Results Provinces IRC 2017

Download Split Time & Stroke Data PIRC 2017

How to View Split Data

Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13 1 Airida Mateviciute – Killorglin – RC 03:00.0 801
WJ13 2 Lauren McCarthy – Steele – Rosscarbery – RC 03:00.0 791
WJ13 3 Clara Leahy – Castleconnell – BC 03:00.0 790
WJ13 4 Avril Murphy – Callinafercy 03:00.0 771
WJ13 5 Jane O’Connor – Portmagee – RC 03:00.0 754
WJ13 6 Muireann Lynch – El – Nino 03:00.0 752
WJ13 7 Katie Maguire – Rosscarbery – RC 03:00.0 751
WJ13 8 Eva Noyce – Offaly – RC 03:00.0 745
WJ13 9 Rachel Dempsey – Colaiste – Iognaid – RC 03:00.0 733
WJ13 10 Maya Fleming – 03:00.0 724
WJ13 11 Roisin Byrne – Offaly – RC 03:00.0 722
WJ13 12 Tara Khanaqua – Nolan – Rosscarbery – RC 03:00.0 720
WJ13 13 Lucy Crean – Cork – BC 03:00.0 719
WJ13 14 Cara Ni – Dhonabhain – Shannon – RC 03:00.0 718
WJ13 15 Sarah Looney – Workmen’s – RC 03:00.0 715
WJ13 16 Roisin Hickey – Shannon – RC 03:00.0 712
WJ13 17 Rachael O’Connor – Sligo – RC 03:00.0 697
WJ13 18 Katie O’Riordan – Cork – BC 03:00.0 691
WJ13 18 Iris McInerney – SMRC 03:00.0 691
WJ13 20 Erin Smith – Cork – BC 03:00.0 688
WJ13 21 Abigail Cullinane – SMRC 03:00.0 681
WJ13 21 Emma McManoman – Naomh – Michael – 03:00.0 681
WJ13 23 Elva Clendennen – Callinafercy 03:00.0 681
WJ13 24 Sarah O’Connor – SMRC 03:00.0 675
WJ13 25 Rachel Connolly – SMRC 03:00.0 666
WJ13 26 Emma Keehan – SMRC 03:00.0 664
WJ13 27 Grace O’Mahony – Cork – BC 03:00.0 661
WJ13 28 Isabelle Moloney – Fenit – RC 03:00.0 658
WJ13 28 Louise Kennedy – Callinafercy 03:00.0 658
WJ13 30 Molly Doherty – SMRC 03:00.0 654
WJ13 31 Ciara O’Reilly – Cork – BC 03:00.0 647
WJ13 32 Roisin O’Halloran – Cronin – Fenit – RC 03:00.0 633
WJ13 33 Lyra McCarthy – Callinafercy 03:00.0 632
WJ13 34 Audrey Glynn – SMRC 03:00.0 629
WJ13 34 Elena Foley – SMRC 03:00.0 629
WJ13 36 Grace McManoman – Naomh – Michael – 03:00.0 614
WJ13 37 Siun O’Keeffe – SMRC 03:00.0 534
WJ13 38 Alannah O’Connor – Fenit – RC 03:00.0 522
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13 1 Adam Casey – El – Nino – Portmagee 03:00.0 872
MJ13 2 Justin Kossel – CBS – Enniscorthy 03:00.0 855
MJ13 3 Levente Rozsa – CBS – Enniscorthy 03:00.0 850
MJ13 4 Tom Maye – Colaiste – Iognaid – RC 03:00.0 846
MJ13 5 Michael Spooner – SMRC 03:00.0 838
MJ13 6 Ryan Bartlett – Workmen’s – RC 03:00.0 830
MJ13 7 Odhran Rame – CBS – Enniscorthy 03:00.0 803
MJ13 8 robert lyons – Castleconnell – BC 03:00.0 800
MJ13 9 Adam Roche – CBS – Enniscorthy 03:00.0 786
MJ13 10 Max Barrett – Presentation – College – RC 03:00.0 774
MJ13 11 Stephen O’ – Mahony – Presentation – College – RC 03:00.0 773
MJ13 12 Marcus Lavery – Killorglin – RC 03:00.0 767
MJ13 13 Aodhan Sweeney – Castleconnell – BC 03:00.0 748
MJ13 14 Eoin McCarthy – Cork – BC 03:00.0 743
MJ13 15 Joe O’Neill – Cork – BC 03:00.0 740
MJ13 16 John McCormack – Cork – BC 03:00.0 738
MJ13 17 Stevie Cunningham – Castleconnell – BC 03:00.0 725
MJ13 18 Rohan McCarthy – Cork – BC 03:00.0 724
MJ13 19 Charlie McGillicuddy – Callinafercy 03:00.0 713
MJ13 20 Matthew Kemp – SMRC 03:00.0 704
MJ13 21 Aidan Kearney – SMRC 03:00.0 702
MJ13 22 Sam Callanan – SMRC 03:00.0 687
MJ13 23 Timmy O’Riordan – Cork – BC 03:00.0 673
MJ13 24 Luke O’Reilly – Cork – BC 03:00.0 671
MJ13 24 Daniel McCauley – CBS – Enniscorthy 03:00.0 671
MJ13 24 Fionn McDonnell – SMRC 03:00.0 671
MJ13 25 Finlay robertson – Castleconnell – BC 03:00.0 665
MJ13 26 Conall MacThreanaigh – Fenit – RC 03:00.0 660
MJ13 27 Gavin Boyle – Callinafercy 03:00.0 658
MJ13 28 Jack O’Regan – Cork – BC 03:00.0 650
MJ13 29 Joe Fahy – Cork – BC 03:00.0 649
MJ13 30 Alex Murphy – Cork – BC 03:00.0 629
MJ13 31 Brendan Devereux – CBS – Enniscorthy 03:00.0 623
MJ13 32 Rory Butler – SMRC 03:00.0 590
MJ13 33 Sean Forbes – Cork – BC 03:00.0 517
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14 1 Caoimhe O’Sullivan – Flesk – Valley 04:00.0 1076
WJ14 2 Orla McCarthy – Killorglin – RC 04:00.0 1054
WJ14 3 Ellen Farndon – Workmen’s – RC 04:00.0 1053
WJ14 4 Savannagh Clifford – Callinafercy 04:00.0 1049
WJ14 5 Ellen O’Donovan – Rosscarbery – RC 04:00.0 1018
WJ14 6 Kate Hume – Colaiste – Iognaid – RC 04:00.0 1005
WJ14 7 Roisin O’Sullivan – Rosscarbery – RC 04:00.0 1002
WJ14 8 Alice McKeon – SMRC 04:00.0 997
WJ14 9 Aoife Murphy – Portmagee 04:00.0 994
WJ14 10 Doire O’Mahony – Rosscarbery – RC 04:00.0 991
WJ14 11 Kate O’Riordan – Shandon – BC 04:00.0 987
WJ14 12 Toni O’Connor – Shandon – BC 04:00.0 984
WJ14 13 Laura Looney – Workmen’s – RC 04:00.0 983
WJ14 14 Tara O’Sullivan – SMRC 04:00.0 978
WJ14 15 Emma Ryder – Colaiste – Iognaid – RC 04:00.0 975
WJ14 16 Holly Smith – Shandon – BC 04:00.0 960
WJ14 17 Alyssa Mannix – Rosscarbery – RC 04:00.0 956
WJ14 18 Charlotte Conneely – Colaiste – Iognaid – RC 04:00.0 951
WJ14 19 Clodagh Fitzgerald – Shandon – BC 04:00.0 947
WJ14 20 Ciara Grimes – SMRC 04:00.0 946
WJ14 21 Sarah Trench – Colaiste – Iognaid – RC 04:00.0 939
WJ14 22 Caireann – Rose O’Gorman – SMRC 04:00.0 934
WJ14 23 Emma Hodkinson – Shandon – BC 04:00.0 925
WJ14 24 Ciara O’Leary – Colaiste – Bride 04:00.0 922
WJ14 25 Eimear Collins – Cork – BC 04:00.0 920
WJ14 26 Fainse NiShioda – CRCC 04:00.0 913
WJ14 27 Orla McCauley – Colaiste – Bride 04:00.0 906
WJ14 28 Sarah Brennan – SMRC 04:00.0 891
WJ14 29 Zina Ni – Chionna – CRCC 04:00.0 865
WJ14 30 Jennifer Cronin – Workmen’s – RC 04:00.0 863
WJ14 31 Ellen Garcia – Breen – SMRC 04:00.0 852
WJ14 32 Hannah Quigley – CRCC 04:00.0 848
WJ14 33 Lisa Ryan – SMRC 04:00.0 811
WJ14 34 Caragh Gleeson – SMRC 04:00.0 762
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14 1 Nicolas Larkin – – Tralee – RC 04:00.0 1181
MJ14 2 David FOLEY – Kiely – SMRC 04:00.0 1170
MJ14 3 Oisin Allen – St – Josephs 04:00.0 1164
MJ14 4 Maitiu O – Cleirigh – CRCC 04:00.0 1162
MJ14 5 Paul Higgins – Presentation – College – RC 04:00.0 1152
MJ14 6 Joe Cunningham – Castleconnell – BC 04:00.0 1145
MJ14 7 Eoin Gilmartin – Castleconnell – BC 04:00.0 1138
MJ14 8 Ivan Cotter – SMRC 04:00.0 1135
MJ14 9 Ciaran O’Connell – Waterville – r.c 04:00.0 1127
MJ14 10 Ultan O’Toole – Colaiste – Iognaid – RC 04:00.0 1123
MJ14 11 Shane Carroll – St – Josephs 04:00.0 1106
MJ14 12 Liam Buglar – Presentation – College – RC 04:00.0 1099
MJ14 12 Joe McGrath – Castleconnell – BC 04:00.0 1099
MJ14 14 rory moore – Castleconnell – BC 04:00.0 1086
MJ14 15 Ian Neville – SMRC 04:00.0 1084
MJ14 16 Diarmuid Hartney – SMRC 04:00.0 1080
MJ14 17 Thor Byrne-delimatta – Castleconnell – BC 04:00.0 1078
MJ14 18 Baithen Mooney – Offaly – RC 04:00.0 1072
MJ14 19 Damon Conway – CRCC 04:00.0 1064
MJ14 20 Cian MacDaibhois-MacanRi – CRCC 04:00.0 1057
MJ14 21 Robert Collins – Three – Castles – RC 04:00.0 1054
MJ14 22 Emmet Ahern – Presentation – College – RC 04:00.0 1050
MJ14 23 Isaac Byrne-delimatta – Castleconnell – BC 04:00.0 1048
MJ14 24 Paul McINERNEY – SMRC 04:00.0 1047
MJ14 25 Evan Forde – St – Josephs 04:00.0 1046
MJ14 25 Daniel Devaney – Three – Castles – RC 04:00.0 1046
MJ14 27 Alex Kelly – Offaly – RC 04:00.0 1044
MJ14 28 Joachim O’ – Driscoll – Presentation – College – RC 04:00.0 1040
MJ14 29 Caolan Ireland – Workmen’s – RC 04:00.0 1039
MJ14 30 Rory Buckley – Presentation – College – RC 04:00.0 1038
MJ14 31 Donnchadha – De – Brun – SMRC 04:00.0 1037
MJ14 32 Thomas Lynch – Presentation – College – RC 04:00.0 1026
MJ14 33 Conor Power – Presentation – College – RC 04:00.0 1018
MJ14 34 Sean O’ – Coileain – Presentation – College – RC 04:00.0 1000
MJ14 35 Ethan Novarro – Presentation – College – RC 04:00.0 998
MJ14 36 Diarmuid O’ – Connor – Presentation – College – RC 04:00.0 996
MJ14 37 Eoin McLoiughlin – Three – Castles – RC 04:00.0 993
MJ14 38 Adam O’ – Callaghan – Presentation – College – RC 04:00.0 991
MJ14 38 Ben O’Hare – Cork – BC 04:00.0 991
MJ14 40 Mark Fitzgibbon – Presentation – College – RC 04:00.0 978
MJ14 41 David Cahill – Cork – BC 04:00.0 975
MJ14 42 Adam Grace – Offaly – RC 04:00.0 975
MJ14 43 Niall Martin – Colaiste – Iognaid – RC 04:00.0 944
MJ14 44 George Murphy – SMRC 04:00.0 928
MJ14 45 Nathaniel Bell – CRCC 04:00.0 923
MJ14 46 Evan Rea – Cork – BC 04:00.0 922
MJ14 46 Ryan Kelly – Cork – BC 04:00.0 922
MJ14 48 Tadhg Cunniffe – Castleconnell – BC 04:00.0 918
MJ14 49 Darragh Hennessy – Fenit – RC 04:00.0 906
MJ14 50 Cian Brosnan – SMRC 04:00.0 887
MJ14 51 Jack Cotter – Presentation – College – RC 04:00.0 881
MJ14 52 Luke Murphy – Cork – BC 04:00.0 874
MJ14 53 Fiachra Gallagher – Colaiste – Iognaid – RC 04:00.0 869
MJ14 54 Sam Ryan – Colaiste – Iognaid – RC 04:00.0 860
MJ14 55 Cian Smyth – Presentation – College – RC 04:00.0 814
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15 1 Sarah Kennedy – Callinafercy 05:00.0 1327
WJ15 2 Alana King – SMRC 05:00.0 1312
WJ15 3 Eabha Benson – SMRC 05:00.0 1301
WJ15 4 Tara Doocey – – Tullaghan – Bay – 05:00.0 1249
WJ15 5 Kate McGann – SMRC 05:00.0 1225
WJ15 6 Grace O’Grady – Callinafercy 05:00.0 1188
WJ15 7 Nicola Jones – SMRC 05:00.0 1187
WJ15 8 Orna MURPHY – SMRC 05:00.0 1166
WJ15 9 Aoireann Moriarty – Workmen’s – RC 05:00.0 1153
WJ15 10 Meadhbh Ni – Churtain – Workmen’s – RC 05:00.0 1135
WJ15 11 Erin O’Connor – Sligo – RC 05:00.0 1107
WJ15 12 Ailish Duggan – Sligo – RC 05:00.0 1064
WJ15 13 Rebecca McManoman – Naomh – Michael 05:00.0 1060
WJ15 14 Sarah Tighe – Sligo – RC 05:00.0 1033
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15 1 Brian Colsh – Sligo – RC 05:00.0 1456
MJ15 2 Daire skully – Castleconnell – BC 05:00.0 1389
MJ15 3 Jonathon Doocey – – Tullaghan – Bay – 05:00.0 1382
MJ15 4 Ciaran FOSTER – SMRC 05:00.0 1372
MJ15 5 Mark Hartridge – Castleconnell – BC 05:00.0 1370
MJ15 6 Luke FOLEY – SMRC 05:00.0 1364
MJ15 7 Ciaran Dunwoody – CRCC 05:00.0 1362
MJ15 8 Christopher Kemp – SMRC 05:00.0 1359
MJ15 9 Fionn Mac – Craith – CRCC 05:00.0 1355
MJ15 10 Chistopher Burke – SMRC 05:00.0 1350
MJ15 11 Shane Fitzgerald – Castleconnell – BC 05:00.0 1332
MJ15 12 Jack Kinsella – CBS – Enniscorthy 05:00.0 1321
MJ15 13 Ciaran Bowen – Castleconnell – BC 05:00.0 1316
MJ15 14 Max Doherty – SMRC 05:00.0 1315
MJ15 15 Tom Greaney – Fenit – RC 05:00.0 1310
MJ15 16 Aaron Fahey – CRCC 05:00.0 1300
MJ15 17 Conall MacFhinn – CRCC 05:00.0 1290
MJ15 18 Ben McMAHON – SMRC 05:00.0 1289
MJ15 19 Liam O – Cathain – CRCC 05:00.0 1283
MJ15 20 Oisin – Leannachain – CRCC 05:00.0 1264
MJ15 21 Samuel O’Regan – SMRC 05:00.0 1242
MJ15 22 Conor Coogan – CRCC 05:00.0 1236
MJ15 23 Jack Dennehy – Fenit – RC 05:00.0 1171
MJ15 24 Ben Cussen – – Workmen’s – RC 05:00.0 1146
Race# Place Rower Name Time Distance
M27-33_1000 1 Cathal O’Neill – St. – Pats – TOW – RC 03:03.2 1000
M27-33_1000 2 David Duggan – Kilmacsimon – RC 03:03.5 1000
M27-33_1000 3 Robert Diffely – Shandon 03:04.4 1000
M27-33_1000 4 Mark O’Brien – Galley 03:11.2 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M70-74_1000 1 Tony Corcoran – Lee – valley 03:43.2 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M34-42_1000 1 Damian Browne – 02:49.3 1000
M34-42_1000 2 Gary Conway – St. – Pats – TOW – RC 03:03.7 1000
M34-42_1000 3 Kevin Crowley – Fenit – RC 03:05.4 1000
M34-42_1000 4 Ross Reid – CrossFit – Castrum 03:05.6 1000
M34-42_1000 5 John Doohan – Boxfit 03:06.5 1000
M34-42_1000 6 Seamus O – Neill – 03:09.1 1000
M34-42_1000 7 Ronan Brennan – St. – Pats – TOW – RC 03:19.1 1000
M34-42_1000 8 Noel Carey – Shandon 03:26.2 1000
M34-42_1000 9 Balazs Stumpf-Biro – Carlow – RC 03:39.6 1000
M34-42_1000 10 Donal – Murphy – – Tullaghan – Bay – 03:39.8 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M43-49_1000 1 James McMurtry – 03:02.3 1000
M43-49_1000 2 Fintan Gilsenan – Castletownbere – RC 03:03.1 1000
M43-49_1000 3 Danny Ryan – Danny – Ryan – BoxFit 03:04.7 1000
M43-49_1000 4 John Tuite – Tralee 03:09.4 1000
M43-49_1000 5 Jim Breen – Galway – RC 03:12.8 1000
M43-49_1000 6 Hugh Egan – Tullaghan – Bay – 03:21.0 1000
M43-49_1000 7 Patrick O – Connor – SQUIRE – ROWING 03:29.0 1000
M43-49_1000 8 Sean McManoman – Naomh – Michael 03:29.2 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-54_1000 1 Gerard Fitzgerald – 03:03.6 1000
M50-54_1000 2 Christian Leonard – none 03:18.5 1000
M50-54_1000 3 John Burchill – Kilmacabea – RC 03:23.8 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M55-59_1000 1 Oliver Short – St. – Pats – TOW – RC 03:14.7 1000
M55-59_1000 2 John OShaughnessy – Cork – Tri – Club 03:29.6 1000
M55-59_1000 3 Larry Laide – Callinafercy 03:31.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M60-64_1000 1 Chris O’Connor – Kilmacabea 03:30.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WFR_1000 1 Isabel Pacheco – NUIG 04:01.1 1000
WFR_1000 2 Emma Lawlor – NUIG 04:01.3 1000
WFR_1000 3 Aisling – Carthy – NUIG 04:14.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W43-49_1000 1 Pauline O’ – Brien – Workmen’s – RC 03:42.7 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W34-42_1000 1 Malwina Tritt – Cork – Weightlifting – Club 03:38.0 1000
W34-42_1000 2 Kathy Sheehy – Howling – Heart 03:38.7 1000
W34-42_1000 3 Sinead Walsh – Fenit – RC 03:45.8 1000
W34-42_1000 4 Yvonne McEntee – St. – Pats – TOW – RC 03:46.5 1000
W34-42_1000 5 Paula Moloney – Fenit – RC 03:56.5 1000
W34-42_1000 6 Karen Corcoran/o’Hare – lee – valley 04:04.0 1000
W34-42_1000 7 Kathleen – Doocey – – Tullaghan – Bay – 04:19.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
W27-33_1000 1 Siobhan Gallagher – St. – Pats – TOW – RC 03:47.6 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MFR_1000 1 Cian Humphries – ULRC 03:12.8 1000
MFR_1000 2 Michael Fanning – ULRC 03:14.3 1000
MFR_1000 3 Michael Wilson – ULRC 03:16.6 1000
MFR_1000 4 James Howard – – ULRC 03:22.2 1000
MFR_1000 5 Barney – Gallagher – – NUIG 03:36.5 1000
MFR_1000 6 Nathan Boles – – NUIG 03:41.1 1000
MFR_1000 7 Michael – Doocey – – Tullaghan – Bay – 03:57.3 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
M65-69_1000 1 Julian Kennedy – Ballymena Runners 3:35.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_1000 1 Orla McCarthy – Killorglin – RC 03:43.7 1000
WJ15_1000 2 Molly Larkin – Athlone – BC 03:46.6 1000
WJ15_1000 3 Katie Boyle – Callinafercy 03:50.9 1000
WJ15_1000 4 Ellen Forde – Colaiste – Iognaid – RC 03:52.6 1000
WJ15_1000 5 Beth Coffey – Fossa – R.C 03:56.4 1000
WJ15_1000 6 Amy O’Gorman – Colaiste – Iognaid – RC 03:57.6 1000
WJ15_1000 7 Isabella Gannon – Colaiste – Iognaid – RC 04:01.9 1000
WJ15_1000 8 Lanah Acton – Colaiste – Iognaid – RC 04:03.0 1000
WJ15_1000 9 Rebecca Coyle – Waterville – Lake – RC 04:10.3 1000
WJ15_1000 10 Almha Kissane – Callinafercy 04:12.4 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_1000 1 Oliver Kelly – Colaiste – Iognaid – RC 03:20.4 1000
MJ15_1000 1 Jamie Falsey – Presentation – College – RC 03:20.4 1000
MJ15_1000 3 Aaron De – Burca – Colaiste – Iognaid – RC 03:21.6 1000
MJ15_1000 4 Oisin Allen – St – Josephs 03:23.8 1000
MJ15_1000 5 Ibrahim Salih – Presentation – College – RC 03:29.0 1000
MJ15_1000 6 Aidan McCarthy – Callinafercy 03:29.1 1000
MJ15_1000 7 Eamon O’Tuathail – Colaiste – Iognaid – RC 03:29.3 1000
MJ15_1000 8 Matthew Novarro – Presentation – College – RC 03:30.5 1000
MJ15_1000 9 Mark Ward – Colaiste – Iognaid – RC 03:32.1 1000
MJ15_1000 10 Daragh Murphy – Presentation – College – RC 03:34.4 1000
MJ15_1000 11 Niall Cahalan – Colaiste – Iognaid – RC 03:35.1 1000
MJ15_1000 12 Alex Morales-Glynn – Colaiste – Iognaid – RC 03:35.2 1000
MJ15_1000 13 Luke O’ – Keeffe – Presentation – College – RC 03:36.3 1000
MJ15_1000 14 Jimmy Coughlan – Presentation – College – RC 03:36.7 1000
MJ15_1000 15 Shane Carroll – St – Josephs 03:37.5 1000
MJ15_1000 16 Gavin Dempsey – Colaiste – Iognaid – RC 03:39.6 1000
MJ15_1000 17 Conor Dwyer – Presentation – College – RC 03:39.9 1000
MJ15_1000 18 Thomas Monaghan – – St – Josephs 03:42.8 1000
MJ15_1000 19 Ilir Surdulli – St – Josephs 03:43.0 1000
MJ15_1000 20 Fionan Conway – St – Josephs 03:43.1 1000
MJ15_1000 21 Conor O’Keeffe – Presentation – College – RC 03:45.0 1000
MJ15_1000 22 Darragh O – Leary – St – Josephs 03:47.3 1000
MJ15_1000 23 Daithi O’Regan – – Tralee – RC 03:48.9 1000
MJ15_1000 24 Evan Forde – St – Josephs 03:49.7 1000
MJ15_1000 25 Rory Walsh – St – Josephs 03:50.5 1000
MJ15_1000 26 Louis McKenna – Carroll – Presentation – College – RC 03:51.9 1000
MJ15_1000 27 Kirill O’Flanagan – Colaiste – Iognaid – RC 03:54.6 1000
MJ15_1000 28 Conor – Moran – St – Josephs 03:57.2 1000
MJ15_1000 29 Darragh Clery – St – Josephs 03:57.7 1000
MJ15_1000 30 Liam Joyce – St – Josephs 04:00.2 1000
MJ15_1000 31 Dylan Joyce – St – Josephs 04:00.3 1000
MJ15_1000 32 Luke Russell – St – Josephs 04:03.7 1000
MJ15_1000 33 Jack Cashman – Presentation – College – RC 04:05.7 1000
MJ15_1000 34 Thomas Monaghan – St – Josephs 04:08.1 1000
MJ15_1000 35 Eamonn Kavanagh – St – Josephs 04:10.6 1000
MJ15_1000 36 Mathew Jacobsen – St – Josephs 04:22.5 1000
MJ15_1000 37 Cian McGrath – St – Josephs 04:22.5 1000
Race# Place Rower Name Time Distance
WLTA 1 Sarah McLoughlin – ULRC 08:07.2 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16 1 Roisin O’Connor – Castleconnell – BC 07:34.7 2000
WJ16 2 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 07:35.4 2000
WJ16 3 Eilis Ward – Offaly – RC 07:41.1 2000
WJ16 4 Simi Opeoluwa – CRCC 07:48.7 2000
WJ16 5 Anna Tyther – Killorglin – RC 07:53.6 2000
WJ16 6 Aoife Murphy – Offaly – RC 07:55.3 2000
WJ16 7 Emily Maunsell – Clonmel 07:59.8 2000
WJ16 8 Aine Phillips – SMRC 08:01.0 2000
WJ16 9 Roisin Gavin – Colaiste – Iognaid – RC 08:01.9 2000
WJ16 10 Louise Blair – SMRC 08:03.0 2000
WJ16 11 Elise Carney – Frazier – Colaiste – Iognaid – RC 08:04.9 2000
WJ16 12 Katie Ryan – Colaiste – Iognaid – RC 08:05.5 2000
WJ16 13 Roisin McGrath – Colaiste – Iognaid – RC 08:06.7 2000
WJ16 14 Elisa McInerney – SMRC 08:07.8 2000
WJ16 15 Kate Corcoran – Clonmel 08:10.1 2000
WJ16 16 Ciara Kiely – Castleconnell – BC 08:14.5 2000
WJ16 17 Alex Mellerick – Clonmel 08:16.3 2000
WJ16 18 Roisin Walsh – Sligo – RC 08:23.3 2000
WJ16 19 Anna Christie – SMRC 08:26.8 2000
WJ16 20 Aoife Murphy – Callinafercy 08:27.8 2000
WJ16 21 Orla Murphy – Callinafercy 08:36.8 2000
WJ16 22 Asia O’Brien – SMRC 08:40.4 2000
WJ16 23 Allanagh Cosgrove – Tullaghan – Bay – 08:59.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MLTA 1 Kevin Wall – Clonmel 06:51.9 2000
MLTA 2 Damien Delea – Castleconnell 06:57.9 2000
MLTA 3 Aron O’Dowd – Castleconnell 07:07.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MAS 1 Seamus Wall – Focus – on – Fitness 10:35.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16 1 Darragh Gallivan – CRCC 06:52.8 2000
MJ16 2 Sam Reidy – Colaiste – Iognaid – RC 06:54.5 2000
MJ16 3 Matthew Todd – CRCC 06:55.9 2000
MJ16 4 Thomas Hume – Colaiste – Iognaid – RC 06:58.8 2000
MJ16 5 Ruairi O’Gorman – Colaiste – Iognaid – RC 07:02.1 2000
MJ16 6 Bela Winde – – Tralee – RC 07:03.3 2000
MJ16 7 Mark English – Athlunkard 07:05.6 2000
MJ16 8 Evan Kissane – Flesk – Valley 07:09.0 2000
MJ16 9 Ronan O’GORMAN – SMRC 07:09.1 2000
MJ16 9 Jack Murphy – Presentation – College – RC 07:09.1 2000
MJ16 11 Mahon Moloney – Athlunkard 07:10.3 2000
MJ16 12 Kaj Siltannen – St – Josephs 07:10.4 2000
MJ16 13 Michael Campbell – Athlunkard 07:11.1 2000
MJ16 14 Conchur Breathanch – CRCC 07:11.3 2000
MJ16 15 Luke Flynn – Colaiste – Iognaid – RC 07:13.6 2000
MJ16 16 Finn O’Sullivan – Flesk – Valley 07:15.0 2000
MJ16 17 Cormac Doyle – Callinafercy 07:18.7 2000
MJ16 18 Alex Doherty – Presentation – College – RC 07:20.1 2000
MJ16 19 Sam Crean – Presentation – College – RC 07:20.8 2000
MJ16 20 Tom McGuinness – Colaiste – Iognaid – RC 07:21.5 2000
MJ16 21 Fionn Ryan – Colaiste – Iognaid – RC 07:24.1 2000
MJ16 22 Daire Elberse – Colaiste – Iognaid – RC 07:24.5 2000
MJ16 23 Niall Murphy – Callinafercy 07:25.5 2000
MJ16 24 Toirealach O – Muirnion – CRCC 07:25.7 2000
MJ16 25 Nathan Houlihan – Callinafercy 07:26.1 2000
MJ16 26 Aaron Barrett – Tullaghan – Bay – 07:26.4 2000
MJ16 27 Timmy Grimes – Fenit – RC 07:28.6 2000
MJ16 28 Robin Porter – Fenit – RC 07:30.1 2000
MJ16 29 John McCrohan – Fenit – RC 07:31.9 2000
MJ16 30 Richard O’ – Neill – CBS – Enniscorthy 07:33.5 2000
MJ16 31 Shane Walsh – Athlunkard 07:34.2 2000
MJ16 32 Dara Kavanagh – St – Josephs 07:34.6 2000
MJ16 33 Cillian Jennings – St – Josephs 07:36.5 2000
MJ16 34 Joshua Martin – CBS – Enniscorthy 07:39.7 2000
MJ16 35 Ben France – Athlunkard 07:40.1 2000
MJ16 36 Mike Kirby – Fenit – RC 07:52.6 2000
MJ16 37 Jack France – Athlunkard 07:57.7 2000
MJ16 38 Sean Hennessy – Fenit – RC 07:59.4 2000
MJ16 39 Stephen Cleary – SMRC 08:01.4 2000
MJ16 40 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 08:10.3 2000
MJ16 41 Shane Brauders – CBS – Enniscorthy 08:23.4 2000
MJ16 42 Padraig McDonagh – Tullaghan – Bay – 08:31.0 2000
MJ16 43 Cormac Cassidy – St – Josephs 08:35.3 2000
MJ16 44 Barry Cunnea – CBS – Enniscorthy 09:31.6 2000
MJ16 45 Ciarain – Doherty – – Tullaghan – Bay – 09:39.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WO 1 Breanna Larsen – Garda 07:06.0 2000
WO 2 Ester Redlichova – SMRC 07:52.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59 1 Karen Hill – Workmen’s – RC 07:55.7 2000
W50-59 2 Margot Lawlor – Callinafercy 08:15.1 2000
W50-59 3 Kathleen McCarthy – Sive – R.C. 08:52.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49 1 Fiona McKeon – Castleconnell – BC 07:23.0 2000
W40-49 2 Chris Fanning – Phoenix – s&c 07:35.2 2000
W40-49 3 Jessica Lee – Killorglin – RC 07:42.2 2000
W40-49 4 Kathy Sheehy – Howling – Heart 07:53.8 2000
W40-49 5 Caitriona Nolan – Offaly – RC 08:14.0 2000
W40-49 6 Niamh-Ann Sherlock – Castleconnell – BC 08:21.4 2000
W40-49 7 Maureen Murphy – Waterville – Lake – RC 08:24.9 2000
W40-49 8 Karen Corcoran/o’Hare – lee – valley 08:35.7 2000
W40-49 9 Sarah McDonnell – Castleconnell – BC 08:42.8 2000
W40-49 10 Patricia Galvin – Castleconnell – BC 08:48.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW40-49 1 Therese O’Brien – Castleconnell – BC 08:44.6 2000
LW40-49 2 Mags Hogan – Castleconnell – BC 08:55.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LW30-39 1 Ciara Conway – St. – Pats – TOW – RC 07:55.8 2000
LW30-39 2 Kerin Van – Heerden – SMRC 08:01.0 2000
LW30-39 3 Karina Murphy – Lee – Valley – Row – Fit 08:13.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59 1 Joe Riordan – 06:47.4 2000
M50-59 2 Oliver Short – St. – Pats – TOW – RC 06:56.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49 1 Fintan Gilsenan – Castletownbere – RC 06:26.8 2000
M40-49 2 James McMurtry – 06:28.0 2000
M40-49 3 Bernard Doohan – DannyRyan’s – boxfit 06:31.1 2000
M40-49 4 Kevin Crowley – Fenit – RC 06:36.6 2000
M40-49 5 Oisin O – Grady – DFB 06:36.8 2000
M40-49 6 James Crowley – Sub – 7 – IRC – / – Dave – Slatts – Fitness 06:37.2 2000
M40-49 7 Martin Kirwan – Focus – on – Fitness 06:38.7 2000
M40-49 8 Paul McGonagle – Kincasslagh – RC 06:40.4 2000
M40-49 9 Seamus O – Neill – 06:47.5 2000
M40-49 10 Denis Hegarty – 06:53.2 2000
M40-49 11 Declan Hogan – Offaly – RC 06:58.9 2000
M40-49 12 Hugh Egan – Tullaghan – Bay – 06:59.4 2000
M40-49 13 Mick Kelly – 07:30.3 2000
M40-49 14 Patrick O – Connor – SQUIRE – ROWING 07:38.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MO 1 Colin Burke – Auriel – Kensington – London 06:12.9 2000
MO 2 Damian Browne – 06:14.3 2000
MO 3 Ciaran Brady – Offaly – RC 06:25.7 2000
MO 4 Tertius Van – Heerden – SMRC 06:43.9 2000
MO 5 Tom Stafford – Killurin – RC 06:46.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
M30-39 1 John Whooley – Skibbereen – RC 06:23.2 2000
M30-39 2 David Duggan – Kilmacsimon – RC 06:29.8 2000
M30-39 3 Tim Harnedy – Skibbereen – RC 06:38.3 2000
M30-39 4 Brendan wall – phoenix – s&c 06:46.6 2000
M30-39 5 Mark O’Brien – Galley 06:46.8 2000
M30-39 6 Garvin Walker – 06:48.1 2000
M30-39 7 Conor Morris – Dublin – Fire – Brigade 07:00.5 2000
M30-39 8 Colin Davis – 07:32.5 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM70+ 1 Tony Corcoran – Lee – valley 07:42.4 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM60-69 1 Chris O’Connor – Kilmacabea 07:34.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM30-39 1 Cian Murphy – Rowfit – Lee – Valley 06:50.4 2000
LM30-39 2 Paul Hillis – 07:16.8 2000
LM30-39 3 Dinny McCullagh – CCF 07:18.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LM40-49 1 Danny Ryan – Danny – Ryan – Boxfit 06:37.9 2000
LM40-49 2 John Boothman – Red – Line – Rowers 06:52.7 2000
LM40-49 3 Brian O’ – Keeffe – Presentation – College – RC 06:52.8 2000
LM40-49 4 Sean McManoman – Naomh – Michael 07:24.9 2000
LM40-49 5 Alan Guilfoyle – Fenit – RC 07:58.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WU23 1 Eimear O’Donovan – Killorglin – RC 08:23.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18 1 Caoileann Nic – Dhonncha – Colaiste – Iognaid – RC 07:34.1 2000
WJ18 2 Ciara Walsh – Colaiste – Iognaid – RC 07:54.3 2000
WJ18 3 Daire Davern – Clonmel 07:54.5 2000
WJ18 4 Emily Dowling – Offaly – RC 07:58.9 2000
WJ18 5 Saoirse Byrnes – Castleconnell – BC 08:02.8 2000
WJ18 6 Miriam Fleming – 08:09.4 2000
WJ18 7 Sarah – Gilmore – Castleconnell – BC 08:15.6 2000
WJ18 8 Hazel McNamara – Colaiste – Iognaid – RC 08:17.4 2000
WJ18 9 Ciara Marron – SMRC 08:19.7 2000
WJ18 10 Rachel O’Malley – Reacke – Colaiste – Iognaid – RC 08:20.1 2000
WJ18 11 Lucy Pennick – Offaly – RC 08:20.9 2000
WJ18 12 Rebecca Voye – Athlunkard 08:29.2 2000
WJ18 13 Mairead Kavanagh – Sligo – RC 08:39.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MU23 1 Patrick Silke – Castleconnell – BC 06:52.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
LMU23 1 Keane Ryan – 06:43.9 2000
LMU23 2 Aidan Greene – Kincasslagh – RC 06:58.3 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18 1 Mark Ryder – Colaiste – Iognaid – RC 06:29.8 2000
MJ18 2 James Mc – Carthy – CIT – RC 06:30.4 2000
MJ18 3 Matthew Gallagher – St – Josephs 06:34.7 2000
MJ18 4 Rory Tummon – St – Josephs 06:39.0 2000
MJ18 5 Sean O’Donnell – Clonmel 06:45.3 2000
MJ18 6 Caoimhin Conway – Colaiste – Iognaid – RC 06:46.1 2000
MJ18 7 Tom Murphy – Presentation – College – RC 06:47.0 2000
MJ18 8 Padraig O’Sullivan – Callinafercy 06:49.7 2000
MJ18 9 Tommy Baker – SMRC 06:52.6 2000
MJ18 10 Jason Mc – Kenna – CIT – RC 06:53.2 2000
MJ18 11 MacDara Alison – CRCC 06:54.9 2000
MJ18 12 Ruadhan MacCurtain – Workmen’s – RC 06:56.8 2000
MJ18 13 Daniel Mac – an – Ucaire – CRCC 06:58.3 2000
MJ18 14 Dylan Barry – O’Donovan – Clonmel 06:59.3 2000
MJ18 15 Callum Myers – Workmen’s – RC 07:06.6 2000
MJ18 16 Cian O’Sullivan – Callinafercy 07:15.4 2000
MJ18 17 Killian Morris – Offaly – RC 07:16.1 2000
MJ18 17 Alex Guerin – Presentation – College – RC 07:16.1 2000
MJ18 19 Zach Buckley – Callinafercy 07:19.7 2000
MJ18 20 Owen Kemp – SMRC 07:19.9 2000
MJ18 21 Colin O’Meara – Callinafercy 07:21.0 2000
MJ18 22 Odhran – Exton – Castleconnell – BC 07:23.5 2000
MJ18 23 John McNamara – SMRC 07:24.5 2000
MJ18 24 Jack O’Brien – Castleconnell – BC 07:25.1 2000
MJ18 25 Richard Szabo – SMRC 07:29.5 2000
MJ18 26 Aoran O’Sullivan – Flesk – Valley 07:33.0 2000
MJ18 27 Alan King – Athlunkard 07:42.0 2000
MJ18 28 Trevor Leen – Fenit – RC 07:42.9 2000
MJ18 29 John O – Donoghue – Flesk – Valley 07:47.6 2000
MJ18 30 Dominik Cahill – Colaiste – Iognaid – RC 08:03.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ13_500 1 Adam Casey – El – Niño – Portmagee 01:39.9 500
MJ13_500 2 Levente Rozsa – CBS – Enniscorthy 01:40.7 500
MJ13_500 3 Tom Maye – Colaiste – Iognaid – RC 01:41.4 500
MJ13_500 4 Michael O – Donoghue – Flesk – Valley 01:42.3 500
MJ13_500 5 Michael Spooner – SMRC 01:43.3 500
MJ13_500 6 Justin Kossel – CBS – Enniscorthy 01:44.1 500
MJ13_500 7 robert lyons – Castleconnell – BC 01:45.3 500
MJ13_500 8 Ryan Bartlett – Workmen’s – RC 01:45.5 500
MJ13_500 9 Odhran Rame – CBS – Enniscorthy 01:47.3 500
MJ13_500 10 Adam Roche – CBS – Enniscorthy 01:48.5 500
MJ13_500 11 Lee Hogan – Athlunkard 01:48.6 500
MJ13_500 12 Marcus Lavery – Killorglin – RC 01:52.2 500
MJ13_500 13 Matthew Ryan – Sligo – Grammar – RC 01:55.6 500
MJ13_500 14 Liam Walter – Castleconnell – BC 01:56.5 500
MJ13_500 15 Aodhan Sweeney – Castleconnell – BC 01:56.7 500
MJ13_500 16 Daniel Kelly – Athlunkard 01:57.9 500
MJ13_500 17 Jamie Hogan – Castleconnell – BC 02:00.5 500
MJ13_500 17 Stevie Cunningham – Castleconnell – BC 02:00.5 500
MJ13_500 19 Jack Gannon – Athlunkard 02:01.2 500
MJ13_500 20 Ambrose Bamber – Sligo – Grammar – RC 02:01.3 500
MJ13_500 21 Ivan Novik – Castleconnell – BC 02:01.4 500
MJ13_500 22 Matthew Kemp – SMRC 02:01.9 500
MJ13_500 23 Denis Daly – Ring – rC 02:03.0 500
MJ13_500 24 Ronan Browne – Athlunkard 02:04.4 500
MJ13_500 25 Paddy Hourigan – Castleconnell – BC 02:04.8 500
MJ13_500 26 Aidan Kearney – SMRC 02:05.9 500
MJ13_500 27 Brian McGrath – Castleconnell – BC 02:06.0 500
MJ13_500 28 Sam Callanan – SMRC 02:06.3 500
MJ13_500 29 Kyul Chun – Sligo – Grammar – RC 02:07.7 500
MJ13_500 30 Daniel McCauley – CBS – Enniscorthy 02:07.7 500
MJ13_500 31 Finlay robertson – Castleconnell – BC 02:09.3 500
MJ13_500 32 Conall MacThreanaigh – Fenit – RC 02:12.7 500
MJ13_500 33 Conor O’Brien – Castleconnell – BC 02:15.1 500
MJ13_500 34 Shaun Doohan – Boxfit 02:16.1 500
MJ13_500 35 Liam McDonald – Castleconnell – BC 02:17.9 500
MJ13_500 36 Rueben Mulligan – Castleconnell – BC 02:18.4 500
MJ13_500 37 Fionn McDonnell – SMRC 02:19.4 500
MJ13_500 38 Jake Dundon – Castleconnell – BC 02:22.8 500
MJ13_500 39 Brendan Devereux – CBS – Enniscorthy 02:23.1 500
MJ13_500 40 Adrian Martin – Castleconnell – BC 02:23.7 500
MJ13_500 41 Finn Dillon – Castleconnell – BC 02:23.8 500
MJ13_500 42 Rory Butler – SMRC 02:31.8 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ13_500 1 Airida Mateviciute – Killorglin – RC 01:47.3 500
WJ13_500 2 Elisha Leane – Flesk – Valley 01:50.6 500
WJ13_500 3 Avril Murphy – Callinafercy 01:52.6 500
WJ13_500 4 Gabriella Fitzgerald – Castleconnell – BC 01:53.6 500
WJ13_500 5 Mia Heffernan – Flesk – Valley 01:54.6 500
WJ13_500 6 Muireann Lynch – El – Nino 01:56.2 500
WJ13_500 7 Derbhla Smith – Castleconnell – BC 01:57.6 500
WJ13_500 8 Sorcha Jennings – Castleconnell – BC 01:57.7 500
WJ13_500 9 Jane O’Connor – Portmagee – RC 01:57.9 500
WJ13_500 10 Maya Fleming – 01:58.6 500
WJ13_500 10 Sara – May Kiely – Castleconnell – BC 01:59.6 500
WJ13_500 12 Roisin Byrne – Offaly – RC 02:00.8 500
WJ13_500 13 Amber Gleeson – Castleconnell – BC 02:02.6 500
WJ13_500 14 Annick Froberg – Castleconnell – BC 02:02.7 500
WJ13_500 15 Rachel Dempsey – Colaiste – Iognaid – RC 02:02.8 500
WJ13_500 16 Sarah Looney – Workmen’s – RC 02:02.9 500
WJ13_500 17 Fia Robertson – Castleconnell – BC 02:04.3 500
WJ13_500 18 Sarah O’Connor – SMRC 02:08.5 500
WJ13_500 19 Ciara De – Klein – Athlunkard 02:09.0 500
WJ13_500 20 Emily Bowen – Castleconnell – BC 02:09.2 500
WJ13_500 21 Iris McInerney – SMRC 02:09.9 500
WJ13_500 22 Emma McManoman – Naomh – Michael – 02:11.0 500
WJ13_500 23 Anna Hayes – Castleconnell – BC 02:11.6 500
WJ13_500 24 Abigail Cullinane – SMRC 02:12.7 500
WJ13_500 25 Louise Kennedy – Callinafercy 02:13.1 500
WJ13_500 26 Isabelle Moloney – Fenit – RC 02:13.5 500
WJ13_500 27 Rachel Connolly – SMRC 02:14.1 500
WJ13_500 27 Caoimhe Kelly – Flesk – Valley 02:14.1 500
WJ13_500 29 Roisin O’Halloran – Cronin – Fenit – RC 02:15.8 500
WJ13_500 30 Audrey Glynn – SMRC 02:16.6 500
WJ13_500 31 Emma Keehan – SMRC 02:17.0 500
WJ13_500 32 Elena Foley – SMRC 02:25.5 500
WJ13_500 33 Danielle Cronin – Castleconnell – BC 02:25.6 500
WJ13_500 34 Grace McManoman – Naomh – Michael – 02:29.3 500
WJ13_500 35 Sarah Aylward – Castleconnell – BC 02:39.3 500
WJ13_500 36 Katie Mulready – Castleconnell – BC 02:49.0 500
WJ13_500 37 Alannah O’Connor – Fenit – RC 02:57.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ14_500 1 Orla McCarthy – Killorglin – RC 01:43.1 500
WJ14_500 2 Caoimhe O’Sullivan – Flesk – Valley 01:45.5 500
WJ14_500 3 Ellen Farndon – Workmen’s – RC 01:47.0 500
WJ14_500 4 Savannagh Clifford – Callinafercy 01:49.1 500
WJ14_500 5 Tara Mulready – Castleconnell – BC 01:49.9 500
WJ14_500 6 Kate Hume – Colaiste – Iognaid – RC 01:51.9 500
WJ14_500 7 Aoife Murphy – Portmagee 01:52.5 500
WJ14_500 8 Jane O’Brien – Castleconnell – BC 01:52.8 500
WJ14_500 9 Toni O’Connor – Shandon – BC 01:53.6 500
WJ14_500 10 Alison O’Sullivan – Flesk – Valley 01:54.0 500
WJ14_500 11 Roisin O’Sullivan – Rosscarbery – RC 01:54.1 500
WJ14_500 12 Alice McKeon – SMRC 01:55.3 500
WJ14_500 13 Kate O’Riordan – Shandon – BC 01:55.8 500
WJ14_500 14 Holly Smith – Shandon – BC 01:56.0 500
WJ14_500 15 Doire O’Mahony – Rosscarbery – RC 01:56.1 500
WJ14_500 16 Katie Moloney – Castleconnell – BC 01:56.7 500
WJ14_500 17 Emma Ryder – Colaiste – Iognaid – RC 01:57.1 500
WJ14_500 17 Eve McMahon – Castleconnell – BC 01:57.1 500
WJ14_500 19 Susan Darcy – Castleconnell – BC 01:57.2 500
WJ14_500 20 Fainse NiShioda – CRCC 01:57.5 500
WJ14_500 21 Ciara O’Leary – Colaiste – Bride 01:57.9 500
WJ14_500 22 Clodagh Fitzgerald – Shandon – BC 01:58.3 500
WJ14_500 23 Tara O’Sullivan – SMRC 01:58.5 500
WJ14_500 24 Ciara Grimes – SMRC 01:58.6 500
WJ14_500 25 Ashling Scully – Castleconnell – BC 01:59.2 500
WJ14_500 26 Charlotte Conneely – Colaiste – Iognaid – RC 02:00.1 500
WJ14_500 27 Emma Hodkinson – Shandon – BC 02:01.0 500
WJ14_500 28 Jade Crofton – Castleconnell – BC 02:01.6 500
WJ14_500 28 Caireann – Rose O’Gorman – SMRC 02:01.6 500
WJ14_500 30 Kate OCallaghan – Castleconnell – BC 02:01.7 500
WJ14_500 31 Sarah Trench – Colaiste – Iognaid – RC 02:03.0 500
WJ14_500 32 Anita Whelton – Castleconnell – BC 02:03.3 500
WJ14_500 33 Emma Ryan – Athlunkard 02:03.8 500
WJ14_500 34 Caitlin Cronin – Flesk – Valley 02:03.9 500
WJ14_500 35 Melissa Carrol – Flesk – Valley 02:04.4 500
WJ14_500 36 Orla McCauley – Colaiste – Bride 02:05.1 500
WJ14_500 37 Caoimhe Lenehan – Castleconnell – BC 02:05.4 500
WJ14_500 38 Hannah Lucey – Castleconnell – BC 02:06.1 500
WJ14_500 39 Jenna Reeves – Castleconnell – BC 02:07.2 500
WJ14_500 40 Sarah Brennan – SMRC 02:09.4 500
WJ14_500 41 Hannah Quigley – CRCC 02:10.3 500
WJ14_500 42 Zina Ni – Chionna – CRCC 02:12.6 500
WJ14_500 43 Jennifer Cronin – Workmen’s – RC 02:12.7 500
WJ14_500 44 Ellen Garcia – Breen – SMRC 02:13.8 500
WJ14_500 45 Leah Ferris – Flesk – Valley 02:14.2 500
WJ14_500 46 Lisa Ryan – SMRC 02:17.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ14_500 1 Ciaran O’Connell – Waterville – r.c 01:33.2 500
MJ14_500 2 David Barlow – Sligo – Grammar – RC 01:33.8 500
MJ14_500 3 Ivan Cotter – SMRC 01:35.2 500
MJ14_500 4 Maitiu O – Cleirigh – CRCC 01:35.7 500
MJ14_500 5 David FOLEY – Kiely – SMRC 01:36.2 500
MJ14_500 6 Joe Cunningham – Castleconnell – BC 01:36.7 500
MJ14_500 7 Daniel Daly – Ring – rowing 01:39.1 500
MJ14_500 8 Conor Ryan – RING – RC – CLONAKILTY 01:39.7 500
MJ14_500 9 Joe McGrath – Castleconnell – BC 01:40.2 500
MJ14_500 10 Eoin Gilmartin – Castleconnell – BC 01:40.6 500
MJ14_500 11 Ultan O’Toole – Colaiste – Iognaid – RC 01:40.8 500
MJ14_500 12 Diarmuid Hartney – SMRC 01:43.2 500
MJ14_500 13 Ian Neville – SMRC 01:43.3 500
MJ14_500 14 Thor Byrne-delimatta – Castleconnell – BC 01:44.8 500
MJ14_500 15 Damon Conway – CRCC 01:44.9 500
MJ14_500 16 Eoin Murphy – Ring – RC 01:45.0 500
MJ14_500 16 rory moore – Castleconnell – BC 01:45.0 500
MJ14_500 18 Daniel Devaney – Three – Castles – RC 01:45.6 500
MJ14_500 19 Cian MacDaibhois-MacanRi – CRCC 01:46.1 500
MJ14_500 20 Alex Kelly – Offaly – RC 01:47.0 500
MJ14_500 21 Caolan Ireland – Workmen’s – RC 01:47.2 500
MJ14_500 22 Joshua Hanna – Sligo – Grammar – RC 01:48.3 500
MJ14_500 22 Isaac Byrne-delimatta – Castleconnell – BC 01:48.3 500
MJ14_500 24 Paul McINERNEY – SMRC 01:48.8 500
MJ14_500 25 Nathan Maher-Smith – Athlunkard 01:49.0 500
MJ14_500 26 Donnchadha – De – Brun – SMRC 01:49.2 500
MJ14_500 27 Michael O’Leary – Flesk – Valley 01:50.0 500
MJ14_500 28 Ronan O – Donoghue – Flesk – Valley 01:50.5 500
MJ14_500 29 Jack Cotter – Presentation – College – RC 01:50.6 500
MJ14_500 30 Michael English – Athlunkard 01:52.1 500
MJ14_500 31 Shane Browne – Athlunkard 01:57.6 500
MJ14_500 32 Nathaniel Bell – CRCC 02:01.5 500
MJ14_500 33 Tadhg Cunniffe – Castleconnell – BC 02:02.9 500
MJ14_500 34 Darragh Hennessy – Fenit – RC 02:04.3 500
MJ14_500 35 George Murphy – SMRC 02:06.5 500
MJ14_500 36 Cian Brosnan – SMRC 02:09.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ15_500 1 James O – Donovan – RING – RC 01:28.3 500
MJ15_500 2 Aidan McCarthy – Callinafercy 01:32.7 500
MJ15_500 3 Sam Casey – Flesk – Valley 01:33.0 500
MJ15_500 4 Aaron De – Burca – Colaiste – Iognaid – RC 01:33.5 500
MJ15_500 5 Ibrahim Salih – Presentation – College – RC 01:34.9 500
MJ15_500 6 Daire skully – Castleconnell – BC 01:35.3 500
MJ15_500 7 Oliver Kelly – Colaiste – Iognaid – RC 01:36.5 500
MJ15_500 8 Ciaran Dunwoody – CRCC 01:37.1 500
MJ15_500 9 Jonathon Doocey –  – Tullaghan – Bay – 01:37.3 500
MJ15_500 10 Luke FOLEY – SMRC 01:38.5 500
MJ15_500 11 Christopher Kemp – SMRC 01:38.9 500
MJ15_500 12 Ciaran FOSTER – SMRC 01:39.0 500
MJ15_500 13 Eamon O’Tuathail – Colaiste – Iognaid – RC 01:39.1 500
MJ15_500 14 Aidan Keane – Flesk – Valley 01:40.1 500
MJ15_500 14 Fionn Mac – Craith – CRCC 01:40.1 500
MJ15_500 16 Mark Ward – Colaiste – Iognaid – RC 01:40.6 500
MJ15_500 17 Chistopher Burke – SMRC 01:42.3 500
MJ15_500 18 Niall Cahalan – Colaiste – Iognaid – RC 01:42.6 500
MJ15_500 19 Tom Greaney – Fenit – RC 01:42.7 500
MJ15_500 20 Aaron Fahey – CRCC 01:42.8 500
MJ15_500 21 Ciaran Bowen – Castleconnell – BC 01:43.8 500
MJ15_500 22 Peter O’Sullivan – Flesk – Valley 01:45.1 500
MJ15_500 23 Gavin Dempsey – Colaiste – Iognaid – RC 01:45.3 500
MJ15_500 24 Alex Morales-Glynn – Colaiste – Iognaid – RC 01:45.4 500
MJ15_500 25 Oisin –  Leannachain – CRCC 01:45.5 500
MJ15_500 26 Ben McMAHON – SMRC 01:45.7 500
MJ15_500 27 Max Doherty – SMRC 01:46.0 500
MJ15_500 28 Conall MacFhinn – CRCC 01:46.3 500
MJ15_500 29 Conor Coogan – CRCC 01:46.8 500
MJ15_500 30 Jack Kinsella – CBS – Enniscorthy 01:47.1 500
MJ15_500 31 Liam O – Cathain – CRCC 01:49.3 500
MJ15_500 32 Kirill O’Flanagan – Colaiste – Iognaid – RC 01:51.4 500
MJ15_500 33 Jack Dennehy – Fenit – RC 01:51.5 500
MJ15_500 34 Samuel O’Regan – SMRC 01:52.8 500
MJ15_500 35 Ben Cussen –  – Workmen’s – RC 02:01.7 500
MJ15_500 36 Paul Tannian – Colaiste – Iognaid – RC 02:09.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ15_500 1 Sarah Kennedy – Callinafercy 01:42.0 500
WJ15_500 2 Tara O – Donoghue – Flesk – Valley 01:45.0 500
WJ15_500 3 Katie Boyle – Callinafercy 01:45.7 500
WJ15_500 4 Alana King – SMRC 01:46.4 500
WJ15_500 5 Rebecca O – Connell – Fossa – rC 01:47.6 500
WJ15_500 6 Eabha Benson – SMRC 01:49.8 500
WJ15_500 6 Aoife Murphy – Offaly – RC 01:49.8 500
WJ15_500 8 Roisin Wall – Flesk – Valley 01:50.0 500
WJ15_500 9 Ellen Forde – Colaiste – Iognaid – RC 01:50.1 500
WJ15_500 10 Tara Doocey – – Tullaghan – Bay – 01:50.5 500
WJ15_500 10 Kate Storan – SMRC 01:50.5 500
WJ15_500 12 Amy O’Gorman – Colaiste – Iognaid – RC 01:51.6 500
WJ15_500 13 Kate McGann – SMRC 01:53.4 500
WJ15_500 14 Ciara Casey – Flesk – Valley 01:54.1 500
WJ15_500 15 Edel Sweetman – Flesk – Valley 01:54.3 500
WJ15_500 16 Isabella Gannon – Colaiste – Iognaid – RC 01:54.7 500
WJ15_500 17 Heather Bradshaw – Castleconnell – BC 01:55.2 500
WJ15_500 17 Lanah Acton – Colaiste – Iognaid – RC 01:55.2 500
WJ15_500 19 Grace O’Grady – Callinafercy 01:56.0 500
WJ15_500 20 Rebecca Coyle – Waterville – Lake – RC 01:57.7 500
WJ15_500 21 Almha Kissane – Callinafercy 01:58.0 500
WJ15_500 22 Orna MURPHY – SMRC 01:59.1 500
WJ15_500 23 Siobhan Ni – Eanagain – CRCC 01:59.2 500
WJ15_500 24 Taylor Nic – Annaidh – CRCC 01:59.6 500
WJ15_500 25 Nicola Jones – SMRC 02:00.2 500
WJ15_500 26 Meadhbh Ni – Churtain – Workmen’s – RC 02:01.9 500
WJ15_500 26 Maegan Cronin – Castleconnell – BC 02:01.9 500
WJ15_500 28 Leah Burke – Flesk – Valley 02:02.3 500
WJ15_500 28 Heather Alfred – Castleconnell – BC 02:02.9 500
WJ15_500 30 Aoireann Moriarty – Workmen’s – RC 02:04.0 500
WJ15_500 31 Ciara Kelly – Castleconnell – BC 02:05.5 500
WJ15_500 32 Rebecca McManoman – Naomh – Michael 02:10.0 500
WJ15_500 33 Sophie Walsh – Athlunkard 02:13.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ16_500 1 Nathan Houlihan – Callinafercy 01:30.3 500
MJ16_500 1 Sam Reidy – Colaiste – Iognaid – RC 01:30.3 500
MJ16_500 3 Darragh Gallivan – CRCC 01:32.0 500
MJ16_500 4 Cathal O’ – Rourke – CBS – Enniscorthy 01:32.4 500
MJ16_500 5 Cormac Doyle – Callinafercy 01:33.9 500
MJ16_500 6 Conchur Breathanch – CRCC 01:34.3 500
MJ16_500 7 Chris Carey – Flesk – Valley 01:34.7 500
MJ16_500 8 Matthew Todd – CRCC 01:35.0 500
MJ16_500 9 Richard O’ – Neill – CBS – Enniscorthy 01:35.1 500
MJ16_500 10 Niall Murphy – Callinafercy 01:35.9 500
MJ16_500 11 Thomas Hume – Colaiste – Iognaid – RC 01:37.3 500
MJ16_500 12 John McCrohan – Fenit – RC 01:37.7 500
MJ16_500 13 Robin Porter – Fenit – RC 01:37.9 500
MJ16_500 14 Ronan O’GORMAN – SMRC 01:38.0 500
MJ16_500 15 Aaron Barrett – Tullaghan – Bay – 01:38.9 500
MJ16_500 16 Sam Crean – Presentation – College – RC 01:39.2 500
MJ16_500 17 Tom McGuinness – Colaiste – Iognaid – RC 01:39.3 500
MJ16_500 18 Daire Elberse – Colaiste – Iognaid – RC 01:39.5 500
MJ16_500 19 Timmy Grimes – Fenit – RC 01:40.6 500
MJ16_500 20 Toirealach O – Muirnion – CRCC 01:41.0 500
MJ16_500 21 Andreu Kyrychenko – SMRC 01:41.1 500
MJ16_500 22 Luke Flynn – Colaiste – Iognaid – RC 01:41.4 500
MJ16_500 23 Fionn Ryan – Colaiste – Iognaid – RC 01:41.9 500
MJ16_500 24 Diarmuid O – Donoghue – Flesk – Valley 01:44.6 500
MJ16_500 25 Sean Hennessy – Fenit – RC 01:45.9 500
MJ16_500 26 Stephen Cleary – SMRC 01:46.5 500
MJ16_500 27 Mike Kirby – Fenit – RC 01:46.7 500
MJ16_500 28 Ciarain – Doherty – – Tullaghan – Bay – 01:47.6 500
MJ16_500 29 Padraig McDonagh – Tullaghan – Bay – 01:48.6 500
MJ16_500 30 Ross McCarthy – Workmen’s – RC 01:51.4 500
MJ16_500 31 Barry Cunnea – CBS – Enniscorthy 02:05.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MJ18_500 1 James Mc – Carthy – CIT – RC 01:22.3 500
MJ18_500 2 Tommy Baker – SMRC 01:26.7 500
MJ18_500 3 Jason Mc – Kenna – CIT – RC 01:26.7 500
MJ18_500 4 Padraig O’Sullivan – Callinafercy 01:29.5 500
MJ18_500 5 Mark Ryder – Colaiste – Iognaid – RC 01:30.4 500
MJ18_500 6 Brian O – Donovan – RING – RC – CLONAKILTY 01:30.9 500
MJ18_500 7 Daniel Mac – an – Ucaire – CRCC 01:31.8 500
MJ18_500 8 Caoimhin Conway – Colaiste – Iognaid – RC 01:33.6 500
MJ18_500 9 Zach Buckley – Callinafercy 01:34.6 500
MJ18_500 10 Owen Kemp – SMRC 01:34.8 500
MJ18_500 11 Cian O’Sullivan – Callinafercy 01:36.0 500
MJ18_500 12 Colin O’Meara – Callinafercy 01:36.1 500
MJ18_500 13 MacDara Alison – CRCC 01:36.5 500
MJ18_500 14 Callum Myers – Workmen’s – RC 01:36.6 500
MJ18_500 15 Eoin Fahey – RING – RC – CLONAKILTY 01:37.3 500
MJ18_500 16 Tim Hannon – SMRC 01:38.6 500
MJ18_500 17 Trevor Leen – Fenit – RC 01:39.1 500
MJ18_500 18 John McNamara – SMRC 01:40.3 500
MJ18_500 19 Aoran O’Sullivan – Flesk – Valley 01:41.9 500
MJ18_500 20 John O – Donoghue – Flesk – Valley 01:43.1 500
MJ18_500 21 Dominik Cahill – Colaiste – Iognaid – RC 01:49.2 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ18_500 1 Lea Turner – Sneem – RC 01:43.4 500
WJ18_500 2 Caoileann Nic – Dhonncha – Colaiste – Iognaid – RC 01:43.6 500
WJ18_500 3 Ciara Walsh – Colaiste – Iognaid – RC 01:47.0 500
WJ18_500 4 Miriam Fleming – 01:47.3 500
WJ18_500 5 Xena Jordan – Arklow – RC 01:48.9 500
WJ18_500 5 Aoife Daly – Waterville 01:48.9 500
WJ18_500 7 Chloe McCarthy – Flesk – Valley 01:50.3 500
WJ18_500 8 Rachel O’Malley – Reacke – Colaiste – Iognaid – RC 01:51.4 500
WJ18_500 9 Hazel McNamara – Colaiste – Iognaid – RC 01:54.3 500
WJ18_500 10 Danielle McGrath – Athlunkard 01:54.5 500
WJ18_500 11 Kerrie Quinn – Athlunkard 02:00.7 500
WJ18_500 12 Lauren O’Gorman – Athlunkard 02:03.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WJ16_500 1 Simi Opeoluwa – CRCC 01:38.0 500
WJ16_500 2 Eilis Ward – Offaly – RC 01:41.3 500
WJ16_500 3 Rhiannon O’Donoghue – Killorglin – RC 01:41.9 500
WJ16_500 4 Katie Corcoran – Carlow 01:44.4 500
WJ16_500 5 Anna Tyther – Killorglin – RC 01:45.0 500
WJ16_500 6 Roisin McGrath – Colaiste – Iognaid – RC 01:45.9 500
WJ16_500 7 Katie Ryan – Colaiste – Iognaid – RC 01:47.6 500
WJ16_500 8 Elise Carney – Frazier – Colaiste – Iognaid – RC 01:48.0 500
WJ16_500 8 Orla Casey – Athlunkard 01:48.0 500
WJ16_500 10 Mary Malone – Athlunkard 01:52.2 500
WJ16_500 11 Aoife Murphy – Callinafercy 01:52.3 500
WJ16_500 12 Roisin Gavin – Colaiste – Iognaid – RC 01:53.0 500
WJ16_500 13 Saoirse Broggy – Athlunkard 01:55.0 500
WJ16_500 14 Sarah Jane – Hogan – Athlunkard 01:55.6 500
WJ16_500 15 Allanagh Cosgrove – Tullaghan – Bay – 01:55.7 500
WJ16_500 16 Orla Murphy – Callinafercy 01:56.7 500
WJ16_500 17 May McCarthy – SMRC 02:07.5 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MO_500 1 Damian Browne – 01:16.2 500
MO_500 2 Jean Rizk – 01:18.6 500
MO_500 3 Tom Stafford – Killurin – RC 01:24.0 500
MO_500 4 Ross Reid – CrossFit – Castrum 01:24.6 500
MO_500 5 Robert Diffely – Shandon 01:24.7 500
MO_500 6 Gary Conway – St. – Pats – TOW – RC 01:25.0 500
MO_500 7 Ciaran Brady – Offaly – RC 01:25.1 500
MO_500 8 Cathal O’Neill – St. – Pats – TOW – RC 01:26.9 500
MO_500 9 Conor Morris – DFB 01:29.5 500
MO_500 10 Colin Davis – 01:34.0 500
MO_500 11 Evan Kissane – Flesk – Valley 01:34.4 500
MO_500 12 Finn O’Sullivan – Flesk – Valley 01:38.7 500
MO_500 13 Donal – Murphy – – Tullaghan – Bay – 01:40.3 500
MO_500 14 Michael – Doocey – – Tullaghan – Bay – 01:47.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M50-59_500 1 Joe Riordan – 01:29.4 500
M50-59_500 1 Oliver Short – St. – Pats – TOW – RC 01:29.4 500
M50-59_500 3 Christian Leonard 01:31.0 500
M50-59_500 4 John OShaughnessy – Cork – Tri – Club 01:39.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M40-49_500 1 Kevin Crowley – Fenit – RC 01:24.0 500
M40-49_500 2 Ray Sheehan – MWF 01:25.0 500
M40-49_500 3 Oisin O – Grady – DFB 01:25.2 500
M40-49_500 4 Declan Hogan – Offaly – RC 01:25.5 500
M40-49_500 5 Noel Carey – Shandon 01:26.3 500
M40-49_500 6 Paul McGonagle – Kincasslagh – RC 01:26.6 500
M40-49_500 7 Seamus O – Neill – 01:27.3 500
M40-49_500 8 Tommy Griffin – St. – Pats – TOW – RC 01:28.0 500
M40-49_500 9 Declan Griffin – St. – Pats – TOW – RC 01:28.1 500
M40-49_500 10 Bernard Doohan – DannyRyan’s – boxfit 01:28.6 500
M40-49_500 11 Tom Hackett – 01:30.4 500
M40-49_500 12 Hugh Egan – Tullaghan – Bay – 01:32.1 500
M40-49_500 13 Patrick O – Connor – SQUIRE – ROWING 01:34.9 500
M40-49_500 14 Balazs Stumpf-Biro – Carlow – RC 01:37.3 500
M40-49_500 14 Tom Murphy – ROWfit 01:37.3 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WO_500 1 Clara Hogan – Crossfit – Laochra 01:37.7 500
WO_500 2 Sinead Walsh – Fenit – RC 01:47.4 500
WO_500 3 Kathleen – Doocey – – Tullaghan – Bay – 01:53.6 500
WO_500 4 Annmarie Ryan – Limerick – BC 01:53.7 500
Race# Place Rower Name Time Distance
WLTA_500 1 Chloe Moyles – 02:16.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W60+_500 1 Mary Larkin – ROWfit W60+ – 500 02:41.4 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W50-59_500 1 Karen Hill – Workmen’s – RC 01:50.7 500
W50-59_500 2 Margot Lawlor – Callinafercy 01:55.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
W40-49_500 1 Fiona McKeon – Castleconnell – BC 01:39.1 500
W40-49_500 2 Kathy Sheehy – Howling – Heart 01:41.2 500
W40-49_500 3 Pauline O’ – Brien – Workmen’s – RC 01:44.3 500
W40-49_500 4 Jessica Lee – Killorglin – RC 01:45.4 500
W40-49_500 5 Paula Moloney – Fenit – RC 01:48.6 500
W40-49_500 6 Caitriona Nolan – Offaly – RC 01:50.3 500
W40-49_500 7 Joan Cunniffe – ROWfit 02:02.1 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LWO_500 1 Lucy O’Brien – Fitness – Matters/Kilmacabea 01:41.8 500
LWO_500 2 Malwina Tritt – Cork – Weightlifting – Club 01:43.2 500
LWO_500 3 Yvonne McEntee – St. – Pats – TOW – RC 01:45.3 500
LWO_500 4 Siobhan Gallagher – St. – Pats – TOW – RC 01:47.2 500
LWO_500 5 Eimear O’Donovan – Killorglin – RC 01:53.6 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MLTA_500 1 Sean Moyles – 01:54.0 500
MLTA_500 2 Nicky Cleere – PTI – KINSEALY – MALAHIDE 01:54.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
M60+_500 1 Julian Kennedy – Ballymena – Runners M60+ – 500 01:35.1 500
M60+_500 2 Chris O’Connor – Kilmacabea M60+ – 500 01:36.9 500
Race# Place Rower Name Time Distance
LMO_500 1 Danny Ryan – Danny – Ryan – BoxFit 01:28.0 500
LMO_500 2 Keane Ryan – 01:31.0 500
LMO_500 3 Ronan Brennan – St. – Pats – TOW – RC 01:32.0 500
LMO_500 4 Aidan Greene – Kincasslagh – RC 01:33.5 500
LMO_500 5 Billy Calnan – Kilmacabea 01:34.7 500
LMO_500 6 Sean McManoman – Naomh – Michael 01:37.4 500
LMO_500 7 Dinny McCullagh – CCF 01:38.5 500
LMO_500 8 Alan Guilfoyle – Fenit – RC 01:46.0 500
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY3 1 Team – St Josephs 06:02.7 2000
MTY3 2 Team – Castleconnell BC 06:17.1 2000
MTY3 3 Team A – Presentation College RC 06:24.6 2000
MTY3 4 Team B – Presentation College RC 06:31.6 2000
MTY3 5 Team – CRCC 06:38.9 2000
MTY3 6 Team Jes – Boys – Colaiste Iognaid RC 06:43.5 2000
MTY3 7 Team – SMRC 07:00.3 2000
MTY3 8 Team – Sligo Grammar RC 07:26.8 2000
MTY3 9 Team C – Presentation College RC 07:28.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY2
MTY2
1
2
Team – SMRC
Team A – St Josephs
6:20.5
06:22.6
2000
2000
MTY2 3 Team – Castleconnell BC 06:27.7 2000
MTY2 4 Team C – Presentation College RC 06:45.9 2000
MTY2 5 Team B – St Josephs 06:48.2 2000
MTY2 6 Team De – Bois – CBS Enniscorthy 06:52.0 2000
MTY2 7 Team C – St Josephs 06:58.0 2000
MTY2 8 Team – Athlunkard 07:07.3 2000
MTY2 9 Team B – Presentation College RC 07:11.6 2000
MTY2 10 Team Jes – Boys – Colaiste Iognaid RC 07:20.9 2000
MTY2 11 Team A – Presentation College RC 07:21.8 2000
MTY2 12 Team D – St Josephs 07:27.3 2000
MTY2 13 Team – SMRC 07:29.8 2000
MTY2 14 Team E – St Josephs 07:42.1 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY1 1 Team De – Chaps – CBS Enniscorthy 07:09.3 2000
MTY1 2 Team – Athlunkard 07:35.9 2000
MTY1 3 Team A – Castleconnell BC 07:53.8 2000
MTY1 4 Team – SMRC 08:10.7 2000
MTY1 5 Team C – Castleconnell BC 08:36.1 2000
MTY1 6 Team B – Castleconnell BC 08:47.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY1 1 Team A – Castleconnell BC 07:52.5 2000
WTY1 2 Team – SMRC 08:36.4 2000
WTY1 3 Team B – Castleconnell BC 10:35.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY2 1 Team A – Castleconnell BC 07:07.7 2000
WTY2 2 Team C – Castleconnell BC 07:43.7 2000
WTY2 3 Team B – Castleconnell BC 07:44.2 2000
WTY2 4 Team D – Castleconnell BC 08:01.8 2000
WTY2 5 Team Jes – Girls – Colaiste Iognaid RC 08:14.2 2000
WTY2 6 Team – Athlunkard 08:24.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY3

WTY3

1

2

Team SMRC

Team Jes – Girls – Colaiste Iognaid RC

07:06.1

07:10.8

2000

2000

WTY3 3 Team GIRLS – Callinafercy 07:16.2 2000
WTY3 4 Team – SMRC 07:32.5 2000
WTY3 5 Team – Castleconnell BC 07:43.5 2000
WTY3 6 Team Tullaghan – Bay 07:43.8 2000
WTY3 7 Team – CRCC 07:50.6 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MOT 1 David Duggan – Kilmacsimon RC (RingSimonFlash) 05:44.8 2000
MOT 2 Team Phoenix – S&C – cigarettes – after – six – 05:53.5 2000
MOT 3 Team – Danny Ryan Boxfit 05:54.7 2000
MOT 4 Team – Kilmacabea R.C. 05:55.5 2000
MOT 5 Team – ULRC 05:56.4 2000
MOT 6 Team – East Ferry RC 06:00.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY4 1 Team LADS A – Callinafercy 06:06.8 2000
MTY4 2 Team – CRCC 06:10.0 2000
MTY4 3 Team Jes – Boys – TY’s – A – Colaiste Iognaid RC 06:18.3 2000
MTY4 4 Team – SMRC 06:23.6 2000
MTY4 5 Team Jes – Boys – TY’s – B – Colaiste Iognaid RC 06:25.5 2000
MTY4 6 Team De – Lads – CBS Enniscorthy 06:25.9 2000
MTY4 7 Team Tullaghan – Bay 06:27.8 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
MTY5 1 Team – Presentation College RC 05:59.6 2000
MTY5 2 Team LADS B – Callinafercy 06:08.3 2000
MTY5 3 Team – SMRC 06:09.6 2000
MTY5 4 Team – Ring RC 06:30.9 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WOT 1 Team Phoenix – S&Cgrip – and – rip – 07:00.0 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY4 1 Team Jes – Girls – TY’s – Colaiste Iognaid RC 07:00.1 2000
WTY4 2 Team GIRLS – Callinafercy 07:07.7 2000
Race# Place Rower Name Time Distance
WTY5 1 Team Jes – Girls – Colaiste Iognaid RC 06:55.6 2000
WTY5 2 Team B – Athlunkard 07:07.9 2000
WTY5 3 Team A – Athlunkard 07:34.9 2000
WTY5 4 Team  – Sligo RC 07:47.7 2000