Results – PROVINCES IRC 2016

Irish PROVINCES IRC 2016 – 26th November 2016.

Download Split Time & Stroke Data PIRC 2016

If you can’t find the category or name your looking for please press CTRL+F and enter the name or category.

Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13 1 Jennifer Forde – Shandon 03:00.0 797
WJ13 2 Orla McCarthy – Killorglin – RC 03:00.0 785
WJ13 3 Olivia Neaves – Carlow – RC 03:00.0 777
WJ13 4 Savannagh Clifford – Callinafercy 03:00.0 776
WJ13 5 Ciara Kiely – Castleconnell 03:00.0 766
WJ13 6 Ava Kavanagh – Carlow – RC 03:00.0 759
WJ13 7 Lauren McCarthy-Steele – ROSSCARBERY 03:00.0 755
WJ13 8 Tara Mulready – Castleconnell 03:00.0 751
WJ13 9 Carol Gilligan – Shannon – RC 03:00.0 750
WJ13 10 Ellen O’Donovan – Rosscarbery – RC 03:00.0 744
WJ13 11 Clodagh Hayes – Lee – RC 03:00.0 743
WJ13 12 Alexandrina Toderica – Lee – RC 03:00.0 742
WJ13 13 Holly Smith – Shandon 03:00.0 739
WJ13 14 Airida Mateviciene – Killorglin – RC 03:00.0 736
WJ13 15 Clara Leahy – Castleconnell 03:00.0 735
WJ13 16 Isabel McElwain – Lee – RC 03:00.0 728
WJ13 17 Niamh O’Sullivan – Shannon – RC 03:00.0 723
WJ13 17 Toni O’Connor – Shandon 03:00.0 723
WJ13 18 Muireann Lynch – Portmagee – RC 03:00.0 708
WJ13 19 Zina Ni – Chionna – CRCC 03:00.0 699
WJ13 20 Clodagh Fitzgerald – Shandon 03:00.0 698
WJ13 21 Sarah O’Leary – Workmen’s – RC 03:00.0 691
WJ13 22 Caireann – Rose O’Gorman – SMRC 03:00.0 688
WJ13 23 Alice McKeon – SMRC 03:00.0 683
WJ13 24 Fainse NiShioda – CRCC 03:00.0 682
WJ13 25 Sadhbh NiFhlaithearta – CRCC 03:00.0 664
WJ13 26 Anna McCarthy – Shannon – RC 03:00.0 659
WJ13 27 Sarah – May Kiely – Castleconnell 03:00.0 657
WJ13 28 Ella Dalton – CRCC 03:00.0 644
WJ13 29 Azure Company-Deacy – CRCC 03:00.0 635
WJ13 30 Hannah Quigley – CRCC 03:00.0 621
WJ13 31 Annick Froburg – Castleconnell 03:00.0 590
WJ13 32 Saoirse Exton – Castleconnell 03:00.0 565
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13 1 Ciaran O – Connell – Cahirciveen – RC 03:00.0 853
MJ13 2 Robert Cormican – Bish 03:00.0 839
MJ13 3 Maitiu O – Cleirigh – CRCC 03:00.0 838
MJ13 4 Joe Cunningham – Castleconnell 03:00.0 833
MJ13 5 David FOLEY – Kiely – SMRC 03:00.0 832
MJ13 6 Iannis Praxamer – Bish 03:00.0 803
MJ13 7 Eoin Bartley – Fermoy 03:00.0 795
MJ13 8 Adam Donovan – Athlone 03:00.0 793
MJ13 9 Sean FARRELL – SMRC 03:00.0 792
MJ13 10 Ivan Cotter – SMRC 03:00.0 785
MJ13 11 Eoin Condon – Fermoy 03:00.0 782
MJ13 12 Robbie Grogan – Waterford 03:00.0 778
MJ13 12 Brian Hurley – Fermoy 03:00.0 778
MJ13 13 Hugh o – Hara – Lee – RC 03:00.0 776
MJ13 14 Sam Doughty – Presentation – Col 03:00.0 772
MJ13 15 Dara Kavanagh – Bish 03:00.0 770
MJ13 16 Andrew – Cotter – Lee – RC 03:00.0 769
MJ13 17 Cian MacDaibhois-MacanRi – CRCC 03:00.0 764
MJ13 18 Liam Bugler – Presentation – Col 03:00.0 763
MJ13 19 Iarlais O – Maicin – CRCC 03:00.0 762
MJ13 20 James Robey – Skibbereen – RC 03:00.0 761
MJ13 21 Niall Breathnach – CRCC 03:00.0 755
MJ13 22 Cormac Walsh – Waterford 03:00.0 750
MJ13 23 Robert Lyons – Castleconnell 03:00.0 744
MJ13 24 Donnchadha – De – Brun – SMRC 03:00.0 743
MJ13 25 Thor Bryrne – Castleconnell 03:00.0 738
MJ13 26 Ian Neville – SMRC 03:00.0 737
MJ13 27 Cormac Cassidy – Bish 03:00.0 733
MJ13 28 Conor Hartigan – Castleconnell 03:00.0 719
MJ13 29 Paul McINERNEY – SMRC 03:00.0 716
MJ13 30 Damon Conway – CRCC 03:00.0 712
MJ13 30 Isac Byrnes – Castleconnell 03:00.0 712
MJ13 31 Gregory OLiain – CRCC 03:00.0 708
MJ13 31 Michael Spooner – SMRC 03:00.0 708
MJ13 31 Ben O – Donoghue – SMRC 03:00.0 708
MJ13 32 Diarmuid Hartney – SMRC 03:00.0 699
MJ13 33 Adam Flahive – Castleconnell 03:00.0 698
MJ13 34 Ryan Bartlett – Workmen’s – RC 03:00.0 696
MJ13 34 Harry LYNCH – SMRC 03:00.0 696
MJ13 35 Colm Dunwoody – CRCC 03:00.0 683
MJ13 36 Ciaran Pearl-McInerney – SMRC 03:00.0 672
MJ13 37 Jack Kelleher – CRCC 03:00.0 671
MJ13 38 Conchubhair O – Neallagain – CRCC 03:00.0 670
MJ13 39 Nathaniel Bell – CRCC 03:00.0 663
MJ13 40 Ronan Zaletel – CRCC 03:00.0 657
MJ13 40 Tadhg Cunniffe – Castleconnell 03:00.0 657
MJ13 41 John Stritch – SMRC 03:00.0 635
MJ13 42 Dara O – Leathloibear – CRCC 03:00.0 625
MJ13 43 Finlay Robertson – Castleconnell 03:00.0 586
MJ13 44 Stephen Cunningham – Castleconnell 03:00.0 584
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14 1 Katie Boyle – Callinafercy 04:00.0 1057
WJ14 2 Molly Larkin – Athlone 04:00.0 1051
WJ14 3 Sarah Kennedy – Callinafercy 04:00.0 1049
WJ14 4 Niamh Kiely – Castleconnell 04:00.0 1031
WJ14 5 Sadhbh McGrath – Clonmel – RC 04:00.0 1024
WJ14 6 Lara Flynn – Tralee – RC 04:00.0 1021
WJ14 7 Robyn Smith – Lee – RC 04:00.0 1016
WJ14 8 Orlaith – Hickson – Carlow – RC 04:00.0 1012
WJ14 9 Orla Gaffney – Shandon 04:00.0 999
WJ14 10 Anna Griffin – Callinafercy 04:00.0 994
WJ14 11 Emily Fitzpatrick – Clonmel – RC 04:00.0 993
WJ14 11 Ella Dillon – Athlone 04:00.0 993
WJ14 12 Abbie – Cambell – Carlow – RC 04:00.0 992
WJ14 13 Aoife Murphy – Offaly – RC 04:00.0 990
WJ14 14 Beth Coffey – Fossa – R.C. 04:00.0 989
WJ14 15 Emma – Dunne – Carlow – RC 04:00.0 988
WJ14 16 Keara Egan – Carlow – RC 04:00.0 984
WJ14 17 Lauren Walsh – Carlow – RC 04:00.0 983
WJ14 18 Eabha Benson – SMRC 04:00.0 974
WJ14 19 Rebecca O’ – Connell – Fossa – R.C. 04:00.0 973
WJ14 20 Ciara Glynn – Carlow – RC 04:00.0 967
WJ14 22 Laoise Crowley – Shandon 04:00.0 957
WJ14 22 Sarah Fitzgerald – Tralee – RC 04:00.0 957
WJ14 23 Claire Joy – Muckross 04:00.0 955
WJ14 24 Sinead Buckley – Shandon 04:00.0 947
WJ14 25 Rachel Doherty – Shandon 04:00.0 928
WJ14 26 Meadhbh Mac – Curtain – Workmen’s – RC 04:00.0 919
WJ14 27 Lauren Heyes – Waterford 04:00.0 911
WJ14 28 Orna MURPHY – SMRC 04:00.0 901
WJ14 29 Annika Dunford – Shandon 04:00.0 900
WJ14 30 Molly Hanly – SMRC 04:00.0 897
WJ14 31 Kate McGann – SMRC 04:00.0 893
WJ14 32 Sarah Conlon – SMRC 04:00.0 886
WJ14 32 Taylor Nic – Annaidh – CRCC 04:00.0 872
WJ14 33 Saoirse Ni – Gamhna – CRCC 04:00.0 870
WJ14 34 Naomi Bell – CRCC 04:00.0 866
WJ14 35 Siobhan Ni – Eanagain – CRCC 04:00.0 786
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14 1 Andrew Sheehan – Lee – RC 04:00.0 1169
MJ14 2 Dara O’Murchu – Fermoy 04:00.0 1146
MJ14 3 Diarmuid Deeney – Curran – Bish 04:00.0 1119
MJ14 4 Mark English – Athlunkard 04:00.0 1118
MJ14 5 Ben Freeman – Fermoy 04:00.0 1115
MJ14 6 Jamie Falsey – Presentation – Col 04:00.0 1114
MJ14 6 Alex Mahony – Lee – RC 04:00.0 1114
MJ14 7 Aidan McCarthy – – Killorglin – RC 04:00.0 1109
MJ14 8 Finn Bolton-Dowling – Carlow 04:00.0 1108
MJ14 9 Declan Geary – Fermoy 04:00.0 1101
MJ14 10 Cody Penny – Fermoy 04:00.0 1100
MJ14 11 Darragh Murphy – Presentation – Col 04:00.0 1092
MJ14 12 Peter O’Shea – Workmen’s – RC 04:00.0 1087
MJ14 13 Padraig Dolan – Fermoy 04:00.0 1081
MJ14 14 Mark Hartridge – Castleconnell 04:00.0 1080
MJ14 14 Fionn Mac – Craith – CRCC 04:00.0 1080
MJ14 15 Sean McCogan – Lee – RC 04:00.0 1076
MJ14 16 Ciaran Dunwoody – CRCC 04:00.0 1075
MJ14 17 Kaj Siltanen – Bish 04:00.0 1071
MJ14 18 Darire Scully – Castleconnell 04:00.0 1069
MJ14 18 Chistopher Burke – SMRC 04:00.0 1069
MJ14 19 Peter Leonard – Cork – BC 04:00.0 1062
MJ14 20 Senan Murphy – Fossa – R.C. 04:00.0 1061
MJ14 21 Luke FOLEY – SMRC 04:00.0 1059
MJ14 22 Oran FLEMING – SMRC 04:00.0 1056
MJ14 23 Cian Murphy – Waterford 04:00.0 1054
MJ14 24 Tom Greaney – Fenit – RC 04:00.0 1042
MJ14 25 Cillian Jennings – Bish 04:00.0 1041
MJ14 26 Ibrahim Salih – Presentation – Col 04:00.0 1038
MJ14 27 Ciaran FOSTER – SMRC 04:00.0 1033
MJ14 28 Conor Dwyer – Presentation – Col 04:00.0 1030
MJ14 29 Callum Nolan – Castleconnell 04:00.0 1021
MJ14 30 Evan Lyons – Kelly – Bish 04:00.0 1013
MJ14 31 Bevin Forde – Lee – RC 04:00.0 1010
MJ14 32 Ricky Sung – Presentation – Col 04:00.0 1005
MJ14 32 Adam Mc – Sweeney – Bish 04:00.0 1005
MJ14 33 Conall MacFhinn – CRCC 04:00.0 993
MJ14 34 Shane Fitzgerald – Castleconnell 04:00.0 986
MJ14 35 Liam O – Cathain – CRCC 04:00.0 984
MJ14 36 Stephen Keenan – Bish 04:00.0 983
MJ14 37 Ciaran Odlum – Presentation – Col 04:00.0 982
MJ14 38 Darragh Condell – Castleconnell 04:00.0 981
MJ14 39 Conor O’Keeffe – Presentation – Col 04:00.0 979
MJ14 40 Ben Mc – Glynn – Bish 04:00.0 978
MJ14 41 Jimmy Coughlan – Presentation – Col 04:00.0 977
MJ14 42 Luke O’Keeffe – Presentation – Col 04:00.0 976
MJ14 43 Leon POWER – SMRC 04:00.0 970
MJ14 44 Micheal O – Briain – CRCC 04:00.0 956
MJ14 45 Adam O’Reilly – Bish 04:00.0 954
MJ14 46 Conor Coogan – CRCC 04:00.0 949
MJ14 47 Ciarain Bowen – Castleconnell 04:00.0 946
MJ14 48 lucas O – Conchubhair – CRCC 04:00.0 942
MJ14 49 Daithi O’Regan – – Tralee – RC 04:00.0 934
MJ14 50 Andrew Diggin – Presentation – Col 04:00.0 922
MJ14 50 Max Doherty – SMRC 04:00.0 922
MJ14 51 Oisín – Leannacháin – CRCC 04:00.0 915
MJ14 52 Tadgh O – Shaughnessy – Castleconnell 04:00.0 913
MJ14 53 Matthew Tarbatt – Presentation – Col 04:00.0 912
MJ14 54 Jack Walsh – Tralee – RC 04:00.0 909
MJ14 55 Jack Cashman – Presentation – Col 04:00.0 902
MJ14 56 Daniel Moloney – SMRC 04:00.0 876
MJ14 57 Oisin Mc – Grath – Bish 04:00.0 867
MJ14 58 Ben Cussen – Workmen’s – RC 04:00.0 809
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15 1 Katie Corcoran – Carlow – RC 05:00.0 1308
WJ15 2 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 05:00.0 1304
WJ15 3 Doireann Slater – Carlow – RC 05:00.0 1276
WJ15 4 Eilis Ward – Offaly – RC 05:00.0 1270
WJ15 5 Lauren O’Brien – Castleconnell 05:00.0 1263
WJ15 6 Norma Silke – Castleconnell 05:00.0 1261
WJ15 7 Simi Opeoluwa – CRCC 05:00.0 1243
WJ15 8 Anna Tyther – Killorglin – RC 05:00.0 1241
WJ15 9 Niamh Collins – Lee – Valley 05:00.0 1232
WJ15 10 Erin O’Sullivan – Fermoy 05:00.0 1227
WJ15 11 Lucy Pennick – Offaly 05:00.0 1211
WJ15 12 Eimear Beazley – Muckross 05:00.0 1201
WJ15 13 Hannah Donovan – Athlone 05:00.0 1199
WJ15 14 Asia O’Brien – SMRC 05:00.0 1194
WJ15 15 Saoirse Byrnes – Castleconnell 05:00.0 1190
WJ15 16 Orla Murphy – Callinafercy 05:00.0 1189
WJ15 17 Hannah Daly – Muckross 05:00.0 1141
WJ15 18 Caoimhe O – Connor – Muckross 05:00.0 1129
WJ15 19 Hannah Ni – Chiaragain – CRCC 05:00.0 1125
WJ15 20 Sarah Kisby – Sligo – RC 05:00.0 1111
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15 1 Darragh Galivan – CRCC 05:00.0 1472
MJ15 2 David Conneely – Bish 05:00.0 1449
MJ15 3 Marc Woodward – Workmen’s – RC 05:00.0 1448
MJ15 4 Matthew Todd – CRCC 05:00.0 1444
MJ15 5 John Kearney – Cork – BC 05:00.0 1420
MJ15 6 Dylan Ross – Athlone 05:00.0 1417
MJ15 7 Harry Slattery – Carlow 05:00.0 1408
MJ15 8 Paul Mc – Nally – Bish 05:00.0 1398
MJ15 9 Ross Madden – Cork – BC 05:00.0 1384
MJ15 10 Conchur Breathnach – CRCC 05:00.0 1377
MJ15 11 Kyle McLoughlin – CRCC 05:00.0 1374
MJ15 12 Richard O – Neill – CBS – Enniscorthy 05:00.0 1369
MJ15 13 David Cronin – Cork – BC 05:00.0 1367
MJ15 14 Oisin O – Neachtain – CRCC 05:00.0 1358
MJ15 15 Harry Hodgins – Bish 05:00.0 1350
MJ15 16 James Kelly – Cork – BC 05:00.0 1347
MJ15 16 Alexi Kolyzaev – Bish 05:00.0 1347
MJ15 17 Toirleach O – Muirnin – CRCC 05:00.0 1331
MJ15 18 Timmy Grimes – Fenit – RC 05:00.0 1316
MJ15 19 John McCrohan – Fenit – RC 05:00.0 1312
MJ15 20 Niall Murphy – Callinafercy 05:00.0 1310
MJ15 21 Liam O’REILLY – SMRC 05:00.0 1309
MJ15 22 Ronan O’GORMAN – SMRC 05:00.0 1307
MJ15 23 Robin Porter – Fenit – RC 05:00.0 1289
MJ15 24 David HOURIGAN – SMRC 05:00.0 1264
MJ15 25 Sean Hennessy – Fenit – RC 05:00.0 1259
MJ15 26 Tom Sheridan – Bish 05:00.0 1224
MJ15 27 Stephen Clery – SMRC 05:00.0 1219
MJ15 28 Keelan CHRISTIE – SMRC 05:00.0 1201
MJ15 29 James MURPHY – SMRC 05:00.0 1190
MJ15 30 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 05:00.0 1177
MJ15 31 Odhran Exton – Castleconnell 05:00.0 836
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16 1 Chris Kirwan – SMRC 07:27.9 2000
WJ16 2 Sarah Neary – Lee – Valley 07:34.4 2000
WJ16 3 Ellie O’Reilly – Fermoy 07:36.0 2000
WJ16 4 Jenny White – SMRC 07:42.0 2000
WJ16 5 Gill McGirr – Fermoy 07:42.2 2000
WJ16 6 Ellen Sheehan – Fossa – R.C. 07:44.8 2000
WJ16 7 Annie O’Donoghue – Workmen’s – RC 07:45.8 2000
WJ16 8 Julie Harrington – Shandon 07:46.1 2000
WJ16 9 Claire Cummins – Lee – Valley 07:50.0 2000
WJ16 10 Jennifer Crowley – Lee – RC 07:50.7 2000
WJ16 11 Ciara Moynihan – Workmen’s – RC 07:51.0 2000
WJ16 12 Muirrean Heaney – Lee – RC 07:53.7 2000
WJ16 13 Nadia Daly – Galway – RC 07:55.7 2000
WJ16 14 Grace Sheridan – SMRC 07:56.6 2000
WJ16 15 Ellen Murphy – SMRC 07:59.3 2000
WJ16 16 Hannah Gahan – Cork – BC 08:00.8 2000
WJ16 17 Sophie Gray – Lee – RC 08:01.0 2000
WJ16 18 Ciara Browne – Workmen’s – RC 08:01.8 2000
WJ16 19 Aine Phillips – SMRC 08:04.3 2000
WJ16 20 Jessica Derereaux – SMRC 08:05.4 2000
WJ16 21 Maria Kidney – Lee – RC 08:06.1 2000
WJ16 22 Claragh O’Sullivan – Cork – BC 08:07.1 2000
WJ16 23 Simone Beardsworth – Lee – RC 08:08.2 2000
WJ16 24 Grace Prendergast – SMRC 08:09.0 2000
WJ16 25 Ella Moloney – Galway – RC 08:09.3 2000
WJ16 26 Emily Dowling – Offaly – RC 08:10.4 2000
WJ16 27 Aoife Cummins – Lee – RC 08:12.0 2000
WJ16 28 Emma Breen – Lee – RC 08:13.8 2000
WJ16 29 Megan O’Byrne – SMRC 08:16.3 2000
WJ16 30 Emer Boland – Athlunkard 08:18.7 2000
WJ16 31 Lauren Tully – Shannon – RC 08:20.8 2000
WJ16 32 Eve Cunningham – Galway – RC 08:20.9 2000
WJ16 33 Eabha Keely – Lee – RC 08:21.8 2000
WJ16 34 Jani Vermaak – Lee – RC 08:22.5 2000
WJ16 35 Sarah Doody – Fossa – R.C. 08:23.1 2000
WJ16 36 Louise Blair – SMRC 08:23.2 2000
WJ16 37 Nicole Nagle – Lee – RC 08:23.8 2000
WJ16 38 Siofra O’Flynn – Cork – BC 08:25.0 2000
WJ16 39 Rebecca Voye – Athlunkard 08:25.5 2000
WJ16 40 Hanna Cummins – Lee – RC 08:26.2 2000
WJ16 41 Abbie Cummins – Lee – RC 08:28.1 2000
WJ16 42 Stacey O’Sullivan – Killorglin – RC 08:28.2 2000
WJ16 43 Elise McInerney – SMRC 08:29.2 2000
WJ16 44 Shauna Flynn – Tralee – RC 08:35.6 2000
WJ16 45 Hannah Gilligan – Shannon – RC 08:41.6 2000
WJ16 46 Anna Christie – SMRC 08:46.4 2000
WJ16 47 Jennifer Connolly – SMRC 08:50.8 2000
WJ16 48 Bronagh McMahon – Shannon – RC 08:51.9 2000
WJ16 49 Neasa Coleman – Lee – RC 08:53.1 2000
WJ16 50 Aoife Coleman – Lee – RC 08:58.0 2000
WJ16 51 Sophie McMahon – Shannon – RC 09:02.3 2000
WJ16 52 Seonaid Lally – Lee – RC 09:06.2 2000
WJ16 53 Ciara Marron – SMRC 09:07.2 2000
WJ16 54 Miriam Fleming – Flesk – Valley 09:17.1 2000
WJ16 55 Aoife Hurley – Shannon – RC 09:23.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16 1 Rory Tummon – Bish 06:31.8 2000
MJ16 2 David Bartlett – Workmen’s – RC 06:34.2 2000
MJ16 3 Alex Bryne – Shandon 06:34.4 2000
MJ16 4 Sean Houlihan – Killorglin – RC 06:37.6 2000
MJ16 5 Matthew Gallagher – Bish 06:40.6 2000
MJ16 6 Michael – Daly – Bish 06:47.7 2000
MJ16 7 Eoin Gaffney – Shandon 06:49.6 2000
MJ16 8 Luke Hayes-Nally – Shandon 06:49.8 2000
MJ16 9 Rory O’Neill – Castleconnell 06:51.2 2000
MJ16 9 Tom Murphy – Presentation – Col 06:51.2 2000
MJ16 10 Jack Dorney – Shandon 06:51.9 2000
MJ16 11 Darragh McCarthy – Shandon 06:55.8 2000
MJ16 12 Sean O’Donnell – Clonmel – RC 06:56.2 2000
MJ16 13 Ruadhan Mac – Curtain – Workmen’s – RC 06:56.2 2000
MJ16 14 James Desmond – Castleconnell 06:57.8 2000
MJ16 15 Callum Kelly – Carlow 06:58.0 2000
MJ16 16 Kevin O’Donovan – Shandon 06:59.0 2000
MJ16 17 Jerome Arrigan – Shandon 06:59.2 2000
MJ16 18 Hugo Meade – Carlow 06:59.4 2000
MJ16 19 Fionn Browne – Bish 06:59.5 2000
MJ16 20 Dach Murray – Carlow 06:59.9 2000
MJ16 21 Michael Farrell – Bish 07:00.0 2000
MJ16 22 Conor Butler – Shandon 07:00.4 2000
MJ16 23 Macdara Alison – CRCC 07:01.4 2000
MJ16 24 Sean O’Brien – Waterford 07:01.8 2000
MJ16 25 Conor Mulready – Castleconnell 07:02.1 2000
MJ16 26 Otto Stilanen – Bish 07:02.9 2000
MJ16 27 Dylan Barry – O’Donovan – Clonmel – RC 07:04.9 2000
MJ16 28 David Cosgrave – Shandon 07:05.5 2000
MJ16 29 Darren Callanan – Carlow 07:06.4 2000
MJ16 30 William Roynane – Shandon 07:07.1 2000
MJ16 31 Sam O’Neill – Shandon 07:08.9 2000
MJ16 32 Daniel Mac – an – Ucaire – CRCC 07:09.9 2000
MJ16 33 Tom Ostheimer – Bish 07:11.6 2000
MJ16 34 Ben Bradley – Bish 07:14.9 2000
MJ16 35 Adam Daly – Bish 07:18.9 2000
MJ16 36 Ruadhan Keogh – Daly – Shannon – RC 07:19.9 2000
MJ16 37 Conor Coffey – Fossa – R.C. 07:20.3 2000
MJ16 38 Ben Corcoran – Presentation – Col 07:22.7 2000
MJ16 39 Eoghan Fitzgerald – Shannon – RC 07:23.6 2000
MJ16 40 Aaron Houlihan – Callinafercy 07:25.4 2000
MJ16 41 Jack – Leggett – Lee – RC 07:31.1 2000
MJ16 42 Liam MULCAHY – SMRC 07:35.5 2000
MJ16 42 Jakub Kunicki – Workmen’s – RC 07:35.5 2000
MJ16 43 Alex King – CROMANE – RC 07:39.3 2000
MJ16 44 Callum Myers – Workmen’s – RC 07:39.8 2000
MJ16 45 Brian Quinlan – Shannon – RC 07:43.7 2000
MJ16 46 Brian O – Donovan – Ring – RC 07:44.1 2000
MJ16 47 Alex Guerin – – Presentation – Col 07:49.6 2000
MJ16 48 Huey Collins – Shannon – RC 07:53.1 2000
MJ16 49 John McNamara – SMRC 07:57.9 2000
MJ16 50 Aaron – Kinsella – Athlone 08:03.8 2000
MJ16 51 Cathal Murphy – Fenit – RC 08:15.9 2000
MJ16 52 Trevor Leen – Fenit – RC 08:20.1 2000
MJ16 53 Niall Marley – Tralee – RC 08:20.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_1000 1 Lauren Robinson – Waterford 03:51.4 1000
WJ15_1000 2 Aoife Doody – Fossa – R.C. 03:52.9 1000
WJ15_1000 3 Simone Beardsworth – Lee – RC 03:54.6 1000
WJ15_1000 4 Zara Doyle- – Matthews – Carlow – RC 03:55.6 1000
WJ15_1000 5 Leah Amond – Carlow – RC 03:57.1 1000
WJ15_1000 6 Emma Breen – Lee – RC 04:00.7 1000
WJ15_1000 7 Sophie Gray – Lee – RC 04:02.3 1000
WJ15_1000 8 Fiona – Butler – Carlow – RC 04:02.4 1000
WJ15_1000 9 Eabha Keely – Lee – RC 04:03.5 1000
WJ15_1000 10 Moya Kenny – Shannon – RC 04:03.9 1000
WJ15_1000 11 Emma – Corcoran – Carlow – RC 04:06.5 1000
WJ15_1000 12 Katherine Moran – Shannon – RC 04:07.9 1000
WJ15_1000 13 Sophie Shanahan – Shannon – RC 04:08.4 1000
WJ15_1000 14 Abbie Cummins – Lee – RC 04:09.7 1000
WJ15_1000 15 Hanna Cummins – Lee – RC 04:09.8 1000
WJ15_1000 16 Rachel Hartigan – Shannon – RC 04:13.1 1000
WJ15_1000 17 Sarah Gilmore – Castleconnell 04:15.3 1000
WJ15_1000 18 Aoife Murphy – Callinafercy 04:17.7 1000
WJ15_1000 19 Neasa Coleman – Lee – RC 04:18.3 1000
WJ15_1000 20 Aoife Coleman – Lee – RC 04:24.1 1000
WJ15_1000 21 Isabelle McMullen – Shannon – RC 04:27.9 1000
WJ15_1000 22 Ciara – Lyons – Waterford 04:29.1 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WFR_1000 1 Helene Goury – UL 03:40.4 1000
WFR_1000 2 Sorcha O’Donnell – NUIGBC 03:42.4 1000
WFR_1000 3 Ciara Hanlon – UL 03:44.7 1000
WFR_1000 4 Aisling Nolan – NUIGBC 03:46.4 1000
WFR_1000 5 Anique Zwart – UL 03:47.9 1000
WFR_1000 6 Grainne Keehan – NUIGBC 03:55.5 1000
WFR_1000 7 Siuan Mannion – NUIGBC 03:57.2 1000
WFR_1000 8 Naoimi Tunstead – NUIGBC 04:00.3 1000
WFR_1000 9 Shannon Sheridan – NUIGBC 04:00.9 1000
WFR_1000 10 Diana Ewert – UL 04:01.9 1000
WFR_1000 11 Valerie Lee – UL 04:05.9 1000
WFR_1000 12 Niamh Ward – NUIGBC 04:12.0 1000
WFR_1000 13 Sarah Canavan – NUIGBC 04:22.8 1000
WFR_1000 14 Caroline Morgan – UL 04:33.7 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WU23 1 Hannah O – Sullivan – SMRC 07:21.8 2000
WU23 2 Sarah Murphy – SMRC 07:23.7 2000
WU23 3 Orla Donnelly – UL 07:25.9 2000
WU23 4 Yvonne Curley – Athlone – BC 08:20.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LWU23 1 Eva McGiff – SMRC 07:43.3 2000
LWU23 2 Aoife Byrne – Carlow 07:59.8 2000
LWU23 3 Nell Hartney – SMRC 08:17.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WO 1 Jess O’ – Keeffe – UL 07:20.1 2000
WO 2 Jean McHugh – SMRC 07:26.3 2000
WO 3 Sarah McLoughlin – Tralee – RC 08:20.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W30-39 1 Malwina Tritt – C2TweetCrew 07:40.3 2000
W30-39 2 Paula Moloney – Fenit – RC 07:58.5 2000
W30-39 3 Kathleen McGonagle – Kincasslagh – RC 07:59.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49 1 Mary Fogarty – Sive 07:36.6 2000
W40-49 2 Angela Ballantine – Lady – Victoria – BC 07:39.1 2000
W40-49 3 Pauline O’Brien – Workmen’s – RC 07:56.0 2000
W40-49 4 AM O – UL 08:27.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW40-49 1 Tina O – Sullivan – PWRC 07:58.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59 1 Priscilla O’Sullivan – Bandon – S&C 07:32.1 2000
W50-59 2 Margot Lawlor – Callinafercy 08:17.9 2000
W50-59 3 Kathleen McCarthy – Sive 08:37.2 2000
W50-59 4 Ruth Buckley – 08:45.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_1000 1 Jack Murphy – Presentation – Col 03:19.8 1000
MJ15_1000 2 Gregory Robey – Skibbereen – RC 03:22.9 1000
MJ15_1000 3 Jacques Mattieu – Presentation – Col 03:24.0 1000
MJ15_1000 4 David Maher – Waterford 03:30.9 1000
MJ15_1000 5 Nathan Houlihan – Callinafercy 03:36.0 1000
MJ15_1000 6 Sam Crean – Presentation – Col 03:38.2 1000
MJ15_1000 7 Alex Doherty – Presentation – Col 03:41.9 1000
MJ15_1000 8 Peter Higgins – Presentation – Col 03:42.0 1000
MJ15_1000 9 Callum O’ – Donovan – Presentation – Col 03:50.6 1000
MJ15_1000 10 Liam Rooke – Presentation – Col 03:51.9 1000
MJ15_1000 11 Jamie McNulty – Presentation – Col 03:54.3 1000
MJ15_1000 12 Omar Elbastawisi – Presentation – Col 03:58.1 1000
MJ15_1000 13 Desmond Lee – Presentation – Col 04:06.1 1000
MJ15_1000 14 Jamie O’ – Callaghan – Presentation – Col 04:09.6 1000
MJ15_1000 15 Conor Dorgan – Presentation – Col 04:17.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MFR_1000 1 Jack Geoghegan – NUIGBC 03:19.2 1000
MFR_1000 2 Daniel McLoone – NUIGBC 03:23.3 1000
MFR_1000 3 Eoin Conheady – UL 03:25.4 1000
MFR_1000 4 Karim Currimjee – UL 03:25.8 1000
MFR_1000 5 Gerard Ahern – UL 03:26.1 1000
MFR_1000 6 John Scanlon – UL 03:28.2 1000
MFR_1000 7 Micheal Lane – NUIGBC 03:29.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49 1 Fintan Gilsenan – Castletownbere – RC 06:28.6 2000
M40-49 2 Eugene Dorney – Cork – BC 06:34.9 2000
M40-49 3 James Crowley – Dave – Slatts – Fitness 06:35.3 2000
M40-49 4 Ray Sheehan – Ennis – MWF 06:42.3 2000
M40-49 5 Paul McGonagle – Kincasslagh – RC 06:45.6 2000
M40-49 6 Noel Carey – Shandon 06:47.4 2000
M40-49 7 Patrick O – Sullivan – Pwrc 06:49.4 2000
M40-49 8 Ed Daly – Shannon – RC 06:50.9 2000
M40-49 9 Derek O’Sullivan – Cork – BC 06:52.6 2000
M40-49 10 Ger Sheehan – UL 06:54.7 2000
M40-49 11 Patrick OConnor – SQUIRE – RC 07:04.6 2000
M40-49 12 Maurice O’Brien – SMRC 07:09.9 2000
M40-49 13 Charles Rogers – UL 08:02.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM40-49 1 Danny Ryan – Danny – Ryan – BoxFit 06:34.6 2000
LM40-49 2 Brian O’Keeffe – Shandon 06:50.2 2000
LM40-49 3 John Boothman – 06:59.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59 1 Stan Nwaka – Taff – Attack – Racing 06:47.0 2000
M50-59 2 Tom Elwood – Galway – RC 06:49.1 2000
M50-59 3 Joe Riordan – 06:58.1 2000
M50-59 4 Mick Slocum – Cork – BC 07:09.6 2000
M50-59 5 Adrian McCallion – Galway – RC 07:13.2 2000
M50-59 6 Brian O’Sullivan – Fenit – RC 07:39.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM50-59 1 Christian Leonard – none 07:01.2 2000
LM50-59 2 David O’Regan – Cork – BC 07:06.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M60-69 1 John Martyn – Galway – City – Gym 07:27.8 2000
M60-69 2 Christy Moloney – SMRC 07:53.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM70+ 1 Tony Corcoran – Lee – Valley – RC 07:48.3 2000
LM70+ 2 Richard Morgan – 08:38.4 2000
LM70+ 3 Jerry O’Connell – ROWfit 08:38.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18 1 Margaret Cremen – Lee – RC 07:15.2 2000
WJ18 2 Aine Rice – Cork – BC 07:16.8 2000
WJ18 3 aoife casey – Skibbereen – RC 07:17.5 2000
WJ18 4 Mia kovacs – Shandon 07:30.7 2000
WJ18 5 Anna Prendergast – SMRC 07:33.3 2000
WJ18 6 Anna O’Sullivan – Fermoy – RC 07:37.4 2000
WJ18 7 Ella Buckley – Lee – Valley 07:38.4 2000
WJ18 8 Cliodhna Nolan – Carlow 07:39.3 2000
WJ18 9 Claire Synnott – Lee – RC 07:39.6 2000
WJ18 10 Ciara Murphy – Cork – BC 07:41.7 2000
WJ18 11 Chloe Mehigan – Cork – BC 07:47.1 2000
WJ18 12 Roisin Cahill – UL 07:47.5 2000
WJ18 13 Niamh O’ – Rourke – Galway – RC 07:51.6 2000
WJ18 13 Ciara McCarthy – Cork – BC 07:51.6 2000
WJ18 14 Siobhan Burns – Workmen’s – RC 07:52.0 2000
WJ18 15 Clara O’Brien – Castleconnell 07:52.3 2000
WJ18 16 Aoife Higgins – Cork – BC 07:52.9 2000
WJ18 17 Niamh Barton – UL 07:57.1 2000
WJ18 17 AnnMarie Fannon – Galway – RC 07:57.1 2000
WJ18 18 Eimear O`Brien – Athlone 07:59.0 2000
WJ18 19 Chelsey Minehane – Shandon 08:01.0 2000
WJ18 20 Sorchadh Higgins – Cork – BC 08:01.9 2000
WJ18 21 Rachel Carroll – Galway – RC 08:02.7 2000
WJ18 22 Aoife Brooks – Shandon 08:03.9 2000
WJ18 23 Caelan Buckley – Shandon 08:09.8 2000
WJ18 24 Emma kelly – Shannon – RC 08:11.0 2000
WJ18 25 brianna o’shea – Skibbereen – RC 08:15.6 2000
WJ18 26 Chloe McDwyer – Galway – RC 08:17.3 2000
WJ18 27 Eve Kelly – Cork – BC 08:19.7 2000
WJ18 28 Katie McCarthy – Cork – BC 08:23.4 2000
WJ18 29 Kate Mulqueen – Galway – RC 08:24.7 2000
WJ18 30 Nora Hogan – Castleconnell 08:24.9 2000
WJ18 31 Louise Drohan – Waterford 08:28.9 2000
WJ18 32 Chloe Curran – Killorglin – RC 08:29.9 2000
WJ18 33 Julie Mackey – Cork – BC 08:30.2 2000
WJ18 34 Eimear Keane – Galway – RC 08:37.9 2000
WJ18 35 Eimear O’Donovan – Killorglin – RC 08:54.8 2000
WJ18 36 Aisling Fitzgerald – Shannon – RC 10:50.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MO 1 O’Connor Eoghan – Castleconnell 06:00.1 2000
MO 2 Steve Boucher – MIRT 06:12.8 2000
MO 3 Shane Haugh – Castleconnell 06:18.1 2000
MO 4 Ciaran Brady – Offaly – RC 06:25.8 2000
MO 5 Jim Murray – Carlow – RC 06:37.7 2000
MO 6 Rory Hogan – Carlow – RC 06:40.0 2000
MO 7 Neil Foley – 06:52.9 2000
MO 8 Edward Lyall – Kilmacsimon 07:00.1 2000
MO 9 Aron O’Dowd – Castleconnell 07:04.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO 1 Declan O’Connor – SMRC 06:30.5 2000
LMO 2 Eoin O’Shea – SMRC 06:43.3 2000
LMO 3 Brian Cahill – Fermoy – RC 06:53.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M30-39 1 Ryan Corcoran – Bray – RC 06:30.8 2000
M30-39 2 Kevin Crowley – Fenit – RC 06:37.2 2000
M30-39 3 Bernard Doohan – Danny – Ryan – BoxFit 06:37.7 2000
M30-39 4 David Duggan – 06:41.3 2000
M30-39 5 Paraic Murphy – St. – Pats – TOW 06:46.2 2000
M30-39 6 Rob Diffley – Shandon 06:50.9 2000
M30-39 7 Donal Daly – Fossa – R.C. 06:53.7 2000
M30-39 8 Luke Curley – UL 07:31.1 2000
M30-39 9 Maris Stalte – UL 07:49.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MU23 1 Glenn Patterson – Sligo – RC 06:18.9 2000
MU23 2 Gerard Barlow – UL 06:20.9 2000
MU23 3 David – Breen – Lee – RC 06:24.7 2000
MU23 4 Alan Murtagh – UL 06:39.1 2000
MU23 5 Jason O’Connor – fenit 06:43.7 2000
MU23 6 Pa Corley – UL 06:51.0 2000
MU23 7 Sean Fitzgerald – UL 06:54.4 2000
MU23 8 Jack Scanlon – SMRC 07:04.8 2000
MU23 9 Stephen Spillane – UL 07:35.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMU23 1 Ben McKeon – SMRC 06:42.9 2000
LMU23 2 Colm Garvey – SMRC 06:46.5 2000
LMU23 3 Niall Herlihy – SMRC 06:48.5 2000
LMU23 4 Keane Ryan – Danny – Ryan – BoxFit 07:01.5 2000
LMU23 5 Aidan Greene – Kincasslagh – RC 07:11.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18 1 Cathal Cummins – Lee – Valley 06:20.5 2000
MJ18 2 Barry O’Flynn – Cork – BC 06:28.9 2000
MJ18 3 James Quinlan – Castleconnell 06:29.5 2000
MJ18 4 Matt Dundon – Clonmel – RC 06:32.5 2000
MJ18 5 Sean Byrne – Carlow 06:33.2 2000
MJ18 6 Evan Curtin – Cork – BC 06:34.4 2000
MJ18 7 Andrew Butler – Clonmel – RC 06:35.0 2000
MJ18 8 James McCarthy – Killorglin – RC 06:37.5 2000
MJ18 9 David Higgins – Presentation – Col 06:38.3 2000
MJ18 10 Richard Hourigan – Castleconnell 06:41.6 2000
MJ18 11 Andy O – Toole – Carlow 06:41.8 2000
MJ18 12 Tom McKeon – SMRC 06:45.8 2000
MJ18 13 Cian O’Sullivan – Cork – BC 06:46.3 2000
MJ18 14 Dylan O’Byrne – SMRC 06:46.6 2000
MJ18 15 Patrick McGowan – SMRC 06:47.0 2000
MJ18 16 Patrick Kennelly – Presentation – Col 06:47.1 2000
MJ18 17 Andrew McSweeney – Bish 06:47.5 2000
MJ18 18 David McSweeney – Bish 06:49.9 2000
MJ18 19 Dylan Bartlett – Workmen’s – RC 06:50.0 2000
MJ18 20 Finn McHale – Carlow 06:53.7 2000
MJ18 21 Luke Guerin – – Presentation – Col 06:54.3 2000
MJ18 22 Fintan Vickers – Bish 06:57.9 2000
MJ18 23 Eoghan Hewitt – Clonmel – RC 06:59.1 2000
MJ18 24 Ryan Spelman – SMRC 06:59.2 2000
MJ18 25 Jason McKenna – Clonmel – RC 07:01.5 2000
MJ18 26 Cathal O – Donabhain – Shannon – RC 07:03.1 2000
MJ18 26 Matt Beegan – SMRC 07:03.1 2000
MJ18 27 Adam Ford – East – Ferry – RC 07:03.6 2000
MJ18 28 Mark Kerley – Shannon – rC 07:06.9 2000
MJ18 29 Harry Scannell – Presentation – Col 07:10.5 2000
MJ18 30 Ronan Charters – Waterford 07:12.8 2000
MJ18 31 Peter Furey – SMRC 07:13.7 2000
MJ18 32 Ned MURPHY – SMRC 07:19.1 2000
MJ18 33 Adam Murphy – Shandon 07:19.9 2000
MJ18 34 Tom Walsh – Presentation – Col 07:20.6 2000
MJ18 35 Adam Greene – Waterford 07:24.4 2000
MJ18 36 Matt Lucey – Shannon – RC 07:24.6 2000
MJ18 37 Sean Lynch – Shannon – RC 07:28.1 2000
MJ18 38 Enda Collins – Shannon – RC 07:34.1 2000
MJ18 39 Jack Kenny – UL 07:48.1 2000
MJ18 40 Killian Morris – Offaly – RC 07:53.2 2000
MJ18 41 Jack Murtagh – SMRC 07:57.8 2000
MJ18 42 Tadhg Horan – Shannon – RC 08:03.0 2000
MJ18 43 Stephen Fitzgerald – Presentation – Col 08:27.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13_500 1 David FOLEY – Kiely – SMRC 01:38.9 500
MJ13_500 2 Joe Cunningham – Castleconnell 01:39.4 500
MJ13_500 3 Ciaran O – Connell – Cahirciveen – RC 01:40.6 500
MJ13_500 4 Robert Cormican – Bish 01:41.0 500
MJ13_500 5 Maitiu O – Cleirigh – CRCC 01:43.4 500
MJ13_500 6 Peter Leonard – Cork BC 01:43.7 500
MJ13_500 7 Adam Donovan – Athlone 01:46.1 500
MJ13_500 8 Iannis Praxamer – Bish 01:47.1 500
MJ13_500 9 Ivan Cotter – SMRC 01:47.6 500
MJ13_500 10 Sean FARRELL – SMRC 01:48.2 500
MJ13_500 11 Daniel McCarthy – Cork – BC 01:49.2 500
MJ13_500 12 Eoin Bartley – Fermoy 01:49.8 500
MJ13_500 13 Eoin Condon – Fermoy 01:51.2 500
MJ13_500 14 Brian Hurley – Fermoy 01:51.8 500
MJ13_500 15 Dara Kavanagh – Bish 01:52.7 500
MJ13_500 16 Cian MacDaibhois-MacanRi – CRCC 01:53.9 500
MJ13_500 17 Iarlais O – Maicin – CRCC 01:54.0 500
MJ13_500 18 Niall Breathnach – CRCC 01:54.3 500
MJ13_500 19 Sam Doughty – Presentation – Col 01:54.3 500
MJ13_500 20 Michael O’ – Shaughnessy – Presentation – Col 01:55.0 500
MJ13_500 21 James Robey – Skibbereen – RC 01:56.0 500
MJ13_500 22 Donnchadha – De – Brun – SMRC 01:56.3 500
MJ13_500 23 Thor Bryrne – Castleconnell 01:56.7 500
MJ13_500 24 Conor Hartigan – Castleconnell 01:57.1 500
MJ13_500 25 Robert Lyons – Castleconnell 01:57.4 500
MJ13_500 26 Ian Neville – SMRC 01:57.5 500
MJ13_500 27 Cormac Cassidy – Bish 01:57.8 500
MJ13_500 28 Jack Ryan – Athlunkard 01:58.8 500
MJ13_500 29 Diarmuid Hartney – SMRC 01:58.9 500
MJ13_500 30 Gregory OLiain – CRCC 02:00.2 500
MJ13_500 31 Paul McINERNEY – SMRC 02:00.3 500
MJ13_500 32 Isac Byrnes – Castleconnell 02:00.7 500
MJ13_500 33 Conor Joyce – Athlunkard 02:02.3 500
MJ13_500 34 Michael Spooner – SMRC 02:02.7 500
MJ13_500 35 Harry LYNCH – SMRC 02:03.7 500
MJ13_500 36 Ryan Bartlett – Workmen’s – RC 02:04.0 500
MJ13_500 37 Damon Conway – CRCC 02:05.0 500
MJ13_500 38 Charlie Barry – Athlunkard 02:05.2 500
MJ13_500 39 Ben O – Donoghue – SMRC 02:05.4 500
MJ13_500 40 Tadhg Cunniffe – Castleconnell 02:08.5 500
MJ13_500 41 Colm Dunwoody – CRCC 02:09.9 500
MJ13_500 42 Jack Kelleher – CRCC 02:10.2 500
MJ13_500 43 Conchubhair O – Neallagain – CRCC 02:11.6 500
MJ13_500 44 Ciaran Pearl-McInerney – SMRC 02:13.2 500
MJ13_500 45 Caolan Hickey – Athlunkard 02:13.7 500
MJ13_500 46 Nathaniel Bell – CRCC 02:13.8 500
MJ13_500 47 Callum Murphy – Cork – BC 02:15.8 500
MJ13_500 48 John Stritch – SMRC 02:16.6 500
MJ13_500 49 Ronan Zaletel – CRCC 02:17.3 500
MJ13_500 50 Luke O’Reilly – Cork – BC 02:21.3 500
MJ13_500 51 Dara O – Leathloibear – CRCC 02:24.6 500
MJ13_500 52 Stephen Cunningham – Castleconnell 02:30.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13_500 1 Orla McCarthy – Killorglin – RC 01:51.1 500
WJ13_500 1 Olivia Neaves – Carlow – RC 01:51.1 500
WJ13_500 2 Savannagh Clifford – Callinafercy 01:51.4 500
WJ13_500 4 Ciara Kelly – Castleconnell 01:53.0 500
WJ13_500 5 Neidin O – Donoghue – Flesk – Valley 01:55.0 500
WJ13_500 6 Emily Bowan – Castleconnell 01:55.4 500
WJ13_500 7 Caoimhe O – Sullivan – Flesk – Valley 01:55.5 500
WJ13_500 8 Ellen O’Donovan – Rosscarbery – RC 01:56.8 500
WJ13_500 9 Ava Kavanagh – Carlow – RC 01:57.0 500
WJ13_500 10 Clodagh Hayes – Lee – RC 01:59.5 500
WJ13_500 11 Saoirse Birreck – Athlunkard 02:01.8 500
WJ13_500 12 Isabel McElwain – Lee – RC 02:02.6 500
WJ13_500 13 Sarah O’Leary – Workmen’s – RC 02:03.5 500
WJ13_500 14 Jane O’Brien – Castleconnell 02:04.2 500
WJ13_500 15 Caireann – Rose O’Gorman – SMRC 02:04.6 500
WJ13_500 16 Zina Ni – Chionna – CRCC 02:06.1 500
WJ13_500 17 Katie McCarthy – Colaiste – an – Chraoibhin 02:06.6 500
WJ13_500 18 Muireann Lynch – portmagee – rC 02:07.6 500
WJ13_500 19 Fainse NiShioda – CRCC 02:07.8 500
WJ13_500 20 Alice McKeon – SMRC 02:11.2 500
WJ13_500 21 Sadhbh NiFhlaithearta – CRCC 02:11.3 500
WJ13_500 22 Emma O’Shea – Colaiste – an – Chraoibhin 02:11.4 500
WJ13_500 23 Allison O – Sullivan – Flesk – Valley 02:13.2 500
WJ13_500 24 Maebh Gurrin – Colaiste – an – Chraoibhin 02:13.6 500
WJ13_500 25 Azure Company-Deacy – CRCC 02:18.6 500
WJ13_500 26 Ella Dalton – CRCC 02:19.3 500
WJ13_500 27 Sophie Walsh – Athlunkard 02:21.6 500
WJ13_500 28 Hannah Quigley – CRCC 02:21.9 500
WJ13_500 29 Leah Ferris – Flesk – Valley 02:22.9 500
WJ13_500 30 Hannah Fitzgerald – Colaiste – an – Chraoibhin 02:25.9 500
WJ13_500 31 Maya Fleming – Flesk – Valley 02:30.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14_500 1 James O – Donovan – Ring – RC 01:35.0 500
MJ14_500 2 Noah Pim – Graigue 01:36.0 500
MJ14_500 3 Dara O’Murchu – Fermoy 01:36.1 500
MJ14_500 4 Ben Freeman – Fermoy 01:36.9 500
MJ14_500 5 Aidan McCarthy – – Killorglin – RC 01:37.3 500
MJ14_500 6 Diarmuid Deeney – Curran – Bish 01:39.5 500
MJ14_500 7 Cody Penny – Fermoy 01:39.7 500
MJ14_500 8 Peter O’Shea – Workmen’s – RC 01:40.7 500
MJ14_500 9 Ciaran Dunwoody – CRCC 01:42.2 500
MJ14_500 10 Fionn Mac – Craith – CRCC 01:43.9 500
MJ14_500 11 Finn Bolton-Dowling – Carlow 01:44.1 500
MJ14_500 12 Sam Casey – Flesk – Valley 01:44.2 500
MJ14_500 13 Dara Tangney – Flesk – Valley 01:44.5 500
MJ14_500 13 Darire Scully – Castleconnell 01:44.5 500
MJ14_500 14 Kaj Siltanen – Bish 01:45.3 500
MJ14_500 15 Senan Murphy – Fossa – R.C. 01:45.5 500
MJ14_500 15 Jamie Falsey – Presentation – Col 01:45.5 500
MJ14_500 16 Luke FOLEY – SMRC 01:46.6 500
MJ14_500 17 Oran FLEMING – SMRC 01:47.3 500
MJ14_500 18 Tom Greaney – Fenit – RC 01:47.5 500
MJ14_500 19 Chistopher Burke – SMRC 01:47.8 500
MJ14_500 20 Ibrahim Salih – Presentation – Col 01:48.4 500
MJ14_500 21 Seth RACKARD – SMRC 01:48.8 500
MJ14_500 22 Cillian Jennings – Bish 01:49.9 500
MJ14_500 22 Ricky Sung – Presentation – Col 01:49.9 500
MJ14_500 23 Evan Lyons – Kelly – Bish 01:50.6 500
MJ14_500 24 Callum Nolan – Castleconnell 01:51.0 500
MJ14_500 25 Ruairi Mac – Seonin – CRCC 01:51.9 500
MJ14_500 26 Ben MacMAHON – SMRC 01:52.7 500
MJ14_500 26 Conall MacFhinn – CRCC 01:52.7 500
MJ14_500 27 Stephen Keenan – Bish 01:52.9 500
MJ14_500 28 Aidan Keane – Flesk – Valley 01:53.5 500
MJ14_500 29 Adam O’Reilly – Bish 01:53.7 500
MJ14_500 30 Shane Fitzgerald – Castleconnell 01:53.7 500
MJ14_500 31 Adam Mc – Sweeney – Bish 01:54.5 500
MJ14_500 32 Ciaran Odlum – Presentation – Col 01:54.9 500
MJ14_500 33 Ben Mc – Glynn – Bish 01:55.3 500
MJ14_500 34 Ciarain Bowen – Castleconnell 01:56.2 500
MJ14_500 35 Peter O – Sullivan – Flesk – Valley 01:56.3 500
MJ14_500 36 Max Doherty – SMRC 01:58.0 500
MJ14_500 37 Conor Coogan – CRCC 01:58.1 500
MJ14_500 37 Liam O – Cathain – CRCC 01:58.1 500
MJ14_500 38 Micheal O – Briain – CRCC 01:58.3 500
MJ14_500 39 Leon POWER – SMRC 01:58.3 500
MJ14_500 40 Arron Fahey – CRCC 01:59.4 500
MJ14_500 41 Oisín – Leannacháin – CRCC 01:59.5 500
MJ14_500 42 Sam Mullane – SMRC 02:00.7 500
MJ14_500 43 lucas O – Conchubhair – CRCC 02:02.0 500
MJ14_500 44 Daniel Moloney – SMRC 02:09.6 500
MJ14_500 45 Oisin Mc – Grath – Bish 02:10.3 500
MJ14_500 46 Ben Cussen – Workmen’s – RC 02:17.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14_500 1 Roisin O’Connor – Castleconnell 01:43.8 500
WJ14_500 2 Lauren Crowley – Fermoy 01:44.8 500
WJ14_500 3 Katie Boyle – Callinafercy 01:45.5 500
WJ14_500 4 Hannah Gahan – Cork – BC 01:46.3 500
WJ14_500 5 Sarah Kennedy – Callinafercy 01:46.7 500
WJ14_500 6 Anna Griffin – Callinafercy 01:50.1 500
WJ14_500 7 Molly Larkin – Athlone 01:51.3 500
WJ14_500 8 Sadhbh McGrath – Clonmel – RC 01:51.4 500
WJ14_500 9 Robyn Smith – Lee – RC 01:52.4 500
WJ14_500 10 Orlaith – Hickson – Carlow – RC 01:53.1 500
WJ14_500 11 Keara Egan – Carlow – RC 01:53.5 500
WJ14_500 12 Emily Fitzpatrick – Clonmel – RC 01:53.6 500
WJ14_500 13 Tara O – Donoghue – Flesk – Valley 01:56.3 500
WJ14_500 14 Emma – Dunne – Carlow – RC 01:56.5 500
WJ14_500 15 Abbie – Cambell – Carlow – RC 01:57.2 500
WJ14_500 16 Ciara Glynn – Carlow – RC 01:57.4 500
WJ14_500 16 Laura Mellerick – Fermoy 01:57.4 500
WJ14_500 17 Eabha Benson – SMRC 01:57.9 500
WJ14_500 17 Ella Dillon – Athlone 01:57.9 500
WJ14_500 18 Claire Joy – Muckross 01:58.2 500
WJ14_500 19 Chloe Toland – Fermoy 01:58.5 500
WJ14_500 20 Lauren Walsh – Carlow – RC 01:58.6 500
WJ14_500 21 Mary Malone – Athlunkard 01:59.1 500
WJ14_500 22 Ciara Casey – Flesk – Valley 02:00.3 500
WJ14_500 23 Orna MURPHY – SMRC 02:02.2 500
WJ14_500 24 Aoife O’Reagon – Fermoy 02:02.2 500
WJ14_500 25 Heather Bradshaw – Castleconnell 02:03.0 500
WJ14_500 26 Aine O’Mahony – Colaiste – an – Chraoibhin 02:05.3 500
WJ14_500 27 Kate McGann – SMRC 02:06.3 500
WJ14_500 28 Molly Hanly – SMRC 02:06.6 500
WJ14_500 29 Meadhbh Mac – Curtain – Workmen’s – RC 02:08.9 500
WJ14_500 30 Edel Sweetman – Flesk – Valley 02:09.0 500
WJ14_500 31 Sarah Conlon – SMRC 02:09.2 500
WJ14_500 32 Saoirse Ni – Gamhna – CRCC 02:13.0 500
WJ14_500 33 Taylor Nic – Annaidh – CRCC 02:13.2 500
WJ14_500 34 Naomi Bell – CRCC 02:15.7 500
WJ14_500 35 Siobhan Ni – Eanagain – CRCC 02:23.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_500 1 David Bartlett – Workmen’s – RC 01:28.8 500
MJ15_500 2 Matthew Gallagher – Bish 01:30.5 500
MJ15_500 3 Michael – Daly – Bish 01:30.6 500
MJ15_500 4 Gregory Robey – Skibbereen – RC 01:33.4 500
MJ15_500 5 Paul Mc – Nally – Bish 01:33.8 500
MJ15_500 6 Darragh Galivan – CRCC 01:34.0 500
MJ15_500 6 David Conneely – Bish 01:34.0 500
MJ15_500 8 Jack Murphy – Presentation – Col 01:34.5 500
MJ15_500 9 Evan Kissane – Flesk – Valley 01:35.5 500
MJ15_500 10 Dylan Ross – Athlone 01:36.3 500
MJ15_500 11 Matthew Todd – CRCC 01:36.4 500
MJ15_500 12 Harry Slattery – Carlow 01:36.6 500
MJ15_500 13 Odhran Exton – Castleconnell 01:37.3 500
MJ15_500 14 Michael Campbell – Athlunkard 01:37.8 500
MJ15_500 15 Ben Frohburg – Castleconnell 01:38.1 500
MJ15_500 16 Nathan Houlihan – Callinafercy 01:38.7 500
MJ15_500 16 Shane Walsh – Athlunkard 01:38.7 500
MJ15_500 18 Richard O – Neill – CBS – Enniscorthy 01:38.8 500
MJ15_500 19 Kyle McLoughlin – CRCC 01:39.5 500
MJ15_500 20 Oisin O – Neachtain – CRCC 01:40.0 500
MJ15_500 21 Aaron O – Sullivan – Flesk – Valley 01:40.1 500
MJ15_500 22 Darragh De – Klein – Athlunkard 01:40.3 500
MJ15_500 23 Tommy Mc – Guire – Flesk – Valley 01:40.6 500
MJ15_500 24 Harry Hodgins – Bish 01:41.2 500
MJ15_500 25 John McCrohan – Fenit – RC 01:41.5 500
MJ15_500 26 Conchur Breathnach – CRCC 01:41.6 500
MJ15_500 27 Timmy Grimes – Fenit – RC 01:42.7 500
MJ15_500 28 Toirleach O – Muirnin – CRCC 01:43.1 500
MJ15_500 29 Niall Murphy – Callinafercy 01:43.3 500
MJ15_500 30 Robin Porter – Fenit – RC 01:43.7 500
MJ15_500 31 Alexi Kolyzaev – Bish 01:43.8 500
MJ15_500 32 Colm Clancy – Athlunkard 01:44.6 500
MJ15_500 33 Ronan O’GORMAN – SMRC 01:45.3 500
MJ15_500 34 Ben France – Athlunkard 01:45.5 500
MJ15_500 35 Liam O’REILLY – SMRC 01:46.2 500
MJ15_500 36 Finn O – Sullivan – Flesk – Valley 01:46.4 500
MJ15_500 37 Sean Hennessy – Fenit – RC 01:46.7 500
MJ15_500 38 Jack Scanlon-France – Athlunkard 01:47.5 500
MJ15_500 39 Marc Woodward – Workmen’s – RC 01:47.7 500
MJ15_500 40 David HOURIGAN – SMRC 01:49.0 500
MJ15_500 41 Tom Sheridan – Bish 01:52.3 500
MJ15_500 42 Stephen Clery – SMRC 01:55.3 500
MJ15_500 43 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 01:55.7 500
MJ15_500 44 Diarmuid O – Donoghue – Flesk – Valley 01:56.3 500
MJ15_500 45 Keelan CHRISTIE – SMRC 01:57.5 500
MJ15_500 46 James MURPHY – SMRC 02:00.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_500 1 Katie Corcoran – Carlow – RC 01:45.3 500
WJ15_500 2 Eilis Ward – Offaly – RC 01:46.3 500
WJ15_500 3 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 01:46.9 500
WJ15_500 4 Anna Tyther – Killorglin – RC 01:47.9 500
WJ15_500 5 Simi Opeoluwa – CRCC 01:49.0 500
WJ15_500 6 Maria Kidney – Lee – RC 01:50.3 500
WJ15_500 7 Doireann Slater – Carlow – RC 01:51.5 500
WJ15_500 8 Alanah Ahern – – Colaiste – an – Chraoibhin 01:52.1 500
WJ15_500 9 Erin O’Sullivan – Fermoy 01:52.6 500
WJ15_500 10 Emma – Corcoran – Carlow – RC 01:54.0 500
WJ15_500 11 Leah Amond – Carlow – RC 01:54.7 500
WJ15_500 12 Asia O’Brien – SMRC 01:55.0 500
WJ15_500 13 Hannah Donovan – Athlone 01:55.3 500
WJ15_500 14 Fiona – Butler – Carlow – RC 01:55.6 500
WJ15_500 15 Eimear Beazley – Muckross 01:56.3 500
WJ15_500 16 Zara Doyle- – Matthews – Carlow – RC 01:56.5 500
WJ15_500 16 Aoife Murphy – Callinafercy 01:56.5 500
WJ15_500 18 Orla Murphy – Callinafercy 01:57.2 500
WJ15_500 19 Hannah Daly – Muckross 01:58.5 500
WJ15_500 20 Seonaid Lally – Lee – RC 01:59.5 500
WJ15_500 21 Devlin Staunton – Castleconnell 01:59.8 500
WJ15_500 22 Jade Baylor – Colaiste – an – Chraoibhin 02:01.9 500
WJ15_500 23 Caoimhe O’Connor – Muckross 02:04.0 500
WJ15_500 24 Hannah Ni – Chiaragain – CRCC 02:04.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16_500 1 Rory Tummon – Bish 01:27.0 500
MJ16_500 2 Sean Houlihan – Killorglin – RC 01:28.5 500
MJ16_500 3 Fionn Browne – Bish 01:31.1 500
MJ16_500 4 Ben Corcoran – Presentation – Col 01:31.3 500
MJ16_500 4 Tom Murphy – Presentation – Col 01:31.3 500
MJ16_500 6 Tom Ostheimer – Bish 01:32.2 500
MJ16_500 7 Eoin Kiely – Castleconnell 01:33.0 500
MJ16_500 8 Daniel Mac – an – Ucaire – CRCC 01:33.1 500
MJ16_500 9 Otto Stilanen – Bish 01:33.5 500
MJ16_500 10 Ben Bradley – Bish 01:34.0 500
MJ16_500 11 Michael Farrell – Bish 01:35.5 500
MJ16_500 12 Macdara Alison – CRCC 01:36.0 500
MJ16_500 13 Alex King – CROMANE – RC 01:36.1 500
MJ16_500 14 Aaron – Kinsella – Athlone 01:36.7 500
MJ16_500 15 Liam MULCAHY – SMRC 01:37.9 500
MJ16_500 16 Adam Daly – Bish 01:38.0 500
MJ16_500 17 Diarmuid Matin – Castleconnell 01:38.6 500
MJ16_500 18 Shaun Larkin – Athlone 01:39.7 500
MJ16_500 19 Aaron Houlihan – Callinafercy 01:39.8 500
MJ16_500 20 Alex Guerin – – Presentation – Col 01:40.3 500
MJ16_500 21 Damien Ryan – Castleconnell 01:40.6 500
MJ16_500 22 Trevor Leen – Fenit – RC 01:40.8 500
MJ16_500 23 Callum Myers – Workmen’s – RC 01:41.8 500
MJ16_500 24 Jack Murtagh – SMRC 01:45.0 500
MJ16_500 25 Cathal Murphy – Fenit – RC 01:45.8 500
MJ16_500 26 John McNamara – SMRC 01:46.8 500
MJ16_500 27 Alex Doherty – Presentation – Col 01:47.1 500
MJ16_500 28 Alan King – Athlunkard 01:50.8 500
MJ16_500 29 Michael O’Mahony – Colaiste – an – Chraoibhin 01:55.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18_500 1 Reuben Pim – 01:24.2 500
MJ18_500 2 Shane O – Driscoll – East – Ferry – RC 01:25.6 500
MJ18_500 3 James McCarthy – Killorglin – RC 01:26.8 500
MJ18_500 4 Dylan Bartlett – Workmen’s – RC 01:30.4 500
MJ18_500 5 David McSweeney – Bish 01:31.6 500
MJ18_500 6 Ned MURPHY – SMRC 01:33.3 500
MJ18_500 6 Rory Cullinane – Ring – RC 01:33.3 500
MJ18_500 8 Kelvin Hickey – East – Ferry – RC 01:38.9 500
MJ18_500 9 Fintan Vickers – Bish 01:42.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16_500 1 Jennifer Crowley – Lee – RC 01:40.0 500
WJ16_500 2 Eve Cunningham – Galway – RC 01:47.4 500
WJ16_500 3 Nicole Nagle – Lee – RC 01:48.4 500
WJ16_500 4 Nadia Daly – Galway – RC 01:49.1 500
WJ16_500 5 Emily Dowling – Offaly – RC 01:50.2 500
WJ16_500 6 Muirrean Heaney – Lee – RC 01:51.2 500
WJ16_500 6 Ella Moloney – Galway – RC 01:51.2 500
WJ16_500 8 Jani Vermaak – Lee – RC 01:52.8 500
WJ16_500 8 Stacey O’Sullivan – Killorglin – RC 01:52.8 500
WJ16_500 10 Aoife Cummins – Lee – RC 01:53.2 500
WJ16_500 11 Ciara Gleeson – Flesk – Valley 01:57.0 500
WJ16_500 12 Saoirse Nolan – Carlow – RC 02:01.8 500
WJ16_500 13 Miriam Fleming – Flesk – Valley 02:03.3 500
WJ16_500 14 Kelly Nolan – Castleconnell 02:03.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18_500 1 Margaret Cremen – Lee – RC 01:37.8 500
WJ18_500 2 Aine Rice – Cork – BC 01:40.9 500
WJ18_500 3 Claire Synnott – Lee – RC 01:45.0 500
WJ18_500 4 Niamh O’ – Rourke – Galway – RC 01:46.6 500
WJ18_500 5 Rachel Carroll – Galway – RC 01:49.5 500
WJ18_500 6 Eimear O`Brien – Athlone 01:49.6 500
WJ18_500 7 AnnMarie Fannon – Galway – RC 01:50.4 500
WJ18_500 8 Chloe Curran – Killorglin – RC 01:50.7 500
WJ18_500 9 Chloe McDwyer – Galway – RC 01:52.1 500
WJ18_500 10 Eimear Keane – Galway – RC 01:53.6 500
WJ18_500 11 Sophie Carragher – Offaly – RC 01:54.2 500
WJ18_500 12 Kate Mulqueen – Galway – RC 01:56.0 500
WJ18_500 13 Eimear O’Donovan – Killorglin – RC 02:03.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO_500 1 Shane McEntegart – St. – Pats – TOW 01:26.8 500
LMO_500 2 Danny Ryan – Danny – Ryan – BoxFit 01:30.1 500
LMO_500 3 Keane Ryan – Danny – Ryan – BoxFit 01:31.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MO_500 1 Andrew Fleury – PTI 01:20.3 500
MO_500 2 Jeff Taylor – 01:21.3 500
MO_500 2 Lloyd O’Farrell – Crossfit – Sandyford 01:21.3 500
MO_500 4 Gary Conway – St. – Pats – TOW 01:24.1 500
MO_500 5 Kevin Crowley – Fenit – RC 01:24.5 500
MO_500 6 Bernard Doohan – Danny – Ryan – BoxFit 01:27.5 500
MO_500 7 David – Breen – Lee – RC 01:28.0 500
MO_500 8 Paraic Murphy – St. – Pats – TOW 01:28.1 500
MO_500 9 Timmy Kelliher – St. – Pats – TOW 01:28.1 500
MO_500 9 Rob Diffley – Shandon 01:28.5 500
MO_500 11 Neil Foley – 01:29.5 500
MO_500 12 David Duggan – 01:30.3 500
MO_500 13 Jason O’Connor – fenit 01:31.5 500
MO_500 14 Padraig Griffin – Ring – RC 01:34.0 500
MO_500 15 Luke Curley – UL 01:38.4 500
MO_500 16 Maris Stalte – UL 01:44.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WO_500 1 Clara Hogan – Waterford – Warriors 01:35.3 500
WO_500 2 Kate Marsden – UL 01:40.0 500
WO_500 3 Sarah McLoughlin – Tralee – RC 01:56.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO_500 1 Paula Moloney – Fenit – RC 01:45.8 500
LWO_500 2 Tina O – Sullivan – PWRC 01:47.0 500
LWO_500 3 Sita Drost – UL 01:52.7 500
LWO_500 4 Maria Larkin – Limerick – BC 02:02.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49_500 1 (seperate race time added after) Fiona McKeon 01:41.2 500
W40-49_500 1 Rhona Ware – Paddy – Power 01:42.8 500
W40-49_500 2 Angela Ballantine – Lady – Victoria – BC 01:43.6 500
W40-49_500 3 Pauline O’Brien – Workmen’s – RC 01:44.3 500
W40-49_500 4 Caitriona Nolan – Offaly – RC 01:48.8 500
W40-49_500 5 Gloria O’Connor – Tralee – RC 02:15.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59_500 1 Priscilla O’Sullivan – Bandon – S&C 01:41.0 500
W50-59_500 2 Rosaleen O – Driscoll – East – Ferry – RC 01:52.3 500
W50-59_500 3 Margot Lawlor – Callinafercy 01:54.9 500
W50-59_500 4 Brenda Cahill – ROWfit 02:18.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49_500 1 Noel Carey – Shandon 01:24.0 500
M40-49_500 2 Declan Hogan – Offaly – RC 01:24.8 500
M40-49_500 3 Ray Sheehan – Ennis – MWF 01:25.6 500
M40-49_500 4 Mike Harty – ROWfit 01:27.6 500
M40-49_500 5 Tom Hackett – Paddy – Power – IRC 01:28.1 500
M40-49_500 5 Paul McGonagle – Kincasslagh – RC 01:28.1 500
M40-49_500 7 James Crowley – Dave – Slatts – Fitness 01:29.6 500
M40-49_500 8 Frank Munnelly – Kleisure 01:29.8 500
M40-49_500 9 Patrick O – Sullivan – Pwrc 01:31.8 500
M40-49_500 9 Patrick OConnor – SQUIRE – RC 01:31.8 500
M40-49_500 11 Don O – Donovan – Ring – RC 01:34.0 500
M40-49_500 12 Charles Rogers – UL 01:46.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59_500 1 Stan Nwaka – Taff – Attack – Racing 01:25.3 500
M50-59_500 2 Chris Pim – graigue 01:29.0 500
M50-59_500 3 Martin Breen – Galway – RC 01:30.5 500
M50-59_500 4 Joe Riordan – 01:32.2 500
M50-59_500 5 Tom Elwood – Galway – RC 01:32.5 500
M50-59_500 6 Steve Hanks – ROWfit 02:05.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M60+_500 1 John Martyn – Galway – City – Gym M60+ – 500 01:32.6 500
M60+_500 2 Christy Moloney – SMRC M60+ – 500 01:45.5 500
M60+_500 3 Jerry O’Connell – ROWfit M60+ – 500 01:49.4 500
M60+_500 4 Paul Lynam – ROWfit M60+ – 500 01:59.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MLTA_500 1 Sean Moyles – 02:03.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY1 1 Team A – Castleconnell 06:51.0 2000
MTY1 2 Team Bish – 1 06:54.4 2000
MTY1 3 Team B – Castleconnell 07:32.6 2000
MTY1 4 Team – Fermoy 07:33.8 2000
MTY1 5 Team A – CRCC 07:34.9 2000
MTY1 6 Team B – CRCC 08:32.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY2 1 Team A – Fermoy 06:47.2 2000
MTY2 2 Team A – Presentation – Col 06:53.6 2000
MTY2 3 Team A – CRCC 06:56.9 2000
MTY2 4 Team B – Fermoy 07:07.4 2000
MTY2 5 Team B – Presentation – Col 07:39.5 2000
MTY2 6 Team B – CRCC 07:46.9 2000
MTY2 7 Team – SMRC 07:53.0 2000
MTY2 8 Team D – Castleconnell 07:55.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY3 1 Team A – Presentation – Col 06:23.2 2000
MTY3 2 Team – CRCC 06:25.1 2000
MTY3 3 Team – Athlunkard 06:30.0 2000
MTY3 4 Team B – Presentation – Col 06:56.3 2000
MTY3 5 Team – SMRC 07:09.9 2000
MTY3 6 Team C – Presentation – Col 07:20.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY1 1 Team A – Castleconnell 07:50.2 2000
WTY1 2 Team D – Castleconnell 08:27.9 2000
WTY1 3 Team – CRCC 08:43.5 2000
WTY1 4 Team The – Fermoy – Four – Colaiste – an – Chraoibhin 09:04.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY2 1 Team B – Castleconnell 07:14.3 2000
WTY2 2 Team – Fermoy 07:30.9 2000
WTY2 3 Team C – Castleconnell 07:34.3 2000
WTY2 4 Team – SMRC 08:08.2 2000
WTY2 5 Team Fantastic – Four – Colaiste – an – Chraoibhin 08:15.5 2000
WTY2 6 Team – CRCC 08:23.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY4 1 Team Bish – 8 – Bish 06:02.5 2000
MTY4 2 Team Barrow – boys – Carlow 06:12.3 2000
MTY4 3 Team C – Castleconnell 06:21.8 2000
MTY4 4 Athlunkard 06:46.2 2000
MTY4 5 Team Lads – Callinafercy 06:48.8 2000
MTY4 6 Team – Presentation – Col 07:04.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY5 1 Team – SMRC 05:45.0 2000
MTY5 2 Team A – Presentation – Col 05:49.6 2000
MTY5 3 Team Bish – 9 – Bish 05:55.0 2000
MTY5 4 Team B – Presentation – Col 06:10.1 2000
MTY5 5 Team Smelly – Clonmel – RC 06:13.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTST 1 Team Experienced – UL 05:49.1 2000
MTST 2 Team Freshers – UL 06:15.4 2000
MTST 3 Team Freshman – NUIGBC 06:21.5 2000
MTST 4 Team Christian – Bros. – Cork – BC 08:39.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MOT 1 Team D – Crossfit – Limerick 05:36.0 2000
MOT 2 Team Donegal 05:53.3 2000
MOT 3 Team B – Crossfit – Limerick 05:57.2 2000
MOT 4 Team C – Crossfit – Limerick 06:07.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY4 1 Team – SMRC 06:48.4 2000
WTY4 2 Team Girls – Callinafercy 07:15.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY5 1 Team – SMRC 07:13.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTST 1 Team Experienced – UL 06:39.6 2000
WTST 2 Team Freshman – 1 – NUIGBC 06:57.0 2000
WTST 3 Team Freshers – – UL 06:57.0 2000
WTST 4 Team Freshman – 2 – NUIGBC 07:20.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WOT 1 Team 2 – Crossfit – Limerick 06:46.8 2000
WOT 2 Team 3 – Crossfit – Limerick 06:48.8 2000
WOT 3 Team 1 – Crossfit – Limerick 07:10.1 2000
WOT 4 Team Masters 2 – UL 07:23.2 2000
WOT 5 Team Masters 1 – UL 07:52.3 2000