tony Donlon – Lee – RC 00:05:00 1190 00:02:06
MJ15 39 Conal O – Sioradain – CRCC 00:05:00 1141 00:02:11
MJ15 40 Jack KELLY – SMRC 00:05:00 1122 00:02:14
MJ15 41 Daniel Mac – an – Ucaire – CRCC 00:05:00 1027 00:02:26
Race# Place Rower Name Time Distance
M70+ 1 Roger Stainforth – Durham – Amateur – RC 07:11.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM50-59 1 Shaun Callaghan – Steepholme – Pirates 06:42.8 2000
LM50-59 2 Gerry Murphy – Portora – BC 07:06.7 2000
LM50-59 3 Christian Leonard – 07:11.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM60-69 1 Paul Gallen – Athlone – BC 07:01.4 2000
LM60-69 2 Eric Winterbottom – 07:01.5 2000
LM60-69 3 Joe Keating – PaddyPower – IRC 07:29.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM70+ 1 Jerry O – Connell – 08:23.2 2000
LM70+ 2 Richard P Morgan – 08:36.0 2000
LM70+ 3 Mike Winters – CRCC 09:44.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49 1 Paul Buchanan – Q-Power 06:14.1 2000
M40-49 2 Niall O – Brien – Carlow 06:30.0 2000
M40-49 3 Jeff Gay – PADDY – POWER – IRC 06:30.9 2000
M40-49 4 Ger Sheehan – ULBC 06:54.6 2000
M40-49 5 John Dillon – Castleconnell – BC 06:57.0 2000
M40-49 6 Timmy Moynihan – Workmen’s – RC – 07:14.7 2000

 

Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59 1 Stan Nwaka – Taff – Attack 06:36.0 2000
M50-59 2 Oliver Short – St. – Pats – TOW – RC 06:42.2 2000
M50-59 3 Gaetano D’Urso – City – of – Derry – BC 06:43.1 2000
M50-59 4 Dominic Crehan – Eton – Excelsior 06:47.5 2000
M50-59 5 Denis Crowley – Commercial – RC 06:48.8 2000
M50-59 6 Gerard Murphy – Neptune – RC 06:55.9 2000
M50-59 7 Derek Carmody – Shannon – RC 07:11.1 2000
M50-59 8 Dermot Copps – Crossfit – Limerick 07:45.9 2000
M60-69 1 Paul Victory – 06:53.0 2000
M60-69 2 Nigel Jepson – 07:24.1 2000
M60-69 3 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC 07:46.8 2000
LM40-49 1 Jonathan Doyle – Paddypower – IRC 06:29.0 2000
LM40-49 2 Dave Hussey – portmagee – RC 06:57.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW40-49 1 Lucy O’Brien – PaddyPower – IRC 07:42.5 2000
LW40-49 2 Tina O – Sullivan – Passage – west – r.c 08:07.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW50-59 1 Margot Lawlor – Callinafercy – RC 08:05.9 2000

 

Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59 1 Marie Ryan – Castleconnell – BC 08:28.1 2000
W50-59 2 Cathy O – Donovan – 08:34.9 2000
W50-59 3 Kathleen McCarthy – Sive – RC 08:37.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W30-39 1 Ruth Kilkenny – Castleconnell – BC 07:30.6 2000
W30-39 2 Susan Kennelly – 0 07:45.9 2000
W30-39 3 Mary Fogarty – Sive – RC 07:47.8 2000
W30-39 4 Malwina Tritt – c2tweetcrew 07:48.0 2000
W30-39 5 Sarah Doyle – paddy – power – irc 08:17.6 2000
W30-39 6 Muireann McEnery _ Castleconnell 08:17.9 2000
W30-39 7 Noreen Stokes – Castleconnell – BC 08:25.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW30-39 1 Paula Moloney – Fenit – RC 08:17.2 2000
LW30-39 2 Emily Ross Castleconnell 08:26.6 2000
LW30-39 3 Monika Tupa 08:39.4 2000
LW30-39 4 Tara O’Halloran – Fenit – RC 08:46.4 2000
Race # Place Rower Name Time Distance Avg. Pace
W40-49 1 Siobhan Forman – 07:40.7 2000 01:55.2
W40-49 2 Santa Laivina – Portadown – BC 08:04.8 2000 02:01.2
W40-49 3 Pauline O’ – Brien – Workmen’s – RC – 08:07.5 2000 02:01.9
W40-49 4 Grace James – Carlow 08:08.5 2000 02:02.1
W40-49 5 Marie O’Neill – 08:13.4 2000 02:03.4
W40-49 6 Carolann Quinlan – Castleconnell – BC 08:42.2 2000 02:10.5

 

WO 1 Lisa Dilleen – Grainne – Mhaol 06:46.6 2000
WO 2 Genevra Stone – Cambridge – BC – (USA) 06:47.9 2000
WO 3 Leonora Kennedy – Portora – BC 07:00.9 2000
WO 4 Breanna Larsen – UCDLBC 07:12.3 2000
WO 5 Aifric Keogh – UCCRC 07:14.8 2000
WO 6 Aine Collins – Fermoy – RC 07:16.8 2000
WO 7 Aoife O – Riordan – UCDLBC 07:29.7 2000
WO 8 Chloe O’Flynn – UCCRC 07:29.7 2000
WO 9 Marie Piggot – NUIG 07:38.4 2000
WO 10 Rhona 07:57.7 2000
WO 11 Charlote May-Simera – NUIG 08:02.2 2000
WO 12 Justine Deming – Fermoy – RC 08:08.2 2000
WO 13 Aoife Buggy – Fermoy – RC 08:19.8 2000
WO 14 Jessica Coyne – Fermoy – RC 08:29.1 2000
WO 15 Noreen Keelan – NUIG 08:31.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO 1 Siobhán McCrohan – Tribesmen – RC 07:14.7 2000
LWO 2 Denise Walsh – Skibbereen – RC 07:15.7 2000
LWO 3 Claire Lambe – Old – Collegians – BC 07:18.2 2000
LWO 4 Ruth Morris – DULBC 07:19.5 2000
LWO 5 Sarah Dolan – 07:23.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MO 1 Philip Doyle – QUBBC 06:01.7 2000
MO 2 Eimantas Grigalius – K-Leisure 06:03.5 2000
MO 3 Tiernan Oliver – QUBBC 06:05.1 2000
MO 4 Kevin Coughlan – Carlow 06:09.4 2000
MO 5 David Neale – Old – Collegians – BC 06:10.9 2000
MO 6 Turlough Hughes – UCDBC 06:11.3 2000
MO 7 Dave Meehan – SMRC 06:15.2 2000
MO 8 Richard O’Hagen – NUIG 06:18.8 2000
MO 9 John Keohane – Lee – Valley – RC 06:19.3 2000
MO 10 Ronan McGuckin – UCCRC 06:21.4 2000
MO 11 Dan Hindle – NUIG 06:22.8 2000
MO 12 Max Rowan – Skibbereen – RC 06:23.5 2000
MO 13 Tommy Deere – Carlow 06:25.5 2000
MO 14 Richard Bennett – NUIG 06:26.0 2000
MO 15 Fionán Crowley – Killorglin – RC 06:26.8 2000
MO 16 Robert Whelan – 06:27.5 2000
MO 17 William Finegan – NUIG 06:36.7 2000
MO 18 Sean O’Sullivan – Shannon – RC 06:46.0 2000
MO 19 Patrick O – Sullivan – Passage 06:52.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO 1 Justin Ryan – Skibbereen – RC 06:15.6 2000
LMO 2 Gary O’ – Donovan – Skibbereen – RC 06:16.4 2000
LMO 3 Shane O’ – Driscoll – Skibbereen – RC 06:22.0 2000
LMO 4 Mark O – Donovan – Old – Collegians – BC 06:24.3 2000
LMO 5 Samuel Toland – UCDBC 06:25.0 2000
LMO 6 Anthony English – 06:25.1 2000
LMO 7 Rob Diffley – Shandon 06:57.1 2000
LMO 8 James Healy – 07:01.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM30-39 1 Gary Conway – St. – Pats – TOW – RC 06:24.3 2000
LM30-39 2 Niall Duncan – Cork – BC 06:28.0 2000
LM30-39 3 Micheal Bailey – Neptune – RC 06:32.1 2000
LM30-39 4 Dec O’Connor – SMRC 06:37.5 2000
LM30-39 5 Brian O’Keeffe – Shandon 06:51.1 2000
LM30-39 6 Ronan Brennan – St. – Pats – TOW – RC 06:51.4 2000
LM30-39 7 Gerard Casey – Offaly – RC 07:10.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M30-39 1 Ryan Corcoran – Carlow 06:19.9 2000
M30-39 2 Artiom Mozdzer – Castleconnell – BC 06:31.7 2000
M30-39 3 John O’Kelly – 06:34.1 2000
M30-39 4 Padraig Maguire – Lee – Valley – RC 06:38.5 2000
M30-39 5 Ray Sheehan – 06:42.9 2000
M30-39 6 Stephen Hogan – Offaly – RC 06:50.5 2000
M30-39 7 David Cuddy – NUIG 06:52.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18 1 Barney Rix – Portora – BC 06:25.2 2000
MJ18 2 DYLAN MITCHELL – Bann 06:25.5 2000
MJ18 3 Cathal Cummins – Lee – Valley – RC 06:25.5 2000
MJ18 4 Eoghan Whittle – Castleconnell – BC 06:27.1 2000
MJ18 5 Patrick Munnelly – Athlone – BC 06:27.9 2000
MJ18 6 Andrew Goff – Waterford – BC 06:28.4 2000
MJ18 7 Colm Hennessy – Shandon 06:33.4 2000
MJ18 8 Sean Lonergan – Clonmel – RC 06:36.7 2000
MJ18 9 Timothy Pyne – Fermoy – RC 06:36.7 2000
MJ18 10 Gavin Morrison – Fermoy – RC 06:37.0 2000
MJ18 11 David Breen – Lee – RC 06:38.1 2000
MJ18 12 Kevin Hogan – Castleconnell – BC 06:38.3 2000
MJ18 13 Brian Keane – St – Joseph’s – RC 06:39.2 2000
MJ18 14 Gerry Mannion – St – Joseph’s – RC 06:42.3 2000
MJ18 15 TIMOTHY DAVIDSON – Bann 06:43.1 2000
MJ18 16 Sam Armstrong – Portora – BC 06:43.2 2000
MJ18 17 Oisin Nolan – Carlow 06:43.7 2000
MJ18 18 Darragh Larkin – Lee – RC 06:44.2 2000
MJ18 19 Shaun O’ – Connell – Presentation – College 06:45.2 2000
MJ18 20 Alan O’ – Keeffe – Presentation – College 06:45.9 2000
MJ18 21 Daire Lynch – Clonmel – RC 06:46.0 2000
MJ18 22 Dylan McCarthy – Skibbereen – RC 06:46.4 2000
MJ18 23 Euan Gebler – Portora – BC 06:46.8 2000
MJ18 24 Sean Byrne – Carlow 06:47.4 2000
MJ18 25 Brion O – Rourke – St – Joseph’s – RC 06:47.7 2000
MJ18 26 Ruairi Browne – SMRC 06:50.6 2000
MJ18 27 Kieran White – Cork – BC 06:51.1 2000
MJ18 28 Colin Moran – St – Joseph’s – RC 06:51.4 2000
MJ18 29 Ross Heaney – St – Joseph’s – RC 06:51.8 2000
MJ18 30 Ewan Gallagher – Athlunkard 06:51.8 2000
MJ18 31 Conor Cudden – Cork – BC 06:52.5 2000
MJ18 32 Matthew McKeon – Castleconnell – BC 06:57.4 2000
MJ18 33 Stephen O’Sullivan – Shandon 06:57.8 2000
MJ18 34 Ben McKEON – SMRC 06:57.9 2000
MJ18 35 Conor Day – St – Joseph’s – RC 06:58.3 2000
MJ18 36 Karl English – Athlunkard 06:58.4 2000
MJ18 37 Cathal O – Donovan – Killorglin – RC 06:59.2 2000
MJ18 38 Colm Garvey – Athlunkard 06:59.6 2000
MJ18 39 Hugh Deasy – Lee – RC 06:59.8 2000
MJ18 40 Conor Kiely – Commercial 07:01.2 2000
MJ18 41 Oisin Cusack – St – Joseph’s – RC 07:01.4 2000
MJ18 42 Sam BOLGER – SMRC 07:02.0 2000
MJ18 43 Jack Kenny – Shannon – RC 07:02.9 2000
MJ18 44 Ryan Baskerville – Commercial 07:03.1 2000
MJ18 45 Sean McManus – Athlone – BC 07:03.8 2000
MJ18 46 Jack Stacey – Blackrock – College – RC 07:04.0 2000
MJ18 47 Tom Dillon – St – Joseph’s – RC 07:04.2 2000
MJ18 48 Daniel Hackett – Sligo – RC 07:04.6 2000
MJ18 49 James Foster – Portora – BC 07:04.8 2000
MJ18 50 Emmett CONNOLLY – SMRC 07:04.9 2000
MJ18 51 Tom McCabe – Carrick – on – Shannon – RC 07:05.0 2000
MJ18 52 Andrew O’Connor – Castleconnell – BC 07:06.0 2000
MJ18 53 Rokas Stanisauskas – Sive – Rowing – Club 07:07.0 2000
MJ18 54 Patrick Kennelly – Presentation – College 07:07.0 2000
MJ18 55 Mark Maloney – Athlone – BC 07:07.3 2000
MJ18 56 Niall Beggan – Commercial 07:07.5 2000
MJ18 57 Robert Somers – Blackrock – College – RC 07:10.4 2000
MJ18 58 Noel Meehan – Castleconnell – BC 07:11.6 2000
MJ18 59 Lewis O’BRIEN – SMRC 07:12.5 2000
MJ18 60 Luke Guerin – Presentation – College 07:13.4 2000
MJ18 61 Shane Crean – Lee – RC 07:14.9 2000
MJ18 62 Cian deBurca – Blackrock – College – RC 07:15.4 2000
MJ18 63 Ray Fitzgerald – Lee – RC 07:15.5 2000
MJ18 64 John Greene – Workmen’s – RC – 07:17.8 2000
MJ18 65 Ryan O’Neill – Workmen’s – RC – 07:18.9 2000
MJ18 66 Niall Herlihy – SMRC 07:19.1 2000
MJ18 67 Cian Finn – Lee – RC 07:20.4 2000
MJ18 68 Emmet Hickey – Shandon 07:21.6 2000
MJ18 69 Mark Kerley – Shannon – RC 07:22.0 2000
MJ18 70 Jack McKEON – SMRC 07:24.8 2000
MJ18 71 Jack O’ – Donovan – Presentation – College 07:26.5 2000
MJ18 72 Jordan O – Connor – St – Joseph’s – RC 07:27.8 2000
MJ18 73 Cathal O’Donabhain – Shannon – RC 07:30.4 2000
MJ18 74 Ethan Huey – Portora – BC 07:30.7 2000
MJ18 75 James 07:31.7 2000
MJ18 76 Conor Kelly – Neptune – RC 07:32.6 2000
MJ18 77 Hugh Sutton – Lee – RC 07:35.7 2000
MJ18 78 Robert Brown – Blackrock – College – RC 07:35.8 2000
MJ18 79 Mikey o’ – Donoghue – Workmen’s – RC – 07:36.2 2000
MJ18 80 Scott Rolland – Blackrock – College – RC 07:37.3 2000
MJ18 81 Dion SMALLE – SMRC 07:37.4 2000
MJ18 82 Jack Crowley – Blackrock – College – RC 07:40.7 2000
MJ18 83 James O’Connor – Blackrock – College – RC 07:42.0 2000
MJ18 84 Harry Moran – Shandon 07:43.8 2000
MJ18 85 Jack Murphy – Presentation – College 07:47.5 2000
MJ18 86 Dave Cumiskey – SMRC 07:51.5 2000
MJ18 87 Fionn Kearney – Shandon 07:55.7 2000
MJ18 88 Tom O – Leary – Workmen’s – RC – 08:02.5 2000
MJ18 89 Patrick Dunn – Neptune – RC 08:10.3 2000
MJ18 90 Karl Frohburg – Castleconnell – BC 08:15.9 2000

 

Race# Place Rower Name Time Distance
MU23 1 Sam McKeown – Portadown 06:04.9 2000
MU23 2 Adrian Sheehan –  – Castleconnell – BC 06:13.9 2000
MU23 3 Mantas Pukelis – NUIG 06:15.1 2000
MU23 4 Andrew Griffin – UCDBC 06:18.0 2000
MU23 5 Seamus Kennedy – UCD 06:19.1 2000
MU23 6 Kevin Neville – NUIG 06:24.8 2000
MU23 7 Aidan Kinneen – NUIG 06:25.1 2000
MU23 8 Eric Rowan – Skibbereen – RC 06:27.2 2000
MU23 9 Glenn Patterson – Sligo – RC 06:28.0 2000
MU23 10 Robert O’Callaghan – NUIG 06:28.1 2000
MU23 11 Brian 06:30.6 2000
MU23 12 Daniel O’ – Sullivan – Lee – RC 06:33.2 2000
MU23 13 David Keohane – Presentation – College 06:33.4 2000
MU23 14 Daniel Begley – Shandon 06:33.8 2000
MU23 15 Tomás Power – UCCRC 06:35.0 2000
MU23 16 Patrick O’Connor – SMRC 06:38.1 2000
MU23 17 Stephen Spillane – ULBC 06:41.7 2000
MU23 18 Rian Murphy – SMRC 06:43.6 2000
MU23 19 Shane Tyner – Lee – RC 06:52.0 2000
MU23 20 Ross Duffy – NUIG 06:54.9 2000
MU23 21 Alex O’Riardon – UCCRC 06:56.1 2000
MU23 22 Ross Hill – Lee – RC 06:56.7 2000
MU23 23 Paul Gallagher – Shannon – RC 07:05.0 2000
MU23 24 Aleksandrs Laivins – Portadown – bC 07:06.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMU23 1 Paul O’Donovan – UCDBC 06:17.2 2000
LMU23 2 David O’Malley – UCDBC 06:27.5 2000
LMU23 3 Matthew Ryan – Skibbereen – RC 06:27.6 2000
LMU23 4 Stephen O’Connor – UCCRC 06:32.1 2000
LMU23 5 Conor Carmody – Shannon – RC 06:33.6 2000
LMU23 6 Shane Mulvaney – UCDBC 06:36.4 2000
LMU23 7 Ewan Murray – Portora – BC 06:43.9 2000
LMU23 8 Ryan Povey – UCCRC 06:48.1 2000
LMU23 9 Fintan McCarthy – Skibbereen – RC 06:59.0 2000
LMU23 10 Alex Chadfield – Clonmel – RC 07:04.0 2000
LMU23 11 James Hodkinson – Shandon 07:11.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18 1 Emily Hegarty – Skibbereen – RC 07:14.4 2000
WJ18 2 Elizabeth Clarke – Portora – BC 07:21.5 2000
WJ18 3 Zoe Hyde – Muckross 07:26.6 2000
WJ18 4 Sarah Murphy – SMRC 07:27.5 2000
WJ18 5 Aoife Byrne – Neptune – RC 07:27.6 2000
WJ18 6 Aoife Casey – Skibbereen – RC 07:31.4 2000
WJ18 7 Alison Mooney – Offaly – RC 07:33.1 2000
WJ18 8 Emma Glover – Portora – BC 07:33.8 2000
WJ18 9 KATIE SHIRLOW – Bann 07:33.9 2000
WJ18 10 Rachel McBrinn – Methodist – College – RC 07:35.7 2000
WJ18 11 Louise O’ – Sullivan – Skibbereen – RC 07:37.4 2000
WJ18 12 BREGA MULLAN – Bann 07:39.4 2000
WJ18 13 Willow Littlewood – Lee – RC 07:40.6 2000
WJ18 14 Claire Feerick – Neptune – RC 07:40.8 2000
WJ18 15 FIONA CHESTNUTT – Bann 07:41.3 2000
WJ18 16 Chloe McGuire – Lee – RC 07:42.1 2000
WJ18 17 Lydia Mulligan – Portora – BC 07:42.1 2000
WJ18 18 Carrie McShea – Portora – BC 07:43.0 2000
WJ18 19 Susie O’Neill – Commercial – RC 07:45.5 2000
WJ18 20 Sophie O’Dolan – Portora – BC 07:45.7 2000
WJ18 21 Ciara Davis – Shannon – RC 07:45.7 2000
WJ18 22 Sophie O’Riordan – SMRC 07:46.5 2000
WJ18 23 Meadbh Heaney – Lee – RC 07:47.0 2000
WJ18 24 Nicole Downes – SMRC 07:47.7 2000
WJ18 25 Lucy Taylor – Belfast – RC 07:47.7 2000
WJ18 26 Eimear Cummins – Lee – RC 07:47.8 2000
WJ18 27 Becca McGrath – Carlow 07:48.5 2000
WJ18 28 Eva McGiff – SMRC 07:49.9 2000
WJ18 29 Fiona Power – Shandon 07:50.2 2000
WJ18 30 REBECCA MEENAGH – Bann 07:50.5 2000
WJ18 31 Megan Tully – Shannon – RC 07:51.0 2000
WJ18 32 Dearbhail Ryan – Muckross 07:51.5 2000
WJ18 33 Kate Robinson – Portora – BC 07:54.5 2000
WJ18 34 Amy Mason – Cork – BC 07:54.9 2000
WJ18 35 Niamh Casey – Skibbereen – RC 07:56.2 2000
WJ18 36 Lucy Killacky – SMRC 07:58.9 2000
WJ18 37 Megan Carmody – Shannon – RC 07:59.7 2000
WJ18 38 Aine Murphy – Offaly – RC 08:00.3 2000
WJ18 39 Clara Rowe – Ham – Lee – RC 08:01.1 2000
WJ18 40 Laura Kerr – SMRC 08:01.6 2000
WJ18 41 Ciara McCarthy – Cork – BC 08:04.7 2000
WJ18 42 Maeve Cadden – Portora – BC 08:05.8 2000
WJ18 43 Jane Willis – Portora – BC 08:06.6 2000
WJ18 44 Erika Deasy – Cork – BC 08:06.6 2000
WJ18 45 Louise Duggan – SMRC 08:07.7 2000
WJ18 46 Fionnuala Kane – Lee – RC 08:09.2 2000
WJ18 47 Claudia Coulter – Belfast – RC 08:10.2 2000
WJ18 48 Eve Harrington – Shandon 08:11.2 2000
WJ18 49 Sarahjane O’Mahoney – Lee – RC 08:11.8 2000
WJ18 50 Ally McGrath – Carlow 08:14.0 2000
WJ18 51 Nell Hartney – SMRC 08:15.0 2000
WJ18 52 Grace Guilfoyle – SMRC 08:18.2 2000
WJ18 53 Pia McGrath – Carlow 08:24.1 2000
WJ18 54 Ciara Murphy – Lee – RC 08:25.8 2000
WJ18 55 Olivia O – Donoghue – Muckross 08:27.1 2000
WJ18 56 Hanna Kelleher – Shandon 08:42.6 2000
WJ18 57 Julie Mackey – Cork – BC 08:45.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WU23 1 Orla Finnegan – UCDLBC 07:07.6 2000
WU23 2 Deirdre O’Sullivan – UCCRC 07:15.9 2000
WU23 3 Aileen Crowley – UCDLBC 07:16.0 2000
WU23 4 Caoimhe Joyce-Hearne – NUIG 07:16.6 2000
WU23 5 Selma Bouanane – Fermoy – RC 07:18.8 2000
WU23 6 Sally O’Brien – DULBC 07:25.6 2000
WU23 7 Ruth Gilligan – UCD 07:27.8 2000
WU23 8 Katie McEneff – NUIG 07:30.3 2000
WU23 9 Clodagh Scannell – UCCRC 07:32.2 2000
WU23 10 Olivia Blundell – Belfast – BC 07:33.0 2000
WU23 11 Niamh O’Mahony – UCCRC 07:36.0 2000
WU23 12 Cushen Aoife – NUIG 07:49.4 2000
WU23 13 Siobhan Power – UCCRC 08:26.8 2000
WU23 14 Lauren Mc – Carthy – Workmen’s – RC – 08:58.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWU23 1 Aoife Byrne – Carlow 07:56.5 2000
LWU23 2 Ailbhe Griffin – NUIG 08:07.2 2000
LWU23 3 Amina Martin – Portadown – BC 08:31.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13_500 1 Mark English – Athlunkard 01:57.4 500
MJ13_500 2 Fionn Mac – Craith – CRCC 02:12.2 500
MJ13_500 3 Stephen English – Athlunkard 02:12.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14_500 1 Rory O’Neill – Castleconnell – BC 01:34.6 500
MJ14_500 2 David Bartlett – workmen’s – RC – 01:38.2 500
MJ14_500 3 Darragh McCarthy – Shandon 01:40.5 500
MJ14_500 4 Josh Loughrey – Blackrock – College – RC 01:42.5 500
MJ14_500 5 Damir Nurzhanov – St – Joseph’s – RC 01:42.8 500
MJ14_500 6 Iarlaith 01:43.8 500
MJ14_500 7 David Cosgrave – Shandon 01:44.8 500
MJ14_500 8 Robbie Mills – Portora – BC 01:46.6 500
MJ14_500 9 Conchur Breathnach – CRCC 01:52.2 500
MJ14_500 10 Jim Cadogan – Tralee – RC 01:58.1 500
MJ14_500 11 Marcus McCambridge – CRCC 01:58.2 500
MJ14_500 12 Sam Balcombe – Portora – BC 01:58.5 500
MJ14_500 13 Alex Doherty – Presentation – College 01:59.6 500
MJ14_500 14 Matthew Todd – CRCC 02:00.6 500
MJ14_500 15 Adam Coughlan – Mayfield – CS 02:01.5 500
MJ14_500 16 Ben O – Carroll – Caherdaniel – RC 02:01.8 500
MJ14_500 17 Finn MORRISSEY – SMRC 02:05.4 500
MJ14_500 18 Pearse Geoghegan – St – Joseph’s – RC 02:07.2 500
MJ14_500 19 Cathan Broderick – St – Joseph’s – RC 02:08.0 500
MJ14_500 20 Aaron Casey – Mayfield – CS 02:08.5 500
MJ14_500 21 Sweeney William – Presentation – College 02:13.8 500
MJ14_500 22 Louis Byrne – Tralee – RC 02:14.0 500
MJ14_500 23 Ben O – Muineachain – CRCC 02:21.9 500
WJ13_500 1 Hannah Gahan – Cork – BC 01:51.6 500
WJ13_500 2 Sadhbh Scully – Carlow 01:54.0 500
WJ13_500 3 Aoife Lynch – portmagee 01:54.4 500
WJ13_500 4 Orla Gaffney – Shandon 01:57.6 500
WJ13_500 5 Maeve Reardon – Shandon 02:05.6 500
WJ13_500 6 Sinead Buckley – Shandon 02:09.5 500
WJ13_500 7 Kate Brohan – Shandon 02:12.3 500
WJ13_500 8 Abbey Cuttris – Shandon 02:18.8 500
WJ14_500 1 Roisin Hegarty – Cork – BC 01:46.4 500
WJ14_500 2 Lystus Ebosele – Colaiste – Bride 01:48.7 500
WJ14_500 3 Zoe McCutcheon – Portora – BC 01:50.2 500
WJ14_500 4 Leah Hyde – Shandon 01:53.1 500
WJ14_500 5 Doireann Slater – Carlow 01:53.2 500
WJ14_500 6 Lauren O’Brien – Castleconnell – BC 01:56.0 500
WJ14_500 7 Erin Hosford – Shandon 01:56.6 500
WJ14_500 8 Norma Silke – Castleconnell – BC 01:57.6 500
WJ14_500 9 Hannah Donovan – Athlone – BC 01:59.4 500
WJ14_500 10 Leah Amond – Carlow 01:59.7 500
WJ14_500 11 Dionne  – Snoddy – Carlow 02:01.4 500
WJ14_500 12 Naimh Crowley – Carlow 02:01.4 500
WJ14_500 13 Shauna Flynn – Tralee – RC 02:02.3 500
WJ14_500 14 Eilish Galvin – Caherdaniel – RC 02:02.3 500
WJ14_500 15 Poppy Hillis – Caherdaniel – RC 02:02.6 500
WJ14_500 16 Emma Corcoran – Carlow 02:03.2 500
WJ14_500 17 Louise BLAIR – SMRC 02:04.3 500
WJ14_500 18 Zara Doyle-Matthews – Carlow 02:04.3 500
WJ14_500 19 Alex Kelleher – Shandon 02:04.9 500
WJ14_500 20 Roisín MacNAMEE – SMRC 02:05.0 500
WJ14_500 21 Lydia Osullivan – portmagee – RC 02:06.1 500
WJ14_500 22 Sophie Graef – Derrynane 02:06.3 500
WJ14_500 23 Leighann Ni – Ghrifin – CRCC 02:07.9 500
WJ14_500 24 Emily Singleton – Shandon 02:10.9 500
WJ14_500 25 Muireann Beatty – Carlow 02:13.2 500
MJ15_500 1 Jack Keating –  – Carlow 01:31.1 500
MJ15_500 2 Rory Tummon – St – Joseph’s – RC 01:31.5 500
MJ15_500 3 Dylan O’BYRNE – SMRC 01:32.3 500
MJ15_500 4 Sean Houlihan – Killorglin – RC 01:34.0 500
MJ15_500 5 Peter Fleming – Carlow 01:35.2 500
MJ15_500 6 Thomas Murphy – Lee – RC 01:37.1 500
MJ15_500 7 Tim Buckley – Lee – RC 01:38.5 500
MJ15_500 8 William Roynane – Shandon 01:39.5 500
MJ15_500 9 Alex Byrne – Shandon 01:39.9 500
MJ15_500 10 Jerome Arrigan – Shandon 01:40.1 500
MJ15_500 11 Peter FUREY – SMRC 01:40.4 500
MJ15_500 12 Colin O’Sullivan – Shandon 01:40.6 500
MJ15_500 13 Tom Ostheimer – St – Joseph’s – RC 01:41.2 500
MJ15_500 14 Kyle Guest – St – Joseph’s – RC 01:41.5 500
MJ15_500 15 Craig Leamy – Athlunkard 01:42.1 500
MJ15_500 16 Keelan Mac – an – Geimhridh – CRCC 01:43.3 500
MJ15_500 17 ryan o – tuathail – CRCC 01:44.9 500
MJ15_500 18 Cathal Lane – Mayfield – CS 01:45.7 500
MJ15_500 19 Ryan SPELMAN – SMRC 01:45.9 500
MJ15_500 20 Eoin Gaffney – Shandon 01:46.2 500
MJ15_500 21 Patrick O’Donnell – Tralee – RC 01:46.5 500
MJ15_500 22 Stephen Gannon – Tralee 01:47.5 500
MJ15_500 23 Sam O’Neill – Shandon 01:47.5 500
MJ15_500 24 John CHRISTIE – SMRC 01:47.8 500
MJ15_500 25 James Ginley – Lee – RC 01:49.9 500
MJ15_500 26 Daniel Mac – an – Ucaire – CRCC 01:50.0 500
MJ15_500 27 Paddy FROST – SMRC 01:50.4 500
MJ15_500 28 Luke MADDEN – SMRC 01:50.7 500
MJ15_500 29 Harry King – St – Joseph’s – RC 01:50.9 500
MJ15_500 30 Sam Jackson – Lee – RC 01:51.0 500
MJ15_500 31 Macdara Alison – CRCC 01:51.7 500
MJ15_500 32 Reese Keniston – CRCC 01:53.2 500
MJ15_500 33 Mark Pollard – St – Joseph’s – RC 01:53.9 500
MJ15_500 34 Tony Donlon – Lee – RC 01:55.3 500
MJ15_500 35 Matthew Stevens – Mayfield – CS 01:57.4 500
MJ15_500 36 O’ Shea Cian – Presentation – College 01:58.6 500
MJ15_500 37 Conal O – Sioradain – CRCC 02:04.1 500
MJ15_500 38 Healy Hugh – Presentation – College 02:04.1 500
MJ15_500 39 Luke Bishop – Tralee – RC 02:07.0 500
MJ15_500 40 Jack KELLY – SMRC 02:07.9 500
MJ15_500 41 Kelleher Max –  – Presentation – College 02:09.2 500
MJ15_500 42 Leon O’Farrell – Derrynane/Caherdaniel 02:11.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_500 1 Jennifer Crowley – Shandon 01:43.3 500
WJ15_500 2 Mide Dinneen – Shandon 01:47.0 500
WJ15_500 3 Aoife Doyle – Carlow 01:48.7 500
WJ15_500 4 Jessica DEVEREUX – SMRC 01:49.2 500
WJ15_500 5 Caoimhe Kelly – Muckross 01:49.3 500
WJ15_500 6 Elsie Noble – Caherdaniel – RC 01:49.6 500
WJ15_500 7 Susie SMITH – SMRC 01:51.5 500
WJ15_500 8 Jodie Rowan – Carlow 01:52.2 500
WJ15_500 9 Carolyn Ryder – Carlow 01:53.3 500
WJ15_500 10 Cara LOWE – SMRC 01:53.9 500
WJ15_500 11 Aoibh Turner – Shandon 01:54.7 500
WJ15_500 12 Jennifer WHITE – SMRC 01:56.1 500
WJ15_500 13 Katie Nagle – Tralee – RC 01:56.7 500
WJ15_500 14 Aisling Mc – Namara – Castleconnell – BC 01:57.5 500
WJ15_500 15 Aine Hosford – Shandon 01:57.7 500
WJ15_500 16 Lara O’MALLEY – SMRC 01:58.3 500
WJ15_500 17 Aisling Doyle – Muckross 01:59.0 500
WJ15_500 18 Casey O – Connell – Caherdaniel – RC 01:59.0 500
WJ15_500 19 Naomi Sobczak – Castleconnell – BC 02:00.9 500
WJ15_500 20 Ciara Ferris – Muckross 02:01.1 500
WJ15_500 21 Katie Hempenstall – Colaiste – Bride 02:01.4 500
WJ15_500 22 Ashley Bolger – Colaiste – Bride 02:01.6 500
WJ15_500 23 Ellen Lyne – Muckross 02:02.5 500
WJ15_500 24 Hazel Sugrue – Caherdaniel – RC 02:02.9 500
WJ15_500 25 Emma Murphy – Carlow 02:03.8 500
WJ15_500 26 Megan Cuttris – Shandon 02:04.3 500
WJ15_500 27 Katelynn Casey – Muckross 02:04.5 500
WJ15_500 28 Caoimhe Donelly – Shandon 02:06.0 500
WJ15_500 29 Jenny Fox – Tralee – RC 02:06.4 500
WJ15_500 30 Anna SHEAHAN – SMRC 02:08.2 500
WJ15_500 31 Kate O – Connor – Muckross 02:08.9 500
WJ15_500 32 Amy O’Mahony – Tralee – RC 02:12.3 500
WJ15_500 33 Meabh HARTNEY – SMRC 02:12.3 500
WJ15_500 34 Chloe Broderick – Carlow 02:18.4 500
WJ15_500 35 Saoirse Nolan – Carlow 02:21.4 500
WJ15_500 36 Sarah DUHAN – SMRC 02:29.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16_500 1 Anna PRENDERGAST – SMRC 01:42.7 500
WJ16_500 2 Kaylynn O – Brien – Carlow 01:43.6 500
WJ16_500 3 Lea Turner – Caherdaniel – RC 01:44.3 500
WJ16_500 4 Mia Kovacs – Shandon 01:45.3 500
WJ16_500 5 Aine Rice – Shandon 01:46.5 500
WJ16_500 6 Ciara Carroll – Muckross 01:47.7 500
WJ16_500 7 Aoife Courtney – Muckross 01:48.7 500
WJ16_500 8 Siobhan Burns – Workmen’s – RC – 01:50.8 500
WJ16_500 9 Clara O’Brien – Castleconnell – BC 01:51.4 500
WJ16_500 10 Susan Ware – Carlow 01:52.0 500
WJ16_500 11 Megan Nolan – Carlow 01:52.9 500
WJ16_500 12 Dara Brady – Shandon 01:53.3 500
WJ16_500 13 Shannon O – Shea – Muckross 01:54.7 500
WJ16_500 14 Una Faller – Athlone – BC 01:55.1 500
WJ16_500 15 Emma Byrne – Colaiste – Bride 01:56.0 500
WJ16_500 16 Sadhbh HEALY – SMRC 01:56.6 500
WJ16_500 17 Louise Cronin – Muckross 01:56.8 500
WJ16_500 18 Aoife Farrell – Muckross 01:57.3 500
WJ16_500 19 Eve LAWLER – SMRC 01:58.3 500
WJ16_500 20 Kayla Mc – Carthy – Workmen’s – RC – 01:58.5 500
WJ16_500 21 Sinead Kinsella – Colaiste – Bride 01:58.8 500
WJ16_500 22 Aoibhin Fenton – Caherdaniel – RC 02:01.0 500
WJ16_500 23 Katie Holohan – Carlow 02:02.5 500
WJ16_500 24 Emma Lenihan – Muckross 02:03.3 500
WJ16_500 25 Aoifa 02:05.6 500
WJ16_500 26 Rebecca Hegarty – Carlow 02:08.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16_500 1 Andy O – Toole – Carlow 01:33.6 500
MJ16_500 2 Andrew Ennis – Blackrock – College – RC 01:33.6 500
MJ16_500 3 Charlie Lawless – Blackrock – College – RC 01:34.2 500
MJ16_500 4 Dylan Bartlett – workmen’s – RC – 01:34.6 500
MJ16_500 5 Micheal Sheahan – Sive 01:34.9 500
MJ16_500 6 SAM KEALY – SMRC 01:36.2 500
MJ16_500 7 Ross O – Brien – Carlow 01:36.8 500
MJ16_500 8 Patrick McGOWAN – SMRC 01:37.2 500
MJ16_500 9 Sean O’Hare – Smith – Portora – BC 01:37.5 500
MJ16_500 10 Alan O’Sullivan – Shandon 01:37.6 500
MJ16_500 11 Aaron 01:37.8 500
MJ16_500 12 Tom McKEON – SMRC 01:39.2 500
MJ16_500 13 Mike GUILFOYLE – SMRC 01:39.8 500
MJ16_500 14 Kamil Kunicka – Workmen’s – RC – 01:39.9 500
MJ16_500 15 Conor O – Donoghue – Caherdaniel – RC 01:40.0 500
MJ16_500 16 Matthew KEATING – SMRC 01:40.1 500
MJ16_500 17 Liam DWANE – SMRC 01:40.3 500
MJ16_500 18 Cathal O’Reilly – SMRC 01:40.7 500
MJ16_500 19 Bobby Tweedy – Waterford – BC 01:41.6 500
MJ16_500 20 Sean MURPHY – SMRC 01:41.9 500
MJ16_500 21 Oisin Mackin – Portora – BC 01:42.4 500
MJ16_500 22 Ned MURPHY – SMRC 01:43.1 500
MJ16_500 23 Liam Rafferty – Portora – BC 01:43.1 500
MJ16_500 24 Stephen Crowley – Waterford – BC 01:44.9 500
MJ16_500 25 Conor Byrne – Blackrock – College – RC 01:46.0 500
MJ16_500 26 Adam Greene – Waterford – BC 01:46.1 500
MJ16_500 27 Jason KIELY – SMRC 01:46.4 500
MJ16_500 28 Darragh COSGROVE – SMRC 01:47.9 500
MJ16_500 29 Paul KELLY – SMRC 01:49.8 500
MJ16_500 30 Jack KELLY – SMRC 01:51.6 500
MJ16_500 31 Eoin CORCORAN – SMRC 01:51.7 500
MJ16_500 32 Ronan Charters – Waterford – BC 01:54.0 500
MJ16_500 33 Richard Hourigan – Castleconnell – BC 01:54.6 500
MJ16_500 34 Matthew BEEGAN – SMRC 01:55.1 500
MJ16_500 35 Evan KIELY – SMRC 01:55.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18_500 1 Oisin Nolan – Carlow 01:30.3 500
MJ18_500 2 Will O’Riordan – Blackrock – College – RC 01:30.7 500
MJ18_500 3 Sean Byrne – Carlow 01:32.3 500
MJ18_500 4 Ruairí Browne – SMRC 01:32.8 500
MJ18_500 5 John Greene – Workmen’s – RC – 01:33.6 500
MJ18_500 6 Conor Kelly – Neptune – RC 01:35.7 500
MJ18_500 7 Ben McKEON – SMRC 01:36.4 500
MJ18_500 8 Ryan O’Neill – Workmen’s – RC – 01:36.6 500
MJ18_500 9 James 01:37.4 500
MJ18_500 10 Emmett CONNOLLY – SMRC 01:37.7 500
MJ18_500 11 Lewis O’BRIEN – SMRC 01:37.9 500
MJ18_500 12 Mikey o’ – Donoghue – Workmen’s – RC – 01:39.1 500
MJ18_500 13 Aaron O’Regan – Mayfield – CS 01:39.4 500
MJ18_500 14 Niall HERLIHY – SMRC 01:40.6 500
MJ18_500 15 Dave Cumiskey – SMRC 01:41.0 500
MJ18_500 16 Jack McKEON – SMRC 01:41.3 500
MJ18_500 17 Harry Doherty – Blackrock – College – RC 01:42.0 500
MJ18_500 18 Dion SMALLE – SMRC 01:42.3 500
MJ18_500 19 Hugh Sutton – Lee – RC 01:43.7 500
MJ18_500 20 Tom O – Leary – Workmen’s – RC – 01:45.0 500
MJ18_500 21 Louis Manahan – Blackrock – College – RC 01:47.4 500
MJ18_500 22 Patrick Dunn – Neptune – RC 01:48.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MO_500 1 Richard O – Hagen – NUIG 01:19.9 500
MO_500 2 Lloyd O’Farrell – Crossfit – Ireland 01:20.0 500
MO_500 3 Robert Whelan – 01:20.3 500
MO_500 4 Mantas Pukelis – NUIG 01:22.5 500
MO_500 5 Jeff Taylor – 01:22.8 500
MO_500 6 Kevin Crowley – Fenit – RC 01:23.0 500
MO_500 7 Aidan Kinneen – NUIG 01:23.9 500
MO_500 8 Ray Sheehan – 01:26.0 500
MO_500 9 Kevin Neville – NUIG 01:26.0 500
MO_500 10 John O’Kelly – 01:26.5 500
MO_500 11 Richard Bennett – NUIG 01:27.2 500
MO_500 12 Robert O’Callaghan – NUIG 01:28.1 500
MO_500 13 William Finegan – NUIG 01:28.2 500
MO_500 14 David Cuddy – NUIG 01:28.4 500
MO_500 15 Ross Duffy – NUIG 01:30.6 500
MO_500 16 Stephen Hogan – Offaly – RC 01:30.8 500
MO_500 17 Aleksandrs Laivins – Portadown – bC 01:31.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO_500 1 Gary Conway – St. – Pats – TOW – RC 01:25.4 500
LMO_500 2 Shaun Callaghan – Steepholme – Pirates 01:26.8 500
LMO_500 3 Dave Hussey – portmagee – RC 01:30.9 500
LMO_500 4 Christian Leonard – 01:34.0 500
LMO_500 5 Joe White – Seal – PT 01:34.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M60+_500 1 Paul Victory –  M60+ – 500 01:31.0 500
M60+_500 2 Eric Winterbottom –  M60+ – 500 01:34.3 500
M60+_500 3 Paul Gallen – Athlone – BC M60+ – 500 01:35.0 500
M60+_500 4 Julian Kennedy –  M60+ – 500 01:36.4 500
M60+_500 5 John Rice – Fermoy – RC M60+ – 500 01:42.7 500
M60+_500 6 Hugh Conway – St. – Pats – TOW – RC M60+ – 500 01:43.1 500
M60+_500 7 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC M60+ – 500 01:44.0 500
M60+_500 8 Roger Stainforth – Durham – Amateur – RC M60+ – 500 01:44.1 500
M60+_500 9 Joe Keating – PaddyPower – IRC M60+ – 500 01:45.6 500
M60+_500 10 Jerry O – Connell –  M60+ – 500 01:49.3 500
Race # Place Rower Name Time Distance Avg. Pace
LWO_500 1 Lucy O’Brien – PaddyPower – IRC 00:01:45 500 00:01:45
LWO_500 2 Janette Carberry – St. – Pats – TOW – RC 00:01:45 500 00:01:45
LWO_500 3 Ciara Conway – St. – Pats – TOW – RC 00:01:46 500 00:01:46
LWO_500 4 Siobhán Gallagher – St. – Pats – TOW – RC 00:01:46 500 00:01:46
LWO_500 5 Mary-Francis McNamee – St. – Pats – TOW – RC 00:01:47 500 00:01:47
LWO_500 6 Aoife Byrne – Carlow 00:01:49 500 00:01:49
LWO_500 7 Tina O – Sullivan – Passage – west – r.c 00:01:50 500 00:01:50
LWO_500 8 Ailbhe Griffin – NUIG 00:01:50 500 00:01:50
LWO_500 9 Paula Moloney – Fenit – RC 00:01:51 500 00:01:51
LWO_500 10 Tara O’Halloran – Fenit – RC 00:01:59 500 00:01:59
Race# Place Rower Name Time Distance
WO_500 1 Caoimhe Joyce-Hearne – NUIG 01:37.6 500
WO_500 2 Michelle McMahon – St. – Pats – TOW – RC 01:39.3 500
WO_500 3 Aveen Donaldson – St. – Pats – TOW – RC 01:39.4 500
WO_500 4 Katie McEneff – NUIG 01:42.6 500
WO_500 5 Marie Piggot – NUIG 01:42.6 500
WO_500 6 Malwina Tritt – c2tweetcrew 01:43.7 500
WO_500 7 Cushen Aoife – NUIG 01:46.0 500
WO_500 8 Susan Kennelly – 0 01:46.0 500
WO_500 9 Charlote May-Simera – NUIG 01:48.8 500
WO_500 10 Noreen Keelan – NUIG 01:59.4 500
WO_500 11 Lauren Mc – Carthy – Workmen’s – RC – 02:04.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18_500 1 Claudia Coulter – Belfast – RC 01:50.1 500
WJ18_500 2 Olivia Mc – Elligot – Castleconnell – BC 01:52.9 500
WJ18_500 3 Ciara Griffin Castleconnell 01:54.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WLTA_500 1 Sarah McLoughlin – Tralee – RC 01:57.0 500
WLTA_500 2 Aine Leonard – 02:12.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-59_500 1 Santa Laivina – Portadown – BC 01:40.5 500
W40-59_500 2 Pauline O’ – Brien – Workmen’s – RC – 01:46.5 500
W40-59_500 3 Grace James – Carlow 01:51.2 500
W40-59_500 4 Margot Lawlor – Callinafercy – RC 01:52.0 500
W40-59_500 5 Gin O’Brien – ROWfit 02:03.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-59_500 1 Paul Buchanan_Q-Power 01:20.5 500
M40-59_500 2 Noel Carey_Shandon 01:21.5 500
M40-59_500 3 Stan Nwaka_Taff_Attack 01:24.5 500
M40-59_500 4 Tom Hackett 01:25.5 500
M40-59_500 5 Niall O’Brien_Carlow 01:26.1 500
M40-59_500 6 Patrick O Sullivan _ Passage West RC 01:31.1 500
M40-59_500 7 Stefan Ulmer 01:34.4 500
M40-59_500 8 Timmy Moynihan_Workmens RC 01:35.4 500
M40-59_500 9 Dermot Copps Crossfit Limerick 01:40.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY1 1 Team A – CBS – Carlow 07:20.6 2000
MTY1 2 Team Bliain – 1 – CRCC 07:48.1 2000
MTY1 3 Team B – CBS – Carlow 08:25.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY2 1 Team A – St – Joseph’s – RC 06:13.7 2000
MTY2 2 Team A – Presentation – College 06:49.0 2000
MTY2 3 Team A – Castleconnell – BC 06:50.8 2000
MTY2 4 Team B – Blackrock – College – RC 06:55.1 2000
MTY2 5 Team DeValera – Blackrock – College – RC 07:01.2 2000
MTY2 6 Team Bliain – 2 – CRCC 07:14.6 2000
MTY2 7 Team B – Presentation – College 07:28.0 2000
MTY2 8 Team Mayfield – CS – 08:01.1 2000
MTY2 9 Team Shanahan – Blackrock – College – RC 09:34.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY4 1 Team Leman – Blackrock – College – RC 06:02.5 2000
MTY4 2 Team D – Presentation – College 06:20.8 2000
MTY4 3 Team B1 – SMRC 06:21.1 2000
MTY4 4 Team Bleed – Yellow – Blackrock – College – RC 06:29.7 2000
MTY4 5 Team 4 – Borris – VS 06:48.2 2000
MTY4 6 Team F – SMRC 07:01.5 2000
MTY4 7 Team A – Blackrock – College – RC 07:48.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY3 1 Team C – SMRC 06:13.2 2000
MTY3 2 Team B – St – Joseph’s – RC 06:23.5 2000
MTY3 3 Team C – St – Joseph’s – RC 06:30.7 2000
MTY3 4 Team C – Presentation – College 06:36.9 2000
MTY3 5 Team McQuaid – Blackrock – College – RC 06:48.0 2000
MTY3 6 Team Kennedy – Portora – BC 07:02.4 2000
MTY3 7 Team E – SMRC 07:03.1 2000
MTY3 8 Team Bliain – 3 – CRCC 07:06.6 2000
MTY3 9 Team B – SMRC 07:11.2 2000
MTY3 10 Team McDade – Portora – BC 07:36.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY3 1 Team I – SMRC 07:16.1 2000
WTY3 2 Team A – Colaiste – Bride 07:24.2 2000
WTY3 3 Team H – SMRC 07:25.2 2000
WTY3 4 Team B – Castletroy 07:26.7 2000
WTY3 5 Team Fee – Portora – BC 07:32.2 2000
WTY3 6 Team D – Muckross 07:39.8 2000
WTY3 7 Team C – Muckross 07:48.6 2000
WTY3 8 Team Lunny – Portora – BC 07:59.8 2000
WTY3 9 Team A – St – Leo’s – 08:12.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY1 1 Team 1 – Carlow – Schools 08:13.2 2000
WTY1 2 Team 1 – Borris – VS 08:14.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY2 1 Team A – Castletroy 07:38.7 2000
WTY2 2 Team 2 – Carlow – Schools 07:46.6 2000
WTY2 3 Team J – SMRC 08:02.9 2000
WTY2 4 Team A – Tralee – RC 08:08.8 2000
WTY2 5 Team B – Muckross 08:11.6 2000
WTY2 6 Team 3 – Carlow – Schools 08:57.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY4 1 Team Lee – 1st – Ladies – Lee – RC 07:14.9 2000
WTY4 2 Team Dillon – Portora – BC 07:31.3 2000
WTY4 3 Team Ursuline – Rowers – Sligo – RC 07:32.5 2000
WTY4 4 Team 3 – Borris – VS 08:55.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY5 1 Team F – Presentation – College 05:38.0 2000
MTY5 2 Team D – St – Joseph’s – RC 05:47.4 2000
MTY5 3 Team E – St – Joseph’s – RC 06:00.5 2000
MTY5 4 Team Murray – Portora – BC 06:00.9 2000
MTY5 5 Team Corrigan – Portora – BC 06:03.7 2000
MTY5 6 Team A – Commercial 06:08.8 2000
MTY5 7 Team B2 – SMRC 06:12.2 2000
MTY5 8 Team F – St – Joseph’s – RC 06:13.4 2000
MTY5 9 Team Foster – Portora – BC 06:36.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTST 1 Team Men’s – A – UCCRC 05:37.0 2000
MTST 2 Team Bananna – NUIG 05:38.9 2000
MTST 3 Team Men’s – B – UCCRC 05:48.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MOT 1 Team Bux – NUIG 05:22.5 2000
MOT 2 Team Men’s – C – UCCRC 05:33.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTST 1 Team Women’s – A – UCCRC 06:29.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WOT 1 Team Katie – NUIG 06:27.3 2000
WOT 2 Team A – St. – Pats – TOW – RC 06:50.3 2000
WOT 3 Team A – Fermoy – RC 06:55.9 2000
WOT 4 Team Ladies – Crossfit – Limerick 07:11.7 2000
WOT 5 Team Women’s – B – UCCRC 07:12.7 2000
WOT 6 Team A – Shannon – RC 07:48.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY5 1 Team Clarke – Portora – BC 06:34.7 2000
WTY5 2 Team A – Muckross 06:41.9 2000
WTY5 3 Team Corks – Finest – Lee – RC 06:51.3 2000
WTY5 4 Team O’Dolan – Portora – BC 07:00.8 2000
WTY5 5 Team Cadden – Portora – BC 07:08.3 2000
WTY5 6 Team Marina – Girls – Lee – RC 07:12.0 2000