Results – IIRC 2016

Results – IIRC 2016 January 23rd 2016

Download Split Time & Stroke Data IIRC 2016

Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13 1 Savannagh Clifford – Callinafercy – RC 03:00.0 760
WJ13 2 Ellen Farndon – Workmen’s – RC 03:00.0 744
WJ13 3 Zina Ni – Chionna – CRCC 03:00.0 702
WJ13 4 Niamh O’Sullivan – Shannon – RC 03:00.0 689
WJ13 5 Aifric Ni – Ghibhne – CRCC 03:00.0 688
WJ13 6 Kate Obersby – Whitegate – RC 03:00.0 682
WJ13 7 Lauren Delaney – Colaiste – Bride 03:00.0 626
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13 1 Robert Cormican – St – Josephs 03:00.0 788
MJ13 2 Matthew O – Cleirigh – CRCC 03:00.0 776
MJ13 3 Ciaran O’Connell – Cahirciveen 03:00.0 761
MJ13 4 Sean FARRELL – SMRC 03:00.0 759
MJ13 5 Joseph Coffey – Cahirciveen 03:00.0 724
MJ13 6 Eoin Condon – Fermoy – RC 03:00.0 707
MJ13 7 Harry LYNCH – SMRC 03:00.0 678
MJ13 8 Daragh O’Shea – Cahirciveen 03:00.0 630
MJ13 9 Ross Musgrave – Cahirciveen 03:00.0 593
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14 1 Harry Halwax – CBC – Monkstown 04:00.0 1115
MJ14 2 evan murphy-walsh – CBS – Enniscorthy 04:00.0 1088
MJ14 3 Diarmuid Deeney – Curran – St – Josephs 04:00.0 1063
MJ14 4 Dara O’Muricu – Fermoy – RC 04:00.0 1056
MJ14 5 Cathal Moriarty – Whitegate – RC 04:00.0 1046
MJ14 6 Ciaran Dunwoody – CRCC 04:00.0 1018
MJ14 7 Ben Freeman – Fermoy – RC 04:00.0 1008
MJ14 8 Fionn Mac – Craith – CRCC 04:00.0 1007
MJ14 9 Ricky Sung – Presentation – College 04:00.0 999
MJ14 10 Fintan GLYNN – SMRC 04:00.0 994
MJ14 11 Tadhg O’Connor – Cahirciveen 04:00.0 982
MJ14 12 Oran FLEMING – SMRC 04:00.0 974
MJ14 13 Finn Calverley – CBC – Monkstown 04:00.0 970
MJ14 14 Andrew Saurin – Cork – BC 04:00.0 955
MJ14 15 Padraig Dolan – Fermoy – RC 04:00.0 947
MJ14 16 jack kinsella – CBS – Enniscorthy 04:00.0 945
MJ14 17 Derek Logou – Davis – College 04:00.0 943
MJ14 18 Brian Colsh – Sligo – RC 04:00.0 939
MJ14 19 Ibrahim Salih – Presentation 04:00.0 931
MJ14 20 Ciaran Odlum – Presentation – College 04:00.0 919
MJ14 21 Seth RACKARD – SMRC 04:00.0 913
MJ14 22 Luke FOLEY – SMRC 04:00.0 911
MJ14 23 Jamie Cooke – Cahirciveen 04:00.0 909
MJ14 24 Micheal O’Brian – CRCC 04:00.0 908
MJ14 25 Leon POWER – SMRC 04:00.0 899
MJ14 26 Diarmaid Healy – Davis – College 04:00.0 899
MJ14 27 Sean Comiskey – CBC – Monkstown 04:00.0 899
MJ14 28 Colin Shealy – Fermoy – RC 04:00.0 896
MJ14 29 Timmy O’Sullivan – Cahirciveen 04:00.0 886
MJ14 30 Ben MacMAHON – SMRC 04:00.0 881
MJ14 31 Peter Millsopp – Portadown – BC 04:00.0 859
MJ14 32 Conor Coogan – CRCC 04:00.0 853
MJ14 33 Gerry Black – Davis – College 04:00.0 784
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14 1 Orla Gaffney – Shandon 04:00.0 1036
WJ14 2 Katie Boyle – Callinafercy – RC 04:00.0 1030
WJ14 3 Hannah Gahan – Cork – BC 04:00.0 1028
WJ14 4 Sadhbh Scully – Carlow – RC 04:00.0 1023
WJ14 5 Aoife Lynch – Portmagee – RC 04:00.0 1016
WJ14 6 Leaigha NiMhuiris – CRCC 04:00.0 993
WJ14 7 Sarah Hogan – Shannon – RC 04:00.0 980
WJ14 8 Aoife Murphy – Offaly – RC 04:00.0 969
WJ14 9 Emma Hamill – Offaly – RC 04:00.0 962
WJ14 10 Moya Kenny – Shannon – RC 04:00.0 959
WJ14 11 Megan O’BYRNE – SMRC 04:00.0 956
WJ14 12 Anna Griffen – Callinafercy – RC 04:00.0 934
WJ14 13 Sarah O – Brien – Tyrrell – Offaly – RC 04:00.0 894
WJ14 14 Katherine Moran – Shannon – RC 04:00.0 867
WJ14 15 Ailbhe Harrington – Colaiste – Bride 04:00.0 853
WJ14 16 Ella KEILTHY – SMRC 04:00.0 848
WJ14 17 Aoibh Gallagher – City – of – Derry 04:00.0 824
WJ14 18 Erin O’Connor – Sligo – RC 04:00.0 815
WJ14 19 Taylor Nic – Annaigh – CRCC 04:00.0 810
WJ14 20 Saoirse Ni – Ghamnha – CRCC 04:00.0 802
WJ14 21 Naomi Bell – CRCC 04:00.0 783
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15 1 Zoe McCutcheon – Portora – BC 05:00.0 1323
WJ15 2 Kirwan Chris – Shannon – RC 05:00.0 1311
WJ15 3 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 05:00.0 1296
WJ15 4 Nadia Daly – GRC 05:00.0 1258
WJ15 5 Ella Moloney – GRC 05:00.0 1243
WJ15 6 Anna Tyther – Killorglin – RC 05:00.0 1226
WJ15 7 Eilis Ward – Offaly – RC 05:00.0 1215
WJ15 8 Erin Hosford – Shandon 05:00.0 1211
WJ15 9 Sophie Gray – Lee – RC 05:00.0 1211
WJ15 10 Ellen MURPHY – SMRC 05:00.0 1203
WJ15 11 Zara Doyle-Matthews – Carlow – RC 05:00.0 1197
WJ15 12 Louise BLAIR – SMRC 05:00.0 1184
WJ15 13 Lauren Tully – Shannon – RC 05:00.0 1184
WJ15 14 Elisa McINERNEY – SMRC 05:00.0 1177
WJ15 15 Anna CHRISTIE – SMRC 05:00.0 1173
WJ15 16 Hannah Gilligan – Shannon – RC 05:00.0 1131
WJ15 17 Bronagh McMahon – Shannon – RC 05:00.0 1105
WJ15 18 Jennifer CONNOLLY – SMRC 05:00.0 1099
WJ15 19 Eve Cunningham – GRC 05:00.0 1089
WJ15 20 Eimear HEHIR – SMRC 05:00.0 1070
WJ15 21 Amber Pomeranz – Workmen’s – RC 05:00.0 1061
WJ15 22 Cait Grant – City – of – Derry 05:00.0 1060
WJ15 23 Isabelle McMullen – Shannon – RC 05:00.0 1025
WJ15 24 Oonagh Grant – City – of – Derry 05:00.0 966
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15 1 Michael Daly – St – Josephs 05:00.0 1477
MJ15 2 Matthew Gallagher – St – Josephs 05:00.0 1458
MJ15 3 Darragh McCarthy – Shandon 05:00.0 1452
MJ15 4 Josh 05:00.0 1448
MJ15 5 Conor Butler – Shandon 05:00.0 1430
MJ15 6 David Cosgrave – Shandon 05:00.0 1410
MJ15 7 Ben Bradley – St – Josephs 05:00.0 1407
MJ15 8 Kevin O’Donovan – Shandon 05:00.0 1404
MJ15 9 Conal 05:00.0 1385
MJ15 10 Paul McNally – St – Josephs 05:00.0 1356
MJ15 11 Matthew Todd – CRCC 05:00.0 1342
MJ15 11 Jack Murphy – Presentation 05:00.0 1342
MJ15 12 William Pinkerton – Portadown – BC 05:00.0 1341
MJ15 13 John Kearney – Cork – BC 05:00.0 1329
MJ15 14 Darragh Gallivan – CRCC 05:00.0 1326
MJ15 15 Adam Daly – St – Josephs 05:00.0 1325
MJ15 16 Alex Campbell – CBC – Monkstown 05:00.0 1322
MJ15 17 Matt Mallen – Cork – BC 05:00.0 1322
MJ15 18 Xie Yuxuan – St – Josephs 05:00.0 1311
MJ15 19 Michael Spence – Presentation 05:00.0 1310
MJ15 20 Sam Crean – Presentation 05:00.0 1307
MJ15 21 John McCrohan – Fenit – RC 05:00.0 1306
MJ15 22 Jacques Mattieu – Presentation 05:00.0 1303
MJ15 23 Ross Madden – Cork – BC 05:00.0 1301
MJ15 24 Patrick Hammond – Portadown – BC 05:00.0 1294
MJ15 25 Cathal Jackson – City – of – Derry 05:00.0 1292
MJ15 26 Oisin O – Neachtain – CRCC 05:00.0 1291
MJ15 27 Jack Palmer – CBC – Monkstown 05:00.0 1285
MJ15 28 Davan McCann – Portadown – BC 05:00.0 1285
MJ15 29 Alexey Kolyzaev – St – Josephs 05:00.0 1277
MJ15 30 Sean Farndon – Workmen’s – RC 05:00.0 1271
MJ15 31 Peter Higgins – Presentation 05:00.0 1270
MJ15 32 Thomas Hume – Col – Iognaid 05:00.0 1266
MJ15 33 Sean Gothard – Fermoy – RC 05:00.0 1260
MJ15 34 David Cronin – Cork – BC 05:00.0 1252
MJ15 35 Timothy Grimes – Fenit – RC 05:00.0 1246
MJ15 36 Liam O’REILLY – SMRC 05:00.0 1244
MJ15 37 Sean Hennessy – Fenit – RC 05:00.0 1239
MJ15 38 Callum O’ – Donovan – Presentation 05:00.0 1235
MJ15 39 Luke McConville – Fermoy – RC 05:00.0 1234
MJ15 40 Liam Rooke – Presentation 05:00.0 1230
MJ15 41 Marcus McCambridge – CRCC 05:00.0 1221
MJ15 42 Brian McGrath – Presentation 05:00.0 1209
MJ15 43 Jamie McNulty – Presentation 05:00.0 1205
MJ15 44 Christopher Coleman-O’Neill – Cork – BC 05:00.0 1204
MJ15 45 Desmond Lee – Presentation 05:00.0 1182
MJ15 46 Jack Silke – Col – Iognaid 05:00.0 1175
MJ15 47 Omar Elbastawisi – Presentation 05:00.0 1157
MJ15 48 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 05:00.0 1147
MJ15 49 Fionn Ryan – Col – Iognaid 05:00.0 1134
MJ15 50 James MURPHY – SMRC 05:00.0 1112
MJ15 51 Luke Flynn – Col – Iognaid 05:00.0 1111
MJ15 52 Ronan O’GORMAN – SMRC 05:00.0 1110
MJ15 53 Jamie O’ – Callaghan – Presentation 05:00.0 937
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16 1 Caoileann Nic – Dhonncha – Col – Iognaid 07:35.6 2000
WJ16 2 Anne O’Farrell – Cork – BC 07:37.0 2000
WJ16 3 Julie Harrington – Shandon 07:50.0 2000
WJ16 4 Jennifer Crowley – Shandon 07:54.2 2000
WJ16 5 Sarah Neary – Lee – Valley – RC 07:54.3 2000
WJ16 6 Jenny Murphy – Lee – RC 07:55.1 2000
WJ16 7 Mide Dineen – Shandon 07:56.2 2000
WJ16 8 Roisin Gavin – Col – Iognaid 07:56.8 2000
WJ16 9 Susie Smith – SMRC 07:57.1 2000
WJ16 10 Ellie O’Reilly – Fermoy – RC 07:59.8 2000
WJ16 11 Jenny White – SMRC 08:02.5 2000
WJ16 12 Sophie Thompson – KHBC 08:05.1 2000
WJ16 13 Annie O’Donoghue – Workmen’s – RC 08:05.3 2000
WJ16 14 Aoife Doyle – Carlow – RC 08:05.9 2000
WJ16 15 Ciara Murphy – Cork – BC 08:06.3 2000
WJ16 16 Jessica Devereaux – SMRC 08:08.5 2000
WJ16 17 Aoife Higgins – Cork – BC 08:08.6 2000
WJ16 18 Katie Dolan – Commercial – RC 08:09.9 2000
WJ16 19 Muireann Heaney – Lee – RC 08:11.2 2000
WJ16 20 Maile Wedgwood – KHBC 08:12.8 2000
WJ16 21 Anna Hall – Belfast – RC 08:14.7 2000
WJ16 22 Jodie Rowan – Carlow – RC 08:15.8 2000
WJ16 23 Ciara Moynihan – Workmen’s – RC 08:17.6 2000
WJ16 24 Ciara Walsh – Col – Iognaid 08:17.7 2000
WJ16 25 Anne Marie Fannon – GRC 08:17.8 2000
WJ16 26 Ruth Griffin – Col – Iognaid 08:19.3 2000
WJ16 27 Lauren O’Brien – Castleconnell 08:19.9 2000
WJ16 28 Carolyn Ryder – Carlow – RC 08:22.5 2000
WJ16 29 Cara McMahon – Lowe – SMRC 08:23.1 2000
WJ16 30 Grace SHERIDAN – SMRC 08:23.8 2000
WJ16 31 Rachel O’Malley – Col – Iognaid 08:23.9 2000
WJ16 32 Hannah Power – Col – Iognaid 08:24.9 2000
WJ16 33 Jane Duggan – Cork – BC 08:25.1 2000
WJ16 34 Norma Silke – Castleconnell 08:25.4 2000
WJ16 35 Eve Kelly – Cork – BC 08:26.0 2000
WJ16 36 Carley Mannion – Col – Iognaid 08:26.5 2000
WJ16 37 Katie McCarthy – Cork – BC 08:27.2 2000
WJ16 38 Zara Fitzpatrick – KHBC 08:30.8 2000
WJ16 39 Claragh O’Sullivan – Cork – BC 08:34.0 2000
WJ16 40 Ciara Browne – Workmen’s – RC 08:37.5 2000
WJ16 41 Mackensie O’ – Leary – Colaiste – Bride 08:48.7 2000
WJ16 42 Ashley Bolger – Colaiste – Bride 08:53.9 2000
WJ16 43 Saidbh Brennan – Glen/Ballinskelligs – RC 09:08.6 2000
WJ16 44 Emily Dowling – Offaly – RC 09:23.3 2000
WJ16 45 Hazel Sugrue – Ballinskelligs 09:26.6 2000
WJ16 46 Anya Raferty – Sligo – RC 10:14.4 2000
WJ16 47 Aisling Fitzgerald – Shannon – RC 11:17.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW40-49 1 Margaret Greenhall – Runcorn 07:42.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MAS 1 Karol Doherty – City – of – Derry 04:14.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MFR_1000 1 Patrick Daly – NUIG 03:09.7 1000
MFR_1000 2 Martin O’Connor – UCDBC 03:13.3 1000
MFR_1000 3 Steven Ryding – NUIG 03:23.4 1000
MFR_1000 4 Conor Gorman – NUIG 03:24.4 1000
MFR_1000 5 Jack Kilduff – NUIG 03:24.8 1000
MFR_1000 6 Aaron Killeen – NUIG 03:41.9 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_1000 1 Michael Daly – St – Josephs 03:21.6 1000
MJ15_1000 2 Matthew Gallagher – St – Josephs 03:21.8 1000
MJ15_1000 3 Luke Obersby – Whitegate – RC 03:22.6 1000
MJ15_1000 4 Ben Bradley – St – Josephs 03:22.9 1000
MJ15_1000 5 Paul McNally – St – Josephs 03:30.8 1000
MJ15_1000 6 Ronan Clifford – Cahirciveen 03:36.1 1000
MJ15_1000 7 Adam Daly – St – Josephs 03:41.7 1000
MJ15_1000 8 James O’Donnovan – Castleconnell 03:44.0 1000
MJ15_1000 9 Xie Yuxuan – St – Josephs 03:45.5 1000
MJ15_1000 10 richard o’neill – CBS – Enniscorthy 03:46.3 1000
MJ15_1000 11 Harry Hodgins – St – Josephs 03:51.8 1000
MJ15_1000 12 Alexey Kolyzaev – St – Josephs 03:53.9 1000
MJ15_1000 13 Ben Frohberg – Castleconnell 03:54.6 1000
MJ15_1000 14 cathal o’rourke – CBS – Enniscorthy 04:00.5 1000
MJ15_1000 15 joshua martin – CBS – Enniscorthy 04:06.2 1000
MJ15_1000 16 Evan Keogh – St – Josephs 04:07.6 1000
MJ15_1000 17 Cathan Broderick – St – Josephs 04:08.1 1000
MJ15_1000 18 Niall Casey – Cahirciveen 04:08.3 1000
MJ15_1000 19 Ben Christie – Castleconnell 04:09.9 1000
MJ15_1000 20 Alex Cazabon – St – Josephs 04:12.3 1000
MJ15_1000 21 Tom Sheridan – St – Josephs 04:14.7 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16 1 Rory Tummon – St – Josephs 06:38.2 2000
MJ16 2 Sean Houlihan – Killorglin – RC 06:46.3 2000
MJ16 3 Mark Ryder – Col – Iognaid 06:46.8 2000
MJ16 4 Ethan Murphy – St – Josephs 06:54.6 2000
MJ16 5 Tom Murphy – Lee – RC 07:00.7 2000
MJ16 6 Alex Bryne – Shandon 07:02.8 2000
MJ16 7 Tim Lyons – RBAI 07:03.5 2000
MJ16 8 Sean O’Brien – Waterford – BC 07:05.0 2000
MJ16 9 Morgan O’Hara – Lee – RC 07:05.7 2000
MJ16 10 Tom Murphy – Presentation 07:06.6 2000
MJ16 11 Ruadhan Mac – Curtain – Workmen’s – RC 07:06.7 2000
MJ16 12 Tom Ostheimer – St – Josephs 07:12.5 2000
MJ16 13 James Desmond – Castleconnell 07:12.7 2000
MJ16 14 Rory O’Neill – Castleconnell 07:12.8 2000
MJ16 15 Michael Farrell – St – Josephs 07:15.2 2000
MJ16 16 Shane Odriscoll – St – Colmans – 07:15.2 2000
MJ16 17 CIAN MCCANN – GRC 07:15.5 2000
MJ16 18 Ryan SPELMAN – SMRC 07:16.6 2000
MJ16 19 Joshua Marsden – Methodist – College 07:17.4 2000
MJ16 20 Ronan O’Callaghan – Lee – RC 07:17.4 2000
MJ16 21 Cian McHale – Col – Iognaid 07:17.7 2000
MJ16 22 Connor Mulready – Castleconnell 07:17.7 2000
MJ16 23 Sean O’Donnell – Clonmel – RC 07:17.9 2000
MJ16 24 Sam O’Neill – Shandon 07:18.5 2000
MJ16 25 Conor Murphy – Killorglin – RC 07:19.1 2000
MJ16 26 Eoin Gaffney – Shandon 07:19.5 2000
MJ16 27 Richard Hourigan – Castleconnell 07:20.5 2000
MJ16 28 Brian O’Sullivan – Waterford – BC 07:23.2 2000
MJ16 29 Tom Walsh – Presentation 07:24.8 2000
MJ16 30 William Roynane – Shandon 07:25.5 2000
MJ16 31 Den O’Donovan – St – Colmans – 07:26.2 2000
MJ16 32 Ben Corcoran – Presentation 07:27.3 2000
MJ16 33 Joshua Flanagan – Portadown – BC 07:27.3 2000
MJ16 34 Harry King – St – Josephs 07:31.1 2000
MJ16 35 Aaron Graham – Portadown – BC 07:31.2 2000
MJ16 36 luke harrington – CBS – Enniscorthy 07:31.6 2000
MJ16 37 Adam O’Brien – St – Colmans – 07:34.6 2000
MJ16 38 Otto Siltannen – St – Josephs 07:35.3 2000
MJ16 39 Peter FUREY – SMRC 07:36.2 2000
MJ16 40 Oisin Fogarty – St – Josephs 07:36.9 2000
MJ16 41 Sam Jackson – Lee – RC 07:38.5 2000
MJ16 42 Iarlaith Caffrey – Shannon – RC 07:38.6 2000
MJ16 43 Daniel Mac – an – Ucaire – CRCC 07:41.6 2000
MJ16 44 Eoin Kiely – Castleconnell 07:41.7 2000
MJ16 45 Luke Lee – Lee – RC 07:43.1 2000
MJ16 46 John CHRISTIE – SMRC 07:44.0 2000
MJ16 47 FIONN BROWNE – GRC 07:44.5 2000
MJ16 48 Cian O’DONNELL – SMRC 07:44.8 2000
MJ16 49 Ciaran Scanlon – Waterford – BC 07:48.3 2000
MJ16 50 jacob english – CBS – Enniscorthy 07:48.7 2000
MJ16 51 Tony Donlon – Lee – RC 07:54.0 2000
MJ16 52 Thomas Cuthbert – Portadown – BC 07:54.7 2000
MJ16 53 Luke MADDEN – SMRC 07:56.7 2000
MJ16 54 Jakub Kunicki – Workmen’s – RC 07:57.2 2000
MJ16 55 CAOIMHIN CONWAY – GRC 07:57.7 2000
MJ16 56 Jack Downey – KHBC 08:03.1 2000
MJ16 57 Liam MULCAHY – SMRC 08:05.3 2000
MJ16 58 Diarmuid Martin – Castleconnell 08:07.5 2000
MJ16 59 Adam Simpson – City – of – Derry 08:07.8 2000
MJ16 60 Conal 08:10.2 2000
MJ16 61 Alex Doherty – Presentation 08:10.3 2000
MJ16 62 Jack KELLY – SMRC 08:10.6 2000
MJ16 63 Ruadhan Keogh – Daly – Shannon – RC 08:15.0 2000
MJ16 64 Luke Bishop – Tralee – RC 08:32.0 2000
MJ16 65 Alex Guerin – – Presentation 08:32.6 2000
MJ16 66 Stephen Fitzgerald – Presentation 08:39.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MLTA 1 Shane Ryan – SMRC 03:30.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49 1 Mary Fogarty – Sive 07:41.5 2000
W40-49 2 Pauline O’Brien – Workmen’s – RC 07:49.3 2000
W40-49 3 Santa Laivinas – Portadown – BC 08:26.5 2000
W40-49 4 Fiona Daly – Castleconnell 08:42.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59 1 Priscilla O’Sullivan – Independant 07:34.3 2000
W50-59 2 Margot Lawlor – Callinafercy – RC 08:22.2 2000
W50-59 3 Kathleen McCarthy – Sive 08:41.4 2000
W50-59 4 Maureen McGhee – City – of – Derry 08:50.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W60-69 1 Maureen Brown – City – of – Derry 09:05.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WAS 1 Susan Flaherty – Castleconnell 07:33.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WFR_1000 1 Niamh Curran – NUIG 03:49.4 1000
WFR_1000 2 Catherine Henley – NUIG 04:01.3 1000
WFR_1000 3 Sadhbh O’Connor – NUIG 04:07.1 1000
WFR_1000 4 Laura Keogh – NUIG 04:10.0 1000
WFR_1000 5 Holly Logan – NUIG 04:32.1 1000
WFR_1000 6 Joanna Walsh – NUIG 04:46.0 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_1000 1 Katie Corcoran – Graiguenamanagh 03:51.1 1000
WJ15_1000 2 Doireann Slater – Carlow – RC 03:52.3 1000
WJ15_1000 3 Lauren Robinson – Waterford – BC 03:54.6 1000
WJ15_1000 4 Jessica Devitor – Graiguenamanagh 03:59.5 1000
WJ15_1000 5 Leah Amond – Carlow – RC 04:09.9 1000
WJ15_1000 6 Lydia Clem – O’Sullivan – Portmagee – RC 04:35.6 1000
WJ15_1000 7 Roisin Walsh – Sligo – RC 04:41.4 1000
WJ15_1000 8 Sarah Kisby – Sligo – RC 04:47.8 1000
WJ15_1000 9 Niamh Fennelly – – Sligo – RC 04:53.8 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WLTA 1 Catherine McKeon – Commercial – RC 03:37.1 1000
WLTA 2 Sarah McLoughlin – Tralee – RC 03:54.8 1000
WLTA 3 Aine Lennon – Carlow – RC 04:01.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM40-49 1 Jonathan Doyle – Paddy – Power 06:34.0 2000
LM40-49 2 Brian O’Keeffe – Shandon 06:49.8 2000
LM40-49 3 Hugh Rudden – Workmen’s – RC 06:53.7 2000
LM40-49 4 John Boothman – 07:03.6 2000
LM40-49 5 Dave Hussey – Portmagee – RC 07:07.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM50-59 1 Martin Skehan – Wrekin – Rowers 07:03.5 2000
LM50-59 2 Christian Leonard – 07:05.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM60-69 1 Paul Gallen – Athlone – BC 06:59.8 2000
LM60-69 2 Julian Kennedy – Ballymena – Runners 07:38.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM70+ 1 Jerry O’Connell – ROWfit 08:38.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO 1 Gary O – Donovan – Skibbereen – RC 06:14.6 2000
LMO 2 Mark O’Donovan – Old – Collegians – BC 06:18.0 2000
LMO 3 Shane O – Driscoll – Skibbereen – RC 06:18.8 2000
LMO 4 Liam Keane – NUIG 06:24.8 2000
LMO 5 Dec O’Connor – SMRC 06:33.1 2000
LMO 6 Cian Gearoid Clifford – Killorglin – RC 06:44.9 2000
LMO 7 Brian Cahill – Davis – College 06:57.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW30-39 1 Ciara Conway – St – Pats – TOW 07:58.0 2000
LW30-39 2 Sarah Doyle – Paddy – Power 08:07.9 2000
LW30-39 3 Paula Moloney – Fenit – RC 08:20.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO 1 Claire Lambe – Old – Collegians – BC 07:12.6 2000
LWO 2 Sarah Dolan – Commercial – RC 07:17.0 2000
LWO 3 Siobhan McCrohan – Tribesmen – RC 07:18.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M30-39 1 Gary Conway – St – Pats – TOW 06:23.3 2000
M30-39 2 Artiom Mozdzer – Castleconnell 06:30.5 2000
M30-39 3 Kevin Crowley – Fenit – RC 06:37.9 2000
M30-39 4 Rocky O’Shea – SMRC 06:44.9 2000
M30-39 5 Padraig Maguire – Lee – Valley – RC 06:50.4 2000
M30-39 6 Darren Moy – 07:03.1 2000
M30-39 7 Ruggiero Paolillo – Neptune – RC 07:21.4 2000
M30-39 8 Luke Curley – ULRC 07:32.0 2000
M30-39 9 Kevin Mallon – Neptune – RC 07:32.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49 1 John O’Kelly – K-Leisure 06:24.4 2000
M40-49 2 Noel Carey – Shandon 06:28.5 2000
M40-49 3 Jeff Gay – Paddy – Power 06:29.3 2000
M40-49 4 Brendan Smyth – LEBC 06:34.4 2000
M40-49 5 Colin Byrne – Castleconnell 06:43.8 2000
M40-49 6 Henrik Merz – Shandon 06:45.2 2000
M40-49 7 John O’neill – Shandon 06:52.1 2000
M40-49 8 Tom Hackett – Paddy – Power 06:53.4 2000
M40-49 9 PatrickJ O – Connor – Squire – rc 07:05.9 2000
M40-49 10 Tom Murray – Guerilla – Fitness 07:09.0 2000
M40-49 11 John Hanlon – 07:12.7 2000
M40-49 12 Tommy Kerins – fenit – RC 07:24.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59
M50-59

1

2

NIALL O’BRIEN – Carlow – RC
Stan Nwaka – Taff_Attack
06:24.8
06:35.2
2000
2000
M50-59 3 Gaetano D’Urso – City – of – Derry 06:42.4 2000
M50-59 4 Philip Dyer – DW – Preston 06:46.8 2000
M50-59 5 Oliver Short – St – Pats – TOW 06:47.0 2000
M50-59 6 Gerry Murphy – Neptune – RC 06:49.7 2000
M50-59 7 Denis Crowley – Commercial – RC 06:51.8 2000
M50-59 8 Dominic Crehan – Eton – Excelsior 06:55.2 2000
M50-59 9 Michael Sweetman – Clonmel – RC 07:13.3 2000
M50-59 10 Joe Riordan – 07:16.9 2000
M50-59 11 Dermot Copps – Crossfit – Limerick 07:31.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M60-69 1 Ken Lake – Lakes – Fitness – Malta 06:54.8 2000
M60-69 2 Desmond Brown – City – of – Derry 07:22.8 2000
M60-69 3 John Martyn – 07:31.2 2000
M60-69 4 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC 07:35.3 2000
M60-69 5 Christy Moloney – SMRC 07:55.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M70+ 1 Roger Stainforth – Durham – Amateur – RC 07:26.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MO 1 Sam McKeown – Portadown – BC 06:02.9 2000
MO 2 Tiernan Oliver – QUBBC 06:03.2 2000
MO 3 Paul Buchanan – Q-Power 06:09.6 2000
MO 4 Philip Doyle – QUBBC 06:10.7 2000
MO 5 Damian Browne – Galway – City – Gym 06:13.0 2000
MO 6 Kevin Coughlan – 06:13.1 2000
MO 7 Turlough Hughes – UCDBC 06:17.0 2000
MO 8 Kevin Neville – NUIG 06:25.1 2000
MO 9 Fionan Crowley – Killorglin – RC 06:25.4 2000
MO 10 Mark O’Brien – SMRC 06:26.0 2000
MO 11 Gerard Barlow – ULRC 06:28.0 2000
MO 12 Alan Prendergast – Shandon 06:28.4 2000
MO 13 Ciaran Ruddock – 06:29.3 2000
MO 14 Fionan O’Reilly – Neptune – RC 06:34.2 2000
MO 15 William Finnegan – NUIG 06:34.9 2000
MO 16 David Hatton – Neptune – RC 06:48.6 2000
MO 17 Paul McGonagle – Kincasslagh – RC 06:49.7 2000
MO 18 Sean Gaughan – ULRC 06:50.6 2000
MO 19 A. J. Browne – Neptune – RC 06:51.7 2000
MO 20 Thomas Power – Neptune – RC 06:54.0 2000
MO 21 Ryan Scott – Neptune – RC 06:59.3 2000
MO 22 Robert Diffley – Shandon 07:01.0 2000
MO 23 Sean Fitzgearald – ULRC 07:03.8 2000
MO 24 Tom Hatton – Neptune – RC 07:10.4 2000
MO 25 Eoghan O’Connor – Castleconnell 07:24.7 2000
MO 26 Patrick 07:30.2 2000
MO 27 Maris Stalte – ULRC 07:36.1 2000
MO 28 Patrick 07:41.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W30-39 1 Susan Kennelly – NUIG 07:26.6 2000
W30-39 2 Ruth Kilkenny – Castleconnell 07:29.2 2000
W30-39 3 Malwina Tritt – c2TweetCrew 07:34.7 2000
W30-39 4 Ellen O – Mahony – Lee – Valley – RC 07:39.6 2000
W30-39 5 Sandra O’Malley – ULRC 07:56.8 2000
W30-39 6 Nia-wyn Loughlin – City – of – Derry 08:23.2 2000
W30-39 7 Mairead Nic – Bhloscaidh – City – of – Derry 08:27.2 2000
W30-39 8 Coriel O’Brien – Castleconnell 08:33.4 2000
W30-39 9 Karen Corcoran – O’Hare – Lee – Valley – RC 08:36.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WO 1 Sanita Puspure – Old – Collegians – BC 06:36.7 2000
WO 2 Monika Dukarska – Killorglin – RC 06:58.9 2000
WO 3 Leonora Kennedy – Portora – BC 07:01.9 2000
WO 4 Aifric Keogh – UCCRC 07:06.1 2000
WO 5 Siofra Bennett – UCDLBC 07:13.8 2000
WO 6 Roisin Maguire – QUBLBC 07:15.0 2000
WO 7 Orla Finnegan – UCDLBC 07:23.3 2000
WO 8 Aoife O’Riordan – UCDLBC 07:23.8 2000
WO 9 Katie McEneff – NUIG 07:25.6 2000
WO 10 Katelyn Marsden – ULRC 07:26.9 2000
WO 11 Marie Piggott – NUIG 07:29.6 2000
WO 12 Aisling O’Leary – Cork – BC 07:34.7 2000
WO 13 Julie Larkin – Castleconnell 07:53.3 2000
WO 14 Courtney Reich – ULRC 07:57.3 2000
WO 15 Catie Corrigan – ULRC 08:00.0 2000
WO 16 Noreen Keelan – NUIG 08:18.9 2000
WO 17 Alison English – ULRC 08:31.2 2000
WO 18 Aoife Ryan – Castleconnell 08:47.3 2000
WO 19 Lauren McCarthy – Workmen’s – RC 08:48.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMU23 1 Paul O’Donovan – UCDBC 06:07.5 2000
LMU23 2 Shane Mulvaney – UCDBC 06:21.8 2000
LMU23 3 Lloyd Seaman – Portora – BC 06:25.7 2000
LMU23 4 David O’Malley – UCDBC 06:26.3 2000
LMU23 5 Stephen O’Connor – UCCRC 06:31.9 2000
LMU23 6 Conor Flynn – NUIG 06:36.6 2000
LMU23 7 OISIN NOLAN – Carlow – RC 06:38.8 2000
LMU23 8 David Synnott – UCCRC 06:39.3 2000
LMU23 9 Ewan Gallagher – Shannon – RC 06:40.7 2000
LMU23 10 fintan Mccarthy – Skibbereen – RC 06:41.7 2000
LMU23 11 Conor Carmody – Shannon – RC 06:44.1 2000
LMU23 12 Ciaran Higgins – UCCRC 06:46.6 2000
LMU23 13 Simon Kearney – UCCRC 06:46.6 2000
LMU23 14 Jordan Wilson – QUBBC 06:48.4 2000
LMU23 15 Ruairi Browne – SMRC 06:53.7 2000
LMU23 16 Tom Dillon – NUIG 06:54.7 2000
LMU23 17 Cathal Merz – CIT 06:56.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWU23 1 Eva McGiff – SMRC 07:41.9 2000
LWU23 2 Amina Martin – Portadown – BC 08:32.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MU23 1 Jack Casey – UCCRC 06:18.3 2000
MU23 2 Dylan Mitchell – Belfast – BC 06:18.5 2000
MU23 3 Patrick Munnelly – 06:19.7 2000
MU23 4 Martin Laffey – NUIG 06:24.2 2000
MU23 5 Conor Egan – NUIG 06:26.5 2000
MU23 6 Eoghan Walls-Tuite – NUIG 06:26.7 2000
MU23 7 Eoghan Whittle – Castleconnell 06:27.7 2000
MU23 8 Daniel Buckley – NUIG 06:29.5 2000
MU23 9 Brian Keohane – UCCRC 06:31.9 2000
MU23 10 Jack Bennett – NUIG 06:36.1 2000
MU23 11 Andy Harrington – UCCRC 06:38.5 2000
MU23 12 Brian Keane – NUIG 06:42.2 2000
MU23 13 Alex Chadfield – NUIG 06:47.3 2000
MU23 14 Aleksandrs Laivinas – Portadown – BC 06:49.9 2000
MU23 15 Brion O – Rourke – St – Josephs 07:15.8 2000
MU23 16 Alan Molloy – Neptune – RC 07:21.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18 1 Emily Hegarty – Skibbereen – RC 06:57.0 2000
WJ18 2 Hannah Scott – Bann – RC 07:20.7 2000
WJ18 3 Margaret Cremin – Lee – RC 07:23.6 2000
WJ18 4 Claire Feerick – Neptune – RC 07:27.6 2000
WJ18 5 Aine Rice – Cork – BC 07:30.2 2000
WJ18 6 Alison Mooney – Offaly – RC 07:31.4 2000
WJ18 7 Mia kovacs – Shandon 07:31.7 2000
WJ18 8 Tara Hanlon – Cork – BC 07:31.8 2000
WJ18 9 Aoife Casey – Skibbereen – RC 07:32.2 2000
WJ18 10 SUSAN WARE – Carlow – RC 07:33.3 2000
WJ18 11 Fiona Chestnutt – Bann – RC 07:33.8 2000
WJ18 12 Lucy Taylor – Belfast – RC 07:37.2 2000
WJ18 13 Nicole Downes – SMRC 07:38.4 2000
WJ18 14 Sophie O’Riordan – SMRC 07:39.1 2000
WJ18 15 Leah Wylie – Bann – RC 07:42.6 2000
WJ18 16 Alana O’Donovan – Bann – RC 07:43.0 2000
WJ18 17 Megan Tully – Shannon – RC 07:43.5 2000
WJ18 18 Siobhan Maxwell – Commercial – RC 07:44.5 2000
WJ18 19 Louise O – sullivan – Skibbereen – RC 07:47.3 2000
WJ18 20 Eimear O’Brien – Athlone – BC 07:48.1 2000
WJ18 21 Ella Buckley – Lee – Valley – RC 07:49.4 2000
WJ18 22 Megan Carmody – Shannon – RC 07:50.7 2000
WJ18 23 Erika Deasy – Cork – BC 07:51.0 2000
WJ18 24 Grainne McNamara – Commercial – RC 07:51.1 2000
WJ18 25 Chloe Mehigan – Cork – BC 07:51.6 2000
WJ18 26 Claudia Coulter – Belfast – RC 07:52.4 2000
WJ18 27 Maedbh Heaney – Lee – RC 07:56.6 2000
WJ18 28 Lea Turner – Castlecove 07:56.9 2000
WJ18 29 Miriam Kelly – Portora – BC 07:57.1 2000
WJ18 30 Chelsey Minehane – Shandon 07:57.2 2000
WJ18 31 Lucy Killackey – SMRC 07:57.4 2000
WJ18 32 CLINODHNA NOLAN – Carlow – RC 07:58.2 2000
WJ18 33 Roberta Green – Portadown – BC 07:58.8 2000
WJ18 34 Susan Dooley – Graiguenamanagh 08:01.4 2000
WJ18 34 Ciara McCarthy – Cork – BC 08:01.4 2000
WJ18 35 Aisling Fitzgerald – Skibbereen – RC 08:02.9 2000
WJ18 36 Niamh O – Rourke – GRC 08:03.0 2000
WJ18 37 Roisin Cahill – GRC 08:04.8 2000
WJ18 38 Grace Galvin – SMRC 08:06.7 2000
WJ18 39 Grace O’Connor – SMRC 08:07.7 2000
WJ18 40 Kellieanne Folan – GRC 08:08.3 2000
WJ18 41 Lydia Heaphy – Skibbereen – RC 08:10.8 2000
WJ18 42 Clara O’Brien – Castleconnell 08:13.4 2000
WJ18 43 Siobhan Burns – Workmen’s – RC 08:17.4 2000
WJ18 44 Laoise Ni – Ghriofa – Col – Iognaid 08:17.8 2000
WJ18 45 Diane Sauveroche – KHBC 08:19.9 2000
WJ18 46 Tara Duggan – Carrick – on – Shannon – RC 08:20.5 2000
WJ18 47 Sadhbh Healy – SMRC 08:27.9 2000
WJ18 48 Kim Zitzmann – KHBC 08:28.1 2000
WJ18 49 Alanna O’Rourke – Commercial – RC 08:30.4 2000
WJ18 50 Kayla McCann – Portadown – BC 08:34.2 2000
WJ18 51 Neasa Henehan – Sligo – RC 08:40.5 2000
WJ18 52 Niamh Clarke – Portadown – BC 08:42.5 2000
WJ18 53 Sarah Curtis – Col – Iognaid 08:42.9 2000
WJ18 54 Ciara Murphy – Lee – RC 08:43.6 2000
WJ18 55 Frances Ward – Offaly – RC 08:45.0 2000
WJ18 56 Alice Henderson – Portadown – BC 09:20.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WU23 1 Selma Bouanane – Fermoy – RC 07:16.8 2000
WU23 2 Eimear Lambe – UCDLBC 07:18.6 2000
WU23 3 Sarah Murphy – SMRC 07:30.1 2000
WU23 4 Daisy Callanan – UCDLBC 07:35.6 2000
WU23 5 Hannah Klee – UCDLBC 07:40.4 2000
WU23 6 Katie Shirlow – Bann – RC 07:42.0 2000
WU23 7 Elaine Power – Neptune – RC 07:42.6 2000
WU23 8 Jane Coleman – UCDLBC 07:47.3 2000
WU23 9 Sarah Matthews – UCDLBC 07:47.6 2000
WU23 10 Anoshi Gohl – UCDLBC 07:48.2 2000
WU23 11 Ailbhe Ni – Ghriofa – NUIG 07:49.9 2000
WU23 12 Sorcha Fitzpatrick – UCDLBC 07:52.5 2000
WU23 13 Sine Kenny – UCDLBC 08:06.9 2000
WU23 14 Aiste Narkeviciute – Portadown – BC 08:15.8 2000
WU23 15 Claire Silke – Castleconnell 08:27.8 2000
WU23 16 Enya Reilly – Sligo – RC 10:29.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13_500 1 Robert Cormican – St – Josephs 01:48.0 500
MJ13_500 2 Matthew O – Cleirigh – CRCC 01:49.6 500
MJ13_500 3 Peter Leonard – Cork – BC 01:52.3 500
MJ13_500 4 Ciaran O’Connell – Cahirciveen 01:52.6 500
MJ13_500 5 Joseph Cunningham – Castleconnell 01:53.3 500
MJ13_500 6 Sean FARRELL – SMRC 01:56.7 500
MJ13_500 7 Joseph Coffey – Cahirciveen 01:59.0 500
MJ13_500 8 Dara Kavanagh – St – Josephs 02:00.7 500
MJ13_500 9 Ayman Elhadi – St – Josephs 02:01.5 500
MJ13_500 10 Iannis Praxmarer – St – Josephs 02:03.6 500
MJ13_500 11 Jack Reynolds – CBC – Monkstown 02:05.1 500
MJ13_500 12 Harry LYNCH – SMRC 02:07.3 500
MJ13_500 13 Daragh O’Shea – Cahirciveen 02:15.0 500
MJ13_500 14 Oisin Mc – Grath – St – Josephs 02:16.7 500
MJ13_500 15 Zak Fitzgerald – St – Josephs 02:20.1 500
MJ13_500 16 Cormac Cassidy – St – Josephs 02:23.5 500
MJ13_500 17 Sahil Gupta – St – Josephs 02:28.9 500
MJ13_500 18 Ross Musgrave – Cahirciveen 02:30.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14_500 1 Harry Halwax – CBC – Monkstown 01:36.8 500
MJ14_500 2 Matas Sadauskas _St Josephs 01:41.9 500
MJ14_500 3 evan murphy-walsh – CBS – Enniscorthy 01:42.6 500
MJ14_500 4 Diarmuid Deeney – Curran – St – Josephs 01:43.5 500
MJ14_500 5 Noah Pim – 01:45.1 500
MJ14_500 6 Mark English – Athlunkard 01:46.6 500
MJ14_500 7 Mark Hartridge – Castleconnell 01:46.8 500
MJ14_500 7 Ciaran Dunwoody – CRCC 01:46.8 500
MJ14_500 8 Cathal Moriarty – Whitegate – RC 01:46.8 500
MJ14_500 9 Ricky Sung – Presentation 01:49.7 500
MJ14_500 10 Bryan Hennessy – Graiguenamanagh 01:50.1 500
MJ14_500 11 Gavin Doran – CBC – Monkstown 01:50.9 500
MJ14_500 12 Tadhg O’Connor – Cahirciveen 01:52.7 500
MJ14_500 13 Fionn Mac – Craith – CRCC 01:52.8 500
MJ14_500 14 Finn Calverley – CBC – Monkstown 01:53.6 500
MJ14_500 15 Fintan GLYNN – SMRC 01:55.2 500
MJ14_500 16 Andrew Saurin – Cork – BC 01:56.9 500
MJ14_500 17 Calum Nolan – Castleconnell 01:57.4 500
MJ14_500 18 Kaj Siltanen – St – Josephs 01:58.8 500
MJ14_500 19 jack kinsella – CBS – Enniscorthy 01:59.7 500
MJ14_500 20 Jamie Cooke – – Cahirciveen 02:00.0 500
MJ14_500 21 Brindley James – CBC – Monkstown 02:00.5 500
MJ14_500 22 Cillian Jennings – St – Josephs 02:01.0 500
MJ14_500 23 Ross O – Connor – St – Josephs 02:01.9 500
MJ14_500 24 Luke FOLEY – SMRC 02:02.0 500
MJ14_500 25 Stephen Keenan – St – Josephs 02:02.4 500
MJ14_500 26 Evan Lyons – St – Josephs 02:02.6 500
MJ14_500 27 Seth RACKARD – SMRC 02:04.7 500
MJ14_500 28 Timmy O’Sullivan – Cahirciveen 02:06.4 500
MJ14_500 29 Adam O – Reilly – St – Josephs 02:08.4 500
MJ14_500 30 Adam McSweeney – St – Josephs 02:08.7 500
MJ14_500 31 Conor Coogan – CRCC 02:09.4 500
MJ14_500 32 Sean Comiskey – CBC – Monkstown 02:09.7 500
MJ14_500 33 Micheal O’Brian – CRCC 02:10.9 500
MJ14_500 34 Atilla Donneely – St – Josephs 02:11.4 500
MJ14_500 35 Daithi O’Regan – Tralee – RC 02:11.7 500
MJ14_500 36 Ben MacMAHON – SMRC 02:12.2 500
MJ14_500 37 Leon POWER – SMRC 02:12.6 500
MJ14_500 38 Jack Walsh – Tralee – RC 02:13.5 500
MJ14_500 39 Dylan Silke – St – Josephs 02:14.8 500
MJ14_500 40 Ciaran Lucid – St – Josephs 02:24.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_500 1 Michael Daly – St – Josephs 01:32.8 500
MJ15_500 2 Mathew Gallagher – St – Josephs 01:34.4 500
MJ15_500 3 Ben Bradley – St – Josephs 01:34.9 500
MJ15_500 4 Oisin O – Neachtain – CRCC 01:40.4 500
MJ15_500 5 MATTHEW HEALY – GRC 01:40.5 500
MJ15_500 6 John McCrohan – Fenit – RC 01:42.3 500
MJ15_500 6 Yuxuan Xie – St – Josephs 01:42.3 500
MJ15_500 7 richard o’neill – CBS – Enniscorthy 01:43.8 500
MJ15_500 8 Darragh De – Klein – Athlunkard 01:44.4 500
MJ15_500 9 John Kearney – Cork – BC 01:45.1 500
MJ15_500 9 Ronan Clifford – Cahirciveen 01:45.1 500
MJ15_500 10 Ross Madden – Cork – BC 01:45.2 500
MJ15_500 11 Matthew Todd – CRCC 01:45.6 500
MJ15_500 12 Adam Daly – St – Josephs 01:45.8 500
MJ15_500 13 Jim Cadogan – Tralee – RC 01:46.0 500
MJ15_500 14 Darragh Gallivan – CRCC 01:46.5 500
MJ15_500 15 Shane Walsh – Athlunkard 01:46.7 500
MJ15_500 16 Jack Palmer – CBC – Monkstown 01:47.0 500
MJ15_500 17 Harry Hodgins – St – Josephs 01:47.8 500
MJ15_500 18 David Cronin – Cork – BC 01:48.5 500
MJ15_500 19 Liam O’REILLY – SMRC 01:49.5 500
MJ15_500 20 Alex Doherty – Presentation 01:49.6 500
MJ15_500 21 Conor Eivers – CBC – Monkstown 01:49.8 500
MJ15_500 22 Timothy Grimes – Fenit – RC 01:50.4 500
MJ15_500 23 Sean Hennessy – Fenit – RC 01:50.9 500
MJ15_500 24 Jamie McNulty – Presentation 01:52.3 500
MJ15_500 25 Marcus McCambridge – CRCC 01:53.0 500
MJ15_500 26 Christopher Coleman-O’Neill – Cork – BC 01:53.5 500
MJ15_500 27 Sean Farndon – Workmen’s – RC 01:53.6 500
MJ15_500 28 Cormac O’Dowd – CBC – Monkstown 01:54.1 500
MJ15_500 29 Evan Keogh – St – Josephs 01:56.4 500
MJ15_500 30 Cathan Broderick – St – Josephs 01:57.0 500
MJ15_500 31 Ronan O’GORMAN – SMRC 01:59.7 500
MJ15_500 32 Alex Cazabon – St – Josephs 02:00.9 500
MJ15_500 33 Niall Casey – Cahirciveen 02:01.0 500
MJ15_500 34 Tom Sheridan – St – Josephs 02:03.7 500
MJ15_500 35 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 02:05.3 500
MJ15_500 36 Louis Byrne – Tralee – RC 02:06.3 500
MJ15_500 37 James MURPHY – SMRC 02:12.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18 1 Cathal Cummins – Lee – Valley – RC 06:16.2 2000
MJ18 2 Ronan Byrne – Shandon 06:16.7 2000
MJ18 3 Daire Lynch – Clonmel – RC 06:18.3 2000
MJ18 4 Barry Connolly – Cork – BC 06:27.5 2000
MJ18 5 Gerry Mannion – St – Josephs 06:29.2 2000
MJ18 6 David Breen – Lee – RC 06:31.1 2000
MJ18 7 Ross Corrigan – Portora – BC 06:31.4 2000
MJ18 8 Gavin O’Dwyer – Athlunkard 06:31.7 2000
MJ18 9 Gavin Morrison – Fermoy – RC 06:31.9 2000
MJ18 10 Aaron Johnston – Portora – BC 06:34.1 2000
MJ18 11 Feargal O’Sullivan – Cork – BC 06:34.9 2000
MJ18 12 Alan O’ – Keeffe – Presentation 06:36.1 2000
MJ18 13 Barry O’Flynn – Cork – BC 06:36.7 2000
MJ18 14 Darragh Larkin – Lee – RC 06:38.1 2000
MJ18 15 Conor Cudden – Shandon 06:38.7 2000
MJ18 16 Stephen Harte – Offaly – RC 06:39.2 2000
MJ18 17 Matthew McKeown – Castleconnell 06:39.9 2000
MJ18 18 SEAN BYRNE – Carlow – RC 06:40.3 2000
MJ18 19 Samuel Armstrong – Portora – BC 06:40.4 2000
MJ18 20 Aaron Christie – Bann – RC 06:40.7 2000
MJ18 21 ROSS O’BRIEN – Carlow – RC 06:40.8 2000
MJ18 22 Kealan Mannix – Skibbereen – RC 06:42.5 2000
MJ18 23 Angus Hamilton – Bann – RC 06:42.6 2000
MJ18 24 Andrew Butler – Clonmel – RC 06:43.0 2000
MJ18 25 Kieran White – Cork – BC 06:43.2 2000
MJ18 26 Ross Heaney – St – Josephs 06:44.1 2000
MJ18 27 Cormac Corkery – Cork – BC 06:45.8 2000
MJ18 28 Jim Phelan – Commercial – RC 06:46.1 2000
MJ18 29 Jack Kenny –Shannon RC 06:46.2 2000
MJ18 30 Frankie Dolphin – Waterford – BC 06:46.2 2000
MJ18 31 Evan Curtin – Cork – BC 06:46.6 2000
MJ18 32 BEN McKEON – SMRC 06:46.8 2000
MJ18 33 Andrew O’Connor – Castleconnell 06:47.1 2000
MJ18 34 rory quinn – Three – Castles – RC 06:47.2 2000
MJ18 35 TOM McKEON – SMRC 06:47.2 2000
MJ18 36 Liam O’Connell – Cork – BC 06:47.2 2000
MJ18 37 Matt Dundon – Clonmel – RC 06:47.5 2000
MJ18 38 Niall Beggan – Commercial – RC 06:47.5 2000
MJ18 39 COLM GARVEY – SMRC 06:48.4 2000
MJ18 40 Calum Mc – Rae – Methodist – College 06:48.6 2000
MJ18 41 JOHNNY CUDDY – SMRC 06:49.2 2000
MJ18 42 Luke Guerin – Lee – RC 06:50.5 2000
MJ18 43 Conor Sunderland – Clonmel – RC 06:51.1 2000
MJ18 44 EMMETT CONNOLLY – SMRC 06:51.3 2000
MJ18 45 Patrick Silke – Castleconnell 06:51.6 2000
MJ18 46 Edward Meehan – Commercial – RC 06:51.7 2000
MJ18 47 Hugh Deasy – Lee – RC 06:52.4 2000
MJ18 48 James Foster – Portora – BC 06:52.5 2000
MJ18 49 PATRICK McGOWAN – SMRC 06:52.9 2000
MJ18 50 Conor Day – St – Josephs 06:52.9 2000
MJ18 51 James Quinlan – Castleconnell 06:54.0 2000
MJ18 52 Jack Stacey – Commercial – RC 06:54.4 2000
MJ18 53 David Higgins – Presentation 06:54.8 2000
MJ18 54 Jonathan Doyle – KHBC 06:54.9 2000
MJ18 55 Jack O’ – Donovan – Presentation 06:55.2 2000
MJ18 56 Peter Jackson – Lee – RC 06:55.4 2000
MJ18 57 David McSweeney – St – Josephs 06:55.5 2000
MJ18 58 LEWIS O’BRIEN – SMRC 06:56.1 2000
MJ18 59 Daragh Coen – Col – Iognaid 06:56.2 2000
MJ18 60 DEAN COLLINS – SMRC 06:56.4 2000
MJ18 61 Aidan O’Sullivan – Cork – BC 06:56.6 2000
MJ18 62 Andrew McSweeney – St – Josephs 06:57.9 2000
MJ18 63 Andrei Lennon – 06:58.0 2000
MJ18 64 Colin Moran – St – Josephs 06:58.0 2000
MJ18 65 ANDY O’TOOLE – Carlow – RC 06:58.1 2000
MJ18 66 Robert Brown – Commercial – RC 06:58.2 2000
MJ18 67 oisin clune – Three – Castles – RC 06:59.1 2000
MJ18 68 Patrick Kennelly – Presentation 06:59.4 2000
MJ18 69 Nathan Hull – Portadown – BC 07:00.0 2000
MJ18 70 NIALL HERLIHY – SMRC 07:00.1 2000
MJ18 71 tadhg mc – knight – Three – Castles – RC 07:00.2 2000
MJ18 72 Conor Twohig – Cork – BC 07:02.9 2000
MJ18 73 Thomas Early – Carrick – on – Shannon – RC 07:03.0 2000
MJ18 74 Olly O’Toole – Commercial – RC 07:04.9 2000
MJ18 75 Cathal O’ – Sullivan – Presentation 07:05.3 2000
MJ18 76 Shane O – Halloran – Col – Iognaid 07:05.5 2000
MJ18 77 david gilheany – Three – Castles – RC 07:06.1 2000
MJ18 78 Sean Fleming – Muckross 07:07.7 2000
MJ18 79 Luke Guerin – Presentation 07:07.9 2000
MJ18 80 Fintan Vickers – St – Josephs 07:09.4 2000
MJ18 81 Owen Hewitt – Clonmel – RC 07:10.2 2000
MJ18 82 Dylan Bartlett – Workmen’s – RC 07:10.3 2000
MJ18 83 Drazic Foyle – St – Josephs 07:11.7 2000
MJ18 84 SAM KEALY – SMRC 07:11.7 2000
MJ18 85 Alexander Wilson – Methodist – College 07:12.6 2000
MJ18 86 Conor McCarthy – Cork – BC 07:12.6 2000
MJ18 87 Cian Finn – Lee – RC 07:13.0 2000
MJ18 88 Sean MURPHY – SMRC 07:13.1 2000
MJ18 89 Jason McKenna – Clonmel – RC 07:14.8 2000
MJ18 90 William Taylor – Methodist – College 07:17.1 2000
MJ18 91 Harry Scannell – Presentation 07:17.5 2000
MJ18 92 Michael Lynch – Commercial – RC 07:18.6 2000
MJ18 93 Diarmuid O’HANLON – SMRC 07:19.0 2000
MJ18 94 Taran Crooks – KHBC 07:19.1 2000
MJ18 95 An Other – Methodist – College 07:19.1 2000
MJ18 96 Kelvin Hickey – St – Colmans – 07:19.2 2000
MJ18 97 Josh Russell – St – Josephs 07:19.5 2000
MJ18 98 Phillip Buckley – Col – Iognaid 07:20.3 2000
MJ18 99 Niall Colsh – Sligo – RC 07:20.5 2000
MJ18 100 Niall Henry – KHBC 07:21.3 2000
MJ18 101 Luke Filan – Lee – RC 07:21.4 2000
MJ18 102 Stephen Crowley – Waterford – BC 07:21.7 2000
MJ18 103 Matthew KEATING – SMRC 07:24.7 2000
MJ18 104 Ned MURPHY – SMRC 07:27.4 2000
MJ18 105 Brian Maye – Col – Iognaid 07:29.6 2000
MJ18 106 Paul KELLY – SMRC 07:30.4 2000
MJ18 107 Oscar Little – KHBC 07:30.9 2000
MJ18 108 Conor O – Donoghue – sneem 07:31.6 2000
MJ18 109 Mikey O’Donoghue – Workmen’s – RC 07:32.6 2000
MJ18 110 Cathal O’Reilly – SMRC 07:34.0 2000
MJ18 111 Seamas O – Donoghue – Col – Iognaid 07:34.8 2000
MJ18 112 Luke Mulliez – Col – Iognaid 07:37.1 2000
MJ18 113 Conor O’ – Donovan – Presentation 07:37.5 2000
MJ18 114 DAVID CUMISKEY – SMRC 07:37.6 2000
MJ18 115 Matthew Doyle – KHBC 07:37.7 2000
MJ18 116 Ronan Charters – Waterford – BC 07:37.9 2000
MJ18 117 Kamil Kunicki – Workmen’s – RC 07:38.4 2000
MJ18 118 Tom O’Leary – Workmen’s – RC 07:39.2 2000
MJ18 119 Kevin Aylward – Castleconnell 07:39.8 2000
MJ18 120 Dylan Cuskelly – Offaly – RC 07:42.2 2000
MJ18 121 Caolan Baldwin – City – of – Derry 07:42.5 2000
MJ18 122 Conor O’Malley – Lee – RC 07:43.9 2000
MJ18 123 Daragh Coughlan – Col – Iognaid 07:48.7 2000
MJ18 124 JACK O – DEA – GRC 07:50.0 2000
MJ18 125 Keelan Mac – an – Gheimhridh – CRCC 07:51.6 2000
MJ18 126 Jack Murphy – Presentation 07:52.8 2000
MJ18 127 Robert Morrow – Portadown – BC 07:53.8 2000
MJ18 128 Enda Collins – Shannon – RC 07:58.3 2000
MJ18 129 Alan Dwane – Shannon – RC 08:01.4 2000
MJ18 130 Tadhg Horan – Shannon – RC 08:06.9 2000
MJ18 131 Sam Hayes – KHBC 08:15.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13_500 1 Lara Flynn – – Tralee – RC 01:53.5 500
WJ13_500 2 Savannagh Clifford – Callinafercy – RC 01:55.5 500
WJ13_500 3 Ellen Farndon – Workmen’s – RC 02:01.9 500
WJ13_500 4 Zina Ni – Chionna – CRCC 02:04.3 500
WJ13_500 5 Tara Mulreidy – Castleconnell 02:06.5 500
WJ13_500 6 Aifric Ni – Ghibhne – CRCC 02:08.8 500
WJ13_500 7 Kate Obersby – Whitegate – RC 02:10.6 500
WJ13_500 8 Sarah Barrett – Tralee – RC 02:17.1 500
WJ13_500 9 Alayna Gannon – Tralee – RC 02:18.0 500
WJ13_500 10 Jane O – Brien – Castleconnell 02:18.1 500
WJ13_500 11 Niamh Moloney – Castleconnell 02:18.4 500
WJ13_500 12 Lauren Delaney – Colaiste – Bride 02:19.0 500
WJ13_500 13 Rachael Lowth – Castleconnell 02:28.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14_500 1 Roisin O’Connor – Castleconnell 01:47.2 500
WJ14_500 2 Katie Boyle – Callinafercy – RC 01:48.6 500
WJ14_500 3 Sadhbh Scully – Carlow – RC 01:49.8 500
WJ14_500 4 Aoife Lynch – Portmagee – RC 01:50.0 500
WJ14_500 5 Hannah Gahan – Cork – BC 01:51.5 500
WJ14_500 6 Leaigha NiMhuiris – CRCC 01:53.8 500
WJ14_500 7 Niamh Kiely – Castleconnell 01:55.7 500
WJ14_500 8 Anna Griffen – Callinafercy – RC 01:57.0 500
WJ14_500 9 Emma Dunne – Carlow – RC 01:59.2 500
WJ14_500 10 Orlaith Hickson – Carlow – RC 02:00.3 500
WJ14_500 11 Megan O’BYRNE – SMRC 02:00.4 500
WJ14_500 12 Rebecca Hayes – Tralee – RC 02:05.8 500
WJ14_500 13 Ella KEILTHY – SMRC 02:14.3 500
WJ14_500 14 Ailbhe Harrington – Colaiste – Bride 02:18.1 500
WJ14_500 15 Saoirse Ni – Ghamnha – CRCC 02:23.0 500
WJ14_500 16 Naomi Bell – CRCC 02:24.6 500
WJ14_500 17 Taylor Nic – Annaigh – CRCC 02:25.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_500 1 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 01:48.1 500
WJ15_500 2 Anna Tyther – Killorglin – RC 01:50.2 500
WJ15_500 3 Jessica Devitor – Graiguenamanagh 01:51.5 500
WJ15_500 4 Doireann Slater – Carlow – RC 01:53.0 500
WJ15_500 5 Fiona Butler – Carlow – RC 01:53.6 500
WJ15_500 6 Elisa McINERNEY – SMRC 01:55.8 500
WJ15_500 6 Ellen MURPHY – SMRC 01:55.8 500
WJ15_500 7 Emma Corcoran – Carlow – RC 01:56.2 500
WJ15_500 8 Louise BLAIR – SMRC 01:59.2 500
WJ15_500 9 Anna CHRISTIE – SMRC 02:01.7 500
WJ15_500 10 Lydia Clem – O’Sullivan – Portmagee – RC 02:06.2 500
WJ15_500 11 Eimear HEHIR – SMRC 02:12.2 500
WJ15_500 12 Amber Pomeranz – Workmen’s – RC 02:15.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16_500 1 Jenny Murphy – Lee – RC 01:44.6 500
WJ16_500 2 Annie O’Donoghue – Workmen’s – RC 01:46.2 500
WJ16_500 3 Susie Smith – SMRC 01:46.3 500
WJ16_500 4 Sophie Thompson – KHBC 01:47.6 500
WJ16_500 4 Aoife Doyle – Carlow – RC 01:47.6 500
WJ16_500 5 Grace SHERIDAN – SMRC 01:48.5 500
WJ16_500 6 Maile Wedgwood – KHBC 01:48.6 500
WJ16_500 7 Ciara Moynihan – Workmen’s – RC 01:49.3 500
WJ16_500 8 Emily Dowling – Offaly – RC 01:50.1 500
WJ16_500 9 Zara Fitzpatrick – KHBC 01:53.9 500
WJ16_500 10 Ciara Browne – Workmen’s – RC 01:54.0 500
WJ16_500 11 Muireann Heaney – Lee – RC 01:54.1 500
WJ16_500 12 Ashley Bolger – Colaiste – Bride 01:55.0 500
WJ16_500 13 Cara Coffey – 01:55.1 500
WJ16_500 14 Sarah Hoare – Tralee – RC 01:55.4 500
WJ16_500 15 Mackensie O’ – Leary – Colaiste – Bride 01:58.0 500
WJ16_500 16 Saidbh Brennan – Glen/Ballinskelligs – RC 01:58.4 500
WJ16_500 17 Hazel Sugrue – Ballinskelligs 02:05.2 500
WJ16_500 18 Ciara D’Arcy – Tralee – RC 02:06.0 500
WJ16_500 19 Saoirse Nolan – Carlow – RC 02:07.7 500
WJ16_500 20 Lucy Murphy – Tralee – RC 02:13.5 500
WJ16_500 21 Kelly Nolan – Castleconnell 02:43.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO_500 1 Liam Keane – NUIG 01:30.2 500
LMO_500 2 Brian Carberry – St – Pats – TOW 01:31.0 500
LMO_500 3 Conor Flynn – NUIG 01:31.3 500
LMO_500 4 Christian Leonard – 01:31.5 500
LMO_500 5 Shane McEntegart – St – Pats – TOW 01:31.9 500
LMO_500 6 Alex Chadfield – NUIG 01:32.8 500
LMO_500 7 Dave Hussey – Portmagee – RC 01:33.8 500
LMO_500 8 Tom Dillon – NUIG 01:34.6 500
LMO_500 9 Hugh Rudden – Workmen’s – RC 01:34.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO_500 1 Tina O’Reilly – St – Pats – TOW 01:45.4 500
LWO_500 2 Margaret Greenhall – Runcorn 01:47.4 500
LWO_500 3 Sarah Doyle – Paddy – Power 01:47.7 500
LWO_500 4 Paula Moloney – Fenit – RC 01:51.1 500
LWO_500 5 Amina Martin – Portadown – BC 01:59.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49_500 1 Noel Carey – Shandon 01:22.0 500
M40-49_500 2 O’Kelly John – K-Leisure 01:23.8 500
M40-49_500 3 Tommy Griffin – St – Pats – TOW 01:27.9 500
M40-49_500 4 Mike Harty – ROWfit 01:27.9 500
M40-49_500 5 Declan Griffin – St – Pats – TOW 01:28.2 500
M40-49_500 6 Tom Hackett – Paddy – Power 01:28.4 500
M40-49_500 6 Frank Munnelly – K-Leisure 01:28.4 500
M40-49_500 7 Tom Murray – Guerilla – Fitness 01:32.6 500
M40-49_500 8 PatrickJ O – Connor – Squire – rc 01:33.8 500
M40-49_500 9 Tommy Kerins – fenit – RC 01:36.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59_500 1 NIALL O’BRIEN – Carlow – RC 01:24.5 500
M50-59_500 2 Stan Nwaka – Taff – Attack 01:25.0 500
M50-59_500 3 Oliver Short – St – Pats – TOW 01:28.5 500
M50-59_500 4 Chris Pim – 01:29.0 500
M50-59_500 5 Stefan Ulmer – 01:31.8 500
M50-59_500 6 Michael Sweetman – Clonmel – RC 01:34.1 500
M50-59_500 7 Hogan Paul – – K-Leisure 01:38.1 500
M50-59_500 8 Dermot Copps – Crossfit – Limerick 01:44.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M60+_500 1 Ken Lake – Lakes – Fitness – Malta M60+ – 500 01:30.4 500
M60+_500 2 Paul Gallen – Athlone – BC M60+ – 500 01:34.7 500
M60+_500 3 John Martyn – M60+ – 500 01:34.8 500
M60+_500 4 Roger Stainforth – Durham – Amateur – RC M60+ – 500 01:36.1 500
M60+_500 5 Julian Kennedy – Ballymena – Runners M60+ – 500 01:36.6 500
M60+_500 6 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC M60+ – 500 01:41.6 500
M60+_500 7 Christy Moloney – SMRC M60+ – 500 01:43.2 500
M60+_500 8 Jerry O’Connell – ROWfit M60+ – 500 01:46.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16_500 1 Sean Houlihan – Killorglin – RC 01:29.4 500
MJ16_500 2 Ryan SPELMAN – SMRC 01:34.8 500
MJ16_500 2 Tom Ostheimer – St – Josephs 01:34.8 500
MJ16_500 4 CIAN MCCANN – GRC 01:35.3 500
MJ16_500 5 Peter FUREY – SMRC 01:35.5 500
MJ16_500 6 Michael Farrell – St – Josephs 01:35.9 500
MJ16_500 7 Daniel Mac – an – Ucaire – CRCC 01:38.4 500
MJ16_500 8 jacob english – CBS – Enniscorthy 01:41.6 500
MJ16_500 8 Harry King – St – Josephs 01:41.6 500
MJ16_500 9 luke harrington – CBS – Enniscorthy 01:41.9 500
MJ16_500 10 Cian O’DONNELL – SMRC 01:43.0 500
MJ16_500 11 John CHRISTIE – SMRC 01:43.1 500
MJ16_500 12 Jakub Kunicki – Workmen’s – RC 01:45.4 500
MJ16_500 12 Stephen Fitzgerald – Presentation 01:45.4 500
MJ16_500 13 CAOIMHIN CONWAY – GRC 01:45.7 500
MJ16_500 14 Liam MULCAHY – SMRC 01:45.9 500
MJ16_500 15 Jack Downey – KHBC 01:47.1 500
MJ16_500 16 Luke MADDEN – SMRC 01:48.2 500
MJ16_500 17 Damian Ryan – Castleconnell 01:49.4 500
MJ16_500 18 Jack KELLY – SMRC 01:50.7 500
MJ16_500 19 Conal O_Sioradain_CRCC 01:51.3 500
MJ16_500 20 Alex Guerin – Presentation 01:57.3 500
MJ16_500 21 Craig Donald – City – of – Derry 01:58.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18_500 1 James McCarthy – Killorglin – RC 01:30.1 500
MJ18_500 2 Jonathan Doyle – KHBC 01:30.6 500
MJ18_500 2 Niall Beggan – Commercial – RC 01:30.6 500
MJ18_500 4 LEWIS O’BRIEN – SMRC 01:31.8 500
MJ18_500 5 SAM KEALY – SMRC 01:32.3 500
MJ18_500 6 David Higgins – Presentation 01:32.5 500
MJ18_500 7 Dylan Bartlett – Workmen’s – RC 01:32.8 500
MJ18_500 8 Nathan Hull – Portadown – BC 01:33.2 500
MJ18_500 9 TOM McKEON – SMRC 01:33.6 500
MJ18_500 9 Cathal O’ – Sullivan – Presentation 01:33.6 500
MJ18_500 10 Luke Guerin – Presentation 01:33.7 500
MJ18_500 11 Conor O – Donoghue – sneem 01:34.1 500
MJ18_500 12 BEN McKEON – SMRC 01:35.1 500
MJ18_500 13 Diarmuid O’HANLON – SMRC 01:36.5 500
MJ18_500 14 Taran Crooks – KHBC 01:37.1 500
MJ18_500 15 Harry Scannell – Presentation 01:37.1 500
MJ18_500 16 Ned MURPHY – SMRC 01:37.4 500
MJ18_500 17 DAVID CUMISKEY – SMRC 01:38.5 500
MJ18_500 18 Mikey O’Donoghue – Workmen’s – RC 01:38.9 500
MJ18_500 19 Robert Morrow – Portadown – BC 01:39.3 500
MJ18_500 20 Paul KELLY – SMRC 01:39.5 500
MJ18_500 21 Tom O’Leary – Workmen’s – RC 01:40.0 500
MJ18_500 22 Kamil Kunicki – Workmen’s – RC 01:40.5 500
MJ18_500 23 Oscar Little – KHBC 01:40.6 500
MJ18_500 24 Niall Henry – KHBC 01:40.8 500
MJ18_500 25 JACK O – DEA – GRC 01:42.3 500
MJ18_500 26 Matthew Doyle – KHBC 01:42.6 500
MJ18_500 27 Eoghan Donohoe – Sligo – RC 01:43.2 500
MJ18_500 28 Keelan Mac – an – Gheimhridh – CRCC 01:43.6 500
MJ18_500 29 Conor O’ – Donovan – Presentation 01:43.9 500
MJ18_500 30 Cathal O’Reilly – SMRC 01:44.3 500
MJ18_500 31 Matthew BEEGAN – SMRC 01:47.3 500
MJ18_500 32 Patrick Carroll – City – of – Derry 01:47.5 500
MJ18_500 33 Jack Murphy – Presentation 01:48.2 500
MJ18_500 34 Sam Hayes – KHBC 01:52.6 500
MJ18_500 35 Zach Brosnan – Tralee – RC 01:52.7 500
MJ18_500 36 Liam O’Brien – Tralee – RC 01:53.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MLTA_500 1 Shane Ryan – SMRC 01:37.0 500
MLTA_500 2 Barry Murphy – St – Pats – TOW 01:38.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MO_500 1 Damian Browne – Galway – City – Gym 01:16.7 500
MO_500 2 Paul Buchanan – Q-Power 01:19.3 500
MO_500 3 Stephen Magill – 01:20.5 500
MO_500 4 Whelan Robert – K-Leisure 01:21.0 500
MO_500 5 Andrew Fleury – PTI 01:21.3 500
MO_500 6 Ciaran Ruddock – 01:21.5 500
MO_500 7 Eoghan Walls-Tuite – NUIG 01:22.8 500
MO_500 8 Kevin Crowley – Fenit – RC 01:24.5 500
MO_500 9 Daniel Buckley – NUIG 01:24.6 500
MO_500 10 Kevin Neville – NUIG 01:25.4 500
MO_500 11 Martin Laffey – NUIG 01:26.5 500
MO_500 12 Conor Egan – NUIG 01:27.3 500
MO_500 13 Aleksandrs Laivinas – Portadown – BC 01:27.4 500
MO_500 14 William Finnegan – NUIG 01:28.0 500
MO_500 15 Brian Keane – NUIG 01:28.2 500
MO_500 16 Jack Bennett – NUIG 01:33.4 500
MO_500 17 Luke Curley – ULRC 01:37.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49_500 1 Santa Laivinas – Portadown – BC 01:42.1 500
W40-49_500 2 Pauline O’Brien – Workmen’s – RC 01:43.4 500
W40-49_500 3 Rhona Ware – Paddy – Power 01:46.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59_500 1 Priscilla O’Sullivan – Independant 01:41.9 500
W50-59_500 2 Margot Lawlor – Callinafercy – RC 01:55.8 500
W50-59_500 3 Gin O’Brien – ROWfit 02:05.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18_500 1 Margaret Cremin – Lee – RC 01:39.8 500
WJ18_500 2 Roberta Green – Portadown – BC 01:42.9 500
WJ18_500 3 Lea Turner – Castlecove 01:44.6 500
WJ18_500 4 Siobhan Burns – Workmen’s – RC 01:46.4 500
WJ18_500 5 Maedbh Heaney – Lee – RC 01:49.2 500
WJ18_500 6 Lucy Killackey – SMRC 01:49.8 500
WJ18_500 6 Diane Sauveroche – KHBC 01:49.8 500
WJ18_500 7 Kayla McCann – Portadown – BC 01:52.1 500
WJ18_500 8 Niamh Clarke – Portadown – BC 01:52.3 500
WJ18_500 9 Ciara Nathan – Athlunkard 01:52.8 500
WJ18_500 10 Ellie O’Donoghue – Athlunkard 01:54.1 500
WJ18_500 11 Zoe Morris – Athlunkard 01:55.7 500
WJ18_500 12 Aoife Quinn – Athlunkard 01:58.5 500
WJ18_500 13 Ciara Murphy – Lee – RC 01:58.6 500
WJ18_500 14 Emma Pierse – Tralee – RC 02:01.7 500
WJ18_500 15 Rebecca Devane – Tralee – RC 02:01.9 500
WJ18_500 16 Kate Ryan – Athlunkard 02:07.9 500
WJ18_500 17 Chloe Whelan – Athlunkard 02:09.4 500
WJ18_500 18 Claudia Coulter – Belfast – RC 03:46.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WLTA_500 1 Sarah McLoughlin – Tralee – RC 01:50.7 500
WLTA_500 2 Aine Lennon – Carlow – RC 01:54.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WO_500 1 Monika Dukarska – Killorglin – RC 01:34.1 500
WO_500 2 Katelyn Marsden – ULRC 01:36.0 500
WO_500 3 Katie McEneff – NUIG 01:37.5 500
WO_500 4 Marie Piggott – NUIG 01:38.9 500
WO_500 5 Susan Kennelly – NUIG 01:41.3 500
WO_500 6 Aiste Narkeviciute – Portadown – BC 01:45.2 500
WO_500 7 Ailbhe Ni – Ghriofa – NUIG 01:48.1 500
WO_500 8 Karen Corcoran – O’Hare – Lee – Valley – RC 01:54.9 500
WO_500 9 Noreen Keelan – NUIG 01:55.6 500
WO_500 10 Lauren McCarthy – Workmen’s – RC 02:02.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY1 1 Team E – St – Josephs 07:16.1 2000
MTY1 2 Team – CRCC 07:35.7 2000
MTY1 3 Team B – St – Josephs 07:49.1 2000
MTY1 4 Team C – St – Josephs 07:59.6 2000
MTY1 5 Team A – SMRC 08:09.5 2000
MTY1 6 Team – Castleconnell 08:17.7 2000
MTY1 7 Team A – St – Josephs 08:25.7 2000
MTY1 8 Team D – St – Josephs 08:56.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY2 1 Team – St – Josephs 06:21.3 2000
MTY2 2 Team A – Presentation 06:51.1 2000
MTY2 3 Team Green – Cobras – CBS – Enniscorthy 06:58.8 2000
MTY2 4 Team – CRCC 07:00.6 2000
MTY2 5 Team – Athlunkard 07:07.5 2000
MTY2 6 Team B – Presentation 07:17.9 2000
MTY2 7 Team – SMRC 07:27.0 2000
MTY2 8 Team C – Presentation 07:39.5 2000
MTY2 9 Team – Castleconnell 08:02.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY3 1 Team A – St – Josephs 05:54.7 2000
MTY3 2 Team B – St – Josephs 06:23.0 2000
MTY3 3 Team – Portadown – BC 06:58.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WOT 1 Team – NUIG 06:34.6 2000
WOT 2 Team – ULRC 06:57.2 2000
WOT 3 Team – Portadown – BC 07:03.9 2000
WOT 4 Team – Paddy – Power 07:07.4 2000
WOT 5 Team – Sligo – RC 08:14.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY1 1 Team A – Castleconnell 07:26.2 2000
WTY1 2 Team – Carlow – RC 08:01.3 2000
WTY1 3 Team – CRCC 08:04.2 2000
WTY1 4 Team Cadets – Castleconnell 08:30.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY2 1 Team A – SMRC 07:32.9 2000
WTY2 2 Team – Sacred – Heart – School 07:51.2 2000
WTY2 3 Team A – Carlow – RC 07:51.9 2000
WTY2 4 Team B – Carlow – RC 08:24.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY4 1 Team Suir – We’ll – Give – It – a – Row!! – 06:56.2 2000
WTY4 2 Team – SMRC 07:00.0 2000
WTY4 3 Team – Sligo – RC 08:20.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY5 1 Team – GRC 06:58.0 2000
WTY5 2 Team – KHBC 07:06.9 2000
WTY5 3 Team A – Athlunkard 07:32.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
IPT_WJ18 1 Team – Munster 06:48.6 2000
IPT_WJ18 2 Team – Leinster 06:57.8 2000
IPT_WJ18 3 Team – Connacht 07:02.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
IPT_WJ16 1 Team – Connacht 06:53.2 2000
IPT_WJ16 2 Team – Munster 07:01.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
IPT_WJ15 1 Team – Leinster 07:06.6 2000
IPT_WJ15 2 Team – Munster 07:16.1 2000
IPT_WJ15 3 Team – Connacht 07:17.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
IPT_WJ14 1 Team – Connacht 07:39.8 2000
IPT_WJ14 2 Team – Leinster 07:39.8 2000
IPT_WJ14 3 Team – Munster 07:53.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
IPT_WJ13 1 Team – Munster 07:57.3 2000
IPT_WJ13 2 Team – Leinster 08:02.8 2000
IPT_WJ13 3 Team – Connacht 08:11.1 2000
IPT_MJ18 1 Team – Munster 05:50.6 2000
IPT_MJ18 2 Team – Leinster 06:01.3 2000
IPT_MJ18 3 Team – Connacht 06:31.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
IPT_MJ16 1 Team – Munster 06:06.6 2000
IPT_MJ16 2 Team – Connacht 06:19.7 2000
IPT_MJ16 3 Team – Leinster 06:25.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
IPT_MJ15 1 Team – Munster 06:12.3 2000
IPT_MJ15 2 Team – Connacht 06:28.1 2000
IPT_MJ15 3 Team – Leinster 07:15.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
IPT_MJ14 1 Team – Munster 07:02.0 2000
IPT_MJ14 2 Team – Leinster 07:03.8 2000
IPT_MJ14 3 Team – Connacht 07:12.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
IPT_MJ13 1 Team – Connacht 07:32.6 2000
IPT_MJ13 2 Team – Munster 07:44.7 2000
IPT_MJ13 3 Team – Leinster 08:25.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MOT 1 Team – NUIG 05:29.9 2000
MOT 2 Team – SMRC 05:49.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTST 1 Team B – ULRC 05:41.1 2000
MTST 2 Team – NUIG 05:44.5 2000
MTST 3 Team C – ULRC 06:29.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY5 1 Team A – St – Josephs 05:43.6 2000
MTY5 2 Team – Presentation 05:54.3 2000
MTY5 3 Team B – St – Josephs 06:05.7 2000
MTY5 4 Team – KHBC 06:16.2 2000
MTY5 5 Team – St – Colmans – 06:45.7 2000
MTY5 6 Team – Sligo – RC 07:05.3 2000

Race# Place Rower Name Time Distance
MTY4 1 Team – Presentation 06:12.9 2000
MTY4 2 Team – Portadown – BC 06:32.7 2000
MTY4 3 Team – Tullamore – College 06:44.7 2000